Květ železného stromu

Květ železného stromu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445684/bmid_kvet-zelezneho-stromu-2TI-445684.jpg 5 326 60

Kroniky Černé čarodějky série

< 2. díl >

Když se Elloren Gardnerová a její přátelé rozhodli osvobodit selkii a armádního draka, měli v úmyslu napravit jen něco málo z nepravostí, jichž byli svědky. Netušili, že budou záhy vtaženi do podzemní sítě hnutí odporu bojující proti gardneriánské dobyvačné moci. Zatímco se hnutí odporu zoufale pokouší vzdorovat krutovládě Magické rady, do univerzity proudí stále větší počet gardneriánských vojáků pod velením Lukase Greye, nového velitele nedaleké vojenské základny. I když se ho Elloren snaží držet od těla, Lukas je pevně odhodlaný připoutat si ji k sobě. Roste v něm totiž přesvědčení, že zdědila sílu Černé čarodějky, odkaz magické moci, která rozhodne o budoucnosti Erthie. Jeho magie k ní promlouvá, probouzí v ní temnou sílu a Elloren začíná pochybovat, že je tak bezmocná, jak tvrdí její strýček.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

The Iron Flower , 2018

Duchoslp
Duchoslp
23.01.2024 4 z 5

Ani druhý díl neztrácí napětí. Líbí se mi vývoj jednotlivých postav a překážky, které se proti nim staví, je víc než dost. Nechybí ani několik zvratů a ukáplo i pár slziček

kikikrat
kikikrat
08.12.2023 5 z 5

Druhý díl série mě nezklamal. Neustále se tam něco děje. Postavy se dál vyvíjejí a na konci je skvělé rozuzlení. Zažijete radost, strach, zlost i smutek. Čtení této série stojí opravdu za to.

lucyvase4
lucyvase4
04.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Elloren se s přáteli dostává do hnutí odporu. Mezitím ale moc Vogela sílí. Ve městech vznikají nepokoje a rasové nenávisti. Elloren má zjistit na jaké straně stojí Lukas Grey. Ten se s ní navíc chce stále zasvětit. Rada mágů schvaluje jeden zákon za druhým. Když chteji schválit zákon na zabití všech selkii rozhodne se Elloren a její přátelé jednat. Získávají mocné spojence a vypadá to, že by se jim obtížný úkol, osvobodit všechny selkii mohl povest. Navíc chemie mezi Elloren a Yvanem roste a roste. Co všechno se ale může stát? Nic nebude tak jednoduché. At už se jedná o lásku, přátelství nebo rodinne záležitostí .
Strhující pokračování série Kroniky Černé čarodějky. Plně akce, zvratů ale i lásky a přátelství, které překoná všechny odlišnosti. Děj je plný emocí. Místy se musíte smát a v tomto díle vážně i hodně brečet.
Autorky styl psaní mne naprosto sedl a až knížka není nejtenčí čte se skoro sama. Mrzí mne že je druhý díl za mnou a těším se na další.

SPOILER

Nesnáším Lukase, řekne jí že ji nemiluje ale vlastne ji chce za ženu jen kvůli její moci, kterou by mohl využívat to mne dostalo ....

vera5841
vera5841
21.10.2023 4 z 5

První polovina knihy mě moc nebavila. Přísahám, jsem už šílela z toho, jak Elloren neustále řeší své dráhy a metá oheň po chlapcích.
Ale druhá polovina - páni, to byla jízda!!! Spousta nečekaných zvratů, opravdu smutných a zoufalých okamžiků a odhalených tajemství. Byla jsem s Ren naštvaná, zoufalá, smutná, zamilovaná... Opravdu stálo za to vydržet. Jak jen tohle dopadne?

Ticiana
Ticiana
18.09.2023 5 z 5

Druhy dil stejne akcni, hodne me dostavala do kolen mira nevrazivosti a nespravedlnosti. Mistami toho bylo az moc. To je jedine takove negativum. O padouchovi se dozvidame taky vic a vic a myslim, ze vsichni (ctenari) ho nesnasi vic a vic. Tesim se na dalsi dily.

Laf
Laf
16.07.2023 4 z 5

I pokračování mne vtáhlo a bavilo až do konce. Konečně se to začíná celé pořádně rozjíždět. A v závěru jsem knihu hltala, protože byla nejnapínavější. O zvraty opravdu není nouze. Zatím mohu jen a jen doporučit. Tohle je povedené fantasy :)

kopeceli
kopeceli
14.06.2023 5 z 5

Strhující děj, který nedovolí knihu odložit! Na stará kolena ležím zavrtaná ve fantasy pro mládež... Jsem velmi ráda, že jsem se k této knize dostala, líbí se mi čtivost, příběh sám o sobě, poučení, které z něho plyne. Těší mě, že se takové knihy překládají a čtou.
E-kniha byla tentokrát bez výrazných chyb, žádný text nechyběl, užila jsem si čtení na sto procent. Mohu jen doporučit.

