Muffin a čaj

Muffin a čaj
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1564 1564

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

Zmija
29.07.2019 5 z 5

Tak tahle mě opravdu dostala. Nevěděla jsem, co od této LGBT literatury pro mládež čekat a byla jsem nadšená. I když jsem vdaná žena, nebylo pro mě vůbec těžké se vtělit do dvou rozdílných pubertálních kluků, neměla jsem vůbec problém s tím, jak se cítili a co si mysleli. V některých věcech jsem se poznávala. Autorovi tleskám, protože to, jak vykreslil strach, zrod citu i jeho nepochopení, mě opravdu zasáhlo. Jsem zvědavá na druhý díl. Už teď vím, že tahle kniha najde stálé místo v mé knihovně i srci.

1v8na
24.07.2019 4 z 5

Jde o čtivý a poutavý příběh.
Líbí se mi náznaky Danovi minulosti z toho pro mě plynulo číst dál.
Kapitoly byly krátké a psány z pohledů obou hrdinů. V knize je parádní hra se slovy a skvělé vykreslení boje se strachem.
Chvílemi mi však kniha přišla velmi idealistická. A nesedla mi škola, do které chodili - přišla mi příliš americká.
Co mě velmi překvapilo, bylo to, že autor je Pražák - podle jména jsem myslela, že je cizinec. Až po přečtení knihy jsem si všimla, že na konci je psáno - český LGBT román pro mládež :-)
Jsem zvědavá na druhý díl.

Ririyan
21.07.2019 2 z 5

Trošku mi to připomíná povídky na wattpadu, kniha neurazí, ale ani to neni nic převratného. Do dalšího dílu se jen tak nehrnu, možná když nebudu mít po ruce nic lepšího

Merlinit
15.07.2019 3 z 5

Do čtení jsem se musela trochu nutit a po celou dobu jako by se mi vzadu v hlavě ozýval tenký hlásek :"Ale to ne, takové klišé!" a "Bože, alespoň jedna jediná postava kdyby byla méně plochá než všechny ostatní!" anebo "Tyhle schizoidní dialogy (rozuměj všechny) snad nebyly nutné!" . Postupem času hlásek zestručněl a omezil se na jednotlivé výkřiky jako "Ale ne!", "No jasně, ještě toho trochu!!, "No nazdar!" a podobně. Je s podivem, že i přes všechny výše zmíněné výtky se ten jednoduchý příběh se za vlasy přitaženou logikou nakonec docela líbil.

Romča11
09.07.2019 5 z 5

Knížka se mi opravdu líbila! Nejvíce tím, že je vidět, že je psaná česky a není jen přeložená z jiného jazyka. Autor si hraje s pořádkem slov ve větě, ale hlavně používá vytříbená slova, taková která běžně nepoužíváme. A to je na tom to krásné. Ten jazyk a jazykové prostředky. Popisy jsou tu přesně tak dlouhé, aby vytihly co mají a nenudily a navíc i ty jsou okouzlující. Dokonale vykreslí atmosféru a člověk se může do příběhu doopravdy vžít a zapomenout na okolní svět. Postavy jsou také nádherně vykreslené a jejich projevy působily tak reálně. A styl jakým je to napsané je rozhodně čtivý! A navíc opět pokládá homosexulitu za naprosto normální a tím dává skvělý příklad čtenářům!

Jandýs
09.07.2019 5 z 5

5 hvězdiček udílím za prvotřídní vylíčení toho, jak nás strach může paralyzovat... nejen psychicky, ale zároveň fyzicky. Jelikož s tím mám každodenní zkušenosti, pak mě skutečně zasáhla míra porozumění a celkově zakomponování tohoto psychologického aspektu do příběhu.

tereza1198
07.07.2019 2 z 5

Kniha byla na hezké láskyplné téma, ale přišla mi taková jednoduchá. Všechno působilo poněkud uměle a vykonstruovaně - hlavně aby nám předala sdělení. Kluci mi přišli místy hrozně unylí a ukníkání. A nesedělo mi prostředí. Soukromá škola za Prahou mi pekelně připomínala Anglii. Já vím, že to tam bylo vysvětleno, ale uniformy, sportovní tým nabušených dementů a párky s vejci k snídani mi nesedly. I ta šikana mi přišla trochu přitažená za vlasy, ale to je asi tím, že jsem se s ní nikdy úplně nesetkala a nedovedu se představit, že by někdo někoho jen tak mlátil. Zkusím nějakou jinou knihu s podobnou tématikou a porovnám.

