Na kraj světa

Na kraj světa obálka knihy
Mé hodnocení:

Zatímco vesničané ohýbají hřbet na polích, ve Čtyřměstí kypí počínající průmyslová revoluce. Skryti před bdělým okem zákona uctívají synové a dcery Země svou Matku, aniž by tušili, že ta má vlastní plány. V zapadlé záhorské vísce žije Kiro, známý též jako „ten malej čmoud vod Syvne“. Dnes ho čeká setkání, které se stane prvním krokem na dlouhé cestě. Nikdo ho k ní nenutí, snad jen pocit odpovědnosti a spletitá síť náznaků a polopravd. Ale ne lži. Protože Tereza, ať je jakákoli, přece nikdy nelže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416543/na-kraj-sveta-A7z-416543.jpg 3.994

Ve stínu oskeruše 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Kniha Na kraj světa

roman9276

Muffin a čaj miluju, ale tady autor teda šlápl vedle. Fantasy je napsáno velice plytkým způsobem, nesmyslný skákání v čase, knize podle mýho jen zbytečně ublížilo. Skoro polovinu knihy jsem se snažil pochopit, co autor zamýšlel a stále jsem se držel názoru, že tohle se fakt nepovedlo. Je normální, že knižní postavy se chovaj nelogicky, ale tady je to ty vole tak do očí bijící, že mám chuť si vypíchnout oči. Hodně nemastný, neslaný, vůbec nevim, co si o tom mám myslet, všechny postavy jsou debilní, nesnášim je, ale celkově to zhodnotím po přečtení pokračování.

Jirkass89

Od autora jsem četl knihu Muffin a čaj, která mě úplně nadchla a tak jsem byl zvědavý, jak se mu povede na poli odlišného žánru. Kniha je sice zařazená jako fantasy, ale toho mi tam chybělo tak nějak víc. Co naopak nechybí jsou prokreslené charaktery hlavních postav a interakce mezi trojlístkem. Zatímco Anastázii jsem si oblíbil (doufám, že dostane ve druhém díle více prostoru), tak oba mužští hrdinové mi nesedli. Na Kirovi mi vadila jeho uťáplost a zaslepenost vůči Dariovi. A ten mě zase rozčiloval svým přístupem „všechno znám, všude jsem byl, jsem neomylný“. Oba bych je nejraději propleskl.

zpetkeknize
13.12.2020

Musím říct, že mi trvalo poměrně dlouho, než jsem se do příběhu začetla. Nejsem na fantasy zvyklá a navíc jsem prvních 50 stran vůbec netušila, co se to děje. Poté už mi ale děj ubíhal daleko rychleji, ačkoliv na mě bylo tempo příběhu stále poměrně pomalé, svět byl ale skvěle vystavěný a některé scény byly naprosto boží. Celkově mě ale dostal hlavně ten konec. To byl prostě masakr, naprosto výborný, ale hrozně smutný. Nic neprozrazuju, jen to, že Kiro a Darius jsou fakt beznadějní a děsně mě frustrovali. Ale ve výsledku bych radši, aby mě dál frustrovali, než to, co se stalo. :( No nic, potřebuju nutně druhý díl!

LussyP
16.11.2020

Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale za ten konec dám 5.
Nemůžu jinak než ji hluboce doporučit a objednat hned druhý díl. Příběh o lásce k přírodě, která je tak barvitě popsaná, příběh přátelství, kterému věříte do hloubky duše, skvěle vykreslené a rozvíjející postavy, geniálně vymyšlené prolínání minulosti se současností a konec, kde mi i pár slz ukáplo. Potřebuju hned vědět jak to dopadne.
Povede se zachránit zemi a přírodu před lidmi?
Autor má specifický styl psaní, nemusí sednout každému, pomalejší rozjezd, barvité popisy, přirovnala bych k Hobitovi.

ngamulka
15.11.2020

Theo opět nezklamal. Zamilovala jsem si jeho psaní hned u muffin a čaj a zůstalo mi to. Musím přiznat, že i pár slz bylo ke konci. Krása.

terkabed
09.11.2020

Hodně pomalé, čekala jsem od toho asi víc. Svět byl vymyšlen krásně, příběh až na delší rozjezd taky nebyl k zahození. Postavy jsem si (až na Anastázii) oblíbila. Ale musel jsem se do čtení nutit a bylo to hodně zdlouhavé. Uvidím jestli dám dalšímu dílu šanci.

Atuin
03.11.2020

Autor vůbec nezklamal, svůj styl a cit převedl někam co vypadá jako by se právě pro takové předivo narodil. Je to skvělá kniha pro všechny takové ( abych si vypůjčila název jednoho jiného titulu) Tkáče iluzí, kteří si ji nejen s gustem přečtou ale i zapamatují.
Douška : Když totiž autor umí psát má vždy z poloviny vyhráno. Moc děkuji. Krásný zážitek....

Ereandil
26.10.2020

Fantasy literatura je mojí oblíbenou a Theův styl se mi moc líbí. Kromě toho, že příběh je prostě taková úžasná pohádka ze světa, kde magie musí udělat prostor technologii, se mi líbilo i střídání minulosti a současnosti, které mi umožnilo se s postavami lépe seznámit. Těch je právě tak akorát, trochu připomínají hrdiny ze světa Harryho Pottera a nedělalo mi problém si je oblíbit, zvlášť Terezu.