Dárek

Lou Suffern se snaží dělit čas mezi práci a rodinu, ale neustále ho pronásleduje pocit, že nic nestíhá. Pokaždé musí být na dvou místech zároveň. Pokaždé musí dělat dvě věci najednou. Když spí a zdají se mu sny, vrací se mezi jednotlivými sny ke všemu, co se mu přihodilo během dne, a uvažuje, do čeho se pustí nazítří. Když pobývá doma se svou manželkou a rodinou, je duchem nepřítomný. Jednoho zimního rána narazí před budovou, ve které sídlí jeho kancelář, na bezdomovce Gabea. Začne se o něj zajímat a sežene mu práci v podatelně. Zakrátko však začne svého rozhodnutí litovat. Gabeova tíživá přítomnost Loua zneklidňuje. S blížícími se Vánocemi, po kruté životní lekci, si však Lou začíná uvědomovat skutečný význam věcí, které až dosud nevnímal. A zjišťuje, že lidé se podobají zabaleným dárkům – teprve když je rozbalíte, zjistíte, co se ukrývá uvnitř. A někdy při tom poznáte i sami sebe. Louovi Suffernovi to trvalo dost dlouho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26082/darek-JdB-26082.jpg 4160

The Gift (2008)

Vydáno:, BB art

knihovnička007
předevčírem

Krásné vyprávění o tom, že jsou na světě důležitější věci než moc, postavení, hromada peněz a velký dům.

Čas je cennější než zlato a diamanty, cennější než ropa nebo jakýkoliv poklad. Čas je věc, které nikdy nemáme dost. Čas se nedá zabalit, ozdobit pentlí a položit pod vánoční stromek. Čas se nedá darovat. Můžeme ho ale sdílet.

Lou mi hrozně lezl na nervy svým chováním. O to víc jsem fandila Ruth, Lucy a Koblížkovi. Snad máme každý svého Gabriela.
Jen mne mrzí, že jsem knihu nečetla o Vánocích...

luciefeix

autorka umí lepší knihy

Mrs.Brick

moc hezká kniha, zajímavá - jako všechny knihy této autorky

MT23

Pro mě hrozně roztomilý příběh.. :)

Market = )

Vážně jsem byla překvapená. Jednak čtivostí (pravidelně se mi stávalo, že jsem málem přejela), jednak tím, že mi vlastně celou dobu bylo z knížky ouvej a úzko, Lou mě fakt štval a chodila jsem si "odpočinout" ke kriminálkám. Jsem ráda, že mi jsem knížku nečetla před Vánocema jako "vánoční", protože depresi si můžu způsobit i jinak :-D. U tohoto typu literatury bych to nečekala, ale vážně mám pocit, že mě knížka donutila se minimálně zamyslet a že by se dalo říct, že má jisté poselství :-). Jen jí asi nečtěte jako oddechovku pro dobrou náladu :-D.

Vendulik
18.07.2017

Krásný pribeh. Autorka vždy překvapí. Doporučuji k přečtení.

Danca196
17.07.2017

Kniha se čte dobře, stejně jako ostatní od této autorky. Její knihu PS: miluji tě ovšem zatím žádná nepřekonala.

Jana09
27.05.2017

Knihy C.Ahern se mi nikdy neomrzí.
Pokaždé si v nich něco najdu a pokaždé mě z nich mrazí.
Jsem moc ráda, že jsem si tuto knížku přečetla právě v této době a v tomto životním období.
Jemně upozorňuje na věci, ke kterým jsem musela "dospět", a na které často zapomínám :-(
Nerada bych někdy prožívala to, co Lou...
Snad se mi to povede.

