Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1553 407

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

l_konecna
25.08.2021 3 z 5

Zarazil mě styl psaní a nějak jsem si na to nemohla zvyknout. Kniha v sobě má i celkem špatné “vtipy” a to mi trochu kazilo čtení. Kdybych to ale měla vše celkově zhodnotit tak až na pár nedokonalostí a poměrně dost klišé které se tam objevovali to byla celkem v pohodě YA romantika.

wendulka321
14.08.2021 5 z 5

Další dočtená,to bylo tak hezké, sladké a úžasné. I když už dávno nejsem cílová skupina tak mě kniha moc bavila i když mi chvilkama bylo hodně smutno.

DreamerX9
12.08.2021 3 z 5

Tohle bylo velmi mile překvapeni i když jsem nečekala vůbec nic. Líbil se mi vztah mezi Kitem a Danielem žádná velká slaďárna ale upřímně podaná láska. Roztomilé a hezké letní počtení :)

4xab
12.08.2021 1 z 5

Kniha je fakt pro YA, a to ja nejsem. Strasne jsem u cteni trpela. Kdybych nebyla typ, ze docitam vsechny knihy, tak ji odlozim. Nastesti je tenounka:-)) Za me fakt ne, ale ja nejsem cilovka 20 mi bylo fakt daaavno.

Market = )
26.07.2021 5 z 5

Chvílema mi bylo při čtení strašně smutno, ale knížka je vážně moc pěkně napsaná.

Luna5000
16.07.2021 3 z 5

Knihu jsem měla dlouho vyhlídnutou a těšila jsem se na ní, ale trochu mě zklamala, asi tím jak byla psaná. Ale příběh, který jsem četla jsem si dokázala bez problémů představit v hlavě. Litovala jsem Daniela co všechno musí vydržet a přiznávám, že z částí ve kterých byl jak slovně tak fyzicky napadán od Marka a jeho kumpánů, jsem cítila zlost. Je to smutné, ale i dodnes se najdou takové osoby jako byl právě Marek. Nicméně druhý díl Koláčky a spiklenci si určitě přečtu a doufám, že dopadne taky dobře jako díl první.

poppy2
20.06.2021 5 z 5

Hodnocení přidávám téměř s ročním zpožděním, ale nedá mi to. Kniha se mi dostala do rukou v ten pravý čas. Vrátila jsem se z dovolené a zjistila, že mám vykradený byt, a tak jsem dny a noci ležela na starém gauči a pořád do kola četla Muffin a čaj. Trpěla jsem s Danielem a hledala optimismus a naději s Kitem. Díky za to.

Grohlinka
18.06.2021 4 z 5

Tak tahle kniha předčila má očekávání. A to hodně. Je neuvěřitelně krásně a čtivě napsaná, popis přátelství a lásky Kita s Danielem mě mnohokrát dojal, svojí čistotou a hloubkou, kéž bychom mohli všichni zažít takovou lásku, moc bych si to přála. Ale kniha není jen o nekomplikovaném přátelství, které přeroste v lásku, to vůbec ne, jsou tady nastíněna i vážná témata, jako je šikana, nepochopení, týrání a nepřijetí rodiči, ale i hluboké filosofické teze, které jsou rozebírány zejména v soutěžních dílech chlapců. Nádhera, opravdu jsem chvílemi odkládala knihu, jen aby mi déle vydržela a některé odstavce a věty četla několikrát. Líbil se mi pohled obou hlavních hrdinů. Ohromně se těším na druhý díl, Koláčky a spiklenci. Kéž by bylo víc takových nádherných a zároveň hlubokých knih.

Nevzdá se navzdory všemu a všem.
To byla jedna věc, kterou si slíbil, když slunce vycházelo a on seděl na okně třesoucí se zimou a vyčerpáním.
Tou druhou bylo, že opraví svoje zdi, svoje opevnění, kámen po kameni, a už nikdy, nikdy nikomu nedovolí se přiblížit.

