Koláčky a spiklenci

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399183/kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4.860

Muffin a čaj (2.)

Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Kniha Koláčky a spiklenci

JitulHa
dnes

Koláčky, coby pokračování příběhu Daniho a Kita, byly tajným přáním snad každého, kdo četl Muffin, který byl výborně napsaný a na naší literární scéně, alespoň pro mě působil trochu jako zjevení. Proto, když konečně vyšly Koláčky a spiklenci, byly to pro mě takové malé druhé Vánoce - zase poodkrýt další kousek z toho kouzelně podaného příběhu. A musím říct, že pokračování je to úžasné, avšak nervydrásající... Knihu mám doma sotva něco přes týden, už jsem ji stihla přečíst dvakrát a určitě ne naposledy. Je to podobné jako s těmi jedlými koláčky či muffiny, dáte si jich kousek, pak další, a přesto chcete opět dostat přidáno! Kam tím mířím? No, zkrátka nenašel by se v autorově šuplíku ještě nějaký ten nápad na třetí pokračování? Jelikož já bych si zatraceně ráda dala přídavek.

sgjoli
včera

Tohle bylo naprosto úžasné a skvostné! Dani a Kitty z Idylkova jsou mí oblíbenci a ani zde se to nezměnilo. Líbilo se mi, že autor tentokrát ke knize přistupoval vážněji a zaobírá se nelehkými tématy, o kterých ale je třeba mluvit. O to cennější tato kniha podle mne je. Navíc Theo Addair témata skvěle zvládnul a to formou snadno přístupnou, takže text je dostupný a srozumitelný pro širší publikum. A já jsem z této knihy prostě nadšená.
Knihu jsem přečetla na jeden zátah a ty kladné ohlasy, co kniha získává, jsou podle mne zcela zasloužené!

Ales04
předevčírem

Krásné pokračování. Jen jsem měl místama chuť zasáhnout do děje a změnit ho. Úplně mě to pohltilo.

Romča11
předevčírem

Koláčky a spiklenci je druhým dílem, pokračováním knížky Muffin a čaj. Jedná se o český, contemporary, young adult román, který se zabývá lgbt tématikou a úskalými lidí z lgbt komunity v české kultuře.
Příběh této knížky je o Danileovi a Kitovi, jejich lásce a o tom, že ne vždy je všechno růžové a že někteří lidé z české kultury stále nejsou úplně otevření novým možnostem a nejsou schopni přijmout nová fakta.

Tahle knížka je skvělá! Už dlouho se mi nestalo, abych se začetla s tím, že nevnímám čas! Protože já čas kontroluju často.
Troufám si říct, že tahle knížka je ještě lepší než první díl. A proč? Kniha Muffin a čaj byla dost idylková a sluníčková, ale tehle díl? Ten odrážel realitu. Bohužel ne všichni rodiče svoje děti pochopí, když se dozví, že cítí lásku k někomu jinému než by podle společnosti měli. Rodiče si pak o nich myslí, že jsou špatní a přemýšlí, co ve výchově udělali špatně. Někdy je dokonce o to horší, že otec je násilník a cholerik k tomu, že je homofob jako v Daniho rodině. Autor krásně ukázal, že ne všichni lidé tady u nás v české kultuře tolerují nebo doknce lgbt podporují. Někteří si myslí, jaká je to zvrácenost a nechutnost. A při tom je to přirozenost, člověk se s tím už narodí.
Další silné téma v této knize je síla přátelství, kterou můžeme vidět, když se Daniho a Kitovi přátelé snaží jim pomoci, aby mohli být spolu.
A samozřejmě krásné a silné téma lásky.
Postavy, jak nové tak i staré, v této knížce jsou opět krásně vykreslené. Většina z nich je moc sympatická a i ty nové si zamilujete.
Kniha je, jak už jsem psala, hodně čtivá, jistými chvílemi jsem se od ní nedokázala odrrhnout a musela jsem číst a číst dál.
Příběh je také jistými místy napínavý, měla jsem strach, co se vlastně s Danim stane.
Příběh byl možná o malinko dějově slabší, ale to plně nahradilo to téma toho, že ne vždy je všechno idylkové a život prostě k nikomu není fér a je to boj.
Krásné jsou i úvahové pasáže, ve kterých nalezneme Daniho krásné a pravdivé myšlenky.
Jediné mínus této knížky je, že má jen 280 stránek.
Tohle si prostě musíte přečíst a pokud jste ještě nečetli Muffin a čaj, napravte to. Nebudete litovat. Jsou to skvělé knížky.

Kamilajznik

Tak tohle byla parada...cekala sem uplne neco jineho a dostala sem neco uzasneho. Je pravda, ze v jednu chvili jsem mela chut knihou prastit o zed a rozcupovat ji :-), ale pak zase vyslo slunce a vse bylo v poradku:-)
Kazdopadne za me opet super jako Muffin, jen o neco drsnejsi, vaznejsi...presto krasne cteni.
Theo, klobouk dolu:-)

maca1245

Po prvním díle jsem prostě musel sáhnout po druhém. První díl byl na "sladké vlně", druhý díl jede spíše na temnější vlně. Bylo to odpočinkové čtení. Avšak podle mého se to prvnímu dílu nevyrovná.

Magiclucy

Po Muffinu a čaji jsem skákala radostí, když jsem dozvěděla, že bude další díl. A po přečtení Koláčků doufám v pokračování. Theovi knížky se moc krásně čtou a Daniel a Kit jsou úžasné postavy. Prosím další ^^
PS: Taky bych potřebovala svého Kita ????

Hanzis_

Nejlepší požitek tohoto roku :3