Kde končí duha

Rosie a Alex spolu vyrůstali a chodili do školy a také při sobě stáli při všech dětských nezbednostech. V době, kdy objevují radosti dospívání, však zasáhne osud, který životy obou přátel rozdělí. Alex se s rodiči stěhuje z Dublinu do Bostonu, kde jeho otec dostal skvělou práci. Rosie zůstává doma a cítí se bez svého kamaráda opuštěná. Umíní si, že jakmile dokončí školu, odstěhuje se za Alexem. Těsně před odjezdem však její plány zmaří zpráva, která jí od základu změní život a připoutá ji na neurčito k rodnému Irsku. Přátelství Rosie a Alexe pokračuje, i když jsou oba mladí lidé odkázáni jen na dopisy, e-maily a telefonáty. Ani jeden z nich ale netuší, jestli jejich vztah dokáže přežít léta odloučení, obrovskou vzdálenost i nové známosti, které oba navazují. Rosie vzpomíná na jediný polibek, který si vyměnili, a hlavou se jí honí dohady, jestli už jejich kamarádství vlastně nepřerostlo v mnohem hlubší cit. Jenomže se zdá, jako by se celý svět spiknul proti nim. Jako by se už nikdy neměli setkat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6678/kde-konci-duha-6678.jpg 4.11098

Vydáno: , BB art

Where Rainbows End, 2004

Kniha Kde končí duha

IvetaZ

(+ SPOILER) Romantika jako blázen a vůbec to není blbý. Jak já tý Rosie fandila a ona to všechno zvládla a Alex se taky srovnal s věkem. Skvěle napsaná oddechovka. Film je taky dobrý.

Cernakocka09
18.08.2021

Kniha skvělá, ale trochu mi vadilo, že se to protáhlo do 50 let. Jako osobně se mi lépe čtou knihy co mají více stran, ale teď nešlo tak o strany jako o děj... Oblíbila jsem si hlavně Katie, Ruby a taky Phila. I přestože s ním bylo poměrně málo pasáží, líbilo se mi jak se vyjadřoval atd. U Katie nebylo nic co by se mi nelíbilo a tak se stala mou oblíbenou postavou. Určitě se podívám i na film.

Nicolka77
08.08.2021

Jelikož jsem před přečtením knížky viděla už film, tak mi to dost pomohlo. Ale nechci tu srovnávat film a knížku, jelikož pro mě teď po přečtení knizky, je knizka tak o 100% lepší, i když film miluji! Ale to co bylo v knížce a nakonec ve filmu, mě dost mrzí!..Ale teď ke knížce.. ja proste zeru postavu Rosie, Ruby a Alexe..Rosie je odvážná, ale zároveň si i hodně šlapala po štěstí, což mě mrzelo, po tom všem si to štěstí zasloužila. Ruby je svá, ale hlavně vtipná snad od začátku do konce..A Alex...? takového kamaráda by chtěla mít asi každá holka..:)

Magrata15
08.08.2021

Zpočátku mi trošku vadilo vyprávění formou mailů a dopisů. Na druhou stranu, proč ne, zajímavý nápad.
A pak už jsem jen čekala, zda bude šťastný konec.

knihomolkaMist
06.08.2021

Moc krásná kniha.
Neobvyklá forma vyprávění tomu dodala šmrnc.
Jestli chcete něco skutečně slowburn - a teď nejde ani tak o délku knihy, jako spíš období, ve kterém se příběh odehrává - je tohle jednoznačná volba. 50 let? Nemám slov.
Skutečně moc hezký příběh, který mohu jen doporučit :)

iveta0549
23.07.2021

Film mám ráda, tak jsem si rozhodně musela přečíst i knihu. A ta byla podle mě mnohem lepší. Je to psáno velice zajímavě, ta forma mailů a dopisů. Ale některé ty pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé.

FlexiMZ
08.03.2021

Krásný příběh. Četla jsem ho vždy v autobusu cestou z práce. Vždy jsem se těšila až si sednu do tepla a celou hodinu jízdy budu číst o Rosie a Alexovi. Kniha je psaná v mailech, dopisech, chatech a její čtení tak utíká samo. Je to oddechový příběh, který v sobě skrývá důležité myšlenky. S hrdiny prožijeme několik desetiletí, projdeme s nimi všelijakými životními událostmi - šťastnými i smutnými. Prožíváme s nimi bolesti, zklamání ale i radosti a štěstí. Přijde mi, že právě díky tomu, že je kniha psaná v dopisech a mailech je tak nějak osobnější. Myšlenky, které si v nich hrdinové vzájemně vyměňují, troufám si říct, na mě působili víc, než kdybych četla klasicky psaný román o dvou kamarádech z dětství, kteří postupně stárnou a neustále se míjí...

Dancozz
22.01.2021

Výborně napsaná oddechovka, vše psané formou dopisu, ale i tak se to čte samo.

Je to sice těžká romanťárna, ale já se při čtení nemohla ubránit pocitu "jaká škoda promarněného života".