Vadná

Vadná https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284598/mid_vadna-zrM-284598.jpg 4 259 90

Vadná / Chybná série

Celestine North má skvělý život. Je vzorná dcera i sestra, spolužáci i učitelé o ní mají jen dobré mínění a ona sama randí s okouzlujícím Artem Crevanem. Ale pak se Celestine dostane do situace, ve které musí udělat zásadní rozhodnutí. Poruší pravidla a nyní čelí důsledkům svého rozhodnutí. Mohla by být obviněna, odsouzena a označena jako VADNÁ. Ve svém dechberoucím debutu pro dospívající čtenáře líčí autorka několika bestsellerů společnost, pro kterou je na prvním místě dokonalost ve všech směrech a jakýkoli nedostatek či VADA jsou potrestány. A v této společnosti musí mladá dívka udělat rozhodnutí, které jí může stát vše...... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Omega

Flawed , 2016

mauglie
09.01.2018 4 z 5

Rozhodně už nejsem cílovka. Ale i tak se mi to docela dobře a rychle četlo. Přesněji přečteno ve třech dnech. Neotřelý příběh, neuhybajicí dějová linka, jednodušší emoce a soucit s vadnými, to mě nutilo číst dál a dál. Myslím, že je škoda, že nebylo z příběhu vytřískáno víc, rozhodně by to šlo. Hodně věcí v knížce už bylo přes čáru a nešlo mi to do hlavy. Obal naprostá katastrofa, taková docela zajímavá knížka by si zasloužila něco trochu temnějšího a obličej na obalu by mohl mít aspoň vidět jeden cejch! Ale jinak se těším na další díl!

postrach
30.11.2017 3 z 5

Nic moc!Autorka umí psát líp pro dospělé.

KnihomolkD
20.11.2017 4 z 5

Velice originální knížka,byla hodně nadčasová.Někdy jsem si myslela,že čtu 1984 ale to trošku předbíhám. Trochu mě naštval ten konec,mohl být trošku lepší a né tak otevřený! 4,5*

martiline
25.10.2017 4 z 5

Začetla jsem se hned. Bylo snadné vnímat celý děj a z knihy jsem i cítila, že byla psaná myšlenku po myšlence (jak vlastně uvádí autorka na konci knihy). I když příběh byl takový zvláštní, až sci-fi :-), vlastně mne nejdřív naštval :-), protože tenhle žánr "fakt ne".
Ale nakonec proč ne. Ač jsem od autorky četla daleko hezčí skvosty. :-)

bara9550
19.10.2017 3 z 5

Nevěděla jsem, jestli mám dát 3 nebo 2 hvězdy, nakonec jsem dala 3.
A to jen kvůli tomu, že se mi kniha velice dobře četla.
Čtivá je opravdu parádně..
.. nicméně.

za prvé - Konec Vás zaručeně naštve.
za druhé - celá kniha je ve 300 stránkách o jednom a tom samém, pro mě důvody, proč byla potrestána takto jsou stavěné na moc malém provinění.
za třetí - navazuji na druhý bod - Ta myšlenka je celkově super, ale myslím si, že se z toho dalo vytřískat mnohem víc.
Ke konci už bylo všechno celkem předvídatelné. To ale nepopírá to, že zkrátka čtete dál a dál a dál...

Je to vlastně taková průměrná kniha, ale jen kvůli tomu, že Autorka nepřišla na lepší důvody, proč byla ( nebo byli - lidé v knize ) trestaná(í).

Druhou knihu určitě přečíst musím, ale je to jen kvůli tomu, že jsem se v té první vlastně skoro nic nedozvěděla.

Celkový souhrn - kniha působí jako jedna kapitola napsaná do 300 stran - dalo by se to skrouhnout asi tak do 50ti.
kdyby šlo, dám dvě a půl hvězdy.

cace
15.10.2017 4 z 5

Jednu hvězdu ubírám, protože nejsem cílová skupina. Ale jinak dobré čtení pro dívky. I když proč takový středověk s označováním v relativně vyspělé společnosti. To by spíš patřilo do středověku.

