Stínová hůlka

Stínová hůlka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475871/bmid_stinova-hulka-o7A-475871.png 4 231 51

Elloren Gardnerová skrývá nejmocnější z tajemství v celé Erthii – to ona je Černá čarodějka Proroctví a je předurčena k vítězství… Nebo aby ji zneužili jako nejstrašnější ničivou zbraň. Elloren, odloučená od všech, které miluje, izolovaná a pronásledovaná, se musí uchýlit k poslední osobě, které může důvěřovat – ke svému muži, veliteli Lukasi Greyovi. Protože se mágské síly Gardnerie chystají dobýt celou Erthii, nemá Elloren jinou možnost, než se spojit s Lukasem a sjednotit jejich sílu, aby se nedostala do rukou gardneriánského vůdce Marcuse Vogela… Držitele všemocné Stínové hůlky. S pouhými několika týdny na to, aby se stala vycvičenou bojovnicí, a bez kontroly nad svou vlastní magií, najde Elloren nečekané spojence mezi těmi, kteří mají rozkaz ji zabít. Je čas vyjít na světlo. Je čas bojovat. A postupovat kupředu navzdory dosud nejničivějším ztrátám…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

The Shadow Wand , 2020

andreamrs
12.08.2022 5 z 5

U sérií, zejména fantasy, mívám často problém s tím, že se děj začíná opakovat a ztrácí u dalších dílů na akci a “zajímavosti”. Tohle ale není ten případ! Tohle je jízda! Dočetla jsem třetí díl a okamžitě potřebuji další, znovu se vracíme do příběhu k Elloren, kterou tentokrát čekají ještě těžší volby. Miluju vývoj její postavy, miluju ten svět v knize. To, jak autorka vytvořila promyšlený a pestrý svět, který nemá chybu. To napětí, nespravedlnost, zakázanou lásku, přátelství, přiměřenou dávku akce, prostě takový správně namíchaný fantasy koktejl, který vás do poslední strany nepustí! O sérii Černá čarodějka bych mohla psát pořád a dokola ji doporučovat. Tohle za přečtení opravdu stojí a myslím, že by mohla oslovit i lidi, kteří fantasy třeba běžně nečtou. Pro mě je to moje nejmilejší série a nedám na ni dopustit.

Martooni
10.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha Stínová hůlka byla oproti předchozím dílům slabá. Jak již psali čtenáři přede mnou, i já jsem již byla unavená energetickými kanály Elloren. Posledních pár stránek už jsem neměla ani chuť číst dál, vysloveně jsem to přetrpěla. Ovšem konec to zachránil. Nedovedla jsem si představit, že by Yvan tak rychle skončil.

Další věc, která mne na knize vadila, bylo to, že dávala velmi malý prostor ostatním hrdinům, byť se to tady tak úžasně nabízelo. Každý hrdina byl na jiném konci tohoto úžasného světa. Tolik prostoru, pro Trystana a jeho nového ne/přítele, a co Diana a Rafe, o těch jsme celou dobu neslyšeli, Wynter, aj.
Kdyby autorka ubrala na popisu energetických drah Elloren a Lukase, bylo by tam více prostoru pro ostatní. Velká škoda.

milena8281
29.06.2022 5 z 5

Jsem fanoušek této série, a otevřeně to přiznávám. Zdaleka nejsem cílová skupina, přesto jsem knihám propadla. Hltala jsem stránku za stránkou, stejně jako v dětství své první dobrodružné knihy. Líbí se mi svět, který autorka vytvořila, i když se příběh zatím nevyvíjí ke šťastnému konci. Elloren už konečně ví, kdo je, a učí se přijít na to, co všechno dokáže a jak svou sílu použít. Původní parta se rozprchla do různých koutů říše a v příběhu se objevují nové postavy, spojenci i nepřátelé. Bitva se neúprosně blíží a je ještě potřeba toho tolik a tolik stihnout, zařídit, získat, zajistit ....
Příběh je pro mě velmi napínavý, zajímavý, a já fandím všem našim kladným hrdinům. Bojím se o ně, želím jejich ztrát, lituji je, že nemohou bojovat bok po boku, soucítím s nimi a těším se z jejich úspěchů. Prožívám celý příběh s nimi.
Podle mě je tahle série pecka. Přemýšlím, jaký by byl třeba seriál, kdyby si vyhráli s postavami - třeba ve stylu Avatara ... ? Možná by to mohl být nový Harry Potter.

