Díky za vzpomínky

Dva osudy lidí z opačných konců světa Joyce Conwayovou pronásledují zvláštní vzpomínky - v duchu vidí uzoučké dlážděné uličky v Paříži, kterou nikdy nenavštívila. A noc co noc se jí zdá o neznámé blonďaté dívence. Tento pocit pokračuje i po propuštění z nemocnice, kde bojovala o život po strašlivé nehodě. Zůstala naživu, ale její manželství se po této události ocitlo v troskách. Justin Hitchcock je rozvedený, opuštěný nepokojný muž. Po příjezdu do Dublinu, kde má přednášet o umění, se stane dárcem krve. Jednoho dne Justin dostane košíček muffinů s lístkem, na kterém je napsáno pouze jediné slovo: Díky. Zakrátko následují další pozornosti. Justin se rozhodne neznámého odesílatele vypátrat a výsledky tohoto pátrání mu navždy změní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11352/big_diky-za-vzpominky-aFG-11352.jpg 3.8272

Vydáno: , BB art

Thanks for the Memories, 2008

Kniha Díky za vzpomínky

Mermaida
28.01.2021

Když pominu tu nereálnost příběhu, tak to bylo příjemné čtení. Kniha se četla pěkně, i když druhá část knihy byla daleko svižnější než první půlka. V knize bylo i několik velmi vtipných pasáží, u kterých se čtenář pobavil a byly i takové ze života. Což přidalo knize více na uvěřitelnosti. Celkový dojem z knihy hodnotím na lepší průměr, i když se mi ten autorčin nápad vlastně líbil, a proto jsem knize dávám nakonec čtyři hvězdičky.

Kikuse13
23.08.2020

Byla to moje první knížka od této spisovatelky. Moc se mi líbila už od začátku.

Charmedka
20.06.2020

Knížka je sice nereálná, ale to vůbec nevadí. Je vtipně napsána, je čtivá, přesně taková, jakou od Cecelie Ahernové očekáváte. Vzpomínky, které sdílíte s další osobou pomocí darované krve, opravdu originální a zajímavý nápad.

Co bych ale vytkla je konec, je moc takový...No uspěchaný, žádné napětí, očekávání, prostě najednou bum a je to. To, že je poměrně jasné, jak to skončí by mi tolik nevadilo jako to, že prostě má hrozně rychlý spád.

Mikanadeta
03.06.2020

Přiznám se, že mi dost trvalo se do knihy začíst. Nevím proč, téma rozhodně zajímavé, napsáno hezky, ale stejně... Nebylo to takové to, že čtu v každé volné minutě.

pip11
05.02.2019

Pěkná a milá kniha. Ovšem než jsem se prokousala první půlkou do druhé, již čtivější části, musela jsem se trochu nutit. Jinak je to hezké čtení.

Arsi
06.08.2018

Pěkně napsaná, čtivá kniha. Dost jsem se bavila při čtení o vztahu otec - dcera. Byly tam hodně vtipné poznámky na toto téma. Perfektní kniha na dovolenou.

katka639
09.05.2018

Kniha mě opravdu pohltila. Od této spisovatelky je to moje již třetí a jsem naprosto spokojena. Zhltla jsem ji doslova za dva dny a to se nejedná o žánr, kterému bych zrovna holdovala. Určitě doporučuji.

Luci136
07.05.2018

Dlouho, hodně dlouho jsem nedostávala u knížky výbuchy smíchu, tak jako u Díky za vzpomínky. Těšila jsem se na další knihu z Dublinu, které mám ráda, a netušila o co půjde.

Tam, kde mi neseděl příběh, tam to doháněly scénky otce s dcerou, a já se smála, že nešlo dál číst. Hned po pár listech jsem si myslela, že vím jak to dopadne, ale cesta byla plná překvapení ....
Tam, kde byl příběh předvídatelný, tam se situace měnily ve výbuchy smíchu :D

Stojí za přečtení.