Stínová hůlka

kniha od:

Stínová hůlka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475871/bmid_stinova-hulka-o7A-475871.png 4.3 196

Kroniky Černé čarodějky série

< 3. díl >

Elloren Gardnerová skrývá nejmocnější z tajemství v celé Erthii – to ona je Černá čarodějka Proroctví a je předurčena k vítězství… Nebo aby ji zneužili jako nejstrašnější ničivou zbraň. Elloren, odloučená od všech, které miluje, izolovaná a pronásledovaná, se musí uchýlit k poslední osobě, které může důvěřovat – ke svému muži, veliteli Lukasi Greyovi. Protože se mágské síly Gardnerie chystají dobýt celou Erthii, nemá Elloren jinou možnost, než se spojit s Lukasem a sjednotit jejich sílu, aby se nedostala do rukou gardneriánského vůdce Marcuse Vogela… Držitele všemocné Stínové hůlky. S pouhými několika týdny na to, aby se stala vycvičenou bojovnicí, a bez kontroly nad svou vlastní magií, najde Elloren nečekané spojence mezi těmi, kteří mají rozkaz ji zabít. Je čas vyjít na světlo. Je čas bojovat. A postupovat kupředu navzdory dosud nejničivějším ztrátám…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool
Originální název:

The Shadow Wand , 2020


více info...

Komentáře (46)

Komentáře 46 Recenze 0

verdulos7977
verdulos7977
26.09.2023

Takže jábudu čekat, až mi někdo prodá další dil. Protože kupovat si ho nový, nemá smysl, vzhledem k tomu, že jsem četla zapůjčené z knihovny

A teď ke třetímu dílu. Četla jsem snad dva měsíce. Začátek, nudný, dlouhý, zbytečně se opakující ne lehce čtená jména Naštěstí se to vše příjemně a čtivě zvedlo a od půlky jsem přečetla jedním dechem A teď zůstává otazka : který z nich je naživu ? Wow

Ticiana
Ticiana
18.09.2023 5 z 5

Jsem velice rada, ze mam po ruce dalsi dil. Protoze to, jak skoncil tenhle je fakt o drzku. Ma prvni myslenka byla: To autorka mysli vazne??!!! :D
Tato serie je docela temna, nekdy az moc. Ale o tom zivot je. Ctiva, zadne nudne mista, plna akce a zvratu a fakt sileneho zloducha. A jdu to docist. :D


Laf
Laf
02.08.2023 4 z 5

Děj začíná nabírat na obrátkách. O zvraty a intriky taky nebyla nouze. Pokračování se mi líbilo a mohu jen hádat, co přijde dál. Zatím je série čtivá a poutavá :)

kopeceli
kopeceli
18.06.2023 4 z 5

Trošku slabší díl, ale zase s menším počtem gramatických chyb... Ani mi tak nevadily časté "energetické dráhy", jako opakování podstaty. A umělé prodlužování. Přesto je i třetí díl nadstandardně čtivý a udrží pozornost téměř po celou dobu čtení.

Artep071
Artep071
28.05.2023 5 z 5

Úžasné ... a co ten konec? 2022 bylo vydané v USA další pokračování a u nás není ani zmínka kdy bude přeložen nebo vydán ..chjo:(

Arlienen
Arlienen
05.05.2023 5 z 5

Série Černá čarodějka se stala mojí srdeční záležitostí. Opět to bylo úžasné a napínavé. Děj je oproti předešlým dílům temnější. Ve vzduchu je cítit beznaděj a strach. Marcus Vogel přitvrzuje a utahuje smyčku ještě víc. Navíc se teď zaměřil na Elloren, která je Černou čarodějkou a on to ví.

Plusy knihy
+ střídají se pohledy postav - Tierney, Trystana, Ivana a Ren

Mínusy knihy
- pro mě jsou rušivé elementy ty energetické dráhy a kanály. Je jich tam zbytečně moc.
- Ivan dostal málo prostoru. Čekala jsem, že zjistím, jak se bude učit zacházet se svými schopnostmi, když je ten Ikaral z proroství..., k čemuž nedošlo.

