Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1559 1559

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

posterez
30.08.2019 2 z 5

Romantický příběh, který vypráví o homosexuálním vztahu dvou studentů gymnázia.

1) Líbí se mi, jak je kniha psaná. Výborná slovní zásoba, krásná souvětí. Člověk má pocit, že to psal někdo, kdo prostě psát umí a ne laik, co se jen tak rozhodl něco napsat a ono to vyšlo.
2) Číst o rozvíjející lásce dvou homosexuálů je strašně zvláštní. Nejsem na to zvyklá, ale nevadí mi to. Nicméně mi vadí, jak je všechno strašně jednoduché. Ačkoli jsou v knize volená dobrá slova a čte se velmi svižně, chybí tomu opravdová zápletka a napětí. Od začátku je jasné, kdo je kdo, jak se věci mají a jak dopadnou. To mi na knize vadí a proto musím dát tak málo hvězd. Příště by to chtělo větší moment překvapení. :-) Druhý díl je prý o trochu lepší. Uvidíme, ještě těm dvěma klukům dám přeci jen šanci. :-)

Kira-san8
29.08.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem a musím říct, že už dlouho mě nic tak nepohltilo. Úžasně a realisticky napsané postavy, nádherná práce s češtinou a řešení témat, se kterými by se mohli young adults setkat (a mnohdy i setkávají). Jediné, co mi na knize moc nesedělo, bylo prostředí internátu. Sice tam bylo vysvětleno, proč se toto gymnázium tak podobá anglickým školám, ale i přes to jsem si chvílemi připadala, jako v Anglii.

Abych to shrnula, knihu vřele doporučuji. Navíc má i pokračování, takže nesmutněte, pokud jste se dosti nenabažili nevinné lásky těchto dvou sympatických mladíků.

imarvin
29.08.2019 5 z 5

Mám za to, že většina knížek je odrazem duše autora. Nezáleží, o čem píše. Jestli to sám zažil nebo by chtěl zažít. Jestli si celý příběh vyfabuluje ve své hlavě nebo se nechá inspirovat skutečností. Já si jednoduše představuji, že něco z toho spisovatele vstoupí do jeho knížky a ta to potom předává nám, čtenářům. A jestli se nepletu a je to opravdu takhle, pak autor téhle knížky musí mít neskutečně nádhernou duši, protože tolik krásné energie, byť se v příběhu pořád nedějí jen pozitivní věci, na mě s knížky dlouho nepůsobilo.
Dávno nepatřím do kategorie young adult, ale tohle bylo moc milé, čtivé, plné krásné češtiny a důležitých témat. (homosexualita, šikana…)

monika011
28.08.2019 3 z 5

První young adult kniha, která mi tak nějak neseděla. Když opomeneme, jak jsou kluci mladí a přitom spolu mluví na takové úrovni, že neustále propadají panickým záchvatům a omdlévají, a že chodí na takovou školu, kde průměrný žák může přeskočit ročník, je to velmi milé a pěkné dílo.

"Kit se šťastně usmál a položil si hlavu na jeho rameno. Připadal si jako doma. Ne na nějakém konkrétním místě, spíš přesně tam, kde by měl být."

Jsem moc ráda, že se autor zabíral problémy, kterými mladí lidé (pro které je kniha určena) mohou procházet, a tak se v knížce můžou najít. Šikana, nedostačující láska rodičů, nadprůměrná inteligence, pomluvy, dospívání a v neposlední řadě homosexualita. Tohle jsou rozhodně témata, o kterých by se mělo více mluvit. A já jsem ráda, že Theo o nich
dokonce napsal i knihu. Taky se mi líbilo české prostředí a šlo poznat, že původní text je v češtině, autor si hrál se slovy a větami, přesně jak nám to náš překrásný jazyk dovoluje.

sd1992
27.08.2019 5 z 5

Jeee, tohle bylo tak skvělý, boží, úžasný, milý a lehký čtení!!!! Neee, jako fakt.. mě to moc mile překvapilo. Byla to vůbec moje první lgbt literatura, ale začetla jsem se okamžitě.. :) klobouk dolů, že toto super dílo je od českého autora.. :) Já české autory bohužel moc nečtu, ale tohle mě přesvědčilo, že možná dělám chybu..! Kita a Daniela si musíte všichni hned zamilovat jako já.. určitě :)!!!

lucygreen
27.08.2019 4 z 5

Bylo to odpocinkove čtení a líbilo se mi to, sice to nebylo to nejlepší z nejlepších, ale prostředí intru a školy i postavy se mi líbily.

Knihomolka97
24.08.2019 5 z 5

To bylo tak strašné milé a sladké. :-) Oba hrdinové Kit i Daniel jsou sympatičtí klučinové. Líbilo se mi jejich sbližování, jak měl každý svůj pohled na věc a kolikrát vzniklo roztomilé nedorozumění. :-D Vážně moc hezký příběh s krásným koncem. Moc se těším na další díl.
A Markovi bych nejraději vyškrábala oči!!

lucie5503
23.08.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Emoční jízda. Knihu jsem vzala do ruky pozdě v noci, že si přečtu dvě kapitoly a bude se líp usínat. Ha, v šest ráno jsem knížku odkládala s lesknoucima se očima. Nešlo to odložit, prostě nešlo. Nechápu jak, ale najednou jsem byla mladej kluk a prožívala všechno, co hlavní hrdinové.
Do teď nechápu, jak někdo může takhle dokonale popsat pocity, city a především tu neskutečnou empatii. Klobouk dolů! Druhý díl už je samozřejmě na cestě. :)

Katefite
21.08.2019 5 z 5

Úžasná romantická a dojemná kniha. To snad ani ji nak nejde popsat. Všema deseti doporučuji!