Katka010
03.07.2019 5 z 5

Já osobně české autory nemusím, nevyhledávám a ani nečtu. (Sáhla jsem po knize v domění, že autor je zahraniční :D) Ale Muffin a čaj toto prolomili a já se doslova zamilovala do příběhu a nemohla jsem se odtrhnout. Pokud vyhledáváte LGBT knihy určitě si nesmíte nechat ujít tento skvěle napsaný příběh Kita a Daniela.

anetka.repova
02.07.2019 4 z 5

Kniha mě pohltila už od první stránky, má jednoduchý text, ve kterém se skrývá mnoho silných okamžiků.

Bylo to krásné a milé zároveň a LGBT tématika mi nevadí, naopak jí mám ráda, protože miluju knihu já Simon.

Těším se na druhý díl.

gleti
21.06.2019

Přiznávám, že jsem od knihy moc nečekala. Zajímala mě hlavně proto, že v Čechách se moc literatury LGBT nepíše. O to víc jsem byla překvapena zdařilostí knihy. Příběh stokrát ohraný a přesto svěže podaný, hrdinové možná trošku klišovití, ale stále v hranicích uvěřitelnosti. Sečteno a podtrženo jako prvotina velmi slušné.

Sharona73
20.06.2019 5 z 5

Dokonale napsano, stylem, ktery mam rada. Nejlepsi kniha, kterou jsem letos cetla. Zajimave postavy i prostredi. Jedine stesti bylo, ze jsem knihu objevila pozde a nemusela jsem tak cekat na druhy dil.

Falda
18.06.2019 4 z 5

Moje první kniha s LGBT tématikou. Bylo to trochu delší čtení, ale už se těším na další díl.

ivedoo
18.06.2019 5 z 5

Naprosto úžasná, nemám slov. Od českého autora bych nečekala tak dobrou knihu a ještě k tomu s tématem LGBT, moje úplně první. Už aby byly další knihy od Thea. Série se mi četla absolutně úžasně. Oba hlavní hrdiny jsem si ihned zamilovala, prostě Dani + Kit :)

Terez67
15.06.2019 5 z 5

Tohle byla moje první kniha s LGBT tématikou a jako musím říct, že se mi ta kniha opravdu moc líbila... za prvé to od mladého českého autora a za druhé je toho první knížka a je dost dobrá ♥
Moc jsem si oblíbila ty hlavní postavy byly mi hodně sympatické ♥ a prostě ten příběh byl úžasný, roztomilý a hezky se to četlo, za mě fakt bomba :) Určitě si přečtu druhý díl ♥ a taky budu číst i další knihy s touto tématikou hezky mě tady ta nakopla k tomu :) a hlavně moc doporučuji :)

MIA-chan
15.06.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Pitbullka
14.06.2019 4 z 5

Milá, příjemná oddechovka, která se rychle čte. Něco mi tam ale trošku chybělo.

Lumine
14.06.2019 5 z 5

Jaká to roztomilá a umně napsaná knížka! Jednu chvíli jsem se culila, další smála a poslední plakala a znova a znova. Rozhodně doporučuji!

Cometka
13.06.2019 5 z 5

Super úžasná knížka. Vlastně neznám dost superlativ, které bych mohla použít na hodnocení. Těším se na druhou knížku autora a jsem zvědavá, zda překoná tuto. Jediná, kterou jsem na toto téma četla a které se Muffin a čaj vyrovná, je - Je to jinak, mami, protože obě fakt pecka. Tato psaná z pohledu mládeže, druhá z pohledu dospělých mužů, ale obě skvělé!

anet99ka
11.06.2019 5 z 5

Je to tak krásný a nevinný příběh, že dokáže rozesmát i rozplakat jedinou větou. Dokáže člověka pohltit tak, že si až přijde, jako by seděl s Danim a Kittym v jednom pokoji a cítil spolu s nimi, jak je najednou celý svět v pořádku.

michaella03
08.06.2019 5 z 5

O knížce už jsem slyšela dřív, věděla jsem o čem je, ale ke čtení jsem se neměla. Před týdnem jsem si ji koupila, neměla jsem ani v plánu začít hned číst, ale neodolala jsem.
Kniha se mi moc líbila, dialogy byly možná až moc "propracované" - nevím jestli by se takhle dokázali bavit dva kluci - ale co já můžu vědět :).
A taky se musím přiznat, knihy s LGBT tématikou mě začaly bavit - před chvílí jsem si vyzvedla Koláčky, a určitě si chci přečíst ještě minimálně Probuzení Simona Spiera, a pak se propracovat k dalším.
Nicméně, Muffin a čaj se mi moc líbil, probudil ve mně pocity, které u knih běžně nemívám, věkově je pro mou skupinu. Knížka se četla sama, stránky mi pod rukama mizely, až jsem si říkala, že musím zpomalit, jinak nebudu mít co číst :D.
Určitě by nebylo od věci, kdyby takových knih bylo o něco víc...
Brzy se pustím do druhého dílu.