Smrtka

Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“. Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít… Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334111/smrtka-JY8-334111.jpg 4.42212

Smrtka / Žatva smrti 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Scythe, 2016

Kniha Smrtka

HanaNov

Tak tohle je pro mě jako zjevení.. Vůbec jsem nevěděla, o čem to bude, Smrtka se mi dostala do ruky vlastně náhodou (a ještě jsem se rozmýšlela, jestli si ji z té knihovny vůbec vzít). Nicméně po prvních stranách bylo jasné, že tohle nejde jen tak odložit. Smrtka mě naprosto překvapila a skoro bych řekla, že odrovnala.
Příběh je moc dobrý, představa samotného světa bez smrti je skvělá a autor s ní navíc geniálně pracuje. Postavy jsou uvěřitelné, lidské, dobře prokreslené a já se těším, jak se budou vyvíjet dál. Smrtky jsou prostě wau, každá jiná, naprosto originální a charakterově výrazné osobnosti. Co se týče děje, tak je nepředvídatelný, dokonce jsem byla několikrát opravdu překvapená zvratem v ději, a to se mi často nestává.
Způsob vyprávění je velmi čtivý a poutavý a velmi oceňuji začlenění deníkových záznamů vybraných smrtek, které přinášejí zajímavé myšlenky a náměty k uvažování.
Tleskám a doufám, že další díly budou mít minimálně stejnou úroveň:)

Annisem

Prostě bomba. Jestli si myslíte, že se u téhle knihy budete nudit. Tak rozhodně ne. Je napínavá, vtipná a skvěle napsaná. Rozhodně doporučuji

Kubayz

Knížka neurazí, je zaměřena spíš na mladší čtenáře a podle toho jí i hodnotím. Zajímavý náhled na možnou budoucnost lidstva.

adelazelenkova

Smrtka mě opravdu příjemně překvapila. Scifi knihy moc nevyhledávám, ale po vysokých hodnocení jsem se rozhodla do trilogie pustit. A udělala jsem dobře. Ten svět je naprosto úžasně vymyšlený. Postavy jsou super, celkový příběh mě hrozně bavil číst. U podobných knih mám nejraději, když vše má nějakou logiku a vymyšlené pozadí příběhu je dobře zpracované. Což u této knihy opravdu je. Těším se na druhý díly.

Percabethka

Příběh mi přijde celkem originální a oceňuji komplexnost světa - všechny pro mě nelogické věci autor v průběhu knihy vysvětlil - ale do knihy se kvůli plochým charakterům postav a hrozně distancovanému způsobu vyprávění nedá moc začíst. Zároveň mě ale asi zajímá, co se bude dít dál, takže si přečtu i další díly...

hellka21

Mám za sebou celou sérii, první díl je nejlepší. Ale jak již bylo uvedeno - nic nového se člověk nedozví. Anotace velice lákavá, čekala jsem dle ní trochu "drsnější" prostředí. Možná, že mít o pár let méně, dala bych 5/5. Jako 25letá bohužel hodnotím 4/5.

sniciknihomolka

První díl triologie, začátek všeho. Ocitnete se ve světě, kde smrt není přirozená, kde nemůžete zemřít nešťastnou náhodou, kde je všechno dokonalé. Smrtky rozhodují nad životem a smrtí. Na začátku kniha jsem se docela dost topila. Bylo složité zorientovat se v novém prostředí a postavách. Citra byla od začátku drzá a to se mi líbilo. A Rowan? Byl Rowan. Od začátku jsem měla raději Rowana, ale postupem se to změnilo. Citra mi byla sympatičtější. Kniha mě uprostřed děje naprosto položila. Trochu jsem to oplakala, přiznám se. První dámu smrti jsem si okamžitě zamilovala. Její chování, přístup k cechu a k učednictví byl skvělý. Bála jsem se, jak to celé skončí, ale byla jsem mile překvapena. Poslední stránky byly napínavé a skvělé. Byla jsem maximálně spokojená.

Anastazie0810

NO TY BLÁHO!!!
Musím říct, že mi trvalo než jsem se k této sérii odhodlala. Všude jsem slyšela jak je to skvělé a můj skepticysmus se změnil nakonec ve zvědavost. A teď ? Teď patřím do valné většiny, která to miluje!!!!! Ale totálně!!
Líbí se mi originalita světa, který Neal vytvořil, přeci jen kdo ví, možná i my jednou pokoříme smrt. Jsou zde popsány témata, která jsou za mě probírána i dnes. Nemluvě o popisu lidstva a doby ve které se děj odehrává. Super je i náhled do deníků před začátkem kapitol.
Je to pohlcující, a po prvních 20 stránkách jsem ji nemohla odložit. Prostě nemohla.
Napínavý děj je doplněn o spoustu zvratů a krása obálky tomu všemu dává korunu.

Další série, kterou určitě řadím mezi mé oblíbené. JE TO PECKA!