Krajina roztavených zvonů přehled

Krajina roztavených zvonů
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534745/bmid_krajina-roztavenych-zvonu.jpg 4 58 58

Dvě staletí příběhů. Povídková mozaika bouřlivé rodinné historie. Jak daleko sahá paměť jedné rodiny? Ve vyprávění sedmi mužů se odvíjí pohnutý příběh prorůstající dvěma staletími. Lékař v roce 1832 se připravuje na nejdůležitější životní zkoušku, když do Čech přichází dosud nepoznaná epidemie. Chlapec v roce 1955 pátrá po tom, co se v jeho rodině přihodilo na konci druhé světové války. Nejmladší generace se chce odpoutat od společenských konvencí a zařídit se po svém. Kniha jako rodokmen, slova jako most mezi generacemi. Vstupte na něj… a kráčejte opatrně.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krajina roztavených zvonů. Přihlašte se a napište ho.

bosorka
včera 4 z 5

Můj oblíbený Jan Štifter, jeho jazyk fakt miluju. Slova a věty doslova hýčká, je to napsáno opět nádherně. Jednotlivé příběhy několika generací napříč dvěma stoletími jsou každý pojatý trochu jinak, ale všechny mají společné pohnuté osudy, které se napříč věky vinou jako kořeny. Nejsilnější mi přišel příběh z cholerové epidemie, nejslabší pak poslední z budoucnosti, nějak mi moc neladil s ostatními. I kvůli tomu dávám jen 4 a půl *

dagmar7365
15.06.2024 4 z 5

Poetické příběhy napsané krásným jazykem Jana Štiftra plné lásky, osudových zvratů ale i humoru.
Grafické zpracování knihu posunulo ještě o level výše. Moc krásný zážitek.

Falco peregri
15.06.2024 4 z 5

Hezká knízka, jak obsahem, tak ilustracemi a provedením. Autor píse krásným jazykem, hrejivou cestinou. Uz jsem se bála, ze vymizela. Dekuji!

všechny komentáře

Související novinky (1)

Proradná kráska, Poslední sbohem a další knižní novinky (19. týden)

05.05.2024

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Krajina roztavených zvonů v seznamech

ve Čtenářské výzvě12x

Autorovy další knížky