Na kraj světa

Zatímco vesničané ohýbají hřbet na polích, ve Čtyřměstí kypí počínající průmyslová revoluce. Skryti před bdělým okem zákona uctívají synové a dcery Země svou Matku, aniž by tušili, že ta má vlastní plány. V zapadlé záhorské vísce žije Kiro, známý též jako „ten malej čmoud vod Syvne“. Dnes ho čeká setkání, které se stane prvním krokem na dlouhé cestě. Nikdo ho k ní nenutí, snad jen pocit odpovědnosti a spletitá síť náznaků a polopravd. Ale ne lži. Protože Tereza, ať je jakákoli, přece nikdy nelže....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/416543/na-kraj-sveta-A7z-416543.jpg 3.928

Ve stínu oskeruše 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Kniha Na kraj světa

bari_be
11. listopadu

Fantasy nečtu, tak jsem měla trošku obavy, jak se do příběhu začtu. Ale nedávají nám tyhle nálepky občas zbytečné předsudky? Kniha mě vtáhla už po prvních písmenkách a Kirův svět mi tak připadal okamžitě známý a samozřejmý. Dynamika posledních stran byla skvělá a překvapivá. Jen její obsah rozerval moje srdce.. ale máme přeci před sebou ještě další díl, že jo! Miluju Theův poetický styl psaní a charaktery postav, které nejde než nemilovat. A proto si ráda přečtu jeho jakýkoliv žánr :)

Mayya
10. listopadu

Nejedná se o špatnou knihu. Je pěkná, milá, nenáročná. Jen bohužel se taky dá velice jednoduše odložit.

O postavy se člověk vůbec nebojí, protože jakékoli nesnáze jsou vyřešeny během dvou odstavců. Navíc, hlavní mužské duo je poměrně dost otravné - jeden se chová jako malé dítě a je zaslepený štěněčí láskou, druhý je odsuzující sebestředný pako.

Fakt moc doufám, že druhý díl bude akčnější a clovek se něco dozví i o tom světě, protože knihy Thea mám moc ráda.

essidaven
03. listopadu

Nejsem si jistá, jak na knihu reagovat. Četlo se to hezky, ale nebylo to tak, že bych se od knihy nemohla odtrhnout. Něco mi tam chybělo. Hlavní trio bylo sympatické, ale nějak jsem nesoucítila s postavami, nevžila jsem se do nich. Charaktery nebyly dostatečně vykreslené, chyběl mi tam větší "vnitřní" život postav. Určitě by také pomohlo více informací o světě v němž se kniha odehrává (historie, mytologie, prostředí), než jen pouhý fakt: musíte zachránit svět a šmytec:) Opravdu se jedná spíše o jednodušší dětskou fantasy, což je škoda, potenciál to má. Konec byl samozřejmě dojemný, takže si pokračování přečtu, ale spíše proto, že jsem prostě od přírody hodně zvědavá, než že bych se nemohla dočkat příběhu ze Čtyřměstí.
Jo a ještě bych chtěla dodat, že většinu knihy byl Darius na ránu a neskutečně mě štval!

Nelly

Pro mne velké zklamání. Čekala jsem dospělou fantasy a dostala jsem dětský příběh s rozvleklým dějem bez jakéhokoliv zvratu či zápletky. Navíc mnoho věcí nebylo za celou knihu vysvětleno. Další díly číst nebudu... Tři hvězdičky za to, že jsem to pak už brala opravdu jako dětskou knihu - děti to možná zaujme právě tou lehčí čtivostí.

DracoMalfoy

Musím říct, že toto nebyl úplně můj šálek kávy. !obsahuje jemný SPOILER!

Překvapivě mi úplně nesedl styl psaní, přestože jak Muffin, tak Koláčky mi v tomto ohledu vyhovovaly. Také jsem měla pocit, že to bylo akčně nevyrovnané. Spoustu stránek se nic nedělo a pokud se objevily překážky, jejich řešení bylo podle mě věnováno málo prostoru. No a v neposlední řadě jsem si příliš neoblíbila hlavní postavy. Kirův charakter mi přišel nevykreslený,pouze se zde hodně jeho uvažování nad tím co dělá špatně apod. a dynamika vztahu Anastázie - Darius mě velmi rychle omrzela.

