Vyvolali jsme bouři přehled

Vyvolali jsme bouři
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531094/bmid_vyvolali-jsme-bouri-65b926e77d798.jpg 4 12 12

Malajsko 1945. Rodina Cecily Alcantarové je v zoufalé situaci: ztratil se její patnáctiletý syn, nejstarší dcera je den ode dne roztrpčenější a nejmladší dcera se musí neustále skrývat před japonskými vojáky ve sklepě. Cecily si je jistá jen dvěma věcmi: všechno je to její vina a rodina se to nikdy nesmí dozvědět. Příběh vyprávěný z perspektivy čtyř hrdinů Cecily a jejích tří dětí pojednává nejen o hrůzách války, ale také o nerovných vztazích mezi kolonizovanými a jejich utiskovateli, o nejednoznačnosti dobra a zla ve chvílích, kdy je v sázce život, ale také o nečekané lásce, zlomeném srdci a neuvěřitelné lidské vytrvalosti a odhodlání.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Host

The Storm We Made , 2024

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vyvolali jsme bouři. Přihlašte se a napište ho.

bookcase
22.05.2024 4 z 5

Hodně silný příběh. S hlavní hrdinkou jsem se nějak nemohla ztotožnit, její jednání vyvolává hodně otázek.

Lenka276
13.05.2024 3 z 5

Zajímavé téma, Malajsie okupovaná Brity, poté Japonci. Neskutečné utrpení místních lidí pod nadvládou Japonska. Téma zajímavé, nicméně chvilkama se kniha "táhla".

Nessie72
28.03.2024 5 z 5

Velmi silný příběh. Život ženy, která sklízí následky svých činů a rozhodnutí v životech a budoucnosti svých dětí. Při čtení cítíte vůni mentolu, pot, prach, zkažené jídlo a stoku,kvetiny a parfémy žen. Výborně napsané.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Závod s časem, Trnová královna a další knižní novinky (9. týden)

25.02.2024

Citáty z knihy (1)

Člověk získá velkou moc, když už v útlém věku - ještě dřív, než dokážete ten pocit pojmenovat - pochopí, jakou sílu a význam má kouzlo jeho vlastní osobnosti.

Kniha Vyvolali jsme bouři v seznamech

ve Čtenářské výzvě3x

Autorovy knížky