Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1554 407

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

MadamC
03.03.2020 5 z 5

Tahle young adultovka se opravdu povedla! Hrozně něžně napsané. Mohla by být synonymem pro okno do lidské duše. Protože sice mapuje duše dvou teenagerů, ale s jejich psychickými problémy se potýkají lidé každého věku. Ano, někdy se problémy mohou zdát malicherné, ale člověk prostě některé nedokáže překonat. A nemusí to být jen kvůli šikaně, ale například i kvůli vzhledu a udělá to stejný nepořádek v našich zmatených mozečcích. Tato kniha ukazuje, že je možné se k lidem chovat hezky a citlivě (nemyslím teď chování Marka, samozřejmě). Často mluvíme a mluvíme a nedohází nám, co způsobujeme pouze slovy, natož činy. Jak to může vnímat ten druhý a jak naše slova může pochopit. Samozřejmě, že pokud neznáme minulost dotyčného nebo ho vůbec neznáme, nemůžeme vědět, co se ho dotkne a proč. Ale bylo by hezké začít přemýšlet nad tím, co říkáme a o čem mluvíme a možná i jak věci říkáme. Já se mám rozhodně co učit až do konce svých dní ;).
Opravdu doporučuji všem bez ohledu na věk, pohlaví,...Přečteno za jedinou noc, protože nešla odložit. Doufám, že mě pokračování nezklame.

vera5841
27.02.2020 4 z 5

První hodnocení - trochu jiný zamilovaný román
Ale když se na to podívám z širšího pohledu? Kluci neřeší jen tu klišé otázku ,,Má mě rád? Nemá mě rád" ale především ty důležité a závažné otázky ,,co na to řekne okolí? Jaké to může mít důsledky?"
Moc se mi líbil styl - příběh z pohledu obou chlapců

Co bych vytkla, tak mi nepřišlo příliš věrohodné prostředí - český internát se zákazem mobilů a internetu?

Tereza035
15.02.2020 5 z 5

Doporučuju všem, jak dospívajícím tak dospělím, kniha je velmi čtivá a hezká, chystám se i na druhý díl:) Jednoduše krásný LGBT román.

marketa4469
08.02.2020 5 z 5

Moc pěkný příběh, četla jsem toto poprvé a moc mile mě překvapil. Nevěděla jsem sama, co od něj čekat. Úplně jsem se do příběhu vzila, co může dospívající prožívat. Tím, že mam sama syna, i když malého, a představa, že by to mohl prožívat za pár let i on, mě ještě více vtahla do děje.

Ann98
06.02.2020 5 z 5

Podle mého názoru by se o LGBT tématu mělo určitě mluvit více, a tento autor to ve své knize zvládl skvěle. Láska mezi Danielem a Kittem byla tak čistá, až jsem chvílemi ani nedýchala, jak moc jsem to prožívala s nimi. Vydechla jsem si až na konci knihy, kdy i přes všechny překážky k sobě oba našli znovu cestu. Kniha má neskutečně moc poslání, kterými se snaží apelovat na své čtenáře, myslím si, že každý si v této knize najde to své. Nemůžu se dočkat, až se pustím do pokračování.

Janniska
03.02.2020 5 z 5

Ze začátku jsem se trochu bála co mě čeká,není to moje první LGBT kniha,ale tahle mi přišla trochu jiná.Četlo se to fajn , Daniela mi bylo upřímně líto za to co si prožil.Postavy mi byli sympatické,určitě přečtu i pokračování.Jen ten závěr mi přišel trochu přitažený za vlasy,ale co.Celkový dojem nezkazil.

Teron
26.01.2020 2 z 5

Předně podotýkám, že nejsem podle všeho cílovka, ačkoli mám trochu problém s legitimitou tohoto termínu a v literatuře se nebráním celkem ničemu. Jak ovšem soudím dle profilů zdejších komentujících (většinou dam a dívek), ležím skutečně mimo cílené spektrum. Co je podstatnější, můj náhled na vztahy je...řekl bych dosti cyničtější a sarkastičtější, než průběžné cukrování Kita a Daniela.

