Díky za vzpomínky

Díky za vzpomínky

Dva osudy lidí z opačných konců světa Joyce Conwayovou pronásledují zvláštní vzpomínky - v duchu vidí uzoučké dlážděné uličky v Paříži, kterou nikdy nenavštívila. A noc co noc se jí zdá o neznámé blonďaté dívence. Tento pocit pokračuje i po propuštění z nemocnice, kde bojovala o život po strašlivé nehodě. Zůstala naživu, ... celý text

Dva osudy lidí z opačných konců světa
Joyce Conwayovou pronásledují zvláštní vzpomínky - v duchu vidí uzoučké dlážděné uličky v Paříži, kterou nikdy nenavštívila. A noc co noc se jí zdá o neznámé blonďaté dívence. Tento pocit pokračuje i po propuštění z nemocnice, kde bojovala o život po strašlivé nehodě. Zůstala naživu, ale její manželství se po této události ocitlo v troskách.
Justin Hitchcock je rozvedený, opuštěný nepokojný muž. Po příjezdu do Dublinu, kde má přednášet o umění, se stane dárcem krve. Jednoho dne Justin dostane košíček muffinů s lístkem, na kterém je napsáno pouze jediné slovo: Díky. Zakrátko následují další pozornosti. Justin se rozhodne neznámého odesílatele vypátrat a výsledky tohoto pátrání mu navždy změní život. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11352/diky-za-vzpominky-aFG-11352.jpg 3.9197

Thanks for the Memories (2008)

Vydáno:, BB art

Safienka

Moc pěkné čtivo! Sice mi to trvalo dýl, ale líbil se mi příběh! Některé pasáže jsem občas přeskočila, ale užila jsem si to. Druhá půlka byla určitě čtivější.

Sajdak

Knihu jsem četla v originále, takže nemohu plně posoudit, jak je čtivá v češtině, ale dějem se mi kniha velmi líbila. Bylo tam spousta hezkých momentů a vtipných částí. A konec samozřejmě potěšil.

Pheonix

Na knihu jsem se velmi těšila, její anotace mě hodně nalákala, ale i tak sem nevěděla přesně, co od ní očekávat. Cecelii mám ráda, její s Láskou Rosie mě naprosto uchvátila a film miluji také. Díky za vzpomínky je kniha, která Vás rozhodně chytne za srdce, bohužel pro ni, ji podle mého názoru dost lidí odsoudí hned na začátku, má velmi pomalý rozjezd a já sama jsem dost uvažovala o tom, zda ji dočtu. Do takových 70-90 stránek jsem si říkala, že se nic neděje a děj byl takový jakoby nijaký. Poté se to vše rozjelo a já nemohla přestat číst, příběh je to krásný a to jak mě na začátku, dá se říct, kniha "nebavila", tak poté jsem si v knihách označila asi čtyři až pět vět nebo odstavců, které mě vážně chytily za srdce! Knihu bych doporučila čtenářům, kteří rozhodně stojí o milý, ale trošinku komplikovaný příběh, kde se na první pohled zdá, že se snad hlavní hrdinové spolu ani nesejdou, přesto že o sobě ví a mají tolik vzájemných vzpomínek.

martiline
24.10.2016

Nejdříve jsem se nemohla "začíst". Asi za to mohou vysoká očekávání, protože jsem od autorky přečetla několik jejích knih. Navíc jsem si přečetla "o čem ta kniha je", takže jsem do půl knihy tak nějak čekala, kdy přijde podarovávání a děkování za život. :-)
Ale pak jsem se začetla a kniha mne těšila víc a víc. A měla moc hezké zakončení ... :-)

Kristiana
24.07.2016

Ke knize jsem se dostala náhodou - při zdlouhavém čekání na vlak jsem si ji vybrala na polici odložených knih na vlakovém nádraží a absolutně mě uchvátila :).

seredomi
24.04.2016

Cecilia si prostě ve svých knihách drží "to svoje", což dělá z každé její knihy zážitek sám o sobě...

Nefi
02.04.2016

Velice hezky napsané, od půlky knížky už jsem se nedokázala vůbec odtrhnout. Není to klasický románek. Je v něm spousta hlubokých myšlenek a nutilo mě to, zamyslet se. Moc milá kniha

Káča Máča
19.02.2016

Milá a zajímavá kniha s klasickým happy endem, který mi vůbec nevadil. Musím hodnotit pěti hvězdičkami, protože si nevzpomínám, že bych kdy četla podobnou knihu s takovým příběhem. Připomínalo mi to malinko S láskou Rosie, protože dva hlavní hrdinové se po celý příběh až nemožně míjejí :).

luciefeix
03.12.2015

Celou dobu jsem se nemohla začíst a moc mě ani nebavila :(

Beky
22.10.2015

Kniha mě dostala - nejen obálkou, ale i samotným dějem a super nápadem na příběh! :) Byla jsem velice příjemně překvapena, líbilo se mi to a pobavila se při čtení. Super oddechovka :))

red_marionette
21.10.2015

Od této autorky jsem zatím nic nečetla, tahle kniha mě zaujala na první pohled. A tak jak jsem se u téhle knihy nasmála se mi dlouho nestalo :)Taky jsem se hodně zamyslela nad spěchem ve svém vlastním životě.

