Vadná

Celestine North má skvělý život. Je vzorná dcera i sestra, spolužáci i učitelé o ní mají jen dobré mínění a ona sama randí s okouzlujícím Artem Crevanem. Ale pak se Celestine dostane do situace, ve které musí udělat zásadní rozhodnutí. Poruší pravidla a nyní čelí důsledkům svého rozhodnutí. Mohla by být obviněna, odsouzena a označena jako VADNÁ. Ve svém dechberoucím debutu pro dospívající čtenáře líčí autorka několika bestsellerů společnost, pro kterou je na prvním místě dokonalost ve všech směrech a jakýkoli nedostatek či VADA jsou potrestány. A v této společnosti musí mladá dívka udělat rozhodnutí, které jí může stát vše......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284598/big_vadna-zrM-284598.jpg 4.3223

Vadná / Chybná 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Omega

Flawed, 2016

Kniha Vadná

Terry.89

Po přečtení prvních pár kapitol, jsem byla trochu zmatená z nadšených komentářů, kterých se zde knize dostává. Jelikož jsem zvyklá, že s autorčinými knihamy je to u mě jako na houpačce, tak jsem si říkala, že Vadná možná zkrátka není kniha pro mě. A jak se ukazalo, pěkně jsem se zmýlila.
Rozjezd je poměrně pomalý a přiznávám se, že jsem se na začátku nudila, ale jak příběh pokračuje dál, naprosto vás pohltí. Představa společnosti, která se pokouší za každou cenu být dokonalá, a přitom se při honbě za dokonalostí sama uchyluje k nejednomu morálnímu poklesku, doslova zbavuje lidi lidskosti a staví je proti sobě. Tvrdě trestá občany za běžné "lidské"chyby, jako by to byli ti nejhorší zločinci není, ani z pohledu dějin, tak nereálná a možná proto je příběh určitou měrou zároveň fascinující i děsivý.
Nenechte se odradit obálkou, jejíž výběr byl skutečně velice nešťastný. Ani představou, že autorka píše spíše "dívčí" literaturu. Protože tahlo kniha je velmi povedený dystopický příběh a já jsem opravdu moc zvědavá, jak si autorka poradila s pokračováním.

maruschka

To je tak děsivě aktuální... Po dlouhé době knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Škoda té hrozné obálky, škoda toho, že už knížka není k sehnání, škoda toho místy divného překladu.

lenkaabooks
17.12.2021

Mám husí kůži při představě že by se našlo pár idiotů kteří by si tímhle způsobem představovali dokonalé lidstvo. Tak nějak mi to připomnělo nacistický záměr - blonďaté děti s modrýma očima. Příběh Celestine mě opravdu mrazil - sedmnáctiletá dívka se postaví systému a teď nese následky.

Lionis
27.09.2021

Bál jsem se.
První díl se jmenuje Vadná, druhý díl Dokonalá. Říkal jsem si... vlastně jsem ani nevěděl, co bych si tak mohl říkat.
Potvrdil se však citát: Nesuď knihu podle obalu.
A pod tím obalem jsem objevil krásný obsah.
Nápad na knihu- super
Postavy- ve finále super
Prostředí- super
Motiv- super
Mohl bych pokračovat. Samozřejmě, že kniha není dokonalá, ale co to vlastně znamená dokonalá kniha, nic nemůže být ve finále dokonalé. Toto je jedna z myšlenek, které se mi v knize velmi líbili a rozhodně si zaslouží hvězdu a půl.
Některé postavy byly místy v takovém stádiu, že jsem se musel zamyslet, abych je pochopil, ale nakonec se z toho všechny dostaly a příběh jsem si s nima výborně užil. Bod.
Knihy jsem četl ihned za sebou a tím pádem už si nepamatuji, kde přesně skončila první kniha a kde začala druhá, ale ten nápad s tím, že ona, která je původně dokonalá, chodí se synem muže, který v zemi určuje co je dokonalost se najednou ocitne na úplně druhé straně společnosti. Jak vše eskaluje, vyvýjí se... dva a půl bodu.
Také je důležité nezapomenout říci, jak se kniha dobře čte, jelikož to je při čtení poměrně důležitý aspekt, nečekaně. Styl se mi líbil a rozhodně si bod a půl zaslouží.
Ale ta obálka, kterou ještě podtrhává ten název... Bože proč?! Kdo si řekl- "Jo lidi, myslím si že jsme při tvorbě tý obálky odvedli fakt doubrou práci." To si říct asi nikdo nemohl. Sice jsem hned na začátku citoval: Nesuď knihu podle obalu, ale to neznamená, že to něco mění na tom, že obal je pořád součásí knihy. I z obchodního hlediska to není povedené, rozhodně bych si v knihkupectví tuto knihu jen tak bez doporučení nevybral a ani bych si jí nezapamatoval- prostě knížka s nějakou holkou na obrázku, konec.
A co se týká obálky druhého dílu, tam taky nevím, co si o něm mám myslet... Tohle je rozhodně alespoň bod a půl dolů, v kombinaci s tím názvem spíše dva.
Dostal jsem se tedy na čtyři a půl bodu, ale jelikož jsem si knihu doopravdy oblíbil, tak tam těch pět hvězd dám.
Takže jo, kniha s vadným obalem a dokonalým obsahem. Přečtěte si to a nezanevřete nad knihou kvůli jejímu obalu, nejen v tomto případě.

anett123
26.08.2021

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně, příliš jsem od ní neočekávala, ale nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Čtivá, napínavá i děsivá. Doporučuji i dospělým.

KaterinaS13
23.07.2021

Nejdřív jsem se zalekla zařazení do kategorie Young Adult a prvních pár stran jsem se obávala kycovite romantiky. Kniha mile překvapila, pouštím se do dalšího dílu. Co mě zaráží je, že někde se hlavní hrdinka jmenuje Celestine West, někde North a někde dokonce Severková...

guardian
24.06.2021

Škoda té obálky a zařazení do kategorie "Pro děti a mládež". To totiž potenciálního čtenáře celkem odradí, protože obálka vyvolává dojem, že se vážně jedná o knihu řešící pubertální problémy dívek. A přitom je to vážně škoda, protože o tom to fakt není. Závažnost tématu připomínající knihy G. Orwella si rozhodně nemůže dítě nebo dospívající člověk zcela uvědomit.
Já knize tleskám, rozhodně patří mezi ty, jejichž pokračování mě zajímá. Vytkla bych jen nějaké detaily, které jsou spíše otázkou subjektivního cítění než objektivního hodnocení. Rozhodně stojí za přečtení.

Hanča123
16.05.2021

Baječná knížka, přečetla jsem ji jedním dechem. Úplně jsem se vžila do hlavní hrdinky Celestine. Určite si chci přečíst pokračování. Prostě paráda!