Lenka276 Lenka276 komentáře u knih

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Moc hezká prvotina paní spisovatelky. Zajímavě propojené příběhy dvou žen. Líbí se mi líčení "starého světa" na Valašsku. První část měla větší spád, více se mi líbila. Celkově hodnotím jako moc hezké čtení.

10.06.2024 4 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Příjemná oddychovka, hezky se čte, příběh plyne. Moje první knížka od autorky, určitě si přečtu další.

04.06.2024 4 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Uff, tak to bylo těžké čtení. Rodinná sága z Vietnamu, období války. Utrpení Vietnamců, zmíněno spoustu zajímavých věcí ze života ve Vietnamu, zvyky, události. Pro mě byla kniha těžká na čtení, poměrně dost vietnamských jmen, vyžadovalo hodně soustředění, ale zajímavé, pěkné.

03.06.2024 4 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Více mě bavil první díl, obdiv paní autorce!

28.05.2024 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Mé hodnocení je spíše neutrální, určitě zajímavé, nicméně chvílemi nezáživné, stále se opakující problémy, hádky. Obdivuji autorku, že šla s kůží na trh a vše popsala.

28.05.2024 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Napínavý thriller od začátku do konce, čtivé. Nutilo mě číst dál a dál, abych věděla, jak to dopadne.

27.05.2024 4 z 5

Kdo seje do sněhu Kdo seje do sněhu Tina Harnesk

Moc hezká knížka o manželích Máriddje a Bierovi, kteří ztratili svého synovce, kterého vychovávali. Pocházejí z tradiční sámské rodiny. Na sklonku života je čeká smíření. Zajímavě napsané, smutné, humorné.

22.05.2024 4 z 5

Dívka v pruhovaných šatech Dívka v pruhovaných šatech Ellie Midwood

Mě se knížka moc líbila! Je v ní vysvětlena spousta věcí, jak to v koncentračních táborech chodilo. Příběh lásky také velmi zajímavý. Těžko uvěřitelné, že se to vůbec mohlo v takovém prostředí stát. Za mě palec nahoru.

20.05.2024 4 z 5

Unesená Unesená Elizabeth Gilpin

Zajímavé téma, to je prostě Amerika, nezvládám dítě, dám ho na převýchovu do lesa, pak do školy, která je sekta. Za 3 roky se mi dítě konečně vrátí domů. Nechápu americkou mentalitu. Konec knížky mě už moc nebavil, dopodrobna rozebírány rituály, metody ve škole atd.

17.05.2024 2 z 5

Super, super oddychovka!!! Mám raději vážnější témata, ale tahle knížka je vážně super! Hodně jsem se v knize viděla, doporučuji přečíst!

14.05.2024 5 z 5

Panna Panna Marek Toman

Moc hezká kniha, zajímavě napsaná. Určitě kouknu na další knihy od pana autora.

13.05.2024 4 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

Příjemné čtení, nicméně některé kapitoly mi přišly na stejné "brdo". Ale jinak hezké, oddychovka.

13.05.2024 2 z 5

Rozhodni se být zdráv Rozhodni se být zdráv Jan Vojáček

Pana Vojáčka sleduji dlouhodobě, takže mě jeho kniha zas až tolik nepřekvapila. Rady a myšlenky pana doktora se mi moc líbí a věřím, že na nich něco.

13.05.2024 2 z 5

Vyvolali jsme bouři Vyvolali jsme bouři Vanessa Chan

Zajímavé téma, Malajsie okupovaná Brity, poté Japonci. Neskutečné utrpení místních lidí pod nadvládou Japonska. Téma zajímavé, nicméně chvilkama se kniha "táhla".

13.05.2024 3 z 5

Kathy Kathy Jan Štifter

Moc hezky napsané.

07.05.2024 5 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Moc hezké.

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Mě se kniha moc líbila, mám Štiftera ráda!

Šílená Šílená Louisa Treger

Pro mě byla kniha moc zajímavá, nevadilo mi ani "mamka a taťka". Zajímavé události z psychiatrické léčebny v USA, Blackwellův ostrov, o postavení žen ve společnosti v 19. století.

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Nádherná kniha, stejně jako Až uvidíš moře. Paní autorka umí moc hezky, poutavě a srozumitelně psát. Člověk se z jejich knih dozví o historických událostech, které nejsou úplně známé. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jasných 5 hvězdiček.

06.05.2024 5 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Souhlasím s komentáři, že první část knihy se mi moc líbila. Zajímavě popsaný svět černošských žen. Druhá část knihy mě moc nebavila.

29.04.2024 2 z 5