Koláčky a spiklenci přehled

Koláčky a spiklenci
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/bmid_kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4 806 806

Muffin a čaj série

< 2. díl

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Koláčky a spiklenci. Přihlašte se a napište ho.

Artep071
18.07.2024 4 z 5

Pěkné pokračování s dramatickou zápletkou , ale kluci to zvládli :)

stepankoby1
28.06.2024 4 z 5

Vlastně jde jen o prodloužený konec prvního dílu, který rozvádí jeho pointu a zasazuje ji pevně do reality. První díl pohádkově pověděl, že cesta dál někdy vyžaduje opustit vše, co jsme dosud považovali za jedinou možnou cestu. Tenhle díl popisuje, jak toho docílil Daniel přes všechny překážky, které byly minule naznačené. Nejde říct, že by něco do příběhu opravdu přidával a nepředstavuje nic, co si nešlo domyslet z prvního dílu. Jen pár fajn nových postav a příjemné dopovězení příběhu, který to ale příliš nepotřeboval. Četlo se to ale dobře a funguje to. Tak vlastně proč ne.

plomusujonak
16.04.2024 3 z 5

(SPOILER) Dlouho mi trvalo, než jsem se dostal ke druhému dílu, a přemýšlím, zda jsem neudělal chybu v prodlévání. Snad bych si užil tuto knihu lépe, kdybych nedopustil, aby vyprchal zážitek z prvního dílu. Jinak je tento díl vyloženě horší, než ten předchozí. Začíná sice velmi slibně, buduje zajímavý problém v sexuální zdrženlivosti ze strany Daniela vyvolané jeho negativními zkušenostmi ze školy a z konfrontace s otcem, a líbilo by se mi, kdyby se tohoto tématu kniha celou dobu držela. Ovšem chápu, že vzhledem k tomu, že mají být Koláčky a spiklenci volně přístupné mládeži, by tohle moc nefungovalo, nebo aspoň ne v takovém stylu, v jakém je psaný i předchozí díl. Dobře, máme něco jiného; Danielův otec. Dle knihy však tato záporná postava působí spíše jako přírodní katastrofa, tj. nepůsobí jako člověk, což považuji za spisovatelský nedostatek. Je to jen kombinace těch nejhorších vlastností, jaké může otec mít, je bez charakteru, bez příběhu, bez duše. Tato nevydařená část je ještě umocněná koncem. Daniel se svému otci prostě postaví a přejde ho, jakoby byl jen hodně hnusná bouřka, a jeho otec už se ani v náznaku v příběhu neobjeví, prostě zmizí.

Dále mi vadilo nelogické chování postav, celkově jak se Daniel i Kit utápěli v žalu a nenechali si nic říct ani od kamarádů, respektive mi vadilo, že nebylo řádně vysvětleno, proč se tak chovají. Chybělo mi pořádné líčení psychologických pochodů. Proč Danielovi tak strašně vadila Magdaléna, jsem nepochopil, mně přišla jako naprosto milá, zdravě smýšlející a sympatická osoba.

Připadá mi, že je příběh je psaný tak, že hlavní postavy se musí dostat do dostatečně hlubokých problémů, aby bylo dílo dramatické a bylo o čem psát. A tohle umělé nepřirozené nadstavování děje je mi proti srsti. Vadí mi též, jak je kniha nehorázně ukecaná, mě nezajímá bezobsažná konverzace, jako třeba ta v tom lyžařském areálu. Případný třetí díl už bych nečetl.

všechny komentáře

Související novinky (2)

10 právě čtených knih podle uživatelů (květen)

15.05.2019

Knižní novinky (18. týden)

28.04.2019

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Koláčky a spiklenci v seznamech

v Přečtených1 033x
ve Čtenářské výzvě149x