kindlova42 kindlova42 komentáře u knih

Sucho Sucho Neal Shusterman

No tohle byla pro mě teda emoční jízda. Strašidelné to číst s vědomím, jak rychle na planetě ubývá pitná voda. Tohle bychom si měli přečíst všichni povinně. Už během čtení, jsem měla sto chutí si začít vytvářet zásoby balené vody :D
Knihu hodnotím velmi kladně. Byla nabitá akcí a emocemi, a děj byl popsán velmi realisticky. Střídání pohledů různých postav, dodalo příběhu na zajímavosti.

26.08.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Poslední díl byl super. V porovnání s filmem bylo spoustu věcí lépe vysvětleno zejména v kontextu s Brumbálem, nechci kritizovat nijak filmy, které miluju a několik scén je v nich lepších než v knize. Kniha ale dává prostor pro větší detailnost a vysvětlení příběhu. Na co jsem se těšila nejvíce a co mě nezklamalo byla postava Severuse Snapa, která je skvěle napsaná a jeho background je v knize mnohem silnější. (Co mě naopak maličko zklamalo je, že některé vedlejší postavy nedostali více prostoru stejně jako ve filmu, mluvím zejména o Remusu Lupinovi a Tonksové). Celá série je skvěle napsaná a kouzelnický svět vtáhne čtenáře do děje :)

03.02.2021 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Příjemná oddechovka, kterou jsem přečetla za jeden den. Děj hezky plynul a člověka, který si chce odpočinout u klasické romanťárny neurazí :)

17.09.2022 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Smrtka je velmi povedený dystopický příběh, kterému jsem s husí kůží věřila vše. Autor znovu krásně popsal zkorumpovanost a nedokonalost nás lidí. Snad se nikdy nestane, že by lidstvo porazilo smrt, protože tento svět je mnohem děsivější nežli ten ve kterém žijeme :D
Hlavní postavy mi byly sympatické a moc se těším na další pokračování s nimi.

11.08.2021 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Není lehké najít slova, kterými lze ohodnotit tuto knihu. Svět, který autorka vylíčila byl krutý a strašidelný. Člověka to nutí se zamyslet, jaké má štěstí, hlavně jako žena narozená v tomto století. A jak důležité je si vážit našeho práva žít si život po svém a nenechat se o to nikým připravit. Kniha ve mě rozbouřila tolik smíšených pocitů. Přečetla jsem ji během dvou dnů, protože jsem chtěla vědět, jak to všechno dopadne. Spoustu věcí jsem chtěla, aby se událo jinak. Hlavně co se týče milostného života hlavní postavy. Patřím do skupiny čtenářů, kteří mají rádi při slazené romantické linky, což tady nebylo středem příběhu a rozhodně to nedopadlo tak, jak by si moje romantická duše přála. Ale nemohu za to autorce ubrat žádnou hvězdičku na hodnocení, protože kniha měla pointu jinde a tu zcela naplnila. Konec pro mě nebyl předvídatelný vůbec. Byla jsem šokovaná. Upřímně je mi líto, že zde není další díl, ve kterém bych zjistila, co se dělo dál. Jak se život vyvíjel pro hlavní hrdinku Tierney a její blízké. Rozhodně nelituji toho, že jsem knihu přečetla, stála za to.

09.05.2020 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

(SPOILER)

No co říct, když dočtete knihu a konec Vám vyrazí dech.

Tenhle díl byl skvělý hlavně v tom, že se postavy, které byli na jiných místech konečně sešli a vše zapadlo do sebe.
Moc jsem si oblíbila romantickou linku dvojice dobrosrdečné Elide a nepřípustného Lorcana.
K srdci mi přirostla i Manon a její charakterový posun je čím dál tím lepší.
Musím říct, že skleněný trůn má co se týče příběhu za mě asi lépe propracovaný děj než Dvory, kdy vše najednou dává smysl.
Aelin je badass hrdinka s velkým srdcem, a její tajné pletichaření dodává příběhu spád.
Nejraději bych přeskočila 6.díl a šla rovnou na 7., protože chci vědět hned teď co bude s Aelin a jejím dvorem dále. Ale hold se musím nejdříve prokousat vedlejším příběhem Chaola (který ztratil mé sympatie ve 4.díle), třeba chlapec ještě překvapí :D

07.02.2023 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

(SPOILER) Koláčky a spiklenci mě nebavili tolik jako Muffin a čaj. V podstatě kniha pokryla velký časový úsek (několik měsíců), kdy se nic moc nedělo a potom přišel konec, který byl zase uspěchaný jako v prvním díle. Chybělo mi tam více posun ve vztahu Kita a Daniela … kdy vlastně skoro celou knihu nejsou ani spolu.
A také bych ocenila větší náhled do rozhovorů Daniela s jeho psycholožkou, kdybychom se konečně přesně dozvěděli jakým traumatem si prošel a mohli ho i lépe pochopit.
A potom mi v příběhu neseděli vedlejší postavy a jejich zapojení do všeho, nepůsobilo to přirozeně. Zejména postava Lucie byla divná a vyloženě to byla jen výplň.
Nebylo to vyloženě špatné, ale ani mě to moc nenadchlo.
Dala bych 2,5*.