Verunka926
20.08.2019 5 z 5

Naprostá krása!

Ereandil
16.08.2019 5 z 5

Děkuji náhodě, že jsem se k téhle knížce dostala. Přečetla jsem ji prakticky najednou a dlouho jsem přemýšlela, proč se mi vlastně líbila, i když do kategorie Young Adult už nějakou dobu nespadám.

A po nějaké době jsem přišla na to, že to má na svědomí kombinace příběhu s okamžiky a dialogy. Podobně jako u pohádek příběh Muffinu a čaje živě interaguje s podvědomím čtenáře. A dialogy a situace, které se sice v naprosté většině případů nikdy neodehrají, jsou právě to, šestnáctileté já spousty čtenářů (minimálně to mé) potřebovalo a potřebuje. Snad nejlépe to lze popsat jako setkání s imaginárním kamarádem. Bylo to něco diametrálně odlišného než těch pár dívčích románků, které mě kdysi postihly.

V neposlední řadě pak musím také vychválit styl autora, který je na vysoké úrovni a je mi velmi blízký.

Milujuknihy645
16.08.2019 5 z 5

Dokonalost!

HaHy7
14.08.2019 4 z 5

Vedle homosexuality se kniha věnuje tématům šikany, dospívání, zmatenosti v prvních láskach a objevování sebe samého. Je zde i vykreslen postoj rodičů. Na jedné straně rodič, který s homosexualitou svého syna nemá žadný problém, na druhé straně rodič, který to nepřipouští. Kniha se mi hezky četla.

Talys
14.08.2019 3 z 5

Křehké, milé a dojemné. Láska může zraňovat, a je jedno, koho člověk miluje - jen když nezapadá do mainstreamu, může to být o to komplikovanější.

Gigy
10.08.2019 4 z 5

A proč vlastně číst jen věci, které jsou černobílé. Možná bychom měli do svých fádních světů pustit trochu barev a konečně si připustit, že i mimo zaběhlé konvence je krásně! Vzhledem k věku jsem z knihy nejspíš neměla tak silný zážitek, nemůžu se ale dočkat, až ji nenápadně podsunu těm, kteří do náruče "puberty" teprve kráčí (ačkoliv kniha není určena zdaleka jen jim).

Nuttelka
09.08.2019 5 z 5

Ani nevím, co dřív napsat...
Strašně mě Kitty s Danim vzali za srdce, stále mám slzy v očích, jak jsem z jejich příběhu dojatá, všechno jsem s nimi prožívala, smích, pláč, úzkost, radost, lásku...
Moc moc krásné, doporučuji přečíst.

Měňavka
08.08.2019 5 z 5

Kniha pro mne byla jedním velkým překvapením. Dostala jsem ji jako dárek, nahlédla do ní a vůbec mne nezaujala, takže skončila v knihovně na hromádce nečtených. Po nějakém čase jsem se k ní vrátila a absolutně jí propadla. Hltala jsem příběh a nemohla přestat dokud jsem nebyla na konci. Prožívala jsem vzlety i pády mladých hrdinů a s každou větou si uvědomovala, jak moc je v životě člověka důležitá komunikace. Ta se vlastně stala hlavním poselstvím příběhu a to se mi na tom líbilo nejvíc. Kniha má krásné odstavce o pocitech, lásce a myšlenkách člověka, který je zraněný a bojí se života stejně jako o tom, kdy přijde někdo a pomůže vám postavit se na nohy, a jít dál. Moc doporučuji a hned začínám číst druhý díl.

Spojenc
02.08.2019 3 z 5

Krásná kniha a velmi pochmurná. Když jsem ji četla, mnohokrát jsem si připadala velmi stísněně, jakoby jsem byla v uzavřené místnosti, kde pomalu ale jistě svým dechem měním všechen kyslík na oxid. Když se postavy hádaly jakoby mě bolela hlava a naopak ve chvílích pohody jsem byla rovněž v pohodě.
Autor to dokázal, prožíváte stejné pocity jako postavy, ale věc co se mi snad stala poprvé je ten důvod proč nedám plný počet hvězd: poprvé jsem si nepřipadala že jsem ve světě té knihy jen jakoby shlížím z oblohy a cítím co cítí postavy, jen pozoruji… když čtu jiné knihy moje představa je že buď stojím vedle postav na zemi a sleduji děj nebo, že jsem přímo v hlavní postavě v nějaké miniaturní skulině vzadu v mozku.

Dominika_a
30.07.2019 5 z 5

Skvělá oddechovka na léto. Kniha je velmi čtivá, krátké kapitoly, při kterých vnímáme příběh z obou stran. Líbí se mi, že hlavní postavy mají úplně rozdílnou povahu a i přesto, to funguje.

Zmija
29.07.2019 5 z 5

Tak tahle mě opravdu dostala. Nevěděla jsem, co od této LGBT literatury pro mládež čekat a byla jsem nadšená. I když jsem vdaná žena, nebylo pro mě vůbec těžké se vtělit do dvou rozdílných pubertálních kluků, neměla jsem vůbec problém s tím, jak se cítili a co si mysleli. V některých věcech jsem se poznávala. Autorovi tleskám, protože to, jak vykreslil strach, zrod citu i jeho nepochopení, mě opravdu zasáhlo. Jsem zvědavá na druhý díl. Už teď vím, že tahle kniha najde stálé místo v mé knihovně i srci.