Koláčky a spiklenci

Koláčky a spiklenci https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399183/bmid_kolacky-a-spiklenci-Nl1-399183.jpg 4 794 192

Muffin a čaj série

< 2. díl

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit se už nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Dani zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Daniel je pro něj ale obrovskou motivací. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na léto v Krampeřicích však zhatí jediný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí ihned vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…... celý text

Kikina182
12.05.2019 5 z 5

Na pokračování příběhu Daniela a Kita jsem se opravdu moc těšila a můžu říct, že kniha v žádném případě nezklamala. Sice by mi asi nevadilo, kdyby autor zůstal jen u Muffin a čaj, ale ne tenhle díl si rozhodně nestěžuji. Je stejně skvělý jako ten první a přečetla jsem ho v podstatě na jeden zátah. Rozhodně doporučuji.

Bar16
11.05.2019 5 z 5

Daniela a Kita jsem si oblíbila už když jsem četla Muffin a čaj - a neskutečně jsem se těšila na pokračování. A musím se přiznat, tak moc jsem autorovi věřila, že mě nezklame - a nezklamal! Naopak - druhý díl je jiný než první. Nechci říct, že lepší, protože celkově příběh je skvělý, ale... Druhý díl byl pro mě jiný v tom smyslu, že jsem ho více prožívala. Některé kapitoly jsem četla se staženým srdcem a zatlačovala jsem slzu, protože jsem se ve vlaku nechtěla naplno rozbrečet... Dostalo mě to. Kniha je smutná, krásná a dojemná - prosím, ať ty dva ještě někdy potkám... :-)
P.S.: Taky bych chtěla mít svého Kita... :-)

Akléda_
09.05.2019 5 z 5

Miluju Muffin a čaj. Tohle miluju ještě víc. Pouto mezi klukama je dokonalé, navíc to celé nestojí jen na romantice, je to neskutečně čtivé, vtipné, smutné a boží. Miluju postavy, miluju autora, miluju vše spojené s touto knihou! A pamatujte, zvědavost zabila kočku.

Babouš
09.05.2019 5 z 5

Pokračování Muffinu a čaje je navzdory roztomilému názvu temnější, překážky skutečnější, Theo Addair se nebojí pustit do témat, o kterých se v ya literatuře moc nepíše. Ale díky sympatickým hrdinům a jejich starým i novým kamarádům ten příběh budete chtít slupnout na posezení! Mladým čtenářům to podle mě může dodat odvahu začít dělat věci po svém - a to je super důležité.

essidaven
08.05.2019 5 z 5

Tak nějak souhlasím s komentářem od Hoshi. Ze začátku to bylo divné, měla jsem pocit, že jsem nedostala to, co jsem očekávala. Ale nakonec jsem se nemohla od knížky odtrhnout, protože kluci jsou prostě skvělí. Některé scény byly tak milounké, že jsem se zase přiblble usmívala, stejně jako u Muffinu. Díky epilogu z prvního dílu bylo samozřejmě jasné, jak tato kniha dopadne, ale prostě to bylo kouzelné:-)

tomm.ik
07.05.2019 5 z 5

TAK TO BYLO DOKONALÉ !!!

Druhé díly mají obecně špatnou pověst, protože jsou většinou nudné a vycpávkové. To však neplatí u Koláčků. Na knihu jsem se těšil jako malé dítě. A to čekání stálo za to! Za mě je to ještě lepší než Muffin a čaj.
Absolutně jsem se do Daniela a Kita zamiloval a nechtěl jsem aby ten příběh skončil, jenže stránky se v podstatě otáčely úplně sami.

Hoshi
06.05.2019 5 z 5

Abych byla upřímná jsem z jedné strany trochu zklamaná, protože jsem očekávala trochu.. ne .. očekávala jsem úplně jiný příběh. Chtěla jsem jiný příběh! Na druhou stranu jsem toužila po pokračování a dostala jsem jej. A ať už bylo/je jakékoliv, mám jej v ruce.
Příběh byl opět čtivý, opět jsem sem tam zmáčela stránky slzami a opět jsem na konci připitoměle usmívala a byla šťastná jak blecha. Často jsem při čtení autorovi nadávala, proč jen musí být k Danimu a Kittimu tak krutý.. Ale to jsou ti autoři, kteří nás, čtenáře, zřejmě velmi rádi trápí. A jak už tu bylo zmíněno v komentáři pode mnou - těším se na autorova další díla a obálka je opět krásná.

Etule
05.05.2019 4 z 5

Přiznávám, že na druhý díl jsem se těšila jako malá holka. Těšila jsem se totiž na to, že dostanu příběh Daniela a Kita. Nicméně místo toho jsem od poloviny příběhu dostala příběh Daniela. A příběh Kita. Což mě tedy dost zamrzelo. Přesto se mi kniha četla dobře, zasmála jsem se, zamáčkla slzu.
Nicméně přetrvává myšlenka, že první díl byl o kus lepší. :-) Klidně bych ale snesla i další díl, i kdyby jen třeba útržkové povídky z jejich každodenního života, kde by konečně mohli být prostě jen šťastní, protože mi přijde, že většina autorů si myslí, že homosexuálové nemohou mít prostě šťastné a harmonické vztahy. Což je podle mě obrovská škoda a zároveň blbost. Ve většině případů jsou prostě tyto vztahy odsouzené k nějaké tragédii, nebo spolu hlavní aktéři většinou nezůstanou. Proč?
Opět musím pochválit za krásnou obálku. Těším se na autorova další díla. :-)

Evickar
05.05.2019 3 z 5

Tak druhý díl mě upřímně dost zklamal. Žádné velké dějové zvraty, nuda celou polovinu knihy. Začátek a konec přitom byly moc dobré. Hlavní hrdinové byli dlouho od sebe... a nesetkali se a nesetkali... až mi nakonec vlastně začínalo být jedno, jestli spolu tedy budou nebo ne. Škoda.