LadyCotton
02.06.2022 4 z 5

Třetí díl je trochu v jiném stylu než předchozí dva - dost prostoru totiž dostávají i příběhy jiných hrdinů (ne jen Elloren). Zpočátku mne kniha moc "nechytla" ale po cca 100 stránkách se to opět rozjelo a bylo to fajn.
Jen škoda, že na další díl si v češtině musíme počkat do jara 2023.

Brunnetka
01.06.2022 5 z 5

Uaa, co ten konec? Potřebuju okamžitě pokračování!
Série se rozjíždí čím dál z prudšího kopce... příběh je čím dál čtivější a zajímavější :)

BarkaS
10.05.2022 3 z 5

Ren není tak příšerná jako třeba Griša, u které se mi vyloženě ulevilo, že (pozor spoiler k sérii Griša) přišla o schopnosti a už tu pipku nebudu muset číst, protože ostatní jsem si zamilovala, ale ji jsem už nemohla vystát. Jisté paralely by tu ovšem byly. I Elloren je hrdinka zmítaná osudem, trochu fňukna (ale kdoví, jak by člověk sám reagoval, takže budiž). Všechny ostatní postavy jsou mnohem sympatičtější a jejich příběhy zábavnější. Věřím, že tento díl byl vata a příště už se Ren pochlapí a bude to větší jízda.

SimonaM86
06.05.2022 5 z 5

I přesto, že to byl asi nejslabší díl, z toho co zatím vyšlo, tak musím dát 5, pořád mě to dost baví. Nejvíc mě bavila asi část ze zasvěcení, jo Lukas to s hůlkou dost umí :-) ale i pohledy ostatních, roztroušených po celé Říši byli hodně zajímavé.
Každopádně se moc těším až budou i ostatní díly venku, protože tenhle fantasy svět mě dost učaroval.

Tesset
05.05.2022 3 z 5

Mi to přišlo jako hrozná nuda. 500 stran a v podstatě se tam nic moc nestalo. Elloren mi byla celkem nesympatická a více mě bavily příběhy vedlejších postav. Za mě nic moc.

Alieen
03.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Energetické dráhy, energetické kanály.. Pořád dokola, bylo to už únavné. Navíc když se člověk prokouše tolika stránkami a dvěma předchozími díly a konečně se dočká toho, že Elloren zjistí, jak je mocná, tak o svou moc hned zase přijde, a ani ji ještě nepoužije, kromě kouzla na zapálení svíčky, což se zde taky neustále opakuje. A upřímně doufám, že uz se Elloren přestane litovat, protože to její ustavičné slzení je už otravné. Doufám, že další díl bude lepší, než tento.

evik_svistik
13.04.2022 2 z 5

Tak já nevím, nějak mě unavovalo to líčení energetických drah. Kniha by jinak nebyla špatná, ale tady to vidím oproti předchozím dílům, jako strašlivý propad, kniha opravdu YA, na tohle už jsem moc stará. Přitom předchozí díly mě bavily.

maky1702
08.03.2022 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl série. Přišlo mi to dost rozvláčné a Elloren se většinu knihy jenom litovala. Jak už zde bylo zmíněno v jiném komentáři, energetické dráhy se opakovaly snad v každém odstavci a často jsem měla pocit, že některé věty už jsem četla o pár stránek dřív. Nejvíc se mi tak líbily ty kapitoly, které se netýkaly Elloren, ale ostatních postav.

