Zápisník abstinentky

Přestat je těžké, ale nejtěžší je vydržet Detox a protialkoholní léčba je jako výstup na horu – poté, co je absolvujete, ještě zdaleka nemáte vyhráno. Nejdřív musíte bezpečně sestoupit do normálního života a pak vás už napořád čeká maraton zvaný abstinence. Michaela Duffková opět otevírá tabu ženského alkoholismu a vypráví o svém boji se závislostí. Jaké zažila zlomové momenty? Co se pro ni změnilo s narozením druhého dítěte? A jak těžké je abstinovat v zemi, kde je pití společenská norma?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463636/big_zapisnik-abstinentky-IBp-463636.jpg 3.463

Kniha Zápisník abstinentky

bigbabe
29. listopadu

Oproti první knize úplně jiný styl, již to není jen o autorce, ale jsou to příběhy ostatních. Což je velice zajímavé čtení, protože každý má jiný důvod začít i přestat.

Pavlína197

Zápisník abstinentky se mi líbí víc, než Zápisník alkoholičky; jednak proto, že autorka na mě s druhou knihou působí jako zkušenější spisovatelka, a možná i proto, že abstinence je přece jen pozitivnější pojem než alkoholismus. U obou knih obdivuji otevřenost a upřímnost, jež do nich autorka vložila, odvahu jít s kůží na trh. Líbí se mi i její nápad přetavit takovou zkušenost v pomoc druhým.

Jiparis

Otevřená zpověd ˇněkolika lidí, kteří se potýkali se závislostí. Hodně námětů k zamyšlení .

Mrs.Depp

Nejednou jsem si při čtení této knížky i prvního dílu vzpomněla na jednu kamarádku ze školy a taky na jednu kolegyni z práce. Myslím, že problém s pitím má v dnešní době mnohem více žen, než tušíme. Některé z nich se sice tváří, že to mají pod kontrolou, ale pokud člověk a tím spíš žena večer co večer otevírá láhev vína nebo dokonce něčeho tvrdšího, aby zapomněla na své problémy, v pořádku to určitě není. Autorka Míša tvrdí, že díky pití zapomínala na své úzkosti, které ale máme všichni a já jsem vděčná, že jediné moje závislosti jsou kafe, sladkosti, internet, knížky a mí blízcí. Každý máme v životě nějaký problém a vždy je třeba hledat řešení, pitím nic nevyřešíme.
Chápu, že závislost je vážný problém a vlastně nemoc a ten, kdo s tím má problém, to asi ani moc sám zvládnout nedokáže, ale na druhou stranu myslím, že každý kdo začne je za to zodpovědný sám i když velkou roli hraje určitě genetika, ale příjde mi nefér obviňovat ze závislosti své okolí.
Jinak se mi druhý díl líbil více než ten první, bylo v něm spousta zajímavých příběhů a Míši se moc povedla kapitola o tom, jak to má v životě nastavené teď.
Fandím jí i v osvětě, kterou se snaží dělat a taky jejímu centru Alkos, ráda budu její cestu nadále sledovat a těším se, co přínosného nám ještě předá.
Na jejím příběhu se ukazuje, že všechno zlé je pro něco dobré a neměli bychom se vzdávat ani když někdy je ta cesta ke štěstí dlouhá, náročná a stojí nás nejedno zklamání, věřím, že každý to může zvládnout, důležité je se ze situace poučit a vzít si z ní to dobré, co nám má dát.

Dášašada

Velmi se mi kniha líbila.Mnohem víc,jak první...četla jsem jedním dechem...a nešlo přestat. Těžké téma, pravdivé...pochopila jsem,otevřela oči a stále mám o čem přemýšlet.

Popko

První díl byl podstatně o dost lepší, druhý díl je "nadstavený" příběhy cizích lidí, hodně informací se opakuje z první knihy, o hlavní hrdince se už nic moc zajímavého nepíše. Nejlepší je poslední kapitola o vztahu, o podpoře partnera a celé rodiny.

RoseJP

Za mě bych určitě oddělila příběhy ostatních od samotného Míšina příběhu - který popisuje velmi hezky, ale přijde mi škoda, že z Míšy je tam toho málo. První díl mě díky tomu bavil víc.

Katrinreading

Tak tohle byla síla. Vlastně to bylo daleko silnější než autorčina předchozí kniha. Zdá se mi, že být abstinentkou je těžší než být alkoholičkou pokoušející se skončit. Ta stigmatizace, otravné okolí, neustále stejné řeči lidí okolo... Hrozné. Kniha skvělá.