Lenka276 Lenka276 komentáře u knih

Símka Símka Lucie Hušková

Tak tohle se mi velmi líbilo! Velmi silný příběh o vztahu matky s dcerou. Krásná prvotina paní autorky.

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Za mě nejkrásnější díl z celé série. Doporučuji přečíst.

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Příjemný příběh ze sirotčince, láska ošetřovatelky a Žida Jakuba. Přiznávám se, že ke konci už byl příběh na mě moc romantický.

Krajina roztavených zvonů Krajina roztavených zvonů Jan Štifter

Klasická Štifterovina :-), mozaikový příběh jedné rodiny, z období časů cholery.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi silný příběh, v roce 1941 Sovětský svaz zabral postupně Estonsko, Lotyšsko, Litvu. O neskutečném utrpení lidí, kteří byli vězněni na Sibiři.

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Kniha je čtivě napsaná, jak to paní Skočílková umí. Hezký příběh, místy ale velmi zdlouhavý. Klidně bych knihu zkrátila a bylo by to fajn.

22.07.2024 4 z 5

Okna do pokoje Okna do pokoje Eva Tvrdá

Tři povídky o smyslu života, myšlenky žen, někdy chce člověk víc a nemá nic.

Svátek hada Svátek hada Lucie Hlavinková

Příběh 3 kamarádů z Podkarpatské Rusi, osud je zavane do gulagů na Sibiř. O těžkých podmínkách na Sibiři, někdy je osud těžký.

22.07.2024 4 z 5

Moc hezky napsáno, pan Dvořák mi jasně vysvětlil, jak dát první pomoc. V knize nechybí důležité informace, vtip, příběhy ze záchranky. Moc zajímavé čtení.

01.07.2024 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Kniha se mi moc líbila!!! Mělo to nápad, spád, překvapení, city, prostředí psychiatrické léčebny - moc zajímavé téma. Určitě si přečtu další knihy od paní spisovatelky.

24.06.2024 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Musím souhlasit s komentářem níže, příliš zdlouhavé vyprávění ubírá knize na atraktivnosti. Nicméně se jedná o silný příběh, velmi zajímavé téma násilného vysídlování občanů v Tatarsku, převoz na Sibiř. Původně jsem myslela, jak strašně smutný příběh bude, ale kniha je psána s nadsázkou. Moc pěkný příběh.

17.06.2024 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Moc hezká prvotina paní spisovatelky. Zajímavě propojené příběhy dvou žen. Líbí se mi líčení "starého světa" na Valašsku. První část měla větší spád, více se mi líbila. Celkově hodnotím jako moc hezké čtení.

10.06.2024 4 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Příjemná oddychovka, hezky se čte, příběh plyne. Moje první knížka od autorky, určitě si přečtu další.

04.06.2024 4 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Uff, tak to bylo těžké čtení. Rodinná sága z Vietnamu, období války. Utrpení Vietnamců, zmíněno spoustu zajímavých věcí ze života ve Vietnamu, zvyky, události. Pro mě byla kniha těžká na čtení, poměrně dost vietnamských jmen, vyžadovalo hodně soustředění, ale zajímavé, pěkné.

03.06.2024 4 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Více mě bavil první díl, obdiv paní autorce!

28.05.2024 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Mé hodnocení je spíše neutrální, určitě zajímavé, nicméně chvílemi nezáživné, stále se opakující problémy, hádky. Obdivuji autorku, že šla s kůží na trh a vše popsala.

28.05.2024 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Napínavý thriller od začátku do konce, čtivé. Nutilo mě číst dál a dál, abych věděla, jak to dopadne.

27.05.2024 4 z 5

Kdo seje do sněhu Kdo seje do sněhu Tina Harnesk

Moc hezká knížka o manželích Máriddje a Bierovi, kteří ztratili svého synovce, kterého vychovávali. Pocházejí z tradiční sámské rodiny. Na sklonku života je čeká smíření. Zajímavě napsané, smutné, humorné.

22.05.2024 4 z 5

Dívka v pruhovaných šatech Dívka v pruhovaných šatech Ellie Midwood

Mě se knížka moc líbila! Je v ní vysvětlena spousta věcí, jak to v koncentračních táborech chodilo. Příběh lásky také velmi zajímavý. Těžko uvěřitelné, že se to vůbec mohlo v takovém prostředí stát. Za mě palec nahoru.

20.05.2024 4 z 5

Unesená Unesená Elizabeth Gilpin

Zajímavé téma, to je prostě Amerika, nezvládám dítě, dám ho na převýchovu do lesa, pak do školy, která je sekta. Za 3 roky se mi dítě konečně vrátí domů. Nechápu americkou mentalitu. Konec knížky mě už moc nebavil, dopodrobna rozebírány rituály, metody ve škole atd.

17.05.2024 2 z 5