Vyvolali jsme bouři

Vyvolali jsme bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531094/bmid_vyvolali-jsme-bouri-65b926e77d798.jpg 5 5 2

Malajsko 1945. Rodina Cecily Alcantarové je v zoufalé situaci: ztratil se její patnáctiletý syn, nejstarší dcera je den ode dne roztrpčenější a nejmladší dcera se musí neustále skrývat před japonskými vojáky ve sklepě. Cecily si je jistá jen dvěma věcmi: všechno je to její vina a rodina se to nikdy nesmí dozvědět. Příběh vyprávěný z perspektivy čtyř hrdinů Cecily a jejích tří dětí pojednává nejen o hrůzách války, ale také o nerovných vztazích mezi kolonizovanými a jejich utiskovateli, o nejednoznačnosti dobra a zla ve chvílích, kdy je v sázce život, ale také o nečekané lásce, zlomeném srdci a neuvěřitelné lidské vytrvalosti a odhodlání.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Host

The Storm We Made , 2024

Nessie72
28.03.2024 5 z 5

Velmi silný příběh. Život ženy, která sklízí následky svých činů a rozhodnutí v životech a budoucnosti svých dětí. Při čtení cítíte vůni mentolu, pot, prach, zkažené jídlo a stoku,kvetiny a parfémy žen. Výborně napsané.

monushka
24.03.2024 5 z 5

Bolestně krásný příběh odehrávající se v Malajsii za válek. Střídání časových rovin čtenáři dovolí pochopit, že každý čin má nějaký důsledek.

Autorovy knížky

Vanessa Chan
malajská
2024  96%Vyvolali jsme bouři

Kniha Vyvolali jsme bouři je v