Balada o ptácích a hadech

Je ráno v Den sklizně, který zahajuje desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V Aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus začne se svou splátkyní soucítit a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447101/big_balada-o-ptacich-a-hadech-Atk-447101.jpg 4.3862

Hunger Games / Hry o život

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Ballad of Songbirds and Snakes, 2020

Kniha Balada o ptácích a hadech

Annkag

Opakovaně jem se přesvědčila že svět Hunger Games mě jakýmsi zvráceným způsobem fascinuje.
Opakovaně jsem však přesvědčena že poslední část Mírotvorce byla trocha nudná a zdlhava avšak pro příští osobnost Snowa důležitá.
Opakovaně jsem se přesvědčila že Dvanáctý kraj je něčím zvláštní a přitažlivý.

Thalin

Neměla jsem kdo ví jaké očekávání, vlastně jsem věděla jen to, že se to má točit kolem Snowa zamlada. A pořád jsem měla trošku problém v tom klukovi vidět toho budoucího bezcitného starého taktika. Místy se knížka trošku táhla přiznávám, že začátek a vlastně i část po ukončení Hladových her, mě tolik nebavily. Sice tam jsou zvraty takřka na konci každé kapitoly, ale bylo to místy vyplněno vcelku nepotřebným dějem. Kdo mi moc nesedl byla Lucy Gray, ale možná bych si ji oblíbila víc, kdyby se to během her víc točilo kolem ní. Například pohled z arény. Protože jinak na mě způsob Her působil docela nudně, ne moc propracovaně. Holt to asi vylepšili až časem.
Lucy mi přestala vadit vlastně až na konci a tam mě zase svým chováním nemile překvapila. Ale jejich vztah mi přišel celý takový zvláštní, nejen to vyústění. Čekala jsem, co ze Snowa udělá toho zmetka nebo co k tomu alespoň povede. V tom jsem spokojená tak z části, asi jsem čekala něco víc dramatického. Pořád ale hodnotím dost kladně. Sice bych něco s klidem vyškrtla, ale jinak to byl hodně solidní prequel.

gnatalka

Svět Hunger Games je mojí největší srdcovkou už od dětství.
Trochu jsem se bála toho, že hlavní postavou bude prezident Snow, ale zcela zbytečně. Bylo super se dozvědět o jeho minulosti, vztahu s Tigris, pozorovat jeho myšlenky a hledat odkazy na trilogii, kterých tam bylo plno. Možná jedinou výtkou je posledních cca 50 stran, které mi přišly celkem uspěchané.
Každopádně jako celek je kniha skvělá, možná i srovnatelná s původní trilogií.
A doufám, že dostaneme další prequely ze světa Hunger Games, protože po dočtení mám milion otázek :D

saez

Kdy člověk odhodí svou lidskost a co ho k tomu vede? A jak se s tím popere jeho svědomí? Čekala jsem jen návrat do světa Hladových her a dostala jsem možná trochu víc než jsem čekala. Mám jisté výhrady, ale příběh vyhrál.

SimonaM86

Dočteno.
Závěrečná tečka za Hunger Games a stvoření krutého prezidenta Coriolanuse Snowa - jen nepatrný náznak lidstvý a lásky, který byl uhašen v zárodku a touha po uznání a moci, která zvítězila a převálcovala všechny morální hodnoty, které člověk v sobě má.
Snow vždycky vítězí.
Původní sérii s Katniss se to vyrovnat nemohlo, ale jako fanouškovi Hunger Games, se mi to líbilo.
Moc se těším na filmové zpracování, jak si s tím poradí!

AriaLovesBooks

Jsou zahájeny již desáté Hladové hry a osmnáctiletý Coriolanus Snow se připravuje na svou velkou příležitost - získat slávu jako mentor jednoho ze splátců. Byla mu přidělena dívka z dvanáctého kraje, a ačkoliv není zprvu nadšený, ukáže se, že Lucy Gray není taková, jaká se zdá být. Postupně s ní začně soucítit a musí se rozhodnout, jestli se má řídit pravidly, anebo poslouchat své city...

Tato kniha mě celkem dlouho lákala. Důvod byl jasný: jsem velkým fanouškem série Hunger Games. Když jsem si přečetla, o čem příběh pojednává, začala mě tato kniha k sobě táhnout čím dál tím víc a víc. Rozhodla jsem se ji číst v angličtině a jsem za to moc ráda, protože jsem se dozvěděla hodně nových slov, která jsou na dosti vysoké úrovni.

Ale teď k mým dojmům z knihy... Příběh mi připadal místy příliš táhlý a nudný. To však nemění nic na tom, že o zvraty v něm nebylo nouze. Často mě různé obraty v ději opravdu překvapily a v tu chvíli byla kniha nesmírně napínavá a poutavá. Ale ty nudné pasáže to dost zkazily. Myslím si, že kdyby se některé stránky vyškrtaly, vůbec by to nevadilo a spíše by to tu knihu vylepšilo. Co se týče popisu, ten byl bezvadný. Autorka nám detailně vylíčila, jak funguje Kapitol a jednotlivé postavy vykreslila dokonale. Uměla do psaní zapojit velké množství emocí, které byly nejvíce cítit v písničce "The Hanging Tree", kterou již známe z trilogie Hunger Games. Na knize se mi nesmírně líbil ten fakt, že nás uvádí do příběhu Coriolanuse Snowa, který se později stane v sérii Hunger Games prezidentem. Tento příběh nám dává nahlédnout za oponu a my během čtení zjišťujeme, co všechno tuto postavu ovlivnilo. Nejvíce dramatický byl samotný konec knihy, díky kterému dokážu mnohem lépe pochopit směřování pana Snowa.

Knihu bych doporučila všem fanouškům Hunger Games. Je však dobré od knihy příliš neočekávat, protože byste po jejím přečtení mohli být zklamaní. Nicméně, nejedná se o žádný brak, jen Hunger Games byly mnohem lepší.

inssomnia

3,5*
Mírné zklamání. Možná jsem čekala něco trochu jiného. Postavy byly skvělé, zákulisí Hladových her a jejich začátky jak by smet. Myslím, že mírné proškrtání by rozhodně neuškodilo. Místy byl příběh zdlouhavý a trochu nudný. Ale mám hroznou chuť si znovu přečíst původní trilogii. :D

Marylaa

Po dlouhé době jsem musela odolat nutkání podívat se na konec knihy (což normálně nedělam). Stejně by to nebylo nic platné, na konci se člověk dozví jen to co ví od začatku: že Snow je záporák. A přitom dost velkou část knihy bylo těžke ubránit se tomu aby byl člověku sympatický. A to se mi na te knize líbí.