10.05.2022 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Původně jsem si myslela, že knihu budu číst určitě déle než obvykle, kvůli její tloušťce. Ale zhltala jsem ji během dvou dnů, kdy jsem nechtěla dělat nic jiného než číst příběh z prostředí knihovny.
Hlavní postava Animant mi byla sympatická, i když se našli některé momenty, kdy mi lezla na nervy. Ale právě to, že nebyla dokonalá, ale svoje charakterové chyby (které má každý) si dokázala přiznat a často zápasila se svými rozpolcenými pocity o sobě samé, se mi na ní líbilo.
Romantická linka se vyvíjela pomalu, ale o to více mě nutila číst, protože jsem chtěla nějaké rozuzlení.
Postavě protivy/knihovníka pana Reeda jsem fandila, jelikož právě pasáže s ním byli nejzajímavější.
Na to jak je kniha tlustá a děj se odehrává velmi pomalým tempem, mi trochu vadilo, že se konec nacpal do cca 20 posledních stránek. Ale ještě je menší pokračování s bonusovými kapitolami, tak snad se tam příběh Animant uzavře s větší grácií, co se její romantické linky týče :)

10.06.2021 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

(SPOILER) Druhý díl navazuje tam, kde první skončí. Našich šest vran úsilně pracuje na tom vylízat se ze zapeklité situace ve které jsou. Kazův mozek jede na plné obrátky a společně s ostatními potí krev. Děj je nabitý akcí.
Ovšem občas bych spíše ocenila pomalejší tempo, kdy by postavy dostali více prostoru na to trávit spolu čas, tak abychom dostali více rozhovorů. Hlavně mezi našimi třemi páry, které byli dost rozlítané po celém Ketterdamu.
Musím říct, že osud jednoho páru mi vehnal slzy do očí a asi to autorce neodpustím.
Prohnilé město považuji za povedené dobrodružství, klidně bych si přečetla i třetí díl kdyby byl, abych se dozvěděla co bylo dál s vránami, protože tohle rozhodně nebyl konec jejich klikaté cesty :)

23.08.2023 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl je ještě čtivější než první, protože je děj už rozjetý. Některé zvraty jsem očekávala, jiné ne. Trochu mi vadilo, že hlavní hrdinka se od prvního dílu neposunula a stále je děsně nerozhodná, co se milostného trojúhelníku nebo svojí budoucnosti týče. Postava Aspena mi přijde pro děj celkem nepodstatná, ale třeba přijde jeho okamžik ve třetím díle. Jinak jsem rozhodně tým Maxon :)

17.08.2021 5 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Tak druhý díl nezklamal. Pokračování příběhu Ren a jejich přátel mě moc bavilo. Postava Yvana dostala větší prostor a dozvídáme se o něm jeho tajemství. Jsou nám více představené další národy jako jsou Amazky, Selkie či Lupíni. V tomto díle už se děj ze školního prostředí přesouvá více do akčního děje mimo univerzitu. Občas jsem si až říkala, jak je možné že si nikdo nevšimne, že tihle studenti tak moc cestují a podezřele se spolu neustále scházejí :D ale rozhodně to pro záživnost děje je plus. Postava Ren se dále charakterově vyvíjí, jak už jsem předvídala po prvním dílu. Nejvíce nesympatická postava je pro mě stále Lukas, i když soutěžit s ním může tetička Vyvian.
Těším se na další pokračování a doufám, že třetí díl vyjde v českém překladu ještě letos :)

02.07.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Musím říct, že jako asi většina čtenářů v triologii HG prezidenta Snowa nesnáším, ale zároveň ho jako zápornou postavu (darebáka příběhu) po přečtení této knihy obdivuji.
Byla jsem hodně zvědavá jaký bude návrat do tohoto světa a jak se mi bude kniha o jeho mladší verzi číst. Trochu jsem se bála, že budu zklamaná, ale to se nestalo. Samozřejmě při vědomí co za člověka je v dospělém životě, mi nemohl Snow při růst k srdci a ani jsem mu nefandila. Zároveň bylo fascinující pozorovat jak se jeho charakter v ranném věku utvářel a dotvořil.
Postava Lucy Gray byla sympatická. Nedá se srovnat s Katniss, ale na to nebyl v knize ani prostor, jelikož v příběhu není hlavní postavou.
Velmi se mi v knize líbilo jak S.Collinsová zapojila důležité symboly předešlých knih, ale zároveň napsala nový a zajímavý příběh :)

15.06.2021 5 z 5

Šestý díl HP nezklamal, bylo v něm všechno co se mi líbilo ve filmu a více rozpracované vedlejší dějové linky ostatních postav :)

05.01.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Děj knihy je zaměřen na hlavní dvě postavy a jejich romantickou linku. Je to dobrá oddechovka, která se četla velmi rychle a děj hezky plynul. Sice je velmi předvídatelný, ale to se u tohoto žánru většinou očekává :D
Knihu jsem si užila a pouštím se do druhého dílu :)