Edona
02.09.2017 5 z 5

Tuhle knihu si musíte přečíst! A to bez řečí. Příběh ve mě vyvolal tolik emocí a myšlenek, nad kterými jsem musela dumat.. Cítila jsem bezmoc i odhodlání, smysl pro spravedlnost, chuť něco změnit. Naprosto nadčasová kniha, která je u nás dost opomíjena. A já se ptám proč? Zasloužila by si daleko více čtenářů. Možná za to zčásti může proslulá Omega. Ale co se týče této knihy, hoďte omegu za hlavu, přečtěte si ji a šiřte jí dál mezi čtenáře, protože si zaslouží být čtená.

roso.mak
08.08.2017 5 z 5

Po té, co jsem přečetla komentář od Prey a po té, co jsem zjistila, jakému žánru se autorka věnuje (dívčí romány? tak k těm jsem si cestu opravdu nenašla), jsem ke knize přistupovala s jistou obavou. Nicméně hodnocení dávám vysoké (neb jsem holt taková hodná holka) a kniha se mi opravdu líbila.

Autorka dokázala román udržet navzdory žánru v tenkém formátu a její dar vyprávění, který jistě ohromuje dívky v jejích jiných knižních dílech, zde dokázal velmi realisticky vykreslit to, co HL.H. prožívá při své přeměně v potupu společnosti.

A ten milostný příběh? Nic hrozného, hrdina je sice čestňák, co se k ní neobrátí zády, ale moc se jejich vztah v knížce nerozvádí. Trochu se bojím pokračování, vyvstává tam hrozba milostného trojúhelníku, tak doufám že autorka nesklouzne od sci-fi k nějaké sladkobolné vyprávěcí linii. Byla by to škoda, tohle je dobře rozehraný příběh.

AndyK
07.08.2017 5 z 5

Silný příběh, který člověka donutí se zamyslet. Myslím, že nějakou dobu ho ještě budu mít v hlavě.

warca
01.08.2017 5 z 5

Ohromný! Cecelia je skvělá spisovatelka a tahle kniha byla úchvatná!

Prey
19.07.2017 2 z 5

Dvacet komentářů přede mnou a všechny pětihvězdičkové? WTF? Je na čase trochu rozbít fanklub. Není to špatná knížka ve smyslu, že by byla nezajímavá nebo nemohla poskytnout fajn hodiny čtení (aspoň napoprvé a pro určitou věkovou skupinu). Ale čím víc máte před setkáním s Vadnou načteno (a třeba i nakoukáno, Black Mirror někdo?), tím víc vidíte, jak výsledek do puntíku odpovídá premise „young adult dystopie napsaná ženskou autorkou za šest týdnů“ (k těm šesti týdnům se přiznává sama, v doslovu). Fungování autokracie je hezky naznačené, včetně majetkových a mediálních struktur, ale málo rozpracované. Protože důležitější je samozřejmě milostný (platonický) trojúhelník až čtyřúhelník. ;-) Postavy i lokace působí jako první náčrt. Hlavní čin s následným trestem je úmyslně dramatizován víc, než je vzhledem k vytvořenému světu uvěřitelné (pokud už existuje politická opozice, nebyla by taková událost tak bezprecedentní). Konec je pouhou reklamou na další díl. Chápu, že mnohé čtenářky (to není šovinismus, 18 z těch 20 komentářů je od žen) nad tím ani takhle nepřemýšlejí, prostě se 300 stran vžívaly do pocitů hlavní hrdinky, ale netvařme se, že Cecelia Ahern tu přepsala dějiny literatury. Hodila na papír normální spotřební zboží a já jí úplně nežeru ani ten námět, kdy společnost (podle kulis současná západní) náhle zavede institut jakési morální čistoty (a nadřadí ho už zakořeněným povrchnějším měřítkům dokonalosti). Nehledě na to, že popsaná segregace je jen milióntou variací na židovské a černošské tragédie (ale to není nutně nedostatek, aspoň je historie oživena pro další generaci). Viděl bych to tak na tři hvězdičky maximálně (to je pořád lepší průměr, v pětibodové škále), ale vzhledem k nadhodnocení ostatními uzavírám na dvou. (Čteno v překladu Zuzany Halamíčkové.)

