Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1554 407

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

4118
26.10.2020 4 z 5

Byla úžasná.

Luccinda
19.10.2020 5 z 5

Přestože nemůžu říct, že bych LGBT literaturu vyloženě vyhledávala, občas si nějaký ten kousek přece jen přečtu, obzvlášť když jsou na něj tak skvělé ohlasy jako na Muffin a čaj. A vzhledem k tomu, že se jedná o knížku českého autora, navíc vydanou v Yoli, byla jsem přirozeně zvědavá, co se z toho vyklube. A jako jo, já jsem spokojená. Od knížky jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala, tedy sladkou roztomilou romanťárnu, na léto ideální! Při čtení můžete absolutně vypnout a jen se nechat unášet příběhem Daniela a Kita, kteří se snaží zjistit to, co jeden pro druhého vlastně znamenají.

Musím říct, že Theo Addair to napsal skvostně! Navzdory tomu, že se jedná o velmi jednoduchou a nenáročnou četbu, Theo dokázal každou větu tak vytunit, že z toho ten pocit jednoduchosti vůbec nemáte. Palec nahoru i za skvěle rozvinuté charaktery hlavních postav, díky čemuž se do nich absolutně zamilujete!

Vlastně bych chtěla knížce vytknout jen jednu jedinou věc, a sice to, jak se tady postavy vypořádávají s šikanou. Tohle rozhodně NENÍ správný způsob, jak šikanu řešit, a mrzí mě, že ani Kit neměl dost rozumu, aby to řešil správně...

Ajda300
14.10.2020 3 z 5

Ačkoli jsem se do čtení nutila, musím přiznat, že nakonec se mi to celkem líbilo. Ano, některé části byly sice krapet zdlouhavé, ale i tak to bylo zajímavé počtení. Ne nic speciálního ani originálního, a co se stylu autora týče, jsem stále trochu skeptická, ale rozumím tomu, že to někoho okouzlilo.

Veru...
05.10.2020 5 z 5

Kniha s úžasným romantickým příběhem, přečetla jsem ji jedním dechem. Hned se jdu postit do druhého dílu. Určitě doporučuji.

martinakraus
29.09.2020 3 z 5

AUDIOKNIHA
Úplně na rovinu se přiznám, že k přečtení (poslechnutí) téhle knížky jsem se odhodlávala dlouho, dokonce jsou to už roky, protože si pamatuju, když vycházela jako novinka. Co mne odrazovalo? Hype a to, že se knížka tváří a prezentuje jako fluffy LGBT+ contemporary a to mě moc nebere. DO HÁJE PROČ MI NIKDO NEŘEKL, ŽE JE TAHLE KNÍŽKA MNOHEM VÍC?! Když se začaly dít ne-úplně-sluníčkový věci, musela jsem audioknihu několikrát vracet, jestli jsem slyšela správně. A slyšela a (jakkoliv to zní zvráceně a divně) udělalo mi to radost. Díky, že to není jen ťuťu a ňuňu.
Over all kniha nebyla špatná, úplně na zadek jsem si z ní teda nesedla, ale rozhodně mne překvapila právě skrze to, jak nevinná se zdá zprvu být.
Bohužel mi ale vůbec nesedli hlasy vypravěčů, hlavně tedy ten Danielův mne nějakým způsobem vytáčel, nevím proč.. Obecně mi asi formát audioknih nesedí, ale mám před sebou ještě jednu, tak uvidím, jestli to nebylo vyloženě tímto titulem. Hudební rozdělení kapitol (protože to prej lidi u audioknih taky řeší) mi nijak nevadil.

GeorgiaRose
24.09.2020 5 z 5

Oddechové čtení, knížka mě hrozně moc bavila.

medulinka
13.09.2020 4 z 5

Tato kniha se ke me dostala přes neteř. Jedná se o LGBT román a spíš pro mladší čtenáře, ale jsem ráda, ze jsem si to precetla. Bylo to zajímavé a diky této knize se nam odkrývá, jak je dospívání občas složité a zvlášť pro nekoho, kdo se něčím odlišuje. Jak okolí dokáže byt nekdy kruté... a jak je skvělé najit nekoho, o koho se můžete opřít, kdo vam rozumi, s kym můžete byt sami sebou. Citlivý příběh, který stoji za přečtení.

AnnieR.
05.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Muffin a čaj. Tak krásné čtení. Bylo to tak milé a já se musela usmívat. Kit, strašně sympaticky napsaná postava. A Daniel byl taky super. Přijdu si trochu jako negramot, protože super a dokonalé. Příběh krásně plynul a já se vůbec nestihla nudit. U první scény v D. pokoji jsem se nemohla přestat usmívat, bylo tak ááá a negramot opět na scéně. Jejich soutěžní díla, které jsou vlastně dopisy, napsané od jednoho pro druhého.