Barus23
21.10.2015

Kniha velmi čtivá, jednoduše napsaná. Pro mě to byla taková milá odpočinková záležitost :-)

janyska13
26.09.2015

Sice trochu nepravděpodobná situace je v této knize. Děj celkem nuda, aspoň že ke konci se to rozjelo. :)

Madlenkačte
09.09.2015

Kniha byla vtipná, dobře a rychle se četla, moc hezký příběh. Určitě doporučuji přečíst.

Ena
27.08.2015

Od autorky jsem již četla více knih, ale tahle patří spíše k těm slabším. Začátek knihy se rozvíjel pomalu, chyběl mu šmrnc, pak jakoby dosáhla autorka vrcholu, když hlavní hrdinka děkovala svému zachránci a následoval pád k zbytečně komplikovanému, nezáživnému konci. Po celou dobu četby jsem se nemohla zbavit dojmu, že hlavním zápletkou knihy byla snaha autorky o co nejvíce stránek, aby splnila požadovaný objem a ani trefné pasáže s tatínkem to nezachránily.

Markéta ♡
20.08.2015

Knihu jsem si vybrala podle obalu a navíc byla ve slevě a já neměla knížku na dovolenou, tak jsem jí vzala. Musím říct, že mě velmi nadchla, nikdy jsem ještě nečetla knihu s tímto dějem. Všem doporučuji.

Niriel
19.08.2015

Jednoduchý příběh, ale krásný... nutí vás věřit, že se vše může otočit a svět kolem vás začne být krásný. Nutí vás věřit v nadpřirozeno... nutí vás věřit v lásku.

klarinka9974
07.08.2015

I když jsem knihu dočetla až dokonce, tak mě kniha neoslovila, nebavila mě a už od začátku jsem počítala jsem s tím, že se setkají až na konci. Autorku nebudu nijak zavrhovat a její další knihy si přečtu, protože s láskou Rosie byla kniha která se autorce vážně povedla.

niknikita
23.06.2015

Nedočetla jsem...nějak nemůžu uvěřit, že to napsala stejná autorka jako P.S.Miluji tě.

jana1306
19.06.2015

Nenáročná knížka i když mě nezaujala tolik, jako P.S.Miluji tě a Kdybys mě teď viděla. Přišlo mi to chvílemi zdlouhavé a souhlasím s ostatními, že byl úžasně vyjádřen vztah tatínka a Joyce, to bylo dojemné.

nikkifinn
13.06.2015

Skvělá, úžasná, nádherná kniha. Ohromně jsem se bavila, tolikrát jsem vyprskla smíchy a na konci mi tekly slzy dojetím... ach ♥ Joyce, její tatínek (úžasný), humorný Justin i ostatní... no prostě skvěle napsáno, charakter všech postav na jedničku... chci další od autorky :)

aruba
02.03.2015

Knihu vřele doporučuji. V jeden moment jsem se u ní nahlas smála, hned za chvíli zase měla slzy na krajíčku. Za nejzajímavější postavu považuji jednoznačně tatínka hlavní hrdinky. Byl se svou bezprostředností neskutečně vtipný i dojemný zároveň. Když se společně s Joyce vydávají do Londýna, je to rozhodně nejzábavnější část knihy.

LenZa28
19.08.2014

Musím se přiznat že tato kniha mne po Péesku, Kdybys mě teď viděla a Vzpomínky na zítřek přišla slabší.. Pro mě "pán Bůh zaplať" za tatínka, ten to zachránil. Ani příběh/pointa mne nezaujal..

monula101
28.07.2014

Dobra knizka ale moc zdlouhava

Xterka
17.06.2014

Pěkný příběh, ale více než ten milostný se mi líbilo zachycení vztahu otec - dcera.

kikies
12.06.2014

Byl by to obyčejný romantický příběh, ale díky okořenění trochou nadpřirozeného sdílení vzpomínek se to vyvinulo v zajímavější čtení. Milé, romantické, ale ne přeslazené.

KitaB
24.12.2013

Četla jsem tuto knihu již dříve a přečetla jsem ji velmi rychle, bylo to nenáročné čtení.

Marčullkas
23.07.2013

Zvláštní propletení dvou odlišných lidí. Oddechové pohodové čtení.

Andulino
06.07.2013

Kniha je nenáročnou oddechovkou, u které si určitě krásně odpočinete. Sice jsou tu situace opravdu neskutečné, ale kdo říká, že všechno musí být opravdové? :) Moje nejoblíbenější "Cecilka" to asi nebude, nicméně jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla.

DarkFireflies
24.06.2013

Kniha se mi líbila stejně, jako všechny ostatní od této autorky. :) Nenáročné čtení, zajímavá zápletka a, ač nereálný, velmi dobrý nápad. Kniha se četla sama,

Cecelia Ahern

Cecelia Ahern