Muffin a čaj

Muffin a čaj https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366888/bmid_muffin-a-caj-heC-366888.png 4 1554 407

Muffin a čaj série

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…... celý text

Jolina
01.06.2020 3 z 5

Zajímavý román o dvojici mladých chlapců. Citlivě napsané.

Annie773
27.05.2020 5 z 5

Kniha nemá chybu! Přecteno ani ne za jeden den. Knihu určitě doporučuji!!

sabca1520
25.05.2020 4 z 5

Tleskám za téma LGBT v Young Adult kabátě. Kniha mě bavila, děj měl spád - přečteno asi za 1,5 dne.

Sabča92
25.05.2020 4 z 5

Muffin a čaj je young adult příběh na poměrně krátkém rozsahu - knižně 270 stran a v audiopodobě na sedm a půl hodiny. Jedná se o LQBT tematiku, která je v současnosti velmi populární. Postavy Kita a Daniela mi téměř okamžitě přirostly k srdci. Vztah těchto mladých hošíků se vyvíjel pomalu a jemně. Musím ale uznat, že kdybych se ke knize dostala mladší, rozhodně bych byla nadšenější. Theo své hrdiny vystavěl jako velmi filozoficky založené kluky s milou a něžnou povahou.Oba interpreti se chopili svých postav skvěle a jejich intonace hlasu jsem si okamžitě spojila s postavami. Rozhodně tleskám za jejich výběr a doufám, že se brzy dočkáme i druhého pokračování v tomto sehraném duu. Audioknihu Muffin a čaj vám mohu doporučit, poslech jsem si užila, bylo to pohlazení po duši.

Kiuska
16.05.2020 5 z 5

Muffin a čaj je skvělý příběh o sbližování a o vzájemném budování důvěry. Oba chlapci jsou velmi sympatičtí a rozhodně mi přirostli k srdci. Na příběhu nejvíc obdivuji ten úžasný symbol muffina a čaje a co společně dokážou. Pro někoho je to pouze snídaně, ale pro naše hrdiny je to mnohem víc. Styl vyprávění je sice jednodušší, ale je to vyprávění z jejich pohledu a skvěle se k těmto roztomilým chlapcům hodí. Příběh je psán z obou pohledů, což já mám nejraději: mít tu možnost podívat se, jak stejnou věc prožívá každý jinak. Příběh je takový nevinný, roztomilý... pravda, že někdy až moc naivní, ale rozhodně čtivý a hodně podněcuje k přemýšlení. Aspoň u mě. Dobrá ukázka toho, že knihy nejsou jen o ději. V knize je krásně ukázáno, že v jakémkoli vztahu každý potřebuje někdy oporu v druhém.

Linda007
12.05.2020 5 z 5

Moc hezké, citlivé a roztomilé. Moc se mi líbila postava Kita, nás Kitty :) Potřebuji další díl.

Bebe2004
11.05.2020 4 z 5

Knížka mě bavila, přečetla jsem ji na jeden zátah. Nepatří sice mezi top knížky, ale čte se dobře.

LucyBooks
09.05.2020 5 z 5

Knížku jsem měla koupenou už delší dobu, ale pořádně se mi do ní začalo chtít až, když opadl ten boom kolem ní. Moc se mi líbila, taková jednohubka na jedno odpoledne. Postavy mi byly sympatické, děj ubíhal rychle, nechyběly ani zvraty, doporučuji.

TomTomis
29.04.2020 5 z 5

Přijde mi, že ti , kdo knihu hodnotí jako naivní, nikdy nebyli mladí, možná se narodili už jako dospělí. Kdo ví. Kniha je určena pro mládež. Z toho úhlu pohledu je třeba na ni nahlížet. Co se týká nedějovosti a toho, že kniha nepodněcuje k uvažování, tak s tím nesouhlasím:) Znám kupu mnohem víc nedějovějších knížek, než byla tahle. A už to, že k tomu někdo tady napsal názor, tak ho to nakonec k uvažování přimělo:) Každá kniha má svoje čtenáře a je zacílena na nějakou skupinu lidí. Takže chápu zklamání některých čtenářů, ale třeba si o knize mohli zjistit něco víc:), aby nečetli pro ně zbytečnou knihu:)

EvaFialova
28.04.2020 2 z 5

Co se týče obálky, tak je nádherná, ale bohužel nemohu říci to samé o obsahu. Přišlo mi, že se místy vůbec nic neděje a kniha je někdy velmi naivní.
Asi jsem zkrátka čekala něco víc.