02.09.2020 4 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Tato kniha se ke mně dostala úplnou náhodou. Podle její obálky jsem si o ní moc nemyslela, bude to jen nějaká oddechovka o nějaké puberťačce nebo něco takového. Ale ve skutečnosti mi Vadná vyrazila dech, protože je to napínavá, zajímavá, dystopická knížka se skvělým příběhem! Zhltala jsem ji za dva dny a nechtěla jsem jít ani spát, jak jsem byla zažraná do děje a chtěla vědět co bude dál. K mému veselému překvapení, by měl za měsíc vyjít u nás druhý díl, takže si ho určitě koupím, protože chci vědět jak to všechno dopadne :)

22.05.2020 5 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Třetí knížka pěkně zakončila tuto dějovou linku ve světě Lovců stínů a nechala otevřené dveře pro další pokračování, což na Cassandra Clare miluju. Tvoření nových dějových linek s dalšími postavami, ale stále se objevující známí hrdinové z minulých sérií. V knize byly pasáže, kdy jsem si nebyla jistá, zda mi to do příběhu úplně sedí, ale během čtení se to vždy vyvinulo tak, že to zanechalo pozitivní a spokojené čtenářské pocity :)

01.05.2020 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

(SPOILER) Tenhle díl byl asi zatím nejlepší ze všech. Nabitý akcí a emocemi. Vztahy mezi postavami se rozvíjejí, poznáváme i některé nové tváře. Lysandra je fajn a zajímavá postava. Oproti minulému dílu mě začal bavit i pohled Manon a hodně se těším co se svojí třináctkou předvedou v dalším díle.
Rowan je skvělá postava, kdy přesně splňuje to co po něm chcete a jeho vztah s Aelin se hezky neuspěchaně vyvíjí.
Líbí se mi jak se Aelin z velké části vypořádala s minulostí a že se ujala role královny.
Sympatičtí jsou mi všichni klaďasy až na Chaola. WTF se stalo s jeho postavou? Naprosto obrátil o 180 stupňů. Byl nesnesitelný…dle něj za vše může Aelin. Cokoliv udělala bylo špatně, cokoliv neudělala bylo taky špatně. Vše viděl jen bíle a černě. No doufala jsem v moment, kdy by mu Rowan nakopal zadek, protože nikdo by si to nezasloužil víc. Tenhle týpek nemohl opravdu být zamilovaný do Aelin. Na konci se sice trochu vzpamatoval ale i tak se mi zprotivil.
No a zápletka s králem? Ta mě dost překvapila.
Hned otevírám další díl ;)

23.01.2023 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) … nemám slova jak popsat co se mi honilo hlavou zatímco jsem četla třetí díl …
Začátek, prostředek, konec. Prostě celá kniha mě vtáhla do děje a nechtěla jsem ji vůbec odložit, potřebovala jsem vědět jak to dopadne.
Rhysand a Feyre si byli souzeni. Mám ráda jejich konverzace, vtipkování a flirtování.
Můj oblíbenec z prvního dílu Lucien se po druhém díle docela vykoupil, takže jsem mu zase začala fandit a doufám že na něj čeká veselá budoucnost. Cassiana a Azriela zbožňuju. No a Nesta, kterou jsem nesnášela, mi přijde jako jedna z nejzajímavějších postav, protože člověk dostává jen malé drobečky toho co si myslí, co cítí a kdo vlastně je. Jsem hrozně zvědavá co se o ní dozvím v jejím díle a jestli jeden přerostlý netopýr zvládne překonat její železné zdi :D

26.07.2022 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

(SPOILER) Hodnocení 3,5*
Pár stránek navíc byl doplněk k původní knize. Kdy jsme se dozvěděli o něco více. Nebylo to špatné, ale myslela jsem, že to bude více o hlavních postavách. Autorka nám nastínila vedlejší postavy Rachel a Elisu, které za mě osobně více prostoru nepotřebovaly :D
Líbila se mi bonusová kapitola pana Reida a seznámení Animant s jeho rodinou.
Musím říct, že bych tuto knihu asi ocenila více, kdybych ji četla hned za původní, kdy jsem měla příběh a pocity z četby čerstvé :)

27.12.2021 3 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

U Miluju tě, Já vím jsem narozdíl od Navždycky už věděla co čekat. Velmi jednoduchou oddechovku co se přečte za pár hodin a je o středoškolském randění. Styl psaní zůstal stejný, akorát to tentokrát bylo doplněné o hudební playlisty jako kulisa pro příběh, což považuji za velmi originální a povedené. Ovšem musím přiznat, že mě čtení bavilo o něco méně než první díl a nevím proč. Při čtení obou knih mě napadala jedna myšlenka a to, že jednoduchý příběh by se skvěle hodil na film na netflixu, který si pustíte když chcete vypnout mozek, to by mě asi bavilo o něco víc než to číst.

10.09.2021 2 z 5