Katte192
02.05.2019 3 z 5

OBSAHUJE SPOJLERY!!

Začalo to slibně... do strany 97. Pominu fakt, že druhý díl vůbec logicky nenavazuje na díl první, který měl podle mě být nejspíš stand alone... hups. Kluci po pěti letech (jak končí první díl) spolu ještě nespali a neřešili potíže, které má Daniel? Flashbacky a strach, když na něj někdo sáhne? To vážně? Nejspíš v jedničce neměla být kapitola "po pěti letech" - no pak by to asi smysl dávalo. Ale budiž, nějak se z toho asi špatně bruslilo ven, takže jsme fakt prostě zahodili, vynechali a všichni se tváříme, že prostě neexistuje. "Kdybychom to brali jako samostanou knihu..." jenže ona to není samostatná kniha, že? Achjo, stejně... strana 97 zabila i to poslední semínko naděje. Další LGBTQ+ román o "zakázané lásce" kde je otec "idiot homofob" a nechce ať jsou kluci spolu. Bože proč. NAŠE komunita si zaslouží daleko víc. Bože zasloužíme si daleko víc než toto nekonečně se táhnoucí téma přes miliardu knih. Úplně mě z toho bolí srdce, přísahám, že mě z toho bolí srdce. Je rok 2019 pro pána krále!! Kdy to autoři konečně pochopí? Potřebujeme reprezentaci, reálnou reprezentaci ale taky pozitivní! Potřebujeme svět, kde se lidé nebudou bát říct svým rodičům že jsou gayové! Bože potřebujeme svět, kde být LGBTQ+ je absolutní norma a děj se konečně, KONEČNĚ motá kolem něčeho jiného než je sexualita postav! TOHLE je dle mého názoru v knize Koláčky a Spiklenci obrovský krok zpátky. Já se vážně tak modlila, že Theo vymyslí něco, co se vyhne všem těmto klišé a bohužel se to nestalo. 3/5* za čtivost, jednoduchost, předvídatelnost a milé pasáže.

fereny
02.05.2019 5 z 5

Na druhý díl jsem se těšila a co se týče obsahu, nezklamal mě. Jsem ráda, že znám pokračování, že vím, jak to dopadlo, hlavně u Daniela doma. A líbí se mi, jak realisticky se umí autor do kluků vžít, jak umí popsat jejich pocity, náhledy, pochybnosti o sobě samých. To se mi líbilo už v jedničce. Oproti jedničce je tento díl více dějový a akční. Ale oproti jedničce (alespoň za mě) ztratil určité kouzlo. První díl byla báseň. Nedostali jsme všechny informace, sami jsme si skládali detaily z náznaků, ale detaily nebyly důležité. Příběh se více soustředil na pocity, na sbližování, na to „to“ mezi nimi. První díl mi drásal nervy a zároveň hladil duši, opravdu hotová poezie. U druhého dílu se mi to už nestalo. Kdybych to měla porovnat s prvním dílem, bylo by hodnocení 4/5, ale když to neporovnám, samo za sebe si to 5/5 zaslouží :)

Ještě P.S. Za napsání celého tohoto příběhu opravdu děkuju! ♥

maca5449
01.05.2019 5 z 5

Nemám ve slovníku dostatek superlativů, abych dokázala popsat pocity, které ve mně knížka zanechala!

Poté, co se mi dostala do ruky, jsem svým chováním opět na úrovni 13leté puberťačky na koncertě Justina Biebra, pištím, červenám se, upadám do mdlob... Očividně se ze mě stala zanícená a posedlá fanatička. Eh. Děkuju pěkně.

Ráda bych řekla, že jsem Koláčky přečetla jedním dechem, zhltla je jak malinu, ale to bych lhala. Ono to totiž bylo naopak. Ta knížka nemilosrdně zhltla mě! Když jsem zvedla hlavu od čtení, seděl přede mnou pes a vyčítavě na mě hleděl, protože jsme už dávno měli na poli házet balónem! Návrat do reality, bleh.

Mám tu knížku doma... jak dlouho? ... 22 hodin?... Nejdřív jsem ji musela přečíst rychle, protože mě sakra zajímalo, co bude dál. I psaní tohohle komentáře mi trvá déle než přečíst Koláčky! Podruhé už jsem četla pomaleji, abych se zaměřila na to, co mi uteklo. No a nakonec jsem musela ještě jednou, protože to je prostě boží a já se potřebovala zaměřit na detail.

Kdybych to měla shrnout... JÁ. CHCI. JEŠTĚ.

Hernajz. A asi si budu muset pořídit ještě jeden výtisk, protože tenhle už je celý odrbaný... Jo... Rozhodně potřebuju ještě jeden reprezentativnější.