Na druhou stranu, určité části a posledních 50 stran se mi velmi líbilo, a tak si myslím, že druhý díl by mě mohl bavit víc. Uvidíme.

sgjoli

Pozor, můj komentář je lehce spoilerový!

Je mi to moc líto, ale tahle kniha mi bohužel nesedla. Přitom jsem se na ni děsně moc těšila a čekala jsem od ní hodně. :-(
Velkou roli tu asi hraje to, že já nejsem zrovna kovaná v žánru fantasy - není to můj šálek čaje a jen málokdy se mi stane, že mne nějaký fantasy titul k sobě 100% připoutá. "Na kraj světa" jsem začala číst především kvůli autorovi. Moc se mi líbila jeho série "Muffin a čaj", a tak mne zajímala i jeho další tvorba. Bohužel jsem se tady poněkud sekla.
V autorových dřívějších knihách jsem oceňovala mj. jeho styl psaní. Ten samý krásný poetický styl jsem našla i v této knize, z čehož jsem byla nadšená a což mi také nejvíce vyhovovalo. Doufala jsem, že tu najdu i další věci, co mne ke knize připoutají, ale bohužel jsem to najít neuměla.
S čím jsem bohužel bojovala, byl ten svět, kde se příběh odehrává. Problém tkvěl především v tom, že jsem ten svět vůbec nechápala a nerozuměla jsem pořádně tomu, jak funguje. Zpočátku mi to zas tolik nevadilo, protože jsem si pořád říkala, že mi to snad bude všechno dávat smysl v průběhu knihy - že ten svět pochopím v průběhu čtení. Ale to se nestalo. Většinu knihy jsem prostě tápala a nechytala jsem se. A tak mi ani moc nedávalo smysl, co přesně je se světem špatně, že je potřeba ho zachraňovat.
Jelikož mi chyběly zásadní souvislosti a detailnější informace o tom světě, chyběl mi tím pádem i důvod, proč já mám vlastně sledovat cestu hlavních hrdinů za jeho záchranou. Výsledkem tak bylo to, že jsem v druhé půlce měla nutkání přeskakovat. Protože druhá půlka knihy nebyla nic jiného než jen putování...
A to se mi kniha zpočátku fakt líbila. Mrzí mne to, opravdu moc mne to mrzí, ale moje hodnocení tak zůstává na půl cesty, stejně jako pro mne zůstala na půl cesty tato kniha. :-( Je mi to líto hlavně vůči autorovi, protože toho jsem si dost oblíbila. Ale já se s fantasy bohužel asi kamarádit moc neumím.

kay.cz

Úžasná knížka, nádherně napsaná, už se nemůžu dočkat pokračování ????????????

LilianaFalcon

To bylo skvělé!
Jasně je to YA, takže to asi nebude úplně pro každého.
A ano, občas to připomíná LOTR, ale na druhou stranu... Nepamatuji si, kdy naposledy se mi stalo, že mi nějaká knížka chvílemi nepřipomínala jinou. Možná tak, když mi bylo 10 let a ještě jsem toho neměla tolik načteného.
A teď už k věci :D Chvilku mi trvalo, než jsem se začatela. Pochopit ihned celý svět a všechny vztahy v něm prostě nejde, navíc když se odehrává ve dvou časových rovinách. Ale pak už to jelo. Bylo tam několik opravdu dobrých scének. Někdy napínavých, někdy vtipných, někdy dojemných a někdy všechno najednou.
Líbilo se mi jak autor zase do knížky nenásilným způsobem dostal ožehavé problémy dnešní doby, navíc nás ušetřil moralizování a nechal to na nás, na svých postavách a ději.
Druhá půlka knížky byla úžasná. A za závěr bych dala 6 hvězdičku, ale nemůžu říct přesně za co, abych nespoilerovala.
Každopádně jsem zvědavá, jestli se v dalším díle dočkám odpovědí, na některé otevřené otázky z minulosti.

humbook česká fantasy

Theo Addair (p)
česká

Kniha Na kraj světa je v

Právě čtených4x