Chybíš mi každý den o kousek víc, napsal, když se probudil ze zářivě barevného snu do ubíjející reality. Můžu bez tebe žít, jenom nechci,...

A se soumrakem, na hranici vyčerpání, když mu v přítmí začínaly tančit před očima třpytivé mžitky a ruce se mu třásly jako v zimnici, uzavřel dohodu se štěstěnou. Jestli to vzdám, spojil si v mysli bez jakékoli logiky, vzdal jsem všechno. Jestli vydržím, budu mít štěstí.

Jak nemít strach, pomyslel si. Je to děsivá, neznámá cesta vedoucí kdo ví kam. Nevidíš ani za první zákrut a musíš klopýtat úplně naslepo.

veronika4686
12.06.2021 5 z 5

Dokonalá knížka. Oproti Hře o trůny, kterou jsem četla předtím, zatraceně krátká, možná proto jsem ji přečetla i s možnými přestávkami za den a pidi kousek.
Nádherná oddychovka o poznávání dvou chlapců, kteří se k sobě na první pohled vůbec nehodí. A to je také jediný kýč, který jsem tam našla. Jsou tam ty typicky romantické pasáže a přesto to není klišé. Skončí to přesně tak, jak chcete a ještě líp, a je to úžasné. ️
Těším se už strašně moc na druhý díl, vrhnu se na něj, jakmile budu mít chvilku, a věřím, že si ho užiji a zamiluji stejně jako ten první.

Ani832
05.06.2021 5 z 5

Když něco zaslechnu o téhle knížce, většinou se jedná o něco jako: „To je ale milá oddechovka”. Dovolte mi odporovat. Já do toho šla s tím, že si chci přečíst něco, co lidi chválí, mě to zaujalo, u čtení si odpočinu a navrch to ještě napsal český autor.

Nejdřív to nastiňovalo takovou milou knihu, ale pak jsem zjistila, že to není (jen) fluffy romance o které všichni mluví. Já neříkám, že tam nejsou milé chvíle, ale kniha se zabývá mnoha těžšími tématy, která třeba někoho, kdo si něčím podobným prochází, můžou dost překvapit. Vlastně kohokoliv, kdo to nečekal. A tak si v hlavě jen říká: „Proč se o tom nikdo nezmínil? Vždyť mi to skoro připadá jako heavy contemporary.” Jo, ten člověk jsem já.

A právě proto, že se tam nachází úzkosti, nepřijetí, šikana a podobné záležitosti, ve mně kniha docela rezonovala a zasáhla mě víc, než bych čekala. Fakt jsem chvílemi měla pocit, jako by ten text byl napsán přímo pro mě.

Postavy si k sobě postupně hledají cestu, jejich vztah prochází pěkným vývojem a není to jen růžový. Jejich rozmluvy a debaty mi přišly dost zajímavý a esej na konci, jež napsal Kit, byla fakt výborná. Hloubavá.

Asi mou jedinou výtkou je opakování pohledů. Příběh je vyprávěn jak z perspektivy Daniela, tak Kita, a konec kapitoly z pohledu jednoho je začátkem kapitoly z pohledu druhého. Popis situace je tam tudíž dvakrát a zvláštně se překrývá. Nejdřív mi to trochu vadilo, ale pak jsem si zvykla. Ruší to ovšem plynulost příběhu, kor když kapitola končí nějakým zvratem, nebo překvapivým zakončením.

Moc nechápu epilog na konci, když následně vyšel druhý díl, ale třeba měl být Muffin a čaj původně standalone, co já vím.

Netušila jsem, že z toho budu tak nadšená - 4,5*/5*

Hanjimka
04.06.2021 4 z 5

Dva uplně rozdílní a přesto stejní kluci na soukromé škole. Příběh se mi líbil.

