Símka přehled

Símka
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498359/bmid_simka-JvD-498359.png 4 504 504

Román o touze po lásce rodiče a odhodlání jí dosáhnout, ať to stojí cokoliv. Třiadvacetiletá Simona, které všichni říkají Símka, žije s mámou v domě po babičce. Jediné, po čem touží, je život obyčejné mladé ženy – prožívat první vážnou lásku a snít o budoucnosti. Namísto toho musí trpělivě snášet máminy proměnlivé nálady a fyzické tresty. I tak je ale přesvědčená, že by pro ni udělala cokoliv. Jednoho dne však přijde chvíle, která zamává celým Símčiným životem. Chvíle, kdy se ukáže, jestli opravdu stojí za to obětovat všechno člověku, od něhož se lásky zřejmě nikdy nedočká…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Símka. Přihlašte se a napište ho.

myšpa
předevčírem 5 z 5

Smutné čtení, Simka ve své dobrotě nemyslela vůbec na sebe.

KaLiBi
16.06.2024 4 z 5

Krásná kniha se smutným osudem. Spoustu životních rozhodnutí bych vzhledem k okolnostem učinila jinak, než hlavní hrdinka. Kuby mi bylo líto. Závěr knihy nutí k zamyšlení nad vlastním životem.
"Je potřeba číst, Símko. Pak budeš lepší než ostatní."
"Pořád před sebou viděla svůj životní průser, který jsem ztělesňovala."
"Máma byla celý můj život. Byla pro mě všechno. Nevím, jestli mě ona někdy měla ráda. Jestli měla ráda vůbec někoho. Je mi to jedno."

Zelený.úval
12.05.2024 5 z 5

Hodně těžké čtení. Símky mi bylo po celou dobu neuvěřitelně líto. Škoda jen toho otevřeného konce, bylo by hezké, kdyby nakonec ona byla šťastná a vše se jí vyplnilo.

všechny komentáře

Související novinky (3)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

Román o touze po lásce rodiče a odhodlání jí dosáhnout, ať to stojí cokoliv

19.09.2022

Nalezení, Poslední hřebík a další knižní novinky (37. týden)

11.09.2022

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Símka v seznamech

ve Čtenářské výzvě158x