MRas
MRas
19.04.2023 5 z 5

Přečetla jsem to jedním dechem. Sice se pár výrazů opakovalo, ale děj postupoval a gradoval celou knihu. POTŘEBUJU DALŠÍ DÍL!!!! Nemůžu se dočkat, co autorka vymyslela s Elloren, Lukasem a Yvanem.

TeaS2015
TeaS2015
18.03.2023 3 z 5

Předchozí dva díly jsem téměř vdechla, ale toto?
Získala jsem alergii na výrazy "energetické dráhy" a "energetické kanály" a také "zášlehy ohně".
Měla jsem cukání udělat si za každý jeden výraz čárku, ale dospěla jsem k závěru, že nebudu plýtvat papírem, nebo zdobit runami stěny, protože ty byly rovněž neustále v textu na očích.
Bohužel taky erotika, nebyla erotikou, ale trápením. Nad tím by se však oko u YA dalo zamhouřit, což činím.
Pokud by byl vynechán balast, smrskla by se zřejmě kniha na polovinu, ale rozhodně by byla čtivější. Ke konci už jsem se vlekla silou vůle, ale nakonec jsem nad sebou zvítězila :)

JaAnička
JaAnička
30.01.2023 3 z 5

Je mi to líto. Moc líto, ale po slibném začátku plném temných témat (rasismus, utlačování, sexuální násilí, šikana...), kvalitně a zajímavě podaného prostředí (viz Černá čarodějka), trochu slabším přesto obstojnému "milostnému" pokračování (Květu železného stromu), je to špatné zakončení (respektive - nezakončení).
Na to, že má kniha přes 500 stran, se v ní toho děje dost, ale vlastně nic moc. Z počátku jsem byla nadšená, že sledujeme příběh JENOM Elloren (o postavách mimo záběr nemáme prakticky žádné informace). Moc se mi líbilo, jak postupně prozírá, potkává zajímavé lidi a otevírá se lásce...ale čeho je moc, toho je příliš, a její super přátele (které bychom si mohli oblíbit) tu najednou nejsou a pokud ano, jsou max. v jedné kapitole.
"Sexuální" scény jsou strašné....opravdu strašné.
Přijde mi, že kniha začíná být až moc překombinovaná a složitá. Žádná z linek se neuzavírá, pouze přibývají další a další a...moc mě to mrzí.
Trojku jsem dočetla se sebezapřením a čtvrtý díl si nepřečtu.

nikiss76
nikiss76
01.01.2023 2 z 5

(SPOILER) Ukončeno tak, že to vypadá na předposlední díl. V tomto případě doufám, že následující díl bude konečně více zajímavý. Díky tréninku se z ustrašené a věčně ukňourané Elloren stala "bojovnice" a snad tedy v posledním dílu bude více akce než věčného ocicmávání s Lukášem, které mi strašně lezli na nervy. Nemluvě o tom, jak rychle hlavní hrdinka přelétla z lásky k jednomu ke rtům druhého hrdiny. Nemůžu říct, že bych nefandila Lukasovi od samého začátku, ale nemohla jsem si pomoct a nevytvářet větší alergii na Elloren. Nevím, zda budu mít sílu na další díl, uvidím. V tomto díle to začlo být zajímavé až v době, kdy probíhal její trénink a příprava na boj, jinak opravdu nic. Celá série je psána tak nějak bez jiskry a propracovanosti, bylo to překombinované. Není to špatně vymyšlený příběh, ale jsou tam velké mezery a chybí mu celistvost. Hlavní hrdinka je podle mě jedna z mých top pěti nejméně oblíbených vůbec, tím pádem upadá i celkový dojem z celé série.

broskev28
broskev28
25.12.2022 4 z 5

Přečteno a nebylo to vůbec špatné, příběh i nadále pokračuje zajímavě. Široká plejáda postav se už ale nezvládne vystřídat ani v té jedné knize (třeba Lupíni se tady ani neobjevili, Ellorenini bratři jakbysmet, podobně jako nezlomená Naga), takže si nedělám iluze, že budu vědět, o koho jde, až za dva (tři, čtyři?) roky vyjdou konečně poslední díly. Za předpokladu, že se jich ovšem v češtině vůbec dočkáme . . .
Logické doporučení pro autory: čím méně dílů, tím větší pravděpodobnost dočtení pro nás čtenáře, myslete na to! Ale možná to v cizině funguje jinak?

