Kde končí duha

Rosie a Alex spolu vyrůstali a chodili do školy a také při sobě stáli při všech dětských nezbednostech. V době, kdy objevují radosti dospívání, však zasáhne osud, který životy obou přátel rozdělí. Alex se s rodiči stěhuje z Dublinu do Bostonu, kde jeho otec dostal skvělou práci. Rosie zůstává doma a cítí se bez svého kamaráda opuštěná. Umíní si, že jakmile dokončí školu, odstěhuje se za Alexem. Těsně před odjezdem však její plány zmaří zpráva, která jí od základu změní život a připoutá ji na neurčito k rodnému Irsku. Přátelství Rosie a Alexe pokračuje, i když jsou oba mladí lidé odkázáni jen na dopisy, e-maily a telefonáty. Ani jeden z nich ale netuší, jestli jejich vztah dokáže přežít léta odloučení, obrovskou vzdálenost i nové známosti, které oba navazují. Rosie vzpomíná na jediný polibek, který si vyměnili, a hlavou se jí honí dohady, jestli už jejich kamarádství vlastně nepřerostlo v mnohem hlubší cit. Jenomže se zdá, jako by se celý svět spiknul proti nim. Jako by se už nikdy neměli setkat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6678/kde-konci-duha-6678.jpg 4.21053
Vydáno, BB art

Where Rainbows End, 2004

Kniha Kde končí duha

FlexiMZ

Krásný příběh. Četla jsem ho vždy v autobusu cestou z práce. Vždy jsem se těšila až si sednu do tepla a celou hodinu jízdy budu číst o Rosie a Alexovi. Kniha je psaná v mailech, dopisech, chatech a její čtení tak utíká samo. Je to oddechový příběh, který v sobě skrývá důležité myšlenky. S hrdiny prožijeme několik desetiletí, projdeme s nimi všelijakými životními událostmi - šťastnými i smutnými. Prožíváme s nimi bolesti, zklamání ale i radosti a štěstí. Přijde mi, že právě díky tomu, že je kniha psaná v dopisech a mailech je tak nějak osobnější. Myšlenky, které si v nich hrdinové vzájemně vyměňují, troufám si říct, na mě působili víc, než kdybych četla klasicky psaný román o dvou kamarádech z dětství, kteří postupně stárnou a neustále se míjí...

Dancozz

Výborně napsaná oddechovka, vše psané formou dopisu, ale i tak se to čte samo.

Je to sice těžká romanťárna, ale já se při čtení nemohla ubránit pocitu "jaká škoda promarněného života".

Jája92

Filmové zpracování jsem neviděla, tudíž mohu hodnotit pouze knižní zpracování. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla, že celičká kniha je tvořená pouze pomocí různých dopisů, emailů, chatů, vzkazů a dalších. Čtenář poznává hlavní hrdiny v jejích pěti letech a postupně sleduje jejich dětství, dospívání a dospělost. Kniha je koncipována tak, že si musíte spoustu situací domýšlet, ale kupodivu mi to ani nevadilo. Občas se ale stalo, že mi přišlo, že je děj zbytečně natahován. Přesto se jedná o příjemné čtení a se zájmem jsem sledovala různé životní peripetie Rosie, Alexe a jejich nejbližších.

baru746

Moc se mi kniha líbila. Když jsem se pak podívala na filmové zpracování, byla jsem hrozně zklamaná. Totálně knihu znehodnotili a udělali z ní puberťáckou slaďárnu.

zdenkacte
15.12.2020

Milý příběh, na romantiku i celkem solidně napsaný.

Fonendoskop
17.09.2020

Romantické knihy nevyhledávám. Ale Rosie s Alexem si mě získali, příběh je vyprávěn jinak, než jsme zvyklí a v tomto případě je to geniální. Dopisy neříkal vše, spoustu věcí si musel člověk domyslet, ale bylo ta tak příjemné, navíc se to četlo velmi dobře a rychle.
Film je také povedený, až na několik nesrovnalostí, ale tak to bývá.
Asi všichni víme, jak to dopadne, ale tihle dva hrdinové si svoje štěstí doopravdy zaslouží.

petra3597
22.07.2020

Příběh milý a dlouho dlouho plný ocekavani,aby už konečně dvě poloviny spojily se v jednu celistvou,která se hledá většinu života.

Jessie_
30.06.2020

Byla jsem překvapena stylem, jakým je příběh napsán, ale zvykla jsem si překvapivě rychle. Musí se číst taky trochu mezi řádky, ale je to fakt krásný počtení. Stejně tak můžu doporučit i film!