Ty chladné oči přehled

Ty chladné oči
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509369/bmid_ty-chladne-oci-YZ1-509369.png 4 705 705

Mráz přichází z duše. Historický román od autorky bestselleru Až uvidíš moře. Válka hraje s lidmi krutou šachovou partii, pěšáci se promíchají, na barvě uniformy tolik nesejde. Během nacistické okupace Smolenska se setkají okouzlující ruská dívka Neonila a český mladík Emil donucený bojovat za wehrmacht. Když se spolu po válce usadí v Československu, vznáší se nad nimi stigma kolaborace, a tak jim nezbývá než opatrný život ve strachu. Utají svou minulost a dokážou se po tom, co zažili, dívat na svět i jinak než chladnýma očima? A může strach ospravedlnit krutost spáchanou na jiných? Scarlett Wilková přichází s druhým románem, v němž opět otevírá citlivé a málo reflektované téma novodobých dějin.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ty chladné oči. Přihlašte se a napište ho.

1casper
včera 5 z 5

Moc hezky a i přesvědčivě popsaný příběh až dost přizpůsobivé Rusky Neonily.
Hlavní postava zdravotní sestra je povahový chameleon, autorka ji popsala jako úplně bezcitnou ženskou, která zkazila život sobě a i mnoha lidem, včetně svých blízkých...

Jen....
Námět mi připomínal knihu Návrat nežádoucí, kde se hlavní hrdinka taky ujala malého sirotka, kterého potkala samotného na konci války.

Kniha se mi četla dobře, nepustila mě. Doporučuji.

Verjanika
03.07.2024 3 z 5

Musím se přiznat, že tento román mě nenadchl tolik jako Až uvidíš moře. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická a čekala jsem, co se na konci stane a vlastně žádné překvapení nebo zajímavý konec se (za mě) neodehrál. Velké plus knihy je že odkrývá důležité téma.

Peggy2711
25.06.2024 4 z 5

Skvěle vystavěný příběh popisující část války a období po ní. Hlavní hrdinkou je Neonila ze Smolenska, autorka pěkně vykreslila její povahu a cestu za přežitím, byla mi značně nesympatická svým chování, byla chladná celá, nejen ty její oči. Ale odkrývá se nám tu i kousek dějin, např. to proč někteří Češi bojovali za wermacht.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

10 nejčtenějších knih (duben)

15.04.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Ty chladné oči v seznamech

v Právě čtených13x
v dalších seznamech5x