Stínová hůlka

Elloren Gardnerová skrývá nejmocnější z tajemství v celé Erthii – to ona je Černá čarodějka Proroctví a je předurčena k vítězství… Nebo aby ji zneužili jako nejstrašnější ničivou zbraň. Elloren, odloučená od všech, které miluje, izolovaná a pronásledovaná, se musí uchýlit k poslední osobě, které může důvěřovat – ke svému muži, veliteli Lukasi Greyovi. Protože se mágské síly Gardnerie chystají dobýt celou Erthii, nemá Elloren jinou možnost, než se spojit s Lukasem a sjednotit jejich sílu, aby se nedostala do rukou gardneriánského vůdce Marcuse Vogela… Držitele všemocné Stínové hůlky. S pouhými několika týdny na to, aby se stala vycvičenou bojovnicí, a bez kontroly nad svou vlastní magií, najde Elloren nečekané spojence mezi těmi, kteří mají rozkaz ji zabít. Je čas vyjít na světlo. Je čas bojovat. A postupovat kupředu navzdory dosud nejničivějším ztrátám…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475871/big_stinova-hulka-o7A-475871.png 4.531

Kroniky Černé čarodějky 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

The Shadow Wand, 2020

Kniha Stínová hůlka

ydnac

ALE NO TAK TOHLE NÉÉÉ...
Potřebuji nutně další díl :-)
Přečetla jsem za dva dny a ten konec...
Autorka opravdu ví, jak nás držet v napětí.
Pro mě je tato série jednou z TOP fantasy.
Ellorenino zasvěcení s Lukasem musí být dokončeno, učí se používat své schopnosti a připravuje se na střet s Vogelem.
Získává nové přátele a spojence. Po krku jí ovšem krom Vogela jdou i ti, za které chce bojovat.
Zvraty, napětí, láska, přátelství, strach, magie, empatie - miluju to :-)
Jediné co mi vadilo je, že v tomhle díle nebyli všichni její přátelé, ale těch si doufám užijeme v posledním díle :-)
DOPORUČUJI :-)

lucky4ever

Po předchozích dílech celkem zklamání. Nevím proč, ale původně jsem čekala trilogii a těšila se na velké finále. Místo toho jsem četla knihu, jejíž děj nás nikam neposunul a celou dobu se zabývá sáhodlouhými popisy energie v něčích drahách a kanálech.

Malinali

Kniha se hodí do čtenářské výzvy 2022: "na útěku".

No a jako začlo to tak, že mě autorka naštvala, a když už jsem jí tak nějak odpustila...skončilo to tak, že mě naštvala ještě víc a já potřebuji nutně další díl!! ;-D

Rozjelo se to teda naprosto skvěle. Ale za mě tam bylo strašně moc "omáčky", hodně rozepisování detailů možná i nepodstatných. Každopádně série je naprosto famózní!!

jitka_dankova
29.12.2021

(+ SPOILER) Třetí díl série Kroniky Černé čarodějky byl pro mne náročnějším čtení, především kvůli té beznaději, které se tam kolem těch hrdinů plazí. Jednotlivé kapitoly střídají pohledy nejen Ren, ale i Trystana a Tierney a objeví se i nové postavy. Bylo mi smutno z toho, že Ren musela naplnit domluvený sňatek a neměla možnost svobodné volby, stejně jako mi bylo smutno z toho, jak dopadla Aislinn. Láska a svobodná volba tam dostávají na frak, byť to pro Ren ještě dopadlo celkem obstojně, ale mrzelo mne to. A deptalo mne to tajemství elfů, které tam vyplavalo na povrch. Prostě děj je stále temnější, beznaděj je za každým krokem a Ren sama se musí potýkat se spoustou věcí a problémů. Snad v posledním díle série, který vyjde (anglicky) v březnu 2022, přežije co nejvíc oblíbených postav a série dojde k důstojnému konci.

Nina291
29.12.2021

Mám tuto sérii fakt ráda. Jediná vada je to čekání na další díl.

kachnat
20.12.2021

Opět skvěle napsané. Teď budu netrpělivě očekávat další díl... Hodí se do výzvy roku 2022, hrdinka je na útěku :-)

Nattynecka
30.11.2021

Za mě lehké zklamaní, že to nebyl poslední díl.. Doufám, že čekání na další nebude dlouhé, protože sakra !! Série zatím patří mezi moje TOP!!

DreamerX9
18.11.2021

Nevím kolik dílů ještě autorka plánuje ale musím říct že tenhle překonal předešlé dva. Baví mě ta čtivost, originálnost, fantazie, děj, který byl v podstatě od začátku do konce napínavý. To je prostě knížka kterou chcete číst a ačkoliv carodejka je v každé druhé fantasy tahle má své skutečné kouzlo a svět do kterého se chcete zatoulat a možná i ztratit a letět:)