Muffin a čaj

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366888/muffin-a-caj-ONq-366888.png 4.3541

Muffin a čaj (1.)

Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Kniha Muffin a čaj

Fixa08
dnes

Krásná kniha, takové pohlazení po duši. Knihu jsem si neskutečně užila, až mě mrzelo jak jsem jí rychle přečetla. Těším se na druhý díl!

Markéta:)
včera

3,5 * Nádherná oddychovka. Ale musím říct, že u některých scén a hovorů jsem protáčela oči vzhůru. Pro mě občas moc sladké. Ale kniha mě vytáhla ze čtecí krize a za to jsem jí vděčná. Znovu si ji ale přečíst nepotřebuju.

Kamilajznik

Za me nadherna kniha. Cetla se uplne sama a pribeh byl velmi citlivy, plny emoci. Mohu jen doporucit.

Kyell

Knihu jsem dostal jako dárek a přiznám se, že by mě nikdy nenapadlo sáhnout po LGBT tématice. O to víc mě překvapilo, že se jedná o českou tvorbu. S postavami jsem se velice rychle sžil a doslova jsem hltal jejich příběh. Neustále jsem se přistihoval při tom, jak se u četby culím. Kniha mi přinesla hodně sentimentu, jelikož velkou část situací vyobrazených v knize jsem si zažil na vlastní kůži, proto jsem ji v jistých částech téměř zahodil a vrátil se k četbě až po chvilce oddechu. Ale nedalo mi to, musel jsem vědět, jak vše dopadne. Nakonec jsem vše překousl a musím říct, že se jedná o neobyčejně krásnou prvotinu, plnou citu a něhy.

Chika

Oddechovka, hezky napsané na to, že je to prvotina. Příběh se mi líbil, byl teda trochu předvídatelný, ale nevadilo mi to. Příjemné čtení. Líbilo se mi vykreslení postav a to, co se jim honí hlavou i to, jak přemýšlí. YA literatura mě baví, je to takový návrat o pár let zpět.
A určitě si budu chtít přečíst pokračování :)

Knihomolka10942

Taková oddechovka u které nemusíte přemýšlet a nemůžete se od ní odtrhnout... Naprosto BOŽÍ knížka! Doporučuji.

Francesca14

Nebudu tvrdit, že jsem nebyla značně skeptická. Českým autorům moc nevěřím, natož někomu mladšího věku a námět mě rozhodně neoslovil, nesáhla bych po další LGBT knize, kdybych přecejen nebyla trochu zvědavá na nějakou domácí literaturu. A pravda je, že příběh není nijak světoborný, to se od něj ale asi ani nedá čekat, přesto mě ale knížka příjemně překvapila. Je krátká, ale čtivě napsaná, poměrně vtipná (musím říct, že Kit a jeho slovní přestřelky mě vážně bavily), a romantická linka je roztomilá. V některých chvílích jsem sice obracela oči v sloup nad tím, kolik tam bylo klišé, ale pak jsem se přistihla, že se mi to vlastně docela líbí, a že se tam dají i přes to všechno najít i nějaká ta témata k přemýšlení nebo hezké myšlenky. Je to rozhodně odpočinkové a co se děje týče zoufale průměrné, ale je to jedna z moc příjemných oddechovek.

sar.janurova

Muffin a čaj byla moje první kniha s LGBT tématikou. A myslím, že toho vůbec nelituji. Theo je opravdu autorem, kterému psaní jde. Zpočátku mi jedna z hlavních postav byla opravdu nesympatická, ale když jsem se o ní díky příběhu dozvídala více a více, začala jsem ji nakonec mít opravdu ráda. Četla se mi opravdu rychle, měla jsem ji přečtenou snad za týden nebo čtrnáct dní. I přesto, že jsou některé z popisovaných scének trochu nechutné, myslím si, že ten, kdo má rád knihy tohoto žánru, z ní bude naprosto nadšený. Už se těším na druhý díl!