Vadná

Vadná https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284598/mid_vadna-zrM-284598.jpg 4 259 90

Vadná / Chybná série

Celestine North má skvělý život. Je vzorná dcera i sestra, spolužáci i učitelé o ní mají jen dobré mínění a ona sama randí s okouzlujícím Artem Crevanem. Ale pak se Celestine dostane do situace, ve které musí udělat zásadní rozhodnutí. Poruší pravidla a nyní čelí důsledkům svého rozhodnutí. Mohla by být obviněna, odsouzena a označena jako VADNÁ. Ve svém dechberoucím debutu pro dospívající čtenáře líčí autorka několika bestsellerů společnost, pro kterou je na prvním místě dokonalost ve všech směrech a jakýkoli nedostatek či VADA jsou potrestány. A v této společnosti musí mladá dívka udělat rozhodnutí, které jí může stát vše...... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Omega

Flawed , 2016

KaterinaS13
23.07.2021 4 z 5

Nejdřív jsem se zalekla zařazení do kategorie Young Adult a prvních pár stran jsem se obávala kycovite romantiky. Kniha mile překvapila, pouštím se do dalšího dílu. Co mě zaráží je, že někde se hlavní hrdinka jmenuje Celestine West, někde North a někde dokonce Severková...

guardian
24.06.2021 4 z 5

Škoda té obálky a zařazení do kategorie "Pro děti a mládež". To totiž potenciálního čtenáře celkem odradí, protože obálka vyvolává dojem, že se vážně jedná o knihu řešící pubertální problémy dívek. A přitom je to vážně škoda, protože o tom to fakt není. Závažnost tématu připomínající knihy G. Orwella si rozhodně nemůže dítě nebo dospívající člověk zcela uvědomit.
Já knize tleskám, rozhodně patří mezi ty, jejichž pokračování mě zajímá. Vytkla bych jen nějaké detaily, které jsou spíše otázkou subjektivního cítění než objektivního hodnocení. Rozhodně stojí za přečtení.

Hanča123
16.05.2021 5 z 5

Baječná knížka, přečetla jsem ji jedním dechem. Úplně jsem se vžila do hlavní hrdinky Celestine. Určite si chci přečíst pokračování. Prostě paráda!

BiancoM
14.03.2021 4 z 5

Určitě si přečtu pokračování!

zinon
10.03.2021 5 z 5

Pomalejší rozjezd, ale nakonec se z toho vyklubal zajímavý příběh, který jsem si moc užila.

Dzovicek
02.03.2021 3 z 5

Taková oddychovka, i když chvílemi houstne atmosféra :-) určitě si přečtu pokračování.

Polinka92
01.02.2021 5 z 5

Páni! To byla jízda! Vskutku úžasně odvedená práce!

EvelinaLang
22.01.2021 5 z 5

Původně jsem tuhle knihu vůbec neměla v úmyslu číst, ta obálka je příšerná! Vyvolávalo to ve mně dojem, že jde o nějaké erotické čtení, ani nevím proč. Rozhodně mě nenapadlo, že jde o nějakou dystopické dílo. Styl je jednoduchý, ale čtivý. Líbilo se mi vylíčení emocí hrdiny, které dle mě bylo hodně věrohodně vykresleny. Celkově se mi příběh líbil.

Nelička
24.11.2020 5 z 5

Parádní námět, super příběh. Něco tak nadčasového a perfektně čtivého jsem snad ani nečekala... Úplně pidi vada na kráse je, že se jedná o YA čtení, čehož nejsem vyloženě příznivkyně.. Ale za tu svým způsobem napínavost to dokážu odpustit... a URČITĚ si přečtu další díl :-)

Kajachow2
29.10.2020 5 z 5

Tohle si prostě musí přečíst každý, KAŽDÝ...je to kniha s hlubokou myšlenkou.... ukazuje společnost, je to neskutečně nespravedlivé a strhující....
Hlavní hrdinku Celestine (která se mimochodem někde píše s příjmením West a někde s North, což mi nedává žádný smysl) jsem si naprosto zamilovala....
Knížka mě dost přinutila i ve svém životě k jinému přemýšlení, více logickému....a hlavně poukázala na to, jak se téměř nikomu nedá věřit, jak je těžké rozeznat člověka, který vám chce pomoct, od člověka, který vás chce použít pouze jako figurku ve vlastní hře...

Knížku doporučuji každému ❤️

tittanie
18.10.2020

Ze začátku jsem si nadávala, co jsem si to půjčila, ale nakonec jsem knihu přečetla jedním dechem. Atmosférou mi moc připomínala Selekci.

dadulik
11.10.2020 5 z 5

"Nikto z nás nie je dokonalý. Nepredstierajme, že sme. Nebojme sa toho, že nie sme. Neškatuľkujme druhých a netvárme sa, že nie sme rovnocenní. Zapamätajme si, že byť človekom znamená mať a robiť chyby, a poučme sa z každej, aby sme ich už nespravili znova."