RoKa2008
RoKa2008
18.12.2022 5 z 5

Nádherná a čtivá kniha, erotické pasáže jsem prozívala s hrdikou :-). Přečteno jedním dechem a potřebuji další. Chci vědět jak to dopadne.

LenkaPet
LenkaPet
31.10.2022 5 z 5

Mě se tedy tento díl velmi líbil a konec? Ten jsem opravdu čekala. Ale co bude dál? Už aby bylo jaro a vyšel čtvrtý díl. Myslím že dej dokážu docela předvídat, stejně jako v tomto díle, ale přesto se moc těším. Přišel mi dokonce lepší než dva předchozí, takže neváhejte a čtěte. Hlavní hrdinka je ufnukana, ale už nebude...

yellowstar
yellowstar
23.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Musím se přiznat, že jsem měla větší očekávání ohledně celé trilogie. Všude jsem četla jak je to skvělé, fakt jsem se těšila, ale nějak mě to nenadchlo. Místy byly knihy zajímavé a poutavé, ale také jsem se musela nutit do čtení a nejvíce asi ve třetím dílu. Jak už někdo psal, všude samé kanály a proudění ohně... Nejvíc mi ale vadilo čekání na místo, kde konečně zjistí, že má nějakou moc a "umí" ji použít. Někde jsem četla, že má být další díl a pokud tomu tak bude, ani si ho nekoupím.

AndyYoggy
AndyYoggy
06.09.2022 3 z 5

(SPOILER) No.. Na tuto knihu jsem se velice těšila a musím přiznat, že mě dost zklamala..
Hlavní hrdinka byla dost pravděpodobně ještě více ufňukaná než v minulých dílech. Neustále se jen litovala a snažila si nějak vysvětlit své, občas pro normálně smýšlející osobu, nevysvětlitelné chování. Navíc v knize bylo jen samé energetické dráhy sem, energetické dráhy tam…
“Zabití” druhé hlavní postavy mě dost rozhodilo a naštvalo, navíc to, jak se s truchlením hrdinka vypořádala bylo jaksi podivné. Knihu jsem měla zprvu v plánu hodnotit více negativněji. Za to může vlastně i fakt, že se v knize vlastně nic moc neděje a vy si tak kupujete pouze výplňkový díl. Ale konec mi dodal trochu naděje v další díl. A tak jsem se rozhodla, že mu dám šanci. Teď už jen čekat, až ho přeloží. ;)

andreamrs
andreamrs
12.08.2022 5 z 5

U sérií, zejména fantasy, mívám často problém s tím, že se děj začíná opakovat a ztrácí u dalších dílů na akci a “zajímavosti”. Tohle ale není ten případ! Tohle je jízda! Dočetla jsem třetí díl a okamžitě potřebuji další, znovu se vracíme do příběhu k Elloren, kterou tentokrát čekají ještě těžší volby. Miluju vývoj její postavy, miluju ten svět v knize. To, jak autorka vytvořila promyšlený a pestrý svět, který nemá chybu. To napětí, nespravedlnost, zakázanou lásku, přátelství, přiměřenou dávku akce, prostě takový správně namíchaný fantasy koktejl, který vás do poslední strany nepustí! O sérii Černá čarodějka bych mohla psát pořád a dokola ji doporučovat. Tohle za přečtení opravdu stojí a myslím, že by mohla oslovit i lidi, kteří fantasy třeba běžně nečtou. Pro mě je to moje nejmilejší série a nedám na ni dopustit.

Martooni
Martooni
10.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha Stínová hůlka byla oproti předchozím dílům slabá. Jak již psali čtenáři přede mnou, i já jsem již byla unavená energetickými kanály Elloren. Posledních pár stránek už jsem neměla ani chuť číst dál, vysloveně jsem to přetrpěla. Ovšem konec to zachránil. Nedovedla jsem si představit, že by Yvan tak rychle skončil.