Artep071
Artep071
28.05.2023 5 z 5

výborné pokračování .. napínavé a šílené :) super!

Arlienen
Arlienen
20.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Po více než roce jsem se opět vrátila do Erthie za Elloren a jejími kamarády. Musím říct, že mě série Kronika Černé čarodějky velice baví. Autorka píše čtivě a nejsou v knize žádná hluchá místa, právě naopak. Od první stránky je kniha plná napětí a akce. Musela jsem číst a přála jsem si, aby měl den víc hodin, abych měla více času a mohla číst, protože mě zajímalo, co se bude dít dál.

Co se v knize děje:

* Gardneriánská moc se rozšiřuje po území Erthie a zabírá si další území

* Elloren se sbližuje s Yvanem . Pro mě byl Yvan taková záhada a věřím, že i pro Ren. Bylo evidentní, že k Ren něco cítí a zároveň se těmto pocitům snaží zabránit. Celou dobu ve vzduchu visi otázka, co je vlastně Yvan zač? Nakonec se autorka nade mnou slitovala. Vím, co je Yvan zač a bude to ještě hodně zajímavé.

* Elloren a Lukas. Ohledně Yvana jsem měla jasno - je to jasný klaďas. Jenže Lukas byl pro mě velká neznámá. Nevěděla jsem, co si mám o něm myslet. Jestli je stoupencem Marcuse Vogela nebo je na straně hnutí odporu jako Elloren... Zatím je neutrální.
Lukasův vztah s Ren byl zvláštní. On jí přímo řekl, že je jeho kamarádka a nemiluje ji. To bylo pro mě překvepení. Myslela jsem, že k ní cítí něco hlubšího, když se s ní chce nechat zasvětit. Jejich dráhy jsou k sobě vzájemně přitahovány. To je v knize zmiňováno několikrát a občas už mě to vážně štvalo. Stačí to zmínit jednou nebo dvakrát a ne při každém jejich setkání.

* Elloren v knize dospívá a už není ta naivní holka, jako v prvním díle. Snaží se pomoc svým přátelům a ostatním utlačovaným rasám. Bohužel, to,že se podobá své babičce Černé čarodějce jí hází klacky pod nohy.

* Bylo mi líto Jaroda a Diany.

* Ariel byla zajámavá postava. Ona a Wynter se vzájemně doplňovaly.

ciaram
ciaram
04.04.2023 5 z 5

Měla jsem problém se začíst, protože jsem pokračovala moc dlouho po přečtení prvního dílu a ztrácela jsem se. Pak si mě to ale znovu zaháčkovalo. Obsáhlá kniha ze které bych ale neměnila ani jednu kapitolu. Nemusím psát, že politický vývoj v Západní říši dopadá na všechny, Elloren pomáhá seč může v rámci svých možností. Autorka rozhodně své postavy nešetří, potažmo nešetří ani své čtenáře. Jsem tým Yvan. Každopádně teď mám dilema. Prsty mě svrbí, abych otevřela další díl. Na druhou stranu, bůh ví, kdy se dočkáme dalšího pokračování. V roce 2024 má v angličtině vyjít 5. díl.

Kája_14
Kája_14
29.03.2023 5 z 5

Prostě úžasné...
Pokračování velmi krásné knihy Černá čarodějka mě zaujala natolik že jsem nevěděla kdy přestat. Myslím si, že tato fantasy kniha má vše co musí mít. Je napínavá, v některých chvílích mě i velice šokovala. Romantická zápletka Yvana a Elloren samozřejmě nesmí chybět. U knihy máte prostě pocit jakoby se všechen čas zastavil, a jediné co existuje jste vy a kniha.

broskev28
broskev28
22.11.2022 4 z 5

Čtivé minimálně stejně jako první část, překvapivé – alespoň pro mne – možná ještě více. Magická rada vydává jeden výnos za druhým, vesměs všechny nepřátelsky naladěné vůči „menšinám“, zlovolným. Ti mají velký problém: jak se dostat z gardneriánského území, a pak taky kam jít?
Zajímavý byl amazský koncept, obecně každé náboženství zde naráží na svá omezení, asi nejlépe mi z toho vycházejí Lupíni. Závěrečný vymodlený zázrak mé hodnocení trochu shodil, ale Yvan a jeho konečně odhalené tajemství to zase vylepšilo. Takže určitě doporučím!