Chytuš
07.07.2020 5 z 5

Trochu mi to celé připomnělo Shustermanovo Bez šance nebo sérii Hunger games - mladá dívka, která se musí postavit systému a rozcupovat ho na cucky.

Celestine West je inteligentní a krásná dívka na prahu dospělosti, kterou (jak už to tak u takových dívek chodí) zajímají kluci (hlavně tedy jeden) a to, jak být dokonalá a rozhodně ničím nevyčnívat. Systém, ve kterém žije, totiž morální selhání jakékoli osoby může uznat za vadné. Abychom si rozumněli - neprovedou nic zakázaného nebo protizákonného (na to mají v systému normální policii, soudy a vězení), ale selžou morálně - lžou, špatně se rozhodnou nebo překročí uznávané společenské meze. Celý systém bedlivě střeží morální soudci - dohlížitelé a Výbor. Pokud někoho shledají vadným, takovou osobu ocejchují a ponechají živořit na kraji společnosti. Celestine takový systém nevadí, dokonce ho podporuje - až do doby, kdy sama udělá něco, co se ve společnosti netoleruje (a rozhodně to naší optikou žádný přestupek není, ba právě naopak) a to začne ten pravý fičák...

Jediné, co knížce musím vytknout je ta naprosto otřesná obálka. Ten, kdo jí navrhoval, by potřeboval vytahat za obě uši - k obsahu se totálně nehodí. Pokud bych si měla čtivo vybrat podle obálky, tak téhle knize bych se vyhnula kilometrovým obloukem....

"Má někdejší sebejistota a předstíraná odvaha, nebo jak to vlastně nazvat, jsou ty tam. Poučila jsem se, že být odvážný znamená prožívat strach uvnitř, na každém kroku. Odvaha nepřevládne jen tak, její boj se projevuje v každém vašem slově a na každém kroku. Je to takový tanec, zápas o to, jestli jí dovolíte prosáknout na povrch. Odvaha pomáhá překonat strach, ale skutečně odvážní můžete být jen za cenu nesmírného strachu." str. 108

happystar
08.06.2020 5 z 5

Vůbec jsem nevěděla co mám od knihy čekat,ale je to naprostá pecka!!!

kindlova42
22.05.2020 5 z 5

Tato kniha se ke mně dostala úplnou náhodou. Podle její obálky jsem si o ní moc nemyslela, bude to jen nějaká oddechovka o nějaké puberťačce nebo něco takového. Ale ve skutečnosti mi Vadná vyrazila dech, protože je to napínavá, zajímavá, dystopická knížka se skvělým příběhem! Zhltala jsem ji za dva dny a nechtěla jsem jít ani spát, jak jsem byla zažraná do děje a chtěla vědět co bude dál. K mému veselému překvapení, by měl za měsíc vyjít u nás druhý díl, takže si ho určitě koupím, protože chci vědět jak to všechno dopadne :)

Damonka12
13.04.2020 4 z 5

4,5 od knihy jsem toho moc nečekala a byla jsem velice překvapená a nadšená. Musím sehnat i další díl.

8243
02.03.2020 4 z 5

Po přečtení knihy a poděkování autorky v knize se nemohu zbavit dojmu, že ten kdo věří v minulé životy by autorka mohla být Žid, který si zažil ponižování za druhé sv. války gestapem a dnes nám to předala formou knihy Vadná.

Kjája
29.02.2020 4 z 5

Čekala jsem oddechové čtení pro puboše...Omyl.Je to kniha k zamyšlení. Malinko mi připomněla Orwellovo 1984. Jen škoda, že musím čekat, až bude v knihovně k dispozici druhý díl.

vlkcz
08.02.2020 3 z 5

Čím to, že se dystopiím tak daří právě v prostředí Británie (Irska)? Jenže tahle patří, dle mého, k těm slabším. Hlavní myšlenka není špatná, lidská posedlost cejchováním (ne tím rozpáleným železem, ale slovy) těch druhých, pocit, že jsme lepší než oni, ochota nechat si vymývat mozky, pokud nám to dá pocit nadřazenosti, popření lidskosti, to všechno je OK. Jenže svět, do kterého to autorka zakomponovala je příliš logicky nesoudržný a děravý a chování jednotlivých postav zrovna tak. Prostě ukázkově průměrná kniha.
A proč se v anotaci mluví o Celestine North, když v knize hrdinku oslovují slečna Westová, to mi taky není jasné.

michaela0810
07.01.2020 4 z 5

Pěkné čtení, poutavé, mělo to spád. Dosud jsem se s tímto typem žánru nesetkala nebo spíše se mu vyhýbala, ale bylo to tak čtivé, že mě to bavilo. A obálka knihy mě upoutala, a proto jsem po ní sáhla.