Další věc, která mne na knize vadila, bylo to, že dávala velmi malý prostor ostatním hrdinům, byť se to tady tak úžasně nabízelo. Každý hrdina byl na jiném konci tohoto úžasného světa. Tolik prostoru, pro Trystana a jeho nového ne/přítele, a co Diana a Rafe, o těch jsme celou dobu neslyšeli, Wynter, aj.
Kdyby autorka ubrala na popisu energetických drah Elloren a Lukase, bylo by tam více prostoru pro ostatní. Velká škoda.

milena8281
milena8281
29.06.2022 5 z 5

Jsem fanoušek této série, a otevřeně to přiznávám. Zdaleka nejsem cílová skupina, přesto jsem knihám propadla. Hltala jsem stránku za stránkou, stejně jako v dětství své první dobrodružné knihy. Líbí se mi svět, který autorka vytvořila, i když se příběh zatím nevyvíjí ke šťastnému konci. Elloren už konečně ví, kdo je, a učí se přijít na to, co všechno dokáže a jak svou sílu použít. Původní parta se rozprchla do různých koutů říše a v příběhu se objevují nové postavy, spojenci i nepřátelé. Bitva se neúprosně blíží a je ještě potřeba toho tolik a tolik stihnout, zařídit, získat, zajistit ....
Příběh je pro mě velmi napínavý, zajímavý, a já fandím všem našim kladným hrdinům. Bojím se o ně, želím jejich ztrát, lituji je, že nemohou bojovat bok po boku, soucítím s nimi a těším se z jejich úspěchů. Prožívám celý příběh s nimi.
Podle mě je tahle série pecka. Přemýšlím, jaký by byl třeba seriál, kdyby si vyhráli s postavami - třeba ve stylu Avatara ... ? Možná by to mohl být nový Harry Potter.

LadyCotton
LadyCotton
02.06.2022 4 z 5

Třetí díl je trochu v jiném stylu než předchozí dva - dost prostoru totiž dostávají i příběhy jiných hrdinů (ne jen Elloren). Zpočátku mne kniha moc "nechytla" ale po cca 100 stránkách se to opět rozjelo a bylo to fajn.
Jen škoda, že na další díl si v češtině musíme počkat do jara 2023.

Brunnetka
Brunnetka
01.06.2022 5 z 5

Uaa, co ten konec? Potřebuju okamžitě pokračování!
Série se rozjíždí čím dál z prudšího kopce... příběh je čím dál čtivější a zajímavější :)

BarkaS
BarkaS
10.05.2022 3 z 5

Ren není tak příšerná jako třeba Griša, u které se mi vyloženě ulevilo, že (pozor spoiler k sérii Griša) přišla o schopnosti a už tu pipku nebudu muset číst, protože ostatní jsem si zamilovala, ale ji jsem už nemohla vystát. Jisté paralely by tu ovšem byly. I Elloren je hrdinka zmítaná osudem, trochu fňukna (ale kdoví, jak by člověk sám reagoval, takže budiž). Všechny ostatní postavy jsou mnohem sympatičtější a jejich příběhy zábavnější. Věřím, že tento díl byl vata a příště už se Ren pochlapí a bude to větší jízda.

SimonaM86
SimonaM86
06.05.2022 5 z 5

I přesto, že to byl asi nejslabší díl, z toho co zatím vyšlo, tak musím dát 5, pořád mě to dost baví. Nejvíc mě bavila asi část ze zasvěcení, jo Lukas to s hůlkou dost umí :-) ale i pohledy ostatních, roztroušených po celé Říši byli hodně zajímavé.
Každopádně se moc těším až budou i ostatní díly venku, protože tenhle fantasy svět mě dost učaroval.

Tesset
Tesset
05.05.2022 3 z 5

Mi to přišlo jako hrozná nuda. 500 stran a v podstatě se tam nic moc nestalo. Elloren mi byla celkem nesympatická a více mě bavily příběhy vedlejších postav. Za mě nic moc.