Anglicky střižené gymnázium někde v českém zapadákově mi přijde celkem křečovité, navíc když jsou Kit a Daniel snad jedinými studenty s cizími jmény. Takovouhle instituci bych pochopil někde ve větším městě. Matně si vybavuji historii vzniku rukopisu a tuším, jak to vzniklo, křečovitost výsledku to ovšem nemění.

Postavy X křoví. Tohle začalo být zřetelné někde v půlce knihy. Kit a Daniel jsou vlastně jediné životaschopné postavy ve škole...všichni ostatní jsou o několik řádů v pozadí a kromě jména a jejich projevů se nedovíme nic.

Střídání pohledů. Hmm...tohle dává smysl prvních pár kapitol. Jenže pak ta technika začíná být silně kontraproduktivní a to ze dvou důvodů. Má smysl, když je postav víc a má smysl, když jsou vzdáleny v čase a prostoru. Ještě víc to prásklo do očí, když jsem listoval Dračím městem od Petry Machový a většina knihy je z pohledu Jany. Proč pak doprdele používat tohle? V momentě, kdy se Kit s Danem setkají, to navíc přináší hrozně otravný překrývání děje, kdy je vždycky cca první stránka nový kapitoly skoro totožná s koncem předchozí.

Pokud jde o obsah, ze začátku mě to přišlo celý hrozně ukňučený. Když pak kluci měli nějaký cíl, zlepšilo se to. Jejich setkání a totální vykolejení Daniela Kitem a následná konverzace jsou asi nejlepší částí knihy. Pak to trošku ovadlo a ke konci ještě pokleslo, ten jsem vlastně spíš prolít.

Celkově vzato je příběh poměrně ok, napsaný velmi čtivě (celkem mi nevadily ani klišovité fráze a obraty), jen mu v mých očích uškodila forma a některé aspekty výstavby, rozvedení a důrazu na konkrétní elementy.

Verida
22.01.2020 5 z 5

Krásná oddechovka navíc od českého autora. Příběh milý a čtivý.

WaspSalander
22.01.2020 4 z 5

Pěkná kniha a příjemná oddechovka, která se četla moc pěkně.
Trošku by se mohlo zdát, že kniha je směřována spíš pro mladší čtenáře, ale mě to nijak nevadilo.
Co mě příjemně překvapilo po dočtení knihy jsem zjistila, že je to dílo českého autora.

FejKýý
18.01.2020 5 z 5

Ze začátku asi do strany 50 za mě nic moc ale pak se to rozjelo a chytlo mě to, neříkám že to bude bavit dospělé ale mě to bavilo moc a vím že mladší bych si to užila ještě víc. Je to krásně emoční a určitě si chci přečíst pokračování téhle knihy. Defacto jsem ji přečetla za dva dny, když nepočítám, jak jsem se vlekla s těmi 50ti stránkami teda no. :D Za mě doporučuji, všemi deseti! :)

Bookmandy
18.01.2020 4 z 5

Knížka byla krásná a hezky se četla. Možná trochu málo dějově obsáhlá, ale na českého autora naprostá bomba!♡

veronika9143
17.01.2020 2 z 5

Pěkná obálka, lákavý název, zajímavé téma. Bohužel jsem zjistila, že jsem na tento styl knihy asi už moc stará. Nelíbilo se mi, jak jsou postavy dětinské, některé rozhovory nucené a nejvíce mě rozčilovalo, jak končí kapitola a nová začíná úplně stejně přetlumočená druhou postavou. Autor chtěl poukázat na úskalí vztahu dvou chlapců, problémy ve škole, v rodině.... Osobně mě kniha nezaujala a poputuje dál, kde možná udělá větší radost.

Tessa~
15.01.2020 5 z 5

Četla jsem ji opakovaně a mohu vřele doporučit! Rychle jsem se začetla a prožívala s postavami každý moment.
Pro mě jedna z nejlepších knih posledních let.

