Okna do pokoje

Ženský triptych o víře ve druhé polovině 20. století. Část Lili Marlene vycházela od prosince 2008 jako čtení na pokračování v Zrcadle Hlučínska a na www stránkách autorky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/52_/52933/okna-do-pokoje-Xop-52933.jpg 4.421

Slezská trilogie 3.

Romány, Literatura česká
Vydáno · Littera Silesia

Kniha Okna do pokoje

Petruš999

Příběhy žen, které hodnotí svůj život v průběhu jednoho dne. Mám ráda úsporný styl autorky, plný pochopení, jdoucí na dřeň.

dendishek

Příběhy tří žen z Hlučínska, kde má maličkost také žije. Čtení bylo trochu jiné, než na jaké jsem zvyklá, nicméně, oslovilo mě skutečné vyprávění ze života a velmi barvitý popis prostředí. V mnoha věcech jsem poznávala život babičky a zub času, který se v něm odrážel. Jak jsou pro ni dnešní věci neznámé a nezajímavé. Lpění na tradicích, na kostelu, na dokonalých nedělních obědech, na vystupování, vzhledu, způsobech a manželství. V knize je vyobrazen citlivý pohled na politickou situaci a prožitek války.

Paulett199
19.05.2018

Tato kniha se mi líbila asi nejvíc ze všech, které jsem od autorky četla. V komentářích je zde zmíněno, že jsou si její knihy velmi podobné, ale neměla jsem ten dojem. A vlastně ani nevím, jestli by mi vadilo, kdyby tomu tak bylo. Ani v jedné z povídek není hluché místo a užila jsem si každičkou větu.

Jiitush
20.04.2017

Nejvíc mě bavil prostřední příběh, za ten bych dala klidně i pět hvězdiček, ostatní dva mi přišly takové nemastné, neslané, nezajímavé ... Problémem Evy Tvrdé je, že její knihy jsou si natolik podobné, že člověk má pocit, že čte pořád dokola jednu a tu stejnou knihu ...

Miruš
28.01.2017

Určitě si přečtu i další knihy autorky, nádherně je zde vylíčen běh času...

bookcase
23.05.2016

Tři příběhy, tří osudy. Zajímavý pohled na život žen během 20. století na Opavsku.

Yorika
12.03.2013

Tři příběhy žen ze specifického kraje Hlučínska.Kraje,kde se mísí němčina s češtinou,lpí se na tradičních hodnotách a nejít v neděli do kostela je hřích.Příběhy žen,s nimiž se život příliš nemazlil a které své mládí prožily v letech 2.světové války,kdy jejich muži či bratři museli narukovat v uniformě Wermachtu.Autorka se zabývá především psychologií postav,příběh je až na druhém místě.Navíc jsou všechny povídky víceméně stejné.Škoda.Ze zajímavého tématu se dalo vytěžit jistě víc.