Kukicka
05.03.2022 3 z 5

Co k tomuto dilu rici. Cte se to dobre, ale co se tyce deje, tak se tam toho vlastne zase tolik nestalo. Mezi ctenim jsem davala i vetsi pauzy a precetla i jinou knihu. Prislo mi to jako vsuvkovy dil nebo jen takovy prolog k dalsimu dilu. Coz kdyz si clovek rekne, ze to ma cca 550 stran, tak je to tedy dlouhy uvod. Podle komentaru je vetsina ctenaru v tymu Yvana, ale ja vzdy mela v knihach a serialech slabost pro zle kluky a od zacatku me to vice tahne k Lucasovi, takze doufam, ze i pres ten konec, kvuli kteremu bych nejradeji nekoho roztrhla jak hada a cesky preklad dalsiho dilu v nedohlednu, doufam, ze nakonec skonci s Lucasem :-)

dontbullshitme
18.02.2022 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy, protože jsem si ten svět v předchozích dílech opravdu oblíbila a pořád si myslím, že jde o skvělý příběh, který stojí za přečtení, ale už mi to začíná připadat moc dlouhé a dokonce jsem měla mezi čtením dlouhou pauzu. Taky nesnáším ufňukanou El, po které hned nastoupila ufňukaná Wynter (snad mám to jméno správně). Vím, že měly svá trápení odůvodněné, ale bylo tam toho prostě moc, nemluvě o energetických drahách a kanálech. Taky nesnáším fakt, že se kolem hlavní hrdinky motají dva muži a ona je zase celá rozpolcená, ano, i to spisovatelka napsala a vysvětlila dobře a srozumitelně, ale já jednoduše nevím, co si o tom myslet.

LittleK
18.02.2022 3 z 5

Když si čtu již přidané komentáře, mám pocit, že jsem četla jinou knihu a velmi mne to mrzí, protože bych z ní chtěla být také tak nadšená. Tento díl hodnotím jako nejslabší. Děje u ostatních postav se mi četly dobře, byla to zábava, ale Elloren...to už je jiná. Opět se z ní stala ufňukaná malá holka jako v prvním díle a v podstatě hned od První části jsem měla dojem, jako bych byla na kolotoči. Pořád jen energetické dráhy sem, energetické dráhy tam, místy jsem už byla naprosto alergická na energetické dráhy (vy taky, když už to říkám potřetí, co, a ve Stínové hůlce si o nich přečtete ještě nejméně 650x). V sérii jistě budu pokračovat, ale budu doufat v lepší kvalitu jako u druhého dílu a ne postupný pád do hlubin.

Lavina
09.02.2022 4 z 5

Tuto sérii miluji... Ovsem v tomto dílu na mě bylo moc popisných scén(popis lesa, stromů, ohně...) Jinak až moc akce a zvratů... Ovsem super a samozřejmě potřebuju vědět jak to skončí...

Arinda
09.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem si moc užila! Oproti předchozím dílům se mi zdála přímo přecpaná akcí. Jsem ráda, že Elloren konečně trochu dospěla a naučila se bojovat i když mě mrzí, že nepokročila nijak v ovládnutí své moci. Vztah mezi Lukasem a Elloren mi stále nesedí, ale Lukas mi určitě víc přirostl k srdci. Těším se na pokračování a doufám, že se dočkáme Yvana, který mi tady opravdu chyběl.

Alfinka
05.02.2022 5 z 5

Zase jízda… naprosto skvělé, obdivuji fantazii autorky. Jediné co mi vadí… je , že zase musím čekat další díl.
Série Černá čarodějka je TOP.

