Lenka276 Lenka276 komentáře u knih

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Souhlasím s komentáři, že první část knihy se mi moc líbila. Zajímavě popsaný svět černošských žen. Druhá část knihy mě moc nebavila.

29.04.2024 2 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Teda, to se mi líbilo, za mě napínavý příběh, oddychovka. Čtivě napsáno, nutilo mě číst další a další kapitoly, abych věděla, jak to dopadne. Velmi skutečný příběh, snadno jsem se vžila do hlavní postavy.

29.04.2024 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Přečteno jedním dechem, moc hezké.

22.04.2024 4 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Kniha dala určitě paní autorce spoustu práce, můj dojem po přečtení: vlastně jsem se nedozvěděla nic nového, co by všeobecně o řeholnicích nebylo známo. Jinak pohodové čtení

15.04.2024 3 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Kniha dala určitě paní autorce spoustu práce, můj osobní pocit po přečtení: vlastně jsem se nedozvěděla nic zvláštního, co by nebylo všeobecně o řeholnicích známo. Jinak ale hezké čtení.

15.04.2024 3 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Kniha je rozdělená do několika částí. Pro mě byla nejzajímavější část o pobytu v Rusku. Jinak hezky napsáno, těžké téma 50. let.

15.04.2024 4 z 5

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Susanna Leonard

Za mě zajímavé, pohodové čtení o životě paní Sklodowské.

10.04.2024 4 z 5

Raci v hlavě Raci v hlavě Rudolf Král

Složitější kniha na čtení, chvílemi se nečetla lehce, je potřeba vysoká soustředěnost. Jinak zajímavé téma o životě dětí v dětském domově, které se prolíná s příběhem Nestora z 19. století. Přiznávám, že znovu bych nečetla.

05.04.2024 3 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Mě se kniha moc líbila. Spojení feminismu, vědy, vztahů, moc hezky napsáno. Jak to ženy měly v 60. letech těžké.

26.03.2024 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Chvílemi mě při čtení mrazilo....určitě k zamyšlení, jak snadno jsou děti zneužitelné. Děkuji za tuto knihu.

18.03.2024 4 z 5

Velmi hezky popsané osudy hrdinů na území Sudet, předválečné období, války, odsun Němců. Zajímavé, jen ke konci celkem zdlouhavé.

18.03.2024 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Náhodně objevená kniha od Jiřího Hájíčka, moc pěkná, zajímavé téma.

12.03.2024 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Nádherná kniha, velmi dobře napsaná. Zajímavé téma, že ani po válce není vyhráno.

12.03.2024 5 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Zajímavé čtení, líbil se mi hlavně začátek knihy, kde Veronika popisuje, jaké podmínky měla v původní rodině. Určitě to měli s bratrem velmi složité. Veronika na mě působí moc sympaticky.

05.03.2024 3 z 5

Ani ne pět minut Ani ne pět minut Hana Radulić

Zajímavé téma, za mě ale kniha zvláštně napsaná, nemohla jsem se vtáhnout do děje. Chvilkami nezáživné.

04.03.2024 2 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Velmi pěkná rodinná sága. Bonusem jsou popsané historické události, o kterých jsem mnoho nevěděla. V roce 1948 přijalo Československo cca 25.000 řeckých uprchlíků, v Řecku byla občanská válka. Hlavní postavou je dívka Sotiria a její rodina, vypráví o svých pocitech, životě řecké komunity v ČSSR, životních snech, ideálech. Kniha je velmi dobře napsaná, osobně miluji řecké ostrovy, při čtení jsem se úplně přenesla do Řecka. Děkuji paní spisovatelce.

01.03.2024 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Dávám plný počet hvězdiček, protože se celkově ztotožňuji s autorovými názory na výchovu. Rozhodně nejsem zastáncem volné výchovy, kdy si děti dělají co chtějí. V mnoha situacích jsem se viděla :-). Moc hezké čtení, rychle přečteno.

26.02.2024 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Krásná kniha o těžkém životě našich předků.

21.02.2024 5 z 5

Nádherně zpracovaná kniha velmi smutného tématu. Moc děkuji paní autorce, že popsala události velmi málo známé. Životická tragédie je další obrovské neštěstí v našich dějinách. Srozumitelně a poutavě popsáno. Velmi silné téma.

21.02.2024 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Celkem pěkné čtení, téma pro mě bylo zajímavé, problémy v rodině, úmrtí matky. Psáno klasicky po "Soukupovsku". Hezky se četlo, úplně jsem se sžila s hlavními hrdiny. Typická Soukupová.

21.02.2024 3 z 5