Dárek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lou Suffern se snaží dělit čas mezi práci a rodinu, ale neustále ho pronásleduje pocit, že nic nestíhá. Pokaždé musí být na dvou místech zároveň. Pokaždé musí dělat dvě věci najednou. Když spí a zdají se mu sny, vrací se mezi jednotlivými sny ke všemu, co se mu přihodilo během dne, a uvažuje, do čeho se pustí nazítří. Když pobývá doma se svou manželkou a rodinou, je duchem nepřítomný. Jednoho zimního rána narazí před budovou, ve které sídlí jeho kancelář, na bezdomovce Gabea. Začne se o něj zajímat a sežene mu práci v podatelně. Zakrátko však začne svého rozhodnutí litovat. Gabeova tíživá přítomnost Loua zneklidňuje. S blížícími se Vánocemi, po kruté životní lekci, si však Lou začíná uvědomovat skutečný význam věcí, které až dosud nevnímal. A zjišťuje, že lidé se podobají zabaleným dárkům – teprve když je rozbalíte, zjistíte, co se ukrývá uvnitř. A někdy při tom poznáte i sami sebe. Louovi Suffernovi to trvalo dost dlouho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26082/darek-JdB-26082.jpg 4171
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, BB art
Orig. název:

The Gift (2008)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Dárek

Přidat komentář
pip11
19. února

Hezký příběh o pravdě, co je v životě opravdu důležité.

kilometr
28.11.2018

Neuvěřitelně špatná kniha!!!(knihovnice mě varovaly,že se mi to líbit nebude a doporučovaly mi do čtenářské výzvy Krtka a Vánoce).Doporučuji místo jejího čtení,trávit více Vašeho času s Vašimi milovanými.Ta jediná hvězda je za obálku a stydím se za ní.Tohle je jasný ODPAD!!

JanaPET
18.11.2018

Spisovatelka jako vždy skvělá !
Románu nemám co vytknout... kniha se čte samá, nemohla jsem přestat číst pozdě do nocí ...Pak dlouho po přečtení jsem nad příběhem přemýšlela...

knihovnička007
20.09.2018

Krásné vyprávění o tom, že jsou na světě důležitější věci než moc, postavení, hromada peněz a velký dům.

Čas je cennější než zlato a diamanty, cennější než ropa nebo jakýkoliv poklad. Čas je věc, které nikdy nemáme dost. Čas se nedá zabalit, ozdobit pentlí a položit pod vánoční stromek. Čas se nedá darovat. Můžeme ho ale sdílet.

Lou mi hrozně lezl na nervy svým chováním. O to víc jsem fandila Ruth, Lucy a Koblížkovi. Snad máme každý svého Gabriela.
Jen mne mrzí, že jsem knihu nečetla o Vánocích...

luciefeix
11.03.2018

autorka umí lepší knihy

Mrs.Brick
04.02.2018

moc hezká kniha, zajímavá - jako všechny knihy této autorky

MT23
25.01.2018

Pro mě hrozně roztomilý příběh.. :)

Market = )
15.01.2018

Vážně jsem byla překvapená. Jednak čtivostí (pravidelně se mi stávalo, že jsem málem přejela), jednak tím, že mi vlastně celou dobu bylo z knížky ouvej a úzko, Lou mě fakt štval a chodila jsem si "odpočinout" ke kriminálkám. Jsem ráda, že mi jsem knížku nečetla před Vánocema jako "vánoční", protože depresi si můžu způsobit i jinak :-D. U tohoto typu literatury bych to nečekala, ale vážně mám pocit, že mě knížka donutila se minimálně zamyslet a že by se dalo říct, že má jisté poselství :-). Jen jí asi nečtěte jako oddechovku pro dobrou náladu :-D.