ruzovka
13.07.2017 5 z 5

Spisovatelku mám ráda a protože jsem chtěla mít ve své knihovně všechny její knihy, pořídila jsme si i tuto, ač jsem si říkala, že bude opravdu spíše mladé dívky a přečtení jsem odkládala. Toto je ale kniha, která mě neuvěřitelně zaujala , četla jsem jí se zatajeným dechem a cítila jsem se okradená , že to skončilo s otevřeným koncem. Bude pokračování nebo ne? Jen málokterá kniha mě zaujme tak, že bych si ji nejraději přečetla ihned znovu, abych aspoň tímto způsobem nepřišla o oblíbené postavy. Jen málokterá kníha mě zaujme tak, že na ní pořád myslím a vůbec nemám chuť otevřít knihu jinou, je mně líto, že se musím s životem postav rozloučit . Tato kniha to dokázala moc .

Sobotikova
02.07.2017 5 z 5

Tak to jsem vůbec nečekala..... Od Cecilie Ahern mám ráda snad všechny knihy,ale tato je úplně jiná než její předešlá tvorba a řadí se dle mého k nejlepším. Kdy vyjde pokračování ?

Horalka5
22.06.2017 5 z 5

Strašně krásně napsaná kniha, která mě hned vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem ji nedočetla. Autorka byla dle mého názoru inspirována románem 1984 od Orwella, ale to vůbec nevadí i tak je kniha plná informací k zamyšlení. Těším se na další díl.

bookcase
26.05.2017 5 z 5

Tak takovou Cecilku teda neznám, to se jí povedlo. Znepokojivé téma, člověka až děsí, kam může společnost, když je zfanatizovaná a má vymytý mozek, jít. Vypadá to na pokračování, těším se.

niknikita
21.05.2017 5 z 5

Takových knih více, přestože mne osobně trochu vyděsilo, kam až to všechno zašlo.Přidávám se k přání o pokračování.
Ovšem redakce byla trestuhodně odbytá - škoda.

PetraBery
17.05.2017 5 z 5

Tato kniha pro mne byla velkým příjemným překvapením. Podle obalu bych si ji snad ani nepůjčila a to by byla opravdu velká chyba! Skvělá kniha nejen pro mládež, kniha o světě, kde se nedokonalost trestá... Je ale soucit, lidskost a lítost nedokonalost? Tato kniha byla dokonalá a já jen doufám, že bude druhý díl, protože by mě opravdu zajímalo, jak to s Celestine, Carrickem a celou její rodinou bude dál.

Akemi4
08.05.2017 5 z 5

Kdybych si nepřečetla recenzi, ve které byla kniha vychvalována i přes prapodivnou a k žánru absolutně se nehodící obálku, tak bych se k Vadné asi vůbec nedostala.
A přitom je tak parádní! Hodně příjemně mě to překvapilo, celá ta myšlenka je skvělá a fakt jsem zvědavá, kam se to bude ubírat dál.
Byla jsem v pokušení dát čtyři hvězdičky za tu příšernou redakci (normálně bych se podivila, že to po sobě asi nikdo nečetl, ale tady se to tak nějak dalo čekat), každopádně to si ta kniha nezaslouží.

Samira
23.04.2017 5 z 5

Nečekaně jiný a naprosto skvělý nadčasový kousek od autorky, která se povětšinou věnuje zcela odlišným žánrům. Ač je vždy výborná, tohohle by se měla držet, protože tady doslova exceluje.

Scifi svět založený na pomyslné "dokonalosti" a morální bezúhonnosti je doveden do krajnosti. Místo čistoty nacházíme zvrácenost, neurvalost a klam. I obyčejná pomoc může znamenat doslova smrtelný hřích a vy se můžete prostřednictvím hlavní mimochodem úžasné hrdinky, se kterou se rádi ztotožní ženy i muži, stát nechtěnou figurkou v politické i jiné hře a nebo ne?
První kniha nám svět otevírá, hlavní boj nás teprve čeká, těším se hodně a mrzí mě, že nemůžu bojovat hned.

Přečteno za jediný den, opravdu doporučuji!

Vendulik
26.03.2017 5 z 5

Autorky opět nezklamala. Výborná napínavá kniha. Hltala jsem ji od začátku až do konce. Doporučuji k přečtení.