Smrtka

Svět bez hladu, nemocí, válek, bídy. To vše se lidstvu povedlo. Zvítězilo dokonce i nad smrtí. Scythové jsou nyní jediní, kdo může ukončit jakýkoliv život a je jim přikázáno tak činit s cílem udržet objem populace pod kontrolou. První část strhující nové knižní série od Neala Shustermana, autora čtenářského hitu Bez šance. Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“. Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít… Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334111/smrtka-IMC-334111.jpeg 4.5972

Smrtka / Žatva smrti (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Scythe (2016)

Kniha Smrtka

LeniVa
včera

Absolutně doporučuji! Původně jsem koupila synovi, ale jednou jsem neměla co číst, tak jsem se do knihy pustila a odložila, až když byla dočtená! Na základě této knihy jsem synovi ;) teď koupila i Shustermanovu knihu Bez šance...

PriMula
předevčírem

Kniha zajímavá a neobvyklá. Jedna scéna mě opravdu šokovala. Občasné prosakování young adults napovrch ani nevadilo, jen mně osobně na konci neseděl určitý kousek, ale vem to čert.
Líbila se mi.
4,5 hvězd

Květ
předevčírem

Vysoké hodnocení mě nalákalo ke koupi a jsem ráda, že jsem ze svého oblíbeného žánru thrillerů vybočila do prostoru fantaskního. Knížka sice spadá do kategorie young adult, ale i pro mě byla skvělou zábavou, relaxem a příjemným počtením. Autor vytvořil dystopický svět, do kterého jsem se velice lehce ponořila, je psán jednodušším jazykem, ale obsahuje i hlubší myšlenky. Určitě si pořídím i pokračování.

krevetinka

Nápad skvělý, neotřelý. Podání to značně kazilo. Nejen, že jsem měla pocit, že žádné z postav necítí téměř žádné emoce, zatímco si neustále pokládají nějaké morální otázky, ale i ta rádoby romantická dějová linka to pěkně kazila, nehodila se mi tam zrovna tak, jak byla napsaná. Buď tam neměla být vůbec, nebo naopak víc, ale takhle mi to tam prostě vadilo. Ten boom okolo knihy fakt nechápu, za mě obyčejný průměr.

Princezna22

Naprosto úžasná kniha od které se nedalo odtrhnout. Tak výborně napsanou knihu jsem dlouho necetla. Tleskam a doporučuji.

Knihomolka97

Dlouho jsem přemýšlela co k této knize napsat..no zkrátka jsem si potvrdila, že tohle opravdu není můj žánr, chtěla jsem to zkusit po takové velké chvále, ale nebavilo mě to, hlavní postavy nemastné neslané, děj zbytečně zdlouhavý a ani docela zajímavý konec mé hodnocení nějak nevylepší. Ale abych nebyla jenom zlá :-D tak nápad je to velmi originální.

Šíša

Velmi originální námět na knihu, dost se mi líbil. Velmi rychle se četla, v půlce jsem si musela na chvíli dát pauzu, ale pak ji dočetla jedním dechem během dvou dnů.
Líbila se mi na začátku zamotanost toho všeho (Citra x Rowan, Faraday ...) a pak s jakou lehkostí autor vše jednoduše zase rozmotal.
Knížka se mi hodně líbila, jde se rovnou na Nimbus :-)

MOmoMO

Pane jo, musím říct, že se s fantasy knihami roztrhl pytel a jenom dobře! Smrtka je fantasy s originálním nápadem a dost mě to baví!! Hurá na Nimbus