Tahle tématika mě začíná fakt bavit, je to něco jiného než romány co čtu normálně (to jen taková moje poznámka).

To jak se Kit vždycky Daniela zastával bylo kouzelné, viz scéna v jídelně a jeho nestydím se s tebou kamarádit. Jejich dávání se dohromady bylo tak nenucené a nic mi nevadilo. Konec aneb o pět let později, vlastně prozrazuje, že ať se ve dvojce stane cokoliv, dobře to dopadne, ale nic jiného se taky nedalo čekat. Miluju to, tuhle knihu a těším se až co nejdříve začnu číst dvojku. Protože věřím, že to bude prostě paráda. Theo Addair, talent!

Mvebe
05.09.2020 5 z 5

Teraz neviem prečo som tak dlho odolávala čítaniu tejto knihy. Je tak neskutočne sladká a milá,že je priam očarujúca. Jednoduché a tak čtivé zobrazenie vzťahu dvoch samo osebe krásnych postáv :) Well done !!!

terezie3112
31.08.2020 4 z 5

Muffin a čaj je LGBT román. Bavilo mě ho číst, protože je velmi milý, sladký a četl se celkem dobře.

kindlova42
24.08.2020 4 z 5

Muffin a čaj se ke mně dostal jako nečekaný dárek od knihkupectví, takže jsem neměla žádná očekávání. Ale kniha mě moc bavila. Je to pro mě první česká YA a hezká letní oddechovka.
Musím přiznat, že jsem se nad některými částmi uculovala a kniha mě vtáhla do jednoduchého děje a donutila mě ji přečíst za jeden den. Rozhodně mám chuť přečíst si pokračování Koláčky a spiklenci :)
(Jednu hvězdičku strhávám jen za trochu uspěchaný konec, kde bych ocenila více prostoru pro delší rozhovor obou postav v podobě dalších cca 10 stránek + jsem celou knihu čekala na detailnější popis toho, co se stalo před 3 roky, samozřejmě si to každý domyslí, ale těšila jsem se jak si o tom obě postavy promluví... možná to přijde v 2.díle).

Gabi212
24.07.2020 5 z 5

Ou, jsem ráda, že jsem na Thea a jeho knihy narazila. Další český autor, který si zaslouží pozornost. Knihu jsem měla přečtenou za jeden den. Je to trošku jiné čtení, ale milé. Jsem zvědavá na pokračování.

Mishell14
20.07.2020 3 z 5

Oddehovka, která se mi líbila. Hvězdičky ubírám pouze za epilog, který mi trochu nedává smysl vzhledem k pokračování.

SakiG
20.07.2020 3 z 5

Lehká, oddechová knížka na léto. Příběh nijak nepřekvapí ani neurazí ale to rozhodně není na škodu. Jsem ráda za každou další nenáročnou LGBT, kde se neřeší vysoké sociální problémy. Ano, Daniel má své "strašáky ve skříni" ale to by se dalo vztáhnout na kteréhokoli jiného člověka.
V rámci tohoto žánru hodnotím knížku velice kladně. Je napsána srozumitelně, vtipně a člověk má šanci se zamyslet, jací volové (viď Matěji) se kolem něj pohybují.

iliska
20.07.2020 5 z 5

Z předchozích komentářů jsem si knihou nebyla jistá, ale moc se mi líbila. Četla se jením dechem. Možná je to tím, že jde o českého autora, ale jeho sloh je mi bližší (srozumitelnější), než u některých zahraničních spisovatelů

heliiinka
19.07.2020 5 z 5

Neplánovala jsem to, ale přečteno za jeden den. Neskutečně čtivě napsané a Theo dává naději, že i Češi umí psát. Obsahem je to milá (trochu dětská) romance.

Bruklinka
17.07.2020 1 z 5

Podle recenzí jsem se těšila, ale jsem zklamaná. Pořád jsem čekala, kdy se něco začne dít a pořád marně. Asi nejsem cílovka. Co mi ale vadilo hodně, byly literární soutěžní texty: občas hodnotím dětské literární soutěže a texty páťáků často vysoce překračují tyto, středoškolské. Byly zkrátka velmi ne-uvěřitelné, stejně jako prostředí, do kterého byl děj zasazen, nebo dialogy, které absolutně neodpovídaly mluvě sedmnáctiletých kluků.

