Květ železného stromu

Květ železného stromu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445684/bmid_kvet-zelezneho-stromu-2TI-445684.jpg 5 344 61

Když se Elloren Gardnerová a její přátelé rozhodli osvobodit selkii a armádního draka, měli v úmyslu napravit jen něco málo z nepravostí, jichž byli svědky. Netušili, že budou záhy vtaženi do podzemní sítě hnutí odporu bojující proti gardneriánské dobyvačné moci. Zatímco se hnutí odporu zoufale pokouší vzdorovat krutovládě Magické rady, do univerzity proudí stále větší počet gardneriánských vojáků pod velením Lukase Greye, nového velitele nedaleké vojenské základny. I když se ho Elloren snaží držet od těla, Lukas je pevně odhodlaný připoutat si ji k sobě. Roste v něm totiž přesvědčení, že zdědila sílu Černé čarodějky, odkaz magické moci, která rozhodne o budoucnosti Erthie. Jeho magie k ní promlouvá, probouzí v ní temnou sílu a Elloren začíná pochybovat, že je tak bezmocná, jak tvrdí její strýček.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

The Iron Flower , 2018

Listicka3253
22.01.2021 5 z 5

Naprosto skvělý příběh, možná ještě lepší než 1.díl. Napínavý akční děj okořeněný romantickou linkou Elloren - Yvan. Evidentně nás čeká další díl, když to skončilo tak jak to skončilo:)

kachnat
10.01.2021 5 z 5

Jsem nadšená i z druhého dílu. Krásný příběh, který má spád. Už se těším na další.

evik_svistik
10.01.2021 5 z 5

Tento díl mě bavil ještě víc než předchozí, těším se na pokračování. Je to sice dost YA, ale i tak se mi to četlo hezky.

zinon
12.12.2020 5 z 5

Super, moc se těším na pokračování. Snad bude brzy...

Lenka_S
20.11.2020 5 z 5

Než jsem začala číst tenhle díl, tak jsem chvíli přemýšlela jestli si nemám dát rereading prvního dílu. Přeci jen je to už pár měsíců co jsem ho četla a měla jsem strach, že se nechytím a budu tápat jak v ději, tak v postavách, ale nakonec jsem to riskla a během prvních pár kapitol jsem se dokonale zorientovala. Ani v tomto díle není nouze o napětí a děj vám prostě nedovolí knihu odložit. Asi v polovině knihy jsem začala tušit jaké tajemství Yvan skrývá, přesto mě události v posledních částech knihy překvapily a dohnaly k slzám. Co na to říct, prostě nutně potřebuji další díl.

AniDi
26.10.2020 5 z 5

Pane jo, to byla úžasná jízda! Jasně, hlavní hrdinka by nemusela prakticky celou knihu proplakat ale pokud se plně ponoříte do čtení a necháte se dějem vést, nepřijde Vám to vůbec divné. Tento díl byl plný zvratů, dobrodružství a s naprosto skvělou romantickou linkou. Naprosto zaslouženě můžu dát pět hvězd a rozhodně se vrátím k celé sérii znovu jakmile vyjde další díl. Přiznávám, že na oba díly mi stačily pouze dva dny. Nechte se strhnout a užijte si čtení. Doporučuji

kvitko7875
26.10.2020 5 z 5

Nemůžu se dočkat dalšího dílu, jak byl první díl dobrý, byl tento druhý je ještě lepší.

MichaLela
23.10.2020 4 z 5

Dávám čtyři za občasné mezery a naivitu, ale... Nikdy jsem u knihy neměla takové hlasité projevy jako u této! Nemůžu se dočkat pokračování, naprosto mě děj vtáhl. Potřebuju dalsi díl!!