DádazPrahy
05.04.2017

Moje první setkání s knihou od Cecilie Ahern (předtím jsem viděla film"PS.
I Love You" podle jejího stejnojmenného bestselleru). Knížku jsem si koupila v originále v zahraničí, byla jsem zvědavá, jak píše autorka, která je doma v Irsku velmi populární. Po jazykové stránce se mi styl autorky líbí - bohatá slovní zásoba, občas barvité popisy, že si čtenář vše dokáže živě představit. Musím ovšem přiznat, že samotný příběh mne moc nezaujal. Ale závěrečné sdělení- a svým způsobem snad i varování - je to, proč stojí za to knížku číst - nejcennější dar v životě je čas, který bychom měli příjemně strávit se svými blízkými - ne se hodit v práci za povýšením a penězi. Bohužel hlavní hrdina na to přichází až moc pozdě a už mu není dopřáno vše napravit. V závěru knížky je poselství autorky jasné, ale myslím si, že celý příběh, který tomu předchází, je příliš zdlouhavý a místy jsou nepodstatné detaily, které až nudí. Tento námět by možná šel lépe zpracovat jako povídka než román o třista stranách textu. Nicméně závěrečná slova autorky jsou velmi pravdivá - dovolte mi je zde ocitovat v originále:
"Time is more precious than gold, more precious than diamonds, more precious than oil or any valuable treasures. It is time that we do not have enough of, it is time that causes the war within our hearts, and so we must spend it wisely. Time cannot be packaged and ribboned and left under trees for Christmas morning. Time can´t be given. But it can be shared."

nikol1774
20.03.2017

U téhle knihy mě hrozně zaujal děj, zaujalo mě kolik věcí si člověk může odnést z jedné knížky. Bylo mi líto rodiny, kterou Lou zanedbával, ale zároveň mi bylo líto i jeho protože si myslím, že v hloubi duše chtěl se svou rodinou trávit čas, ale práce mu to neumožňovala. Když jsem se dostala k tomu, že dal Gabe Louovi pilulky fakt mě nenapadlo na co jsou. Takový trochu fantasy příběh, ale byl svým způsobem kouzelný. Originální nápad. Pořád jsem čekala, že Lou nabídne Gabeovi bydlení cokoliv, když pak nakonec zjistil kde ''bydlí'' a ono nic, Lou je částí svého já bezcitný parchant. To jak kniha skončila mě strašně vylekalo, myslela jsem, že se to nějak vyřeší, že to byl jen sen cokoliv ale že to nemůže být pravda, když se Lou konečně vzpamatoval, stala se tahle věc a ještě na Vánoce. Poslední rozhovor, který se odehrál mezi ním a dětmi mě velmi dojal, málem jsem se neubránila slzám.

kejty91
16.01.2017

Tady bych řekla aby se nesoudila kniha podle obalu. Myslela jsem, že to bude lepší, protože jsem zklamaná a zklamání znamená, že jste moc očekávali. Začátek i konec knihy byl nejasný. Poselství knihy bylo jednoznačné. A já mít za manžela někoho jako byl Lou, tak by se vše odehrávalo jinak.

Trošku mě mrzí, že jsem neporozuměla tomu, kdo byl kluk s krocanem a jeho matka.

evelýny
10.09.2015

V této knize stačí přečíst první dvě a poslední tři kapitoly. Vše mezi tím je NUDA. ,,Čas se nedá darovat. Můžeme ho ale sdílet." Velmi pravdivé a hluboké zakončení příběhu. Co je to platné, mě kniha doslova otrávila a to jsem nečekala lowestory. Dvě hvězdy dávám za poslední kapitoly, které vám hodně zvednou tlak, i když jsem toto zakončení čekala. Od autorky si ještě něco přečtu, ale již ne za každou cenu.

wiwa
03.08.2015

Moc hezká knížka, škoda jen, že ti, co by si z toho mohli nejvíc odnést, si asi nenajdou čas na její přečtení...

klarinka9974
15.04.2015

Příběh mě upoutal hned od začátku. Při poslední stránce si uvědomíme jak málo máme na všechno času, jak nejde nic vrátit zpátky a jak by jsme se měli chovat k lidem kteří nás milují. Sice to byl smutný příběh, ale chytí vás za srdce.

