Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1559 1559

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

Safienka
03.12.2019 5 z 5

Tak to mi bodlo. Příjemné, milé, oddychové čtení tak akorát k čaji a muffinu :) Těším na další díl!

mekkejla
24.11.2019 4 z 5

Křehké, vtipné, něžné, bolavé, opatrné a naplňující jako mladá láska.

bari_be
11.11.2019 5 z 5

Příběh, který mě zahřál u srdíčka. Zhltla jsem ho během jednoho dne, až jsem litovala, že jsem si ho "nepošetřila" :) Prožila jsem snad veškeré emoce, chvíli se usmívala, chvíli se vztekala, chvíli se zase dojímala. Příběh se může zdát na první pohled jednoduchý, ale ve skutečnosti má hloubku, protože nahlížíme do zranitelného nitra dvou chlapců, mezi kterými vznikne ten nejkrásnější cit - láska. Autor má poutavý styl vyprávění, bylo to uvěřitelné, citlivé a především roztomilé :)

Viviana-Mori
02.11.2019 4 z 5

Nepoužívám obvykle anglické výrazy jen tak, ale tady mi fakt sedne slovo "cute". Přesně takové to bylo. Strašně roztomilý. Kdyby to byl román o normálním hetero páru, asi bych to nezvládla dočíst ani do půlky, ale s kluky to je příjemná změna. Fandila jsem jim. Je to samozřejmě strašně jednoduchoučké čtení, s prostým dějem a psáno jednoduchým jazykem, ale bylo to příjemné, vážně odpočinkové, proto dávám čtyři hvězdy.

Sariklen
31.10.2019 5 z 5

Mám trošičku, ale jen trošičku smíšené pocity. Román byl úžasný, více než to. Ale v některých momentech mě zvolené fráze nebo obraty spíše rozčilovaly a přišly mi patetické až klišovité. Nebylo jich ale mnoho, o moc více bylo spojení, která byla neotřelá, originální a činila román skvostem. Autor skvěle vystihl pocity postav, vykreslil prostředí, vnitřní boje, nechyběl ani humor a velice hluboké a důležité otázky. To vše zabalené v hodně sladkém obalu, ale tak akorát, abyste tu sladkost vydrželi. ;) Proto, i přes některé nelibé pocity ze zvolených slov, musím a chci dát pět hvězdiček :)

Tooomik
28.10.2019 3 z 5

Muffin a čaj je zvláštní román. Rozhodně se nepřikláním k nadšení většiny jeho čtenářů, protože obsahuje množství nedostatků a zaškobrtnutí ve vypravování příběhu i ve srozumitelnosti přímých řečí, respektive se mi mnohdy na první pohled zdá ne příliš jednoznačné, která z promluv patří té či oné postavě :D

Nicméně přes všechny ty repliky a nelogicky vložené scény, které jsou navíc dosti nepravděpodobné, jde o krásný příběh, milý, vyprávěný křehkou a citlivou duší člověka, který je podle zajímavých úvah v textu nejspíš velmi chytrý a nadějný autor, avšak ještě nemá mnoho spisovatelských zkušeností, které by mu pomohly eliminovat okaté chyby.

Kniha se mi nicméně líbila a bylo pro mě příjemné si ji číst. Je sladká jako její název :)

wotana
28.10.2019 5 z 5

Normálně takovéto téma vůbec nečtu, ale dala jsem na recenze ke knize a knihu si půjčila a nelituji toho. Moc dobře napsané a určitě si přečtu druhý díl.

s1ombrehimawari
25.10.2019 2 z 5

Och, krásné prostředí školy. Jedna z mála věcí, co mi fakt vyhovovala. Autor si strašně upravoval porůznu fakta, aby se mu hodila do příběhu a vytvořila tak super cool American kulisu. Daniel je strašně statický a zpátečnický. Jediná zajímavá věc, kterou byla jeho minulost, se vůbec neprořeší a nerozebírá do detailu a ani slůvko o jeho charakteru v minulosti se nedozvíme. Vztahy pozbívají na reálnu. Skáče se z času do času, tudíž ten vztah nemame šanci vidět se nějak rozvíjet pozvolna. Všechno je nám vyprávěno jaksi okrajově, bez detailů. Všechno si musí čtenář domýšlet. Styl psaní je velmi korektní, proto musím všechny gay maniačky zklamat ale zde se aktu nedočkáte.Občas se tu zmíní nějaký charakterový stereotyp. Ten konec je ale ňuňatej.

Noeni
15.10.2019 5 z 5

Povedená kniha! Nejlepší knížka s LGBT tématikou, kterou jsem četla. Čtivá, milá a zkrátka krásná. Určitě se chystám na druhý díl.