Janetg
04.02.2022 5 z 5

Na třetí díl jsem čekala jak na smilování a musím říct, že tentokrát to se mnou pěkně zatočilo! Tady nečekejte, žádnou klidnou večerní četbu, ale pořádnou krvavou a mágovskou jízdu! Chvílemi jsem byla dost naštvaná na autorku, viz Yvan, a když jsem se s tím smířila, tak mě konec naštval snad na nejvíc. Také jsem hodně postrádala vedlejší postavy, ale věřím, že to autorka v příštím díle napraví. Černá Čarodějka je neskutečně krásné a kouzelné knižní dílo, které má svou magickou sílu a originalitu. ️ Tak prosím čtvrtý díl co nejdříve!

Šmejdice
03.02.2022 5 z 5

Skvělá serie, nutně potřebuji další díl.

kindlova42
26.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Musím říct, že třetí díl mě v mnoha ohledech překvapil a v něčem i trochu zklamal. Přesto ho hodnotím velmi kladně, protože skvěle rozehrál děj a nastínil zoufalství a beznaděj války, která nás čeká v dalším díle (nevím zda to bude už poslední).
Oproti prvním dílům, které jsem si zamilovala, my zde chyběly staré postavy, zejména Lupíni a Yvan. Ovšem jelikož se celá parta rozutekla ve druhém díle, bylo to pochopitelné.
Ze začátku jsem byla zmatená, POV nových postav, ale nakonec se mi to líbilo. Brala bych mnohem více prostoru pro Trystana a Tierney, doufám že ho dostanou v další knize a že další díl bude hodně moooc tlustý, protože mě zajímá příběh a osud tolika dvojic: Tierney a podivný Vigar, Diana a Rafe, Trystan a jeho ctitel, Sparow a Thierren, Jarod a Aislinn... zejména Aislinn, u které jsme dostali jen krátkou scénu a přesto byla zdrcující.
No a k hlavní dvojici, nebo spíše trojici jak se ukázalo. To že můj oblíbený Yvan zemře, jsem se dozvěděla omylem na internetu a byla na to tedy připravená....bylo to krátké a rychlé. Přesto mé srdce puklo... evidentně alespoň někomu, protože Elloren to nesla lépe než jsem očekávala. To že se musela vrátit k Lukasovi bych i pochopila, to že musela dokončit zasvěcení a zejména ho naplnit, to jsem chápala a přišlo mi to i dobře napsané. Ukázalo to, jak Gardneriánské ženy jsou utlačované a přitom to většina i podporuje. Ovšem co mi teda vadilo, je to že po útěku okamžitě navázala vztah se vším všudy s Lukasem, a i když v jejich myšlenkách byla občas zmíňka na Yvana, rozhodně mi to nepřišlo dostatečné. Yvan si zasloužil něco lepšího! :D
Oproti tomu, na to jak jsem nesnášela Lukase předtím, mi tady konečně nevadil, i když pořád nejsem v jeho týmu (#team Yvan).
Na druhou stranu i když mi Lukas a Elloren úplně nesedli, zase si říkám, že je to v celku uvěřitelné. Elloren se cítila osaměle, všichni se jí snaží zabít, nikdy neví zda její den není poslední, Lukas se vybarvil jako klaďas a navíc Yvan umřel a začíná válka. Takže jí nechci úplně soudit, a líbilo se mi jak autorka popsala, že se Lukase "naučila" milovat, protože to se rozhodně může stát.
No konec byl boom, stalo se něco v co jsem doufala, je tu šance, že Yvan přece jen žije, ovšem zase je mrtvý Lukas, což mi až tak moc nevadí, ale úplně tomu nevěřím a myslím, že se taky vrátí v dalším díle.... takže tu určitě budeme mít pořádný milostný trojúhelník a ty já fakt nerada :D
No nechtěla bych být v kůži Elloren a muset spoustu věcí vysvětlovat.
Příběh byl celkově dobře napsaný a velmi čtivý. Autorka si mě svým světem získala a nemůžu se dočkat pokračování. Jedinou výtku bych měla k tomu, že popisování ohně v magických kanálech Elloren a Lukase bylo až trochu hodně. Nemuselo se to tolik opakovat.
Dala bych 4,5* :)

čarodějnice pro dívky romantika