Lenka276 Online Lenka276 komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Nádherná kniha, která ve mě na dlouho zanechala velmi silné pocity. Určitě bych si ji chtěla přečíst znovu, jako že to jinak nedělám. Jinak bylo vše řečeno níže. Moc krásný, silný příběh.

15.01.2024 5 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Zajímavá kniha o odsunu Němců, poučná. Nečetla se lehce, zvláštní autorův styl psaní bez přímé řeči, velké množství jmen, které jsem si těžko pamatovala. Na druhou stranu velmi vtipné úseky. Celkem hodnotím kladně.

15.01.2024 3 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Hezká kniha, poučná, zajímavě popsaný odsun Němců, bohužel jsem se ztrácela ve velkém množství jmen, někdy jsem nechápala, co chtěl autor říct. Na druhou stranu i velmi vtipné pasáže. Celkem hodnotím kladně.

15.01.2024 3 z 5

Volyňská rapsodie Volyňská rapsodie Anna Strnadová

Nádherně zpracovaná kniha. Velmi srozumitelně popsané dějiny - dokumentární část, která se prolíná s životními příběhy postav. Češi, kteří si mysleli, že jdou za "lepším". Čekala na ně pouze dřina, bída, strach, banderovci. Moc krásně napsané, úplně na mě dýchala těžká doba, dřina, bezmoc. Pro mě moc poučná kniha, alespoň si člověk může udělat obrázek o dějinách Ruska a Ukrajiny. Určitě si přečtu další knihy od paní spisovatelky.

10.01.2024 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Nádherná kniha, prostě TOP! Neuvěřitelný příběh o statečnosti bratrů, kteří splnili slib otci. Osobně jsem navštívila mlýn v Hoslovicích, kde bratři žili, všude jsem tam bratry viděla :-), velmi silný zážitek. Velmi chválím pana spisovatele, děkuji za knihu.

04.01.2024 5 z 5

Holka statečná: Skutečný příběh Blanky Čílové Holka statečná: Skutečný příběh Blanky Čílové Daniel Polman

Nádherná kniha, u které jsem plakala a to se mi už léta nestalo. Neskutečný příběh o odvaze, morálních zásadách, lidském utrpení, lidské krutosti. Je neuvěřitelné, co dokáže lidská bytost. Souhlasím s komentářem níže, zařadit do povinné četby. Krásně srozumitelně napsané, velká pochvala pana spisovatele. Mám přečteno hodně knih s touto tématikou, ale tato je pro mě momentálně TOP.

30.12.2023 5 z 5