Obviously
13.10.2019 4 z 5

Každému fanouškovi fanfiction bude nad touhle knihou radostí srdce plesat. Protože tohle je to, co jsme vždycky chtěli - držet fyzicky v ruce povídku, kterou jsme donedávna mohli číst téměř výhradně jen ve virtuální podobě. Pro mě osobně by bylo velmi jednoduché, zasadit si děj knihy do jistého, možná i největšího, fandomu, kdy by stačilo pouze zaměnit jména hlavních hrdinů a změnit pár detailů. Na konci jsem se ani nesnažila zamáčknou slzu dojetí způsobenou vší tou něžností, která na mě po celou dobu četby působila. Děkuji, Theo, že jsi mi splnil sen.

eliska2106
12.10.2019 5 z 5

Tolik pokory, tolik odhodlání, tolik strachu, tolik citu. Nádhera!

Christine97
06.10.2019 4 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Milá a nenáročná četba, s poměrně jednoduchou zápletkou a místy předvídatelnými zvraty. To ovšem nic nemění na tom, že se jedná o velice čtivou knihu, která se zaobírá hned několika podstatnými tématy (dospíváním, poznáváním sebe samého, homosexualitou, šikanou aj.). Příběh plynul bez sebemenších zádrhelů a jednotlivé postavy nebyly k mému překvapení nudné a jednotvárné, ba naopak. Byly plné emocí, a tento fakt dodával na jisté realističnosti. Za sebe musím konstatovat, že jsem si knihu opravdu užila. Jsem zvědavá na pokračování.

slunečnice777
30.09.2019 5 z 5

Málo kdy komentuji rozečtené knížky. Do konce mě zbývá 90 stránek. Něco tak krásného jsem dlouho nečetl. Příběh je nabitý emocemi. Krásně se to čte, pořád jsem toho názoru že chcete-li slash se dá vydávat i knižně. Jemné, něžné, láskyplné....... . Určitě si přečtu pokračování. Jsem rád že mě kamarádka knihu doporučila, a nelituji ba naopak jsem nadšený, Autora si nejspíše brzy oblíbím čím dál tím více a více......takové ty posedlosti, však to všichni moc dobře známe.

LucySmile
26.09.2019 5 z 5

Muffin a čaj - no, co k tomu říct? Za mě nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Je to oddychový příběh, ale autor chtěl touto knihou něco říct a to svůj účel naprosto splnilo. V mnoha ohledech mi to otevřelo oči. Od první stránky jsem se do ní zamilovala a Dani s Kitem mi přirostli k srdci. Děj rychle ubíhá, žádné zbytečnosti okolo. Opravdu nemám slov, jak mě to dostalo! :) Jen jednu chybu to mělo: bylo to moc krátké.

Laughtubbe
18.09.2019 5 z 5

Muffin a čaj - bože, jak já měla potřebu se s nimi znát osobně. Charakter obou knižních hrdinů je okouzlující. Každý je jiný a zároveň stejný ve spoustě ohledech. Tito dva hrdinové dokáží ukázat nevinnost a hloubku lásky. Člověk při těch slovech, co mu tečou pod očima, nezvládá pomalu ani dýchat jen aby mu něco neuteklo. Mohu jen doporučit. Jen jedna věc mi byla trochu líto, a to doslov. Člověk pak přemýšlí nad čtením druhého dílu, když mu byl konec lehce prozrazen.

Veríňák
09.09.2019 4 z 5

Něžná.
Přesně taková je tahle kniha.
Teoreticky by to byla taková normální love story ze střední, ale téma dvou homosexuálních teenagerů, a pochopitelně také zpracování, příběh povyšuje o mnoho úrovní.
Rozhodně stojí za přečtení.

haha_ja
04.09.2019 4 z 5

Kniha, která se zaobírá tématem ne tolik běžným, ale v dnešní době ještě stále tabuzujícím. Chyběla mi tam trochu větší zápletka, která by mě udržovala v plném napětí po celou dobu čtení knihy, ale jako oddechové čtení mi to sedlo. Kniha je určena pro mládež, ale je natolik dobře psaná, že si ji jako poučení o stereotypech může přečíst kdokoliv. Znovu bych si ale už takovou knihu asi nevybrala a to z důvodu táhnoucího se děje. Ale je to milé čtení se zasmáním a s občasným smutkem a údivem na tváři.

leny.wood
02.09.2019 5 z 5

Tak tohle bylo neuvěřitelné! Nemohla jsem přestat číst, to zkrátka nešlo. Rozhodně by kniha neměla nést označení "pro mládež", protože by si ji měl přečíst široký okruh čtenářů. Co si budeme povídat, nesmyslné předsudky má stále spousta lidí. Muffin a čaj vás dokáže rozesmát, rozplakat a hlavně vás přinutí přemýšlet! A zítra vzhůru na druhý díl.

Makyny
01.09.2019 4 z 5

Přečteno za jediný den...
A bylo to tak hezky roztomilý a sladký... A já mám sladký ráda, takže se mi to líbílo :-)

the_middle
01.09.2019 5 z 5

Co k tomu říct... Prostě BOMBA!