„Takže ty mi chceš namluvit,“ odtuší královna Alkaia, „že vnučka Carnissy Gardnerové, dívka, která vypadá naprosto přesně jako její pramáti, se spřátelila se dvěma ikaralkami a dětmi lupínského alfy, osvobodila selkii a má bratra, který se taky brzy stane Lupínem? To všechno má být pravda?“
„Ano, královno Alkaio.“
Královna si mě dlouze prohlíží a pak udělá něco, co nikdo nečeká.
Strašně se rozchechtá.
Když se konečně uklidní, obrátí se na šupinatě tetovanou bojovnici po svém boku. „Pamatuj na má slova, Alcippe,“ prohlásí, „nejlepší způsob, jak se pomstít rodině této dívky, je nechat ji žít.“

Pettato
Pettato
13.11.2022 4 z 5

I další díl série Černé čarodějky se mi moc líbil. Čarovný svět a události, které jsem s Elloren prožívala byly situovány do chmurnější a temnější atmosféry. Čtení bylo napínavé a plné neočekávaných zvratů.
Autorce se podařil vytvořit velmi zajímavý svět a konec láká k otevření dalšího dílu, na který se už velmi těším.

LenkaPet
LenkaPet
30.10.2022 5 z 5

Nechápu jak mi tato spisovatelka a tato tetralogie mohla uniknout. Druhý díl je naprosto úchvatný. Bude mi smutno až vše dočtu. Snažím se najít slova jak to popsat ale nenacházím je. Jejich strasti však nekončí a já hned pokračuji třetím dílem. Určitě čtěte, je dokonalá.

netopýrek1985
netopýrek1985
06.08.2022 5 z 5

Jů další suprový díl moc se mi líbil. Doma mám ještě třetí

AnnaNešporová
AnnaNešporová
31.07.2022 5 z 5

Druhý díl byl skvělý! Laurie píše velmi čtivě a stránky ubíhají, zároveň je celý svět srozumitelně popsán, takže se ani neztrácím.
Doporučuju všema deseti.

Brunnetka
Brunnetka
01.06.2022 5 z 5

Druhý díl je většinou slabší. Zde tomu tak nebylo... strhující od začátku až do konce. Hned pokračuji dalším dílem

LadyCotton
LadyCotton
31.05.2022 4 z 5

Druhý díl rozhodně nezaostal za prvním - příběh opět rychle plynul, ale čtenář se zároveň v příběhu neztrácel, naopak užíval si poznávání dalších a dalších "světů" a postav.
Kdybych měla příběh k něčemu přirovnat tak mi to přijde jako mix. Harryho Pottera, Eragona s Avatarem s kapkou dějepisu. Je to velice zajímavý mišmaš, moc mě to bavilo (i když je mi už 35 let).

Klaudinka27
Klaudinka27
25.05.2022 5 z 5

Krásný příběh, skvělé navazování na první díl a teď hurá na poslední díl.Urcite doporučuji přečíst

milena8281
milena8281
12.05.2022 5 z 5

Slibně rozjetý příběh pokračuje stejně dynamicky jako v prvním díle. Elloren mi tedy občas přišla trochu natvrdlá, až jsem ji kolikrát povzbuzovala a říkala "Ren, otevři oči a podívej se , co se kolem tebe děje. Už si proboha uvědom, že to ty máš tu sílu černé čarodějky."
A jestli jsem si po prvním díle říkala, že chci hned další díl, tak po druhém díle to platí dvojnásob. Jen doufám, že další díly u nás vyjdou brzy, protože tento příběh mě fakt strašně baví. A občas si představuji, jak by to vypadalo na plátně. Myslím, že film by se mohl skvěle vyřádit na tom obrovském množství různých a různobarevných bytostí. Kdyby ho pojali trochu jako 50% Harry Pottera a 50% Avatara, mohlo by to být famózní. Na to bych se ráda podívala. Připadám si při čtení jako malé dítě, které čte svou první pohádku. A moc si to užívám

Štítky knihy

draci elfové čarodějnice pro dívky

Autorovy další knížky

Laurie Forest
americká
2019  89%Černá čarodějka
2020  91%Květ železného stromu
2021  85%Stínová hůlka
2023  82%Příliv démonů

Kniha Květ železného stromu je v

Právě čtených9x
dalších seznamech7x