A.lenka27
22.05.2021 5 z 5

Krasny pribeh, krasna cestina. Kluky jsem si okamzite zamilovala. Precteno na jeden zatah.

Ella161
20.05.2021 5 z 5

Přiznávám, že jsem vlastně tuhle knihu v plánu ani číst neměla. Mé kamarádce se ale líbila a půjčila mi jí. Díky bohu za to! Sama bych po ní nikdy nesáhla, ačkoliv knihy s LGBT komunitou mám ráda. Strašně rychle jsem se začetla a nedokázala jsem se od čtení odtrhnout. Furt jsem si říkala, že přečtu jen tuhle poslední kapitolu, ale to u mě nikdy neznamená jen jednu kapitolu. Navíc se mi opravdu líbilo, že tady máme dva pohledy hl. hrdinů. To mám na knihách nejraději, protože mě vždy zajímá, co si myslí i ten druhý.

Celý ten příběh byl fakt krásný a skoro furt jsem se u něho usmívala. Protože Kitovo a Danielovo společné chvíle byly tak sladké! Na druhou stranu byl ale i smutný. Samé odsuzování, schovávání se, strach, obavy, hraní si na něco, co nejsem... strašně by mě to unavovalo i štvalo. Bylo mi jich fakt líto a opravdu nechápu lidi, kteří tohle odsuzují.

A teď něco k postavám. Kit byl prostě takový "ňuňík". Nejraději bych ho objala. Jak furt blábolil, to bylo fakt roztomilé. I to, jak do všeho šel po hlavě a bez většího přemýšlení, bylo vážně hezké. Navíc vždycky všechno chápal a nikoho neodsuzoval. Byl kdykoliv nápomocný i strašně hodný. Snažil se vyřešit ty "špatné věci" a bránit to, co má rád. Nedbal na názory ostatních, dělal to, co mu přišlo správné. Opravdu je to jedna z nejlepších knižních postav, která mi fakt přirostla k srdci.

No a Daniel? On byl strašný zlatíčko. Bylo mi ho opravdu líto, protože si nezasloužil nic z toho, co se mu dělo. Vlastně si mě získal už jen tím, že to nevzdal, vytvořil si nějakou svou zeď a nenechal ostatní vyhrát. Fakt nedokážu vyjádřit to, jak moc mi bylo za něho smutno. Protože ano, vážně bylo. On byl prostě takový správný, hodný, chytrý, empatický a měl spoustu dalších kladných vlastností. Nechápu, jak se zrovna jemu mohlo něco takové dít. Teda chápu proč, ale nechce se mi to chápat. Je to opravdu hnus a nesnáším takové lidi, kteří takového člověka odsuzují a kdyby jen to. Nedokážu si představit, co bych dělala na jeho místě. Jediné co vím, je to, že bych to už dávno zabalila a nebojovala bych. Neměla bych na to sílu, ale díky bohu jednal Daniel jinak. Byl opravdu silný a lecos toho vydržel. To jsem neskutečně obdivovala.

Takže příběh doporučuji, protože byl krásný a moc milý! Jedinou nevýhodou bylo snad jen to, že se četl až neuvěřitelně rychle. Ale určitě si přečtu i druhý díl, protože mi ty dva přirostli k srdci.

Malíček
16.05.2021 4 z 5

Kniha byla miloučká, hezky se četla, příběh byl svižný a byla to jedna z mých prvních knih s tematikou LGBT a rozhodně mě nezklamala. Obě hlavní postavy - Daniel i Kit - mi byli sympatické a ráda jsem si s nimi prožila jejich příběh.
Knihu mohu doporučit. :)

lily_maleckova
06.05.2021 4 z 5

Kniha byla moc hezká a milá ️ velice se mi líbil vztah hlavních hrdinů. Celkově to bylo moc čtivé a stránky mizely pod rukama. Měla bych ke knize pár drobností, které mi tam úplně neseděly, ale nebylo to nic velkého
Líbilo se mi to a dala bych 4/5⭐

Síma97
05.05.2021 5 z 5

Příjemné a pohodové čtení. Přečteno během pár dní. Vztah mezi Kitem a Danielem je zajímavý v tom jak se postupně vyvíjí z přátelství v něco víc. Bylo fajn vidět různé situace ze dvou různých pohledů osob. V průběhu čtení jsem se skoro pořád usmívala. V knize bylo spousta hezkých myšlenek. Určitě se pustím i do druhého dílu.

