Smrtka

Svět bez hladu, nemocí, válek, bídy. To vše se lidstvu povedlo. Zvítězilo dokonce i nad smrtí. Scythové jsou nyní jediní, kdo může ukončit jakýkoliv život a je jim přikázáno tak činit s cílem udržet objem populace pod kontrolou. První část strhující nové knižní série od Neala Shustermana, autora čtenářského hitu Bez šance. Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“. Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít… Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334111/smrtka-IMC-334111.jpeg 4.5881

Smrtka / Žatva smrti (1.)

Scythe (2016)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Kniha Smrtka

Řéža007
dnes

Kniha rozhodně předčila mé očekávání a doporučuji :)
Kniha se čte snadno a rychle se dostanete do děje. Svět je dobře napsaný a naše hlavní postavy nepatří k těm plochým a hloupým hrdinům z jiných YA. A skvělý nápad se zápisky z deníků, kde smrtky píší o tom jak smrt vnímají. Těším se až si přečtu pokračování.

Hana721
dnes

Smrtka mě opravdu velmi překvapila. Nechápu, že se mi něco tak drsného a krvavého mohlo líbit.

Singid
předevčírem

Nedočkavě čekám na druhý díl:-)

zouplnova

Dala bych hvězd šest. Škoda.

Estrela

Běžně fantasy nečtu, ale tato kniha mě upoutala svým nevšedním příběhem už od prvních stránek. Velmi zvláštní pojednání, úvahy nad budoucnosti, nad smrtí. Boj smrtek s morálními zásadami proti těm, kterým se kosení lidí zalíbilo až příliš. Kniha je napínavá do poslední stránky, o momenty překvapení není nouze a i když kniha není napěchována romantikou, lehounký podtex nechybí. Rozhodně není kniha pro mládež. Nedočkavě vyhlížím druhý díl.

RemiBlack

2019/23
Asi jsem čekala něco jinýho. Naprostá specialita Smrtky je totiž filosofování o smrti. A taky polovina náplně života smrtek - deníkové zápisy, to bylo přemýšlení o smrti ze sto a jednoho úhlu. Na mě to už asi bylo moc. ;) Kéž by místo toho bylo víc akce! Protože ten potenciál tady prostě nepopiratelně je. Byly tam momenty, kdy se prostě smrtky sebrali, a šli pobít 250 náhodných lidí! Ale stejně to proběhlo tak nějak všedně, nezúčastněně (hlavní postavy se tak moc chtěli tomuhle vyhnout, že se tomu vyhnul i čtenář).
Bavily mě postavy; jejich příběhy; Faraday; a to, že tam necpali romantiku. Ale upřímně, kniha pro mě začala zhruba na straně 300. Tři sta! Stalo se totiž něco, co mě vážně naštvalo. Ale teď si říkám, že to konečně prolomilo ten začarovanej kruh a vtáhlo mě to do dějd. Byl to impuls; a zbytek už rozhodně stál za přečtení!
Sečteno a podtrženo, začátek tak za 2*, konec za 5*. Takže 3,5? 3,5.

NymphMaeve

Sakra...to byla jízda. Pomalejší rozjezd, ale pak už se nedalo odtrhnout. Tahle dystopie mne fakt dostala. Neskutečně čtivý příběh, krásně napsaný, velmi příjemný jazyk a celkově tento svět mi přirostl k srdci a okouzlil mne. Autor má úžasnou schopnost vystihnou věci zaujímavě a přesně. Všechny postavy jsou skvěle vykreslené, zvraty nečekané a vývoj děje strhující. Je to rozhodně kniha, co donutí i přemýšlet nad vlastní existencí a možnostmi, které v dnešní době máme. Dost často jsem porovnávala a kombinovala. Dokonalé. Hned se musím pustit do druhého dílu.

Gooverka

Asi se ze mne pomalu ale jistě stává milovnice fantasy. Smrtka se mi i přes všechny nálepky young adult zdála spíše pro dospělé a možná se stane i mou nejoblíbenější serií. Moc oceňuju, že v ní bylo spoustu fantasy i scifi prvků, měla akční děj, ale stále se jednalo o rovinu příběhu, který byl uvěřitelný a celý k zamyšlení (jak to bude vypadat až lidstvo překlene všechny nemoci, války a v pokroku dosáhne absolutního stropu). Oba hlavní hrdinové byli uveřitelní a ani konec, který byl nakonec naprosto jednoduchý, jsem předem neodhadla, a to už je co říct. Moc se těším na pokračování.