Květ železného stromu

Když se Elloren Gardnerová a její přátelé rozhodli osvobodit selkii a armádního draka, měli v úmyslu napravit jen něco málo z nepravostí, jichž byli svědky. Netušili, že budou záhy vtaženi do podzemní sítě hnutí odporu bojující proti gardneriánské dobyvačné moci. Zatímco se hnutí odporu zoufale pokouší vzdorovat krutovládě Magické rady, do univerzity proudí stále větší počet gardneriánských vojáků pod velením Lukase Greye, nového velitele nedaleké vojenské základny. I když se ho Elloren snaží držet od těla, Lukas je pevně odhodlaný připoutat si ji k sobě. Roste v něm totiž přesvědčení, že zdědila sílu Černé čarodějky, odkaz magické moci, která rozhodne o budoucnosti Erthie. Jeho magie k ní promlouvá, probouzí v ní temnou sílu a Elloren začíná pochybovat, že je tak bezmocná, jak tvrdí její strýček....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445684/big_kvet-zelezneho-stromu-2TI-445684.jpg 4.6246

Kroniky Černé čarodějky 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

The Iron Flower, 2018

Kniha Květ železného stromu

broskev28
22.11.2022

Čtivé minimálně stejně jako první část, překvapivé – alespoň pro mne – možná ještě více. Magická rada vydává jeden výnos za druhým, vesměs všechny nepřátelsky naladěné vůči „menšinám“, zlovolným. Ti mají velký problém: jak se dostat z gardneriánského území, a pak taky kam jít?
Zajímavý byl amazský koncept, obecně každé náboženství zde naráží na svá omezení, asi nejlépe mi z toho vycházejí Lupíni. Závěrečný vymodlený zázrak mé hodnocení trochu shodil, ale Yvan a jeho konečně odhalené tajemství to zase vylepšilo. Takže určitě doporučím!

„Takže ty mi chceš namluvit,“ odtuší královna Alkaia, „že vnučka Carnissy Gardnerové, dívka, která vypadá naprosto přesně jako její pramáti, se spřátelila se dvěma ikaralkami a dětmi lupínského alfy, osvobodila selkii a má bratra, který se taky brzy stane Lupínem? To všechno má být pravda?“
„Ano, královno Alkaio.“
Královna si mě dlouze prohlíží a pak udělá něco, co nikdo nečeká.
Strašně se rozchechtá.
Když se konečně uklidní, obrátí se na šupinatě tetovanou bojovnici po svém boku. „Pamatuj na má slova, Alcippe,“ prohlásí, „nejlepší způsob, jak se pomstít rodině této dívky, je nechat ji žít.“

Pettato
13.11.2022

I další díl série Černé čarodějky se mi moc líbil. Čarovný svět a události, které jsem s Elloren prožívala byly situovány do chmurnější a temnější atmosféry. Čtení bylo napínavé a plné neočekávaných zvratů.
Autorce se podařil vytvořit velmi zajímavý svět a konec láká k otevření dalšího dílu, na který se už velmi těším.

LenkaPet
30.10.2022

Nechápu jak mi tato spisovatelka a tato tetralogie mohla uniknout. Druhý díl je naprosto úchvatný. Bude mi smutno až vše dočtu. Snažím se najít slova jak to popsat ale nenacházím je. Jejich strasti však nekončí a já hned pokračuji třetím dílem. Určitě čtěte, je dokonalá.

netopýrek1985
06.08.2022

Jů další suprový díl moc se mi líbil. Doma mám ještě třetí

AnnaNešporová
31.07.2022

Druhý díl byl skvělý! Laurie píše velmi čtivě a stránky ubíhají, zároveň je celý svět srozumitelně popsán, takže se ani neztrácím.
Doporučuju všema deseti.

Brunnetka
01.06.2022

Druhý díl je většinou slabší. Zde tomu tak nebylo... strhující od začátku až do konce. Hned pokračuji dalším dílem

motokatty
31.05.2022

Druhý díl rozhodně nezaostal za prvním - příběh opět rychle plynul, ale čtenář se zároveň v příběhu neztrácel, naopak užíval si poznávání dalších a dalších "světů" a postav.
Kdybych měla příběh k něčemu přirovnat tak mi to přijde jako mix. Harryho Pottera, Eragona s Avatarem s kapkou dějepisu. Je to velice zajímavý mišmaš, moc mě to bavilo (i když je mi už 35 let).

Klaudinka27
25.05.2022

Krásný příběh, skvělé navazování na první díl a teď hurá na poslední díl.Urcite doporučuji přečíst