Aleen
17.10.2020 4 z 5

Hodila jsem jí čtyři hvězdy, ale dala bych spíše tři a půl... Příběh je pěkný, to mu nelze upřít a pokud se podaří pokračování vydat v češtině, budu v sérii pokračovat dalším dílem. Ale pokud i v něm ufňukaná a rozpolcená Elloren bude zažívat neustálé průtoky svých energetických kanálů, či drah, bude třetí díl posledním, který o ní přečtu. To prostředí člověka vyloženě vtahuje, Ivan je klaďas, jak blázen, ale Ona by se měla už trošku srovnat a udělat si jasno, kdo je, kde je a proč je. Požitek ze čtení mi ty nedostatky fakt dost kazily. Chtěla jsem se s ní ztotožnit, ale začínám si myslet, že nejsem cílovka...

dontbullshitme
14.10.2020 5 z 5

Já ten příběh prostě miluju, vím, že to není nijak převratné téma, ale ach, vyvolalo to ve mně mnoho pocitů, nemůžu si pomoct!

Jana65
11.10.2020 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, vlastně zatím obě dvě byly perfektní, snad nebudeme čekat dlouho na další překlady. Kdo čte rád fantasy, ať si určitě přečte, nebude litovat.

Malinali
09.10.2020 5 z 5

Řeknu vám, že tohle je teda pořádná jízda. Pecka. A závěr knihy? Nooo jako průser je, že na další 4 díly si počkáme no... Ale bude to stát za to.

Jediné co bych vytkla a nevím zda spisovatelce či překladu "vnitřní konflikt" spojení snad na každé stránce. Z toho mi lehce hrabalo....

EvaSupovic
03.10.2020 5 z 5

No ty bláho......tak dvojka ještě lepší než jednička. Ivana jsem si zamilovala stejně jako Ren. A už teď se nemůžu dočkat, jak to Garderiánům natřou. Tahle série rozhodně bude patřit mezi mé TOP

Phelan
19.09.2020 5 z 5

Další díl fuč a dlouhá doba do dalšího. Příběh, kde se střídá smích s pláčem, dojetím... Nemyslím hrdinů, ale můj☺️. Zajímalo by mě, jestli u nás vyjdou knihy mimo sérii- označení bylo 0,5 a 1,5. Třetí díl už také v cizině vyšel. Uvidíme, co a kdy bude u nás...

Janetg
15.09.2020 5 z 5

Ani nevím, jak popsat krásu téhle knížky. Emoce se mnou házely každou kapitolou, radost, vztek, smutnek, napětí. Musím říct, že v druhém díle už to začíná být celkem hustý. Ale já věřím, že to ještě Elloren všem natře. Už se nemůžu dočkat třetího dílu!

Yuuki24
02.09.2020 5 z 5

Tak to jsem zvědavá jaký bude konec. Druhý díl nesmírně napínavý zamnou. Teď si stačí počkat na ten poslední;)

Netti
29.08.2020 5 z 5

Naaaadhera! Tohle čtení jsem si opravdu užívala. Krásný příběh, napětí, nečekané zvraty, romantika a závěr byl vážně něco! Na další díl se už teď celá třepu :-D Doporučuji!

Nelly
23.08.2020 5 z 5

Úžasné, nemám slov - ještě dlouho po dočtení knihy, vlastně stále, jsem plná dojmů a jakéhosi naplnění. Autorka vykreslila výjimečný svět a zasadila do něj barvité postavy. Jak jsem již zmínila u prvého dílu, nějakou magickou mocí mne tato série pohlcuje jako Harry Potter (a v lecčems se mu podobá), a tak jsem zvědavá, zda autorka udrží vysokou laťku i v dalších (ještě třech!) dílech. Zatím je dějová linka trochu průhledná, ale ničemu to nevadí. Tuto knihu a její hrdiny (velkou většinu) si zamilujete!

Nina291
19.08.2020 5 z 5

Přečteno nebo spíš zhltnuto za dva dny. Mám jenom jeden problém - jak dlouho zase bude trvat než bude k dostání další díl.

LilianaFalcon
13.08.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení. Někdo by mohl říct, že autorka nepřichází s ničím novým, ale kupodivu to vůbec nepůsobí tuctově, má naprosto skvělý vypravěčský styl, takže se jí dá odpustit i ta naivita, se kterou jsou příběhy vytvářeny.
Ale zase, je to pro děti a mládež, takže je to naprosto adekvátní.
Vážně už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

draci elfové čarodějnice pro dívky

Laurie Forest
americká
2019  89%Černá čarodějka
2020  90%Květ železného stromu
2021  85%Stínová hůlka
2023  83%Příliv démonů

Kniha Květ železného stromu je v