Annkag
09.01.2020 4 z 5

Bolo to také milé čítanie.Páčil sa mi nenásilný príbeh dvoch chlapcov ktorý vedia kto sú ale hladajú svoje miesto.
Pre mňa osobne bola táto kniha niečím zvláštne krásna a tlieskám autorovi za krásny litetárny skvost I keď nie každému sa bude páčiť.

cornetka
08.01.2020 5 z 5

“Když chceš získat něco, cos nikdy neměl, musíš udělat něco, cos ještě nikdy neudělal.”
Moje první knížka s LGBT tématikou. Je až neskutečný, jak někdo dokáže takhle popsat klučičí pocity-některé situace byly roztomilé bez ohledu na to, že probíhaly mezi klukama. V žádné knížce jsem se s tímhle ještě nesetkala, takže to musím trochu vstřebat, ale i tak to bylo fain čtení.

maxx
06.01.2020 5 z 5

Romantický příběh poznání svých možnosti v odlišnosti v tomto světě

hellena1523
30.12.2019 3 z 5

Český fenomén #muffinacaj ovládl internetovou literární komunitu.
Jak už mnohokrát, i tentokrát musím říct, že Yoli má čuch na dobré autory/knihy!
Theo Addair píše vcelku čtivě a jako celek kniha působí velmi mile. Líbí se mi, jak pracuje s jazykem
Jediné, co mi vadilo, bylo to, že konec jedné kapitoly tvořil dobrou půlstranu kapitoly následující, což mělo význam ke konci, ale v průběhu knihy bych se bez toho obešla a byla čtenářský spokojenější
Pokud jde o postavy, ty jsou šikovně zpracované, působí reálně, ačkoliv trochu šablonovitě... A tedy Daniel je neskutečně protivná hysterka, označovat nepříjemnost ze střední jako "katastrofu", to je přinejmenším nevhodně teatrální, pokud tu nemluvíme o tsunami, zemětřesení nebo teroristickém útoku.
Díky za vysvětlení, jak ze jména Cristian mohla vzniknout přezdívka "Kit", protože to mi po prvních stránkách strašně vrtalo hlavou.

Obálka je moc hezká, jen tedy nechápu označení na zadní straně "LGBT" - proč? Jednak to člověku dojde, dá se dedukovat dle přední strany obálky a krom toho se ptám, zda je to nutné?
Aktuálně se pořád řeší, že mezi LGBT komunitou a heterosexuálními páry není rozdíl, jde o rovnoprávnost atd., tak proč to vypichovat? Na jiných knihách přeci taky není označení "heterosexuální příběh"...
Není to žádná trága, spíš zamyšlení, zda jsou takové poznámky nutné, vítané či kontraproduktivní...?
Ale zpět ke knize - milý, čtivý, hezký příběh na prazdniny/dovču /letní víkend
Stojí za přečtení, ale asi bych nečekala víc, než pěkný průměr, aby nebyl někdo zklamaný.

Nikol22
16.12.2019 5 z 5

Skoro nedokážu vyjádřit své pocity. Muffin a čaj je dechberoucí román, který vás chytne za srdce ať už chcete, nebo ne. Je až k neuvěření, jak dokonale si autor dokáže hrát se slovy, což je také jeden z důvodů, proč se čte kniha jako po másle. Zkrátka nádherně zpracované dílo, u kterého mě zasáhl ten bolestivý okamžik, kdy jsem dočetla poslední stranu. Bylo to, jako by mi ze srdce odpadl malý kousek jakési radostné euforie, kterou mi příběh dal. Nechyběla romantika a občasná dramatičnost, která mě nechávala jako na trní. Mohu s jistotou říci, že Daniel a Kit nenechají moji mysl klidnou v tom dobrém slova smyslu ještě po hodně dlouhou dobu.

Roscata
13.12.2019 5 z 5

Tohle bylo tak strašne roztomilé a dojemné. I když je příběh sám o sobě poměrně jednoduchý a občas celkem předvídatelný, má něco do sebe. Možná je to proto, že se na pozadí knihy objevují dost závažná témata (dospívání, nepřijetí rodiny, šikana, homosexualita) a přesto si příběh zachovává určitou lehkost. Třešničkou na dortu jsou postavy, každá osobitá a plná emocí. Strašně se těším na druhý díl. Tuším že nás v něm čeká nejedno překvapení.

Safienka
03.12.2019 5 z 5

Tak to mi bodlo. Příjemné, milé, oddychové čtení tak akorát k čaji a muffinu :) Těším na další díl!