Muffin a čaj

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/muffin-a-caj-heC-366888.png 4.21098

Muffin a čaj 1.

Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli

Kniha Muffin a čaj

lily_maleckova

Kniha byla moc hezká a milá ️ velice se mi líbil vztah hlavních hrdinů. Celkově to bylo moc čtivé a stránky mizely pod rukama. Měla bych ke knize pár drobností, které mi tam úplně neseděly, ale nebylo to nic velkého
Líbilo se mi to a dala bych 4/5⭐

Síma97

Příjemné a pohodové čtení. Přečteno během pár dní. Vztah mezi Kitem a Danielem je zajímavý v tom jak se postupně vyvíjí z přátelství v něco víc. Bylo fajn vidět různé situace ze dvou různých pohledů osob. V průběhu čtení jsem se skoro pořád usmívala. V knize bylo spousta hezkých myšlenek. Určitě se pustím i do druhého dílu.

Saj Mon

Taková malá roztomilá knížečka, která rozehřeje a vyloudí od čtenáře takoví ten připitomělý úsměv na tváři. Nejde tu o bůh ví jaký příběh nebo literaturu. Jde tu o pohlazení po duši ke které se budu vždy vracet ve špatných deštěm zalitých dní.

Amy05

4,5⭐️/5⭐️
Tak zaprvé, tohle napsal český autor? Naprostý obdiv pro Thea. Líbil se mi vztah mezi Danielem a Kitem, jejich postupné budování vztahu. Taky jak Kit za některými slovy říkal ty slova v cizím jazyce (nevím v jakém). Citát s muffinem a čajem je naprosto boží. Prostě tuhle knížku si musíte rozhodně přečíst (pokud tedy máte rádi LGBT)
Knížku jsem četla už podruhé, poprvé jsem ji četla asi před rokem a půl a to byla doba, kdy jsem naprosto netušila, že nějaká knižní komunita existuje. Knihu jsem si tehdy půjčila z knihovny a váže se k ní velice vtipná historka, ale věřte, že v tu dobu mi vážně vtipná nepřipadala, mohla bych tady rozepsat, co že se to vlastně stalo, ale ve zkratce jde o to, že jsem knížku ztratila a já se hrozně bála jít to do té knihovny říct. Nakonec se ukázala, že jsem knížku zapomněla ve vedlejším obchodě, ale naštěstí ten, kdo ji našel ji šel vrátit do knihovny. Ale zpátky ke knize, knížka se mi líbila stejně jako napoprvé, postavy jsem si velice oblíbila, stejně tak i příběh. Líbilo se mi školní prostředí, a že se knížka odehrává v České republice. Akorát můj věcný problém, postavy si představuji přesně naopak, jak můžete vidět na obálce, jsou tam 2 kluci, blonďák - Daniel, dlouhé vlasy - Kit, a mě by se to přesně hodilo naopak, nevím, ale prostě se mi to tak více hodí, takže pro mě je už navždy Kit blonďák a Daniel má tmavší kůži. Knížku vám moc doporučuji a už se těším na 3 díl (2 už mám přečtený).

LunaL.

(+ SPOILER) Takový jiný, oddechový, ale ne nezajímavý román :)
Dost jsem si oblíbila Kita, který byl upřímný, veselý, a i když si často nevěděl rady, tak se nebál jednat. A hlavně se nevzdával. I když na druhou stranu se nevnucoval, jen dával najevo, že tu je.
Líbil se mi nápad "zpráv" přes školní slohovky, hlavně ta o motýlu a hurikánu.
Jen škoda, že takové lidi někdo odsuzuje. Přitom chtějí to, co my všichni - trávit čas s tím, koho milujeme.

Stani95

Musím se přiznat, že jedna z fakt málo knížek, která zůstala nedočtená. Nevím čím to, ale nějak mi to nesedlo. Slyšela jsem velke mediální ohlasy, tak asi očekávání bylo vysoké. Čekala jsem milou odechovku. Dala jsem to do poloviny. Pro mě nudna a nuda. A zároveň některé dialogy mi přišly najivní až nereálné. Snad že je to označeno jako young adult, tak již nezapadám do kategorie :). Není čas ztrácet čas, když v řadě čekají další knihy na přečtení. Škoda.

popeluška

Tak tohle bylo moc milé čtení, které mě bavilo. Určitě se podívám i po druhém díle...a budu se těšit :-)

fromywindows

Takže, kde začít? Vzhledem k tomu, že to napsal český spisovatel, jsem od knihy moc nečekala.
První jsem se nevyznala kdo je Daniel a kdo je Kit :D ale potom to bylo v pohodě. Nechápu jak všichni říkají že kniha byla velice čtivá, apod.. Mně přišla nudná, jen konec byl docela napínavý. Takže jestli se chystáte číst, nečekejte žádný složitý děj nebo něco.
Na to že byl Daniel už ve čtvrtém ročníku se choval tak straně dětinsky, nebo jak to říct, strašně stydlivě a uzavřeně. Naopak jsem si oblíbila Kitta, ten se choval rozumně, a je moc roztomilá knižní postava:-)
,,V mojí slabosti je moje síla."
,,Myslíš že si v bezpečí, ale ve skutečnosti nežiješ."