Koláčky a spiklenci

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4.4540

Kniha Koláčky a spiklenci

Roscata
předevčírem

Koláčky a spiklenci aneb jak to vypadá když vás dožene realita na kterou nejste připraveni.
Dani a Kit si užívají prázdninovou pohodu, ale realita je krutá a tak netrvá dlouho a objevují se první mračna. Z malých mračen se ale nakonec vyklube obrovská bouře a prověří jestli jsou Dani a Kit schopní ji ustát. Kluci mají štěstí na přátele, když už ne na rodinu, takže se i v těžkých chvílích mají nakonec o koho opřít. Obzvlášť Magda byla pro Daniho strážným andělem a bez ní by to nezvládl. Ono je těžké ustát nenávist a nezájem vlastní rodiny a zároveň nemít sílu se od ní odpoutat.
Podle mě je druhý díl mnohem dospělejší protože se dotýká, když pominu LGBT tématiku, i dalších citlivých témat. Díky tomu je reálnější a podle mě o fous lepší než díl první. Oba díly jsou ale báječné a krásně napsané a vůbec by mi nevadilo kdybych se s kluky potkala i v další knize.

IG: zrzi_cte

Ovecka_Saki

Na začátku knihy jsem si říkala, že pokračování asi původně v plánu nebylo. Ale pak jsem se začetla a bavilo mě to víc, než první díl. Takže děkuji autorovi za přídavek. :)

Spojenc

Mnohem lepší než první díl. Chci pokračování.

Grohlinka

Opět skvěle napsaná knížka. Příběh byl milý, krásně se četl, neskutečně mě bavily vedlejší postavy, Kit a Daniel jsou pořád k pomuchlání. Už se těším na další, údajně potvrzený díl, ač by se měl věnovat jiným postavám než Danielovi a Kitovi, rozhodně si jej přečtu. Do plného počtu mi tam něco schází, možná mě trošku iritovala Kitova matka, která chtěla, aby si lidi urovnali svůj život, ve skutečnosti si sama brala půjčky, které nemohla splácet a ještě se rozčilovala, že jí nikdo nepočká a nakonec půjčku splatila o víc jak půl roku později než bylo domluveno. Za mě už to není taková srdcovka jako Muffin a čaj, kde mi nescházelo a nevadilo vůbec nic, ale pořád to nic nemění na tom, že je to skvělé čtení na jedno odpoledne.

Zvláštní, jak se i přes všechny vymoženosti civilizace upínáme ke slunečnímu svitu.

Julinka679

(+ SPOILER) Kniha Muffin a čaj, tedy předchozí díl, mi téměř vyrazila dech tím jak byla čtivá a vztah Kita a Daniela byl hodně dobře propracovaný. A jde to ještě lépe!
Koláčky a spiklenci se mi neskutečně líbily, rodinná dramata, vztahové problémy mezi našimi dvěma hlavními postavami mi nedaly spát a já musela stále číst dál abych zjistila jak to dopadne.
Opět velmi dobře napsaná kniha, příběh byl svižný, čtivý a jedním slovem boží!
S hlavními hrdiny vše prožíváte a já si připadala jako puberťák, který si prožívá zrovna vztahové drama! Až tak mě kniha bavila.
Proto si nemůžu odpustit hodnocení 4,5*. Naprosto doporučuji a už se těším na další díl této skvělé série! :-)

Adelhyskova

Druhý díl nezklamal. Opravdu moc milá knížka. Velmi mě bavil ten kontrast mezi Kitem a Danielem a to, jak je to celé nevinné a sladké (na mě sladké občas až moc, ale nic, co by se nedalo přežít).

Malíček

Autor hezky navazuje na předchozí knihu, takže i Koláčky a spiklenci se krásně četli, bylo to příjemné a oddechové čtení, které svižně plyne.
Musím říct, že jsem po přečtení tohoto dílu nebyla zklamaná, ale trochu si myslím, že byl zbytečný. Klidně bych zůstala jen u knihy Muffin a čaj. Na autora rozhodně nezanevřu a těším se na jeho další knihy. :)

LunaL.

(+ SPOILER) I druhý díl jsem dočítala s tím, že bych ho nejradši hned začala číst od začátku! :) Zase milá, oddechová knížka. Hlavní postavy jsem si oblíbila už v prvním díle, tady přibyli noví - staří kamarádi. Bez nich by děj dopadl úplně jinak! Tentokrát si Kit nevěděl se vším rady, jako v první části... A Daniel se musel vypořádat se svými vlastními démony.
Pokračování asi nebylo původně v plánu, rozhodně se ale povedlo :)