Koláčky a spiklenci

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/big_kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4.4647

Kniha Koláčky a spiklenci

Hzjena

Na jednu stranu byl děj propracovanější a reálnější. Na stranu druhou přibylo pár zbytěčných postav, místy to bylo zbytečně přeslazené, nebo natahované a všechny postavy (až na záporáky ofc) byly gay friendly, nebo byly samy homo :D ( kterých nebezpečně přibylo).

Obsahově je to dost podobné prvnímu dílu, jen je to trochu temnější. Líbila se postava Danielova otce, která byla... někteří znás moc dobře vědí :(

Překvapivě mě trochu vadilo jak moc velká absence sexuality mezi dospívajícími chlapci, kteří se pořád ,,omuckávají,, nastala a s jakou samozřejmostí se oba hrdinové s touto rolí sžili. No pořád lepší méně než více, ale to že si neřekli že se milujou mi přišlo až moc. Pak mě napadlo, že si to třeba autor nechává na další díl.

booklover902

Tuto knihu jsem koupila hned jak to bylo možné, nicméně si na přečtení pěkně počkala. Neměla jsem na ni moc chuť a teprve nedávno mě napadlo, že už je na ni správný čas. Abych se zase ponořila do příběhu, přečetla jsem si znovu první díl. Když jsem začala číst tento (druhý) díl, nešlo mi číst tak, jak bych si představovala. Ale potom jsem si řekla, že už ji prostě musím dočíst, dokud si pamatuju souvislosti, abych ji nemusela později číst zase od začátku. K mému překvapení to opravdu stálo za to. Milé čtení plné zvratů, radostí i starostí, které mě chytlo za srdce. Druhé díly většinou odsuzuji, ale toto je výjimka. Doporučuju!

kindlova42

(+ SPOILER) Koláčky a spiklenci mě nebavili tolik jako Muffin a čaj. V podstatě kniha pokryla velký časový úsek (několik měsíců), kdy se nic moc nedělo a potom přišel konec, který byl zase uspěchaný jako v prvním díle. Chybělo mi tam více posun ve vztahu Kita a Daniela … kdy vlastně skoro celou knihu nejsou ani spolu.
A také bych ocenila větší náhled do rozhovorů Daniela s jeho psycholožkou, kdybychom se konečně přesně dozvěděli jakým traumatem si prošel a mohli ho i lépe pochopit.
A potom mi v příběhu neseděli vedlejší postavy a jejich zapojení do všeho, nepůsobilo to přirozeně. Zejména postava Lucie byla divná a vyloženě to byla jen výplň.
Nebylo to vyloženě špatné, ale ani mě to moc nenadchlo.
Dala bych 2,5*.

Snoopi

Tak tady jsem bohužel při výběru sáhla vedle :-) První díl se mi líbil daleko více. Čekala bych, že se autor spolu se svými hrdiny posune o velký kus dál, jenže se tak nestalo. V knize se stále dokola opakují tytéž zajeté postupy a principy, na nichž stojí příběh předchozí. Přitom nemám nic proti LGBT tematice a literatura pro děti a mládež mě zajímá, ale při tady jsem měla neodbytný pocit, že jen lížu cukrovou vatu, která mi akorát zalepuje pusu... nic víc než přeslazenost, hodná románků pro dívky a ženy. Obě postavy mi přijdou příliš modelové, ušité na míru podle jakýchsi šablon, jednající v rámci jistých vzorců - k určité opravdovosti jim chybí právě ta skutečná, opravdová sexualita, která k danému věku neodmyslitelně patří /pochybuji o tom, že by dva dospívající lidé dokázali omezit svůj vztah jen na jakési "něžné pusinkování na dobrou noc"/.
Také děj je snadno předvídatelný, bez větších dramatických zvratů, čte se jako příjemná pohádka na dobrou noc. Náročný čtenář může knihu vnímat jako odpočinkovou, tedy takovou, která mu příjemně osladí hořké kafe života, a zůstane spokojený, pokud se s touto formou smíří. Čtenář nenáročný si bude lebedit, poněvadž si nemusí s ničím zbytečně lámat hlavu a příběh ho o žádné iluze nepřipraví.
Hodnocení tentokrát nechám na lidech daleko mladší věkové kategorie, jimž je román určen.

skippingrope

(+ SPOILER) určitě lepší než muffin a čaj a to jsem se fakt bála, že to bude propadák. v první 1/3 mě daniel už docela sral, protože jsem obě dvě knihy četla hned za sebou a už jsem ho měla plný zuby, jak si furt stěžoval a byl ublíženej. ale pak se to najednou rozjelo a já byla jen: COŽE. no a pak to najednou dostalo konečně spád a bylo to nakonec i docela zajímavý. magda byla skvělá a táta diktátor mě sral přesně tak, jak měl. všechno bylo tak, jak by mělo a bylo to fakt skvělý počtení. přečetla jsem to za jeden den ve škole a sice si z hodin nic nepamatuju, ale fakt jsem se do knihy zažrala a bylo mi líto, když jsem ji dočetla. navíc bych nikdy neřekla, jak moc udělá to, když se příběh odehrává v česku. ale bylo to fakt super. člověk si dokáže daleko víc a hlavně líp věci představit. zápletka byla skvělá a tisíckrát lepší než v muffin a čaj. ještě se chystám na supertajný seznam věcí od tohoto autora a pak už asi young adult literaturu opustím a pustím se do něčeho trochu víc adekvátního k mému věku a charakteru. ale mooooooooc doporučuji lidem cca 17-19 let.

Lenka2533
31.12.2021

Po přečtení knížky Muffin a čaj jsem měla hned jasno, že druhý díl si rozhodně musím přečíst. A nezklamal! Bylo to opět hrozně čtivý a úžasný! Kita a Daniela naprosto zbožňuju. Na tyhle dvě knížky nikdy nezapomenu. A rozhodně někdy dojde na rereading :D Miluju to!

mysak518
16.11.2021

Pěkně pokračování knihy pohodové čtení na večer

TPWK
11.11.2021

Upřímně.. teď budu znít jako pomatenec, když znehodnocuji další skvostnou knihu, kterou jsem přečetla za pár dní, ale bohužel musím podotknout, že kniha "Muffin a čaj" se mi líbila víc.
Přijde mi, že v této knize bylo moc depresivní nálady, avšak autora musím pochválit za jiné věci jako například dějová linka, vše bylo perfektní. Doporučuji ^^