Dokonalá

Napínavé, šokující a romantické pokračování bestselleru Vadná je konečně tady. Když jsme uznali všechny své chyby, konečně můžeme dosáhnout dokonalosti ... Celestine North žije ve společnosti, která vyžaduje dokonalost. Poté, co byla „morálním soudem“ označena za Vadnou, její svět se zhroutil a svoboda je pryč. Vzhledem k tomu, že jí soudce Crevan označil jako největší hrozbu pro společnost, utíká před světem jako duch spolu s velmi atraktivním Carrickem, jediným člověkem, kterému může věřit. Ale Celestine má tajemství, které může celý „vadný“ systém zničit. Soudce Crevan má navrch a čas pro Celestine se krátí. Musí učinit volbu: zachránit sebe sama, nebo riskovat svůj život, aby zachránila všechny Vadné. A co je nejdůležitější ze všeho: může dokázat, že být člověkem samo o sobě znamená být vadný....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435970/dokonala-4mY-435970.jpg 4.351

Vadná / Chybná 2.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, King Cool

Perfect, 2017

Kniha Dokonalá

Nelička

Bylo to skvělý, poutavý a dost rychlý čtení.. Bohužel na můj vkus už trochu překombinovaný. První díl byl geniální a líbil se mi trochu víc. Hlavně tím prvotním šokem z celého "vadný". Od tohoto dílu jsem čekala něco maličko jinýho, ale neva. I tak se mi líbil. Jen asi ne tolik jako ten první....

zinon

První díl se mi líbil více....dojal mě. Také mě zaujalo, jak si mohou dva lidé vybudovat tