Balada o ptácích a hadech přehled

Balada o ptácích a hadech
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447101/bmid_balada-o-ptacich-a-hadech-Atk-447101.jpg 4 1476 1476

Je ráno v Den sklizně, který zahajuje desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V Aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus začne se svou splátkyní soucítit a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Ballad of Songbirds and Snakes , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Balada o ptácích a hadech. Přihlašte se a napište ho.

Atak
předevčírem 4 z 5

Zajímavé vrátit se v čase a dozvědět se něco o Snowovi

animovanej medv
22.07.2024 5 z 5

Super, moc mě bavilo:)

vandalindakova
22.07.2024 5 z 5

S tímto příběhem jsem vykročila do roku 2024, a nemohla jsem udělat lépe. Miluju Hunger games, a tak všechno s tím související, je must have. Baladu jsem chtěla nejprve přečíst, nakonec jsem ale dříve navštívila kino, a díky tomu jsem si tuto knihu potřebovala přečíst prakticky OKAMŽITĚ!
Jak to dopadlo? Jak nejlépe mohlo. Tahle kniha ve mně rozpoutala novou hunger games éru. Nemohla jsem to dostat z hlavy, musela poslouchat playlist, a zas a znovu si přehrávala jednotlivé zápletky.
Tento příběh vám naservíruje jednoho z nejlepších záporáků ever, to vám garantuju. Nehledě na to, že je dost hot (ovlivněno hercem, ale jako haló?), a dilema je na světe. Mozkové závity dostanou zabrat nejen postavami, ale také neúplnými zápletkami. Nedají vám spát mezery v příběhu, které ale nutně potřebujete pochopit. Navíc oproti filmu opravdu nevíte, kdo je ve výsledku ten nejvíc badass.
Maximálně si na tomto příběhu cením té propracovanosti postav, aneb nemáme tady záporáka, který si prostě jenom potřebuje dupnout a mstít se, ale naopak tu máme postavu, která je vychovaná v určitém systému, a my sledujeme, jak ten systém umí drtit. Všechny.
Když to shrnu, je tohle dokonalý prequel dystopické série, který vás nepustí.

Černočerné srdce, Za zamčenými dveřmi a další knižní novinky (6. týden)

04.02.2024

Knižní novinky (10. týden)

07.03.2021

Knižní novinky (2. týden)

10.01.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Je ale lepší být smutný než mrtvý. - Coriolanus, str. 13

Nemáte právo brát lidem život a svobodu. S těmi se každý rodí, nejsou to dary od vás, abyste je o ně mohli zase připravit. - Sejanus, str. 159

Ve válkách se vítězí mozkem, nikoliv srdcem. - doktorka Gaulová, str. 160

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Balada o ptácích a hadech v seznamech

v Právě čtených50x
v Přečtených1 949x