Květ železného stromu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se Elloren Gardnerová a její přátelé rozhodli osvobodit selkii a armádního draka, měli v úmyslu napravit jen něco málo z nepravostí, jichž byli svědky. Netušili, že budou záhy vtaženi do podzemní sítě hnutí odporu bojující proti gardneriánské dobyvačné moci. Zatímco se hnutí odporu zoufale pokouší vzdorovat krutovládě Magické rady, do univerzity proudí stále větší počet gardneriánských vojáků pod velením Lukase Greye, nového velitele nedaleké vojenské základny. I když se ho Elloren snaží držet od těla, Lukas je pevně odhodlaný připoutat si ji k sobě. Roste v něm totiž přesvědčení, že zdědila sílu Černé čarodějky, odkaz magické moci, která rozhodne o budoucnosti Erthie. Jeho magie k ní promlouvá, probouzí v ní temnou sílu a Elloren začíná pochybovat, že je tak bezmocná, jak tvrdí její strýček....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445684/big_kvet-zelezneho-stromu-2TI-445684.jpg 4.7142
Série:

Kroniky Černé čarodějky 2.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool
Originální název:

The Iron Flower, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Květ železného stromu

DreamerX9
30. října

Musim ocenit že toto rozhodně není vycpavkový díl. JE něco lepší než první díl a krásně nam autorka rozvinula kouzelny koberec světa který v prvním díle tak jako nakousla. Nové bytosti i postavy. A Elloren mě už tak neštvala:D těším se na další

hanaseidl
01. září

Uzasne a skvele. Kniha je krasne propracovana a zamilovala jsem se uz po par kapitolach. Plne zvratu a neocekavanych prekvapeni. Dalsi dil byl stejne skvely. Ocekavam napjate dalsi.


nikiss76
03. srpna

(+ SPOILER) Kniha byla velmi příjemným překvapením, jedinou ovšem velkou výtku mám k hlavní hrdince, která mi prostě nesedla. Elloren byla na můj vkus až moc naivní, trochu zbabělá, svatouškovská a zakřiknutá a to neustálé ach Prastarý jen posilovaly moje nesympatie k ní. Její úlety s Lukasem jí u mě bodové plusy taky nepřidaly. Naopak ostatní postavy jsem si velmi oblíbila.
Některé dějové momenty byly pro mne dosti předvídatelné (smrt Ellorinina strýce, Yvan a jeho odhalení, Elloren alias Černá čarodějka) , ovšem v závěru se našly i takové, které pro mě byly překvapením (závěrečné stránky s Ariel, vyvraždění Dianiny smečky, závěr).
Kniha byla čtivá, originální a celkově se autorce velmi vydařila a já se moc těším na pokračování.

Šajler
17. července

Příběh mě zcela pohltil a musela jsem číst, co to jen šlo. Je to pěkně napsané, celkově mě to bavilo,vztah hlavních postav člověka chytí za srdce. Krásné fantasy, plné zvratů a zajímavých postav.

Tesset
02. července

Povedené pokračování Černé čarodějky. Konečně se nám odhalily některé věci, které byly vždy jen nakousnuty. Závěr láká na další pokračování, doufám, že bude. Nejsem úplně cílová skupina, ale i tak mě to bavilo, i když bych sérii doporučila spíše mladším.

kindlova42
02. července

Tak druhý díl nezklamal. Pokračování příběhu Ren a jejich přátel mě moc bavilo. Postava Yvana dostala větší prostor a dozvídáme se o něm jeho tajemství. Jsou nám více představené další národy jako jsou Amazky, Selkie či Lupíni. V tomto díle už se děj ze školního prostředí přesouvá více do akčního děje mimo univerzitu. Občas jsem si až říkala, jak je možné že si nikdo nevšimne, že tihle studenti tak moc cestují a podezřele se spolu neustále scházejí :D ale rozhodně to pro záživnost děje je plus. Postava Ren se dále charakterově vyvíjí, jak už jsem předvídala po prvním dílu. Nejvíce nesympatická postava je pro mě stále Lukas, i když soutěžit s ním může tetička Vyvian.
Těším se na další pokračování a doufám, že třetí díl vyjde v českém překladu ještě letos :)

ZůzaSomolka
19. května

Ani druhý díl neztratil svou napínavost, nečekané zvraty a tajemství, která člověku nedají spát (pointu jsem teda nečekala). Je plný emocí a zhltla jsem ho stejně rychle jako první díl. Autorka skvěle umí vykreslit emoce, a ikdyž některé věci člověku přijdou trochu přitažené za vlasy, lze to odpustit, přecejen to je dívčí čtení. Když jsem dočetla, bylo mi smutno, nechtělo se mi s Eloren a Erthií loučit. Těším se na pokračování.

Terka18
02. května

Měla jsem problém se začíst, tak do 100 stránky. Potom se to rozjelo a kniha se četla sama. Příběh měl spád, rychle plynul, plno zvratů a překvapení. Nové osudy propletené dohromady. Milostný příběh, který se bude rozvíjet. Zajímavý konec, který mě nutí přemýšlet co bude dál a kdy bude další pokračování.

1