TheSeventhCrow
07.07.2020 3 z 5

Knížka to byla...milá. Moc jsem od ní nečekala a tak to víceméně zůstalo. Na jednu stranu se mi moc líbila osobnost Daniela, na druhou stranu mi dialogy, myšlenkové procesy a chování postav přišlo občas trochu nevěrohodné. Možná je to z malé části i tím, že je příběh zasazen do prostředí České republiky. Takové knihy moc často nečtu a je to pro mě vždy paradoxně trochu nezvyk.
Asi mi Muffin a čaj nesedl zcela, jak by měl, ale četl se jedním dechem. V podstatě bych ho nazvala milou oddechovkou, což bylo mínění s nímž jsem se do Obrtína vůbec vydala.
Osobně mi chybělo podrobnější rozebrání a popsání určitých otázek a zákoutí příběhu. Ale pokud se jich dočkám v dalším díle, nebudu s tím mít sebemenší problém.

lapetitedeny
08.06.2020 2 z 5

Uff. Je mi líto, ale to všeobecné nadšení kolem téhle knihy upřímně nechápu. Pokusím se vysvětlit proč.

Ten největší problém představují postavy, jejich chování, jejich vyjadřování a občas i jejich uvažování. Já obecně nemám problém s květnatějším jazykem, než na jaký jsme v dnešní době zvyklí. Jenže jsem jen o pár let starší než hrdinové knihy a narovinu vám povídám, že většina středoškoláků sotva ví, co slovo "rozeštkal" znamená, natož aby ho použili.

Daniel a Kit jsou na jednu stranu strašní pseudofilosové, na druhou se ale vyjadřují zhruba podobným stylem, jakým matka uvažuje o svých dětech. Hele, moje holka vám potvrdí, že se tulím vážně ráda, ale v životě bych o sobě neřekla, že jsem "odmalička mazel" a při pohledu na pupek svého strejdy mě opravdu nenapadne ho označit jako "blahobytné bříško". Jasně, každej je jinej, ale čeho je moc, toho je příliš a za mě se autorovi prostě nepovedlo vystihnout charaktery tak, aby odpovídaly svému věku a jsou tím strašně otravní, je mi líto.

Děj pluje líně, celá kniha je založená na vývoji vztahu protagonistů, většinu času se zas tak nic moc neděje. Daniel, který je v maturitním ročníku, až do prvních maturitních písemek maturitu snad ani nezmínil, a i když je to ten nejchytřejší kluk na škole, který přeskočil dva ročníky, úplně mi to nesedí. Maturovala jsem loni, takže moc dobře vím, jak velkou část myšlenek člověka maturita zhruba zabírá (a vycházím i ze svých kamarádů a spolužáků).

Začátek byl k uzoufání pomalý a nudný, to než se spolu ti dva alespoň začali bavit. Protože je to celé o tom, že Kit se snaží vyložit si Danielovo chování, které už my ale víceméně chápeme, protože příběh je vyprávěn z obou pohledů a mnohdy tak sledujeme jednu a tu samou scénu dvakrát. Taky mi v celé knize trochu chybí nějaké vysvětlení, jak že se ten Daniel do Kita vlastně tak moc zakoukal (ten crush na něj měl totiž už od minulého školního roku), když spolu v životě neprohodili ani slovo. Pořád jsem čekala, že to alespoň zmíní, ale ono nic.

Jak jsem řekla, středobodem příběhu jsou Daniel a Kit, ostatní postavy moc výrazné nejsou, ale to nevadí. Takhle je to naprosto v pořádku. Každopádně Kitova mamka se mi líbila.

Jo a cením, nakolik obálka vystihuje několik důležitých drobností z knihy, to se moc povedlo.

Párkrát jsem se u té knihy usmála nebo zasmála. U čtení jsem vyloženě netrpěla, ačkoliv bez občasného nevěřícného protáčení očí v sloup se to neobešlo a dějově to nebyl až takový cringe, jak jsem (přiznávám) očekávala. Přesto to není kniha, kterou bych si někdy chtěla přečíst znovu anebo ji doporučila dál - na to je tu až moc lepších knih, které si to zaslouží víc.

P. S. Doufám, že Daniel začal chodit na terapie. Dokud jsem nezjistila, jak je to s jeho rodiči, absolutně jsem nechápala, že na ně už dávno nechodí.

Bara_Pavlaskova
02.06.2020 5 z 5

Zatím nejlepší knížka za ty tři měsíce, co jsme doma. Patří do mých nejoblíbenějších, už se těším na druhý díl.