Jodie
31.12.2014

Za mě je to tak 3,5 hvězdy, celkem fajn příběh, emocí ze mě sice moc nevyždímal, ale určitě jsem si něco odnesla. Kdo si chce z této knihy něco vzít, tak si to vezme, kdo ne, pro toho to budou jen plky.

Verrrunka
29.12.2014

Pěkný dojáček, pěkný... :) Další příklad toho, že se dá vlastně sympatizovat se záporným hrdinou, Lou mi totiž po většinu času vůbec nevadil, dá se říct, že jsem mu dokonce i fandila. Příjemné čtení na Vánoce, myslím, že by to mohlo být i pro mužskou část čtenářů.

vikimi
14.10.2014

Nápad byl hodnotila jako velmi zdařilý, ale to zpracování mě vůbec neoslovilo. Dočetla jsem to, abych viděla, jak to dopadne. Louovo chování mě vytáčelo téměř na každé strance a ani na konci jsem si nepoplakala, nepřišlo mi to ani trošinku dojemné.
Knížku jsem si půjčila více méně náhodou, takže už vím, že do podobných vod se pouštět nebudu.
Nejvíc absurdní mi přišel ten první příběh s krocanem. Tak nereálný.

Šárka_D
04.09.2014

Přečteno za nedělní odpoledne, fajn oddechovka, na konci ovšem trochu přehnané mačkání slziček.

Monique07
28.07.2014

Na mě tam bylo trochu moc kýče....

Ajule
08.10.2013

Kniha ze začátku nudná, ale kdo vydrží, konec ho dorazí :), pobrečela jsem si'

Ashlee7
27.09.2013

Kniha, kterou doporučuji přečíst všem. Kniha, která skrývá mnohá poučení. Poučení, které bychom si měli uvědomit všichni, jelikož určité věci, si mnozí z nás neuvědomují a berou je jako samozřejmost.. Knihu oceňuji nejvyšším ohodnocením, protože z téhle knihy, jsem si vzala opravdu hodně..

monushka
15.08.2013

Překrásný příběh, který mě donutil k zamyšlení nad ubíhajícím životem.

Marčullkas
23.07.2013

Kniha mě moc nezaujala. Považuji za slabší dílo :/

Clarisima
05.03.2013

Pro mne nejslabší kniha od Ahernové, co jsem zatím četla. Jsou tam sice všechny obvyklé ingredience této spisovatelky, ale prostě nějak to nemělo ten obvyklý spád a okouzlení, které se mi líbilo u Kdybys mě teď viděla. Hlavní myšlenka je ale zajímavá a kvůli konci stojí za to dočíst.

DarkFireflies
29.12.2012

Tahle kniha rozhodně skvěle navodila vánoční atmosféru. Moc povedená.:)

dafne
15.03.2012

Dárek ...to byla pro mě nejskvělejší knížka od této spisovatelky,prostě dobře napsaná a pak i zamyšlení,opravdu woww

papaya
22.01.2012

Knížika se mi moc líbila, je to správné čtení na Vánoce, všecny knížky od Ahernové se mi líbí.

Andrys
17.08.2011

Ze začátku jsem byla překvapená, byla to první kniha této autorky,která mě nezaujala hned od začátku. Loua si nemůžete oblíbit, je to egoistický člověk, kterému nedělá problém podvádět svou manželku. Vše se změní jakmile potká Gabriela. Jeho život se začne měnit. Znovu navazuje přetrhaná pouta se svou rodinou. V tu chvíli to začne být opravdová Ahern.
Nejlepší na knize je závěr. I když byste Loua vyměnili za někoho lepšího, na konci stejně začnete rychle mrkat, aby jste zahnali slzy...

Charmedka
14.03.2011

Na tuhle knihu jsem vrhla právě na Vánoce a bohužel. Já čekala o hodně víc,neřikám,že je špatná,ale zklamala.

Flor
11.11.2010

Zaujala mě a přečetla jsem ji jedním dechem..........hodně zajímavá....