Okna do pokoje

Ženský triptych o víře ve druhé polovině 20. století. Část Lili Marlene vycházela od prosince 2008 jako čtení na pokračování v Zrcadle Hlučínska a na www stránkách autorky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52933/big_okna-do-pokoje-Xop-52933.jpg 4.547

Kniha Okna do pokoje

bod

Nenápadná obálka, neznámá autorka, krásná kniha...

květáček

Nově (pro mě) objevená spisovatelka. Nemám slov, skoro .. poetika, vzpomínky a život sám, ale před mnoha a mnoha lety. Jsem tak unešena, že jsem si ji koupila a pak ji možná daruji naší knihovně, ale spíš ne :) Dokoupila jsem si i další knížky: Dědictví, Třešňovou alej a Pandořinu skříňku.

Josh

3.kniha trilogie. Kniha mi nepřišla jako navazující na dvě předchozí, spíše sama o sobě. Jsou zde 3 příběhy žen jako samostatné povídky, které mají společné vzpomínání na minulost, včetně 2SV. Nad obraz Hlučínska a soudobých tradic vyniká pohled žen, hodnocení jejich vlastních životů.

jan6775
10.12.2020

poutavé prožití tří životů žen a jejich náhled na svět.

zdenaR
04.11.2020

Tři novely, které na pozadí nelehké doby spojuje stejné téma - osud žen, víra, jejich představy i skutečnost.
Krátké, ale výstižné. Stojí za přečtení a zamyšlení.

TamaraKrejčí
06.10.2020

Od spisovatelky Evy Tvrdé jsem ještě nic nečetla. A tato útlá knížečka se mi líbila. Tři rodinné příběhy, tři osudy, každý jiný, tak jak to na světě chodí.
Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

beefeather
17.07.2020

Opět krásné, hluboké příběhy obyčejných žen, které vzpomínají s odstupem stáří na prožitý život. Chtěla jsem dát 4*, ale za Lili Marlene dávám plný počet, krásná povídka!

Lucissia
12.12.2019

Třetí ze série. Líbila se mi, ale za největší srdcovku z těch tří považuju Třešňovou alejí... Téhle něco malinko k pěti hvězdám chybělo. :-)