OFKitsune
27.04.2020 1 z 5

No, já teda nevím. LGBT téma mi není nijak cizí, ovšem tato kniha ... no, vůbec mě neoslovila. Hodně mi to připomínalo červenou/růžovou knihovnu, kde je jediným rozdílem mužský pár. Dokáži si představit, že si dílo najde své čtenáře, a že na českého mladého spisovatele to ujde (hlavně je to něco nového), ale není to něco, u čeho bych souhlasila s hodnocením, jaké sklízí. Fajn na zabití času, když se vám nechce uvažovat, ale to je asi tak všechno.

whiolet
23.04.2020 2 z 5

Hmm nějak pořádně nevím co o tom mám napsat.
Knížku jsem si přečetla na popud knižní komunity, kde jí všichni vychvalovali do nebes.
Nejsem cílová skupina (ani věkové a ani lgbt), na druhou stranu by to nemělo moc vadit, ne? Jenže...
Styl jakým byla tato knížka mi absolutně nevyhovoval.
Naivní, příběh o ničem, kde mi postavy nepřišly moc sympatické a občas se chovaly na 12 let.
Tohle mě teda neoslovilo, sorry.
Chápu, že na český rybníček je to něco jiného- duhového, ale jinak to není nic extra.

lena.o.knihach
15.04.2020 4 z 5

Tahle kniha na mě vykukovala snad všude a já si připadala jako ta poslední, kdo Muffin a čaj ještě nečetl. Tak jsem to konečně napravila. Akorát jsem od knihy měla zbytečně velká očekávání. Když se ten wow efekt nedostavil, musela jsem jednu hvězdičku ubrat.

Bylo to milé a příjemné čtení. V tom našem malém českém rybníčku bych knihu rozhodně zařadila mezi ty lepší. Doporučila bych ji náctiletým čtenářům, kteří mají chuť na oddechový příběh.

Tereza035
07.04.2020 5 z 5

Četla se skvěle a začetla jsem se téměř od samotného začátku. Knížka mě bavila byla to taková roztomilá romantika, ale přesto super, skvělý a čtivý děj. Pokud vás LGBT tématika baví tak směle do toho. Nejvíce mě zaujalo to, že určité scénky vidíme z pohledů dvou osob a jejich různé a odlišné názory. Moc se těším na druhý díl...

Anette_De
03.04.2020 5 z 5

Velice milé, příjemné čtení. Krásný příběh, sympatické postavy. Doporučuji.

LiLinka
02.04.2020 5 z 5

Moc pěkný citlivý romantický příběh. Moc hezká obálka, ty Yoli nakladatelství umí. Hlavní hrdiny budete milovat od prvních stran a rozhodně jim budete držet pěsti...:) Doporučuji.

Majinka010406
02.04.2020 5 z 5

Dojemné a velmi milé. Nejprve jsem váhala, ale hned první stránka zaujala.....

Aranel15
01.04.2020 2 z 5

Kniha o mladé gay lásce a o tom, že i v dnešním osvíceném světě to nemají mezi spolužáky vůbec lehké. Myslím, že snaha Kita o usmíření je až přehnaně vytrvalá, což si dnes moc nedokážu představit

leník511
23.03.2020 4 z 5

Hezký příběh, který měl sice občas trošku nudné pasáže, ale jinak to bylo super.

veronikahessy
10.03.2020 5 z 5

Tak tohle se mi opravdu líbilo. Je to moje oblíbené téma, protože taky mám ohledně lásky pár zvláštností, které okolí nechápe.