Saj Mon
04.05.2021 5 z 5

Taková malá roztomilá knížečka, která rozehřeje a vyloudí od čtenáře takoví ten připitomělý úsměv na tváři. Nejde tu o bůh ví jaký příběh nebo literaturu. Jde tu o pohlazení po duši ke které se budu vždy vracet ve špatných deštěm zalitých dní.

Amy05
15.04.2021 4 z 5

4,5⭐️/5⭐️
Tak zaprvé, tohle napsal český autor? Naprostý obdiv pro Thea. Líbil se mi vztah mezi Danielem a Kitem, jejich postupné budování vztahu. Taky jak Kit za některými slovy říkal ty slova v cizím jazyce (nevím v jakém). Citát s muffinem a čajem je naprosto boží. Prostě tuhle knížku si musíte rozhodně přečíst (pokud tedy máte rádi LGBT)
Knížku jsem četla už podruhé, poprvé jsem ji četla asi před rokem a půl a to byla doba, kdy jsem naprosto netušila, že nějaká knižní komunita existuje. Knihu jsem si tehdy půjčila z knihovny a váže se k ní velice vtipná historka, ale věřte, že v tu dobu mi vážně vtipná nepřipadala, mohla bych tady rozepsat, co že se to vlastně stalo, ale ve zkratce jde o to, že jsem knížku ztratila a já se hrozně bála jít to do té knihovny říct. Nakonec se ukázala, že jsem knížku zapomněla ve vedlejším obchodě, ale naštěstí ten, kdo ji našel ji šel vrátit do knihovny. Ale zpátky ke knize, knížka se mi líbila stejně jako napoprvé, postavy jsem si velice oblíbila, stejně tak i příběh. Líbilo se mi školní prostředí, a že se knížka odehrává v České republice. Akorát můj věcný problém, postavy si představuji přesně naopak, jak můžete vidět na obálce, jsou tam 2 kluci, blonďák - Daniel, dlouhé vlasy - Kit, a mě by se to přesně hodilo naopak, nevím, ale prostě se mi to tak více hodí, takže pro mě je už navždy Kit blonďák a Daniel má tmavší kůži. Knížku vám moc doporučuji a už se těším na 3 díl (2 už mám přečtený).

LunaL.
10.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Takový jiný, oddechový, ale ne nezajímavý román :)
Dost jsem si oblíbila Kita, který byl upřímný, veselý, a i když si často nevěděl rady, tak se nebál jednat. A hlavně se nevzdával. I když na druhou stranu se nevnucoval, jen dával najevo, že tu je.
Líbil se mi nápad "zpráv" přes školní slohovky, hlavně ta o motýlu a hurikánu.
Jen škoda, že takové lidi někdo odsuzuje. Přitom chtějí to, co my všichni - trávit čas s tím, koho milujeme.

Stani95
19.03.2021 2 z 5

Musím se přiznat, že jedna z fakt málo knížek, která zůstala nedočtená. Nevím čím to, ale nějak mi to nesedlo. Slyšela jsem velke mediální ohlasy, tak asi očekávání bylo vysoké. Čekala jsem milou odechovku. Dala jsem to do poloviny. Pro mě nudna a nuda. A zároveň některé dialogy mi přišly najivní až nereálné. Snad že je to označeno jako young adult, tak již nezapadám do kategorie :). Není čas ztrácet čas, když v řadě čekají další knihy na přečtení. Škoda.