Alieen
Alieen
03.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Energetické dráhy, energetické kanály.. Pořád dokola, bylo to už únavné. Navíc když se člověk prokouše tolika stránkami a dvěma předchozími díly a konečně se dočká toho, že Elloren zjistí, jak je mocná, tak o svou moc hned zase přijde, a ani ji ještě nepoužije, kromě kouzla na zapálení svíčky, což se zde taky neustále opakuje. A upřímně doufám, že uz se Elloren přestane litovat, protože to její ustavičné slzení je už otravné. Doufám, že další díl bude lepší, než tento.

evik_svistik
evik_svistik
13.04.2022 2 z 5

Tak já nevím, nějak mě unavovalo to líčení energetických drah. Kniha by jinak nebyla špatná, ale tady to vidím oproti předchozím dílům, jako strašlivý propad, kniha opravdu YA, na tohle už jsem moc stará. Přitom předchozí díly mě bavily.

maky1702
maky1702
08.03.2022 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl série. Přišlo mi to dost rozvláčné a Elloren se většinu knihy jenom litovala. Jak už zde bylo zmíněno v jiném komentáři, energetické dráhy se opakovaly snad v každém odstavci a často jsem měla pocit, že některé věty už jsem četla o pár stránek dřív. Nejvíc se mi tak líbily ty kapitoly, které se netýkaly Elloren, ale ostatních postav.

Kukicka
Kukicka
05.03.2022 3 z 5

Co k tomuto dilu rici. Cte se to dobre, ale co se tyce deje, tak se tam toho vlastne zase tolik nestalo. Mezi ctenim jsem davala i vetsi pauzy a precetla i jinou knihu. Prislo mi to jako vsuvkovy dil nebo jen takovy prolog k dalsimu dilu. Coz kdyz si clovek rekne, ze to ma cca 550 stran, tak je to tedy dlouhy uvod. Podle komentaru je vetsina ctenaru v tymu Yvana, ale ja vzdy mela v knihach a serialech slabost pro zle kluky a od zacatku me to vice tahne k Lucasovi, takze doufam, ze i pres ten konec, kvuli kteremu bych nejradeji nekoho roztrhla jak hada a cesky preklad dalsiho dilu v nedohlednu, doufam, ze nakonec skonci s Lucasem :-)

dontbullshitme
dontbullshitme
18.02.2022 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy, protože jsem si ten svět v předchozích dílech opravdu oblíbila a pořád si myslím, že jde o skvělý příběh, který stojí za přečtení, ale už mi to začíná připadat moc dlouhé a dokonce jsem měla mezi čtením dlouhou pauzu. Taky nesnáším ufňukanou El, po které hned nastoupila ufňukaná Wynter (snad mám to jméno správně). Vím, že měly svá trápení odůvodněné, ale bylo tam toho prostě moc, nemluvě o energetických drahách a kanálech. Taky nesnáším fakt, že se kolem hlavní hrdinky motají dva muži a ona je zase celá rozpolcená, ano, i to spisovatelka napsala a vysvětlila dobře a srozumitelně, ale já jednoduše nevím, co si o tom myslet.

LittleK
LittleK
18.02.2022 3 z 5

Když si čtu již přidané komentáře, mám pocit, že jsem četla jinou knihu a velmi mne to mrzí, protože bych z ní chtěla být také tak nadšená. Tento díl hodnotím jako nejslabší. Děje u ostatních postav se mi četly dobře, byla to zábava, ale Elloren...to už je jiná. Opět se z ní stala ufňukaná malá holka jako v prvním díle a v podstatě hned od První části jsem měla dojem, jako bych byla na kolotoči. Pořád jen energetické dráhy sem, energetické dráhy tam, místy jsem už byla naprosto alergická na energetické dráhy (vy taky, když už to říkám potřetí, co, a ve Stínové hůlce si o nich přečtete ještě nejméně 650x). V sérii jistě budu pokračovat, ale budu doufat v lepší kvalitu jako u druhého dílu a ne postupný pád do hlubin.

Lavina
Lavina
09.02.2022 4 z 5

Tuto sérii miluji... Ovsem v tomto dílu na mě bylo moc popisných scén(popis lesa, stromů, ohně...) Jinak až moc akce a zvratů... Ovsem super a samozřejmě potřebuju vědět jak to skončí...

Štítky knihy

čarodějnice pro dívky romantika

Autorovy další knížky

Laurie Forest
americká
2019  89%Černá čarodějka
2020  91%Květ železného stromu
2021  85%Stínová hůlka
2023  87%Příliv démonů

Kniha Stínová hůlka je v

Právě čtených10x
Přečtených276x
Čtenářské výzvě33x
Doporučených19x
Knihotéce242x
Chystám se číst139x
Chci si koupit48x
dalších seznamech5x