Dárek

Lou Suffern se snaží dělit čas mezi práci a rodinu, ale neustále ho pronásleduje pocit, že nic nestíhá. Pokaždé musí být na dvou místech zároveň. Pokaždé musí dělat dvě věci najednou. Když spí a zdají se mu sny, vrací se mezi jednotlivými sny ke všemu, co se mu přihodilo během dne, a uvažuje, do čeho se pustí nazítří. Když pobývá doma se svou manželkou a rodinou, je duchem nepřítomný. Jednoho zimního rána narazí před budovou, ve které sídlí jeho kancelář, na bezdomovce Gabea. Začne se o něj zajímat a sežene mu práci v podatelně. Zakrátko však začne svého rozhodnutí litovat. Gabeova tíživá přítomnost Loua zneklidňuje. S blížícími se Vánocemi, po kruté životní lekci, si však Lou začíná uvědomovat skutečný význam věcí, které až dosud nevnímal. A zjišťuje, že lidé se podobají zabaleným dárkům – teprve když je rozbalíte, zjistíte, co se ukrývá uvnitř. A někdy při tom poznáte i sami sebe. Louovi Suffernovi to trvalo dost dlouho....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26082/big_darek-JdB-26082.jpg 4194

Vydáno: , BB art

The Gift, 2008

Kniha Dárek

Evinanyklickova
17.08.2021

Za mě krásný, dojemný příběh, který nese hodnoty, o kterých sice všichni tvrdíme, že máme správně nastavené, ale stejně neškodí, si je občas připomenout.

hanča34
06.10.2020

Skončila jsem v polovině a zbytek prolistovala. dobře jsem udělala.

Charmedka
20.06.2020

Celý příběh vypráví policista Raphie mládenci, kterého zatkli na Boží hod za prohození krocana oknem do bytu jeho otce. Ano, možná to zní směšně, ale celá kniha v podstatě v sobě skrývá poučení.

Knížku jsem si kupovala v období Vánoc, chtěla jsem mít tu správnou atmosféru. Děj se odehrává právě také na Vánoce, takže byla jasnou volbou.

Jenže předtím jsem četla jiná díla této autorky, která jsem si zamilovala a tahle byla oproti předešlým slabá, takže mi velké Vánoční očekávání nepřinesla.

Magrata15
13.05.2020

Lou je úspěšný, pracuje ve velké firmě, má spoustu peněz, auto, dům, je pohledný, má pěknou a navíc chytrou ženu, krásnou dceru a roztomilého malého synka.
Veškerý svůj čas ale tráví v práci a rodině se moc nevěnuje.
Jednoho dne ho zaujme mladý žebrák Gabe, sedící před vchodem do firmy. Nejprve mu nabídne kávu a pak i práci poslíčka. Gabe mu časem jeho dar oplatí.
Tajemný příběh o tom, jaké hodnoty jsou v lidském životě důležitější.

pip11
19.02.2019

Hezký příběh o pravdě, co je v životě opravdu důležité.

kilometr
28.11.2018

Neuvěřitelně špatná kniha!!!(knihovnice mě varovaly,že se mi to líbit nebude a doporučovaly mi do čtenářské výzvy Krtka a Vánoce).Doporučuji místo jejího čtení,trávit více Vašeho času s Vašimi milovanými.Ta jediná hvězda je za obálku a stydím se za ní.Tohle je jasný ODPAD!!

JanaPET
18.11.2018

Spisovatelka jako vždy skvělá !
Románu nemám co vytknout... kniha se čte samá, nemohla jsem přestat číst pozdě do nocí ...Pak dlouho po přečtení jsem nad příběhem přemýšlela...

knihovnička007
20.09.2018

Krásné vyprávění o tom, že jsou na světě důležitější věci než moc, postavení, hromada peněz a velký dům.

Čas je cennější než zlato a diamanty, cennější než ropa nebo jakýkoliv poklad. Čas je věc, které nikdy nemáme dost. Čas se nedá zabalit, ozdobit pentlí a položit pod vánoční stromek. Čas se nedá darovat. Můžeme ho ale sdílet.

Lou mi hrozně lezl na nervy svým chováním. O to víc jsem fandila Ruth, Lucy a Koblížkovi. Snad máme každý svého Gabriela.
Jen mne mrzí, že jsem knihu nečetla o Vánocích...