Vyvolali jsme bouři přehled

Vyvolali jsme bouři
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531094/bmid_vyvolali-jsme-bouri-65b926e77d798.jpg 4 16 16

Malajsko 1945. Rodina Cecily Alcantarové je v zoufalé situaci: ztratil se její patnáctiletý syn, nejstarší dcera je den ode dne roztrpčenější a nejmladší dcera se musí neustále skrývat před japonskými vojáky ve sklepě. Cecily si je jistá jen dvěma věcmi: všechno je to její vina a rodina se to nikdy nesmí dozvědět. Příběh vyprávěný z perspektivy čtyř hrdinů Cecily a jejích tří dětí pojednává nejen o hrůzách války, ale také o nerovných vztazích mezi kolonizovanými a jejich utiskovateli, o nejednoznačnosti dobra a zla ve chvílích, kdy je v sázce život, ale také o nečekané lásce, zlomeném srdci a neuvěřitelné lidské vytrvalosti a odhodlání.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Host

The Storm We Made , 2024

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vyvolali jsme bouři. Přihlašte se a napište ho.

Mojepočteníčko
20.07.2024 4 z 5

Vždycky, když si myslím, že už mě u válečných románů nemůže nic překvapit, přijde jeden, který to popře.

Malajsko, okupované Japonci. Rok 1945.
Jedna rodina. Spoustu jiných rodin. Ztrácející se děti.
Před a po. Jedna myšlenka, která dopomohla obrátit životy mnoha naruby.
Chudoba, hlad, znásilňování, věznění, fyzická i psychická bolest.
Mučení. Brutalita.
Různé podoby lásky - mateřská, manželská, milenecká.
Vina, trest, odpuštění, smíření. Laskavost i nenávist. Pomsta. Smrt.
Syrovost. Šílenství. Strach. Bolest. Naděje.
Cecily. Jujube. Abel. Jasmin.

Není to jednohubka. Je to příběh, který zasáhne. Který bolí. A nejednou vás donutí k zamyšlení.

Doporučuji!

ivaivaiva
12.07.2024 2 z 5

Těch pachů, zvratků, hniloby a jiných nechutností tam bylo na mě až příliš. I tak jsem knihu přečetla, protože příběh to byl silný a zajímavý.

bookcase
22.05.2024 4 z 5

Hodně silný příběh. S hlavní hrdinkou jsem se nějak nemohla ztotožnit, její jednání vyvolává hodně otázek.

Závod s časem, Trnová královna a další knižní novinky (9. týden)

25.02.2024

Člověk získá velkou moc, když už v útlém věku - ještě dřív, než dokážete ten pocit pojmenovat - pochopí, jakou sílu a význam má kouzlo jeho vlastní osobnosti.

Kniha Vyvolali jsme bouři v seznamech

v dalších seznamech1x

Autorovy knížky