Ty chladné oči přehled

Ty chladné oči
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509369/bmid_ty-chladne-oci-YZ1-509369.png 4 671 671

Mráz přichází z duše. Historický román od autorky bestselleru Až uvidíš moře. Válka hraje s lidmi krutou šachovou partii, pěšáci se promíchají, na barvě uniformy tolik nesejde. Během nacistické okupace Smolenska se setkají okouzlující ruská dívka Neonila a český mladík Emil donucený bojovat za wehrmacht. Když se spolu po válce usadí v Československu, vznáší se nad nimi stigma kolaborace, a tak jim nezbývá než opatrný život ve strachu. Utají svou minulost a dokážou se po tom, co zažili, dívat na svět i jinak než chladnýma očima? A může strach ospravedlnit krutost spáchanou na jiných? Scarlett Wilková přichází s druhým románem, v němž opět otevírá citlivé a málo reflektované téma novodobých dějin.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ty chladné oči. Přihlašte se a napište ho.

ZoeChaya
06.06.2024 5 z 5

Kniha o tom, jak strach dokáže zdeformovat život, jak pravda není jen jedna, jak rozhodnutí jedince ovlivňují budoucí generace. Výborné.

Knihomura
03.06.2024 5 z 5

Autorka poskládala různé osudy lidí, které vyslechla v projektu "Paměť národa" a napsala příběh, o kterém budeme přemýšlet.

Alcaca
23.05.2024 5 z 5

Čtivá kniha, která mě velmi zaujala. Je první, kterou jsem od Scarlett Wilkové četla a určitě není poslední.

všechny komentáře

Související novinky (4)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

10 nejčtenějších knih (duben)

15.04.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Ty chladné oči v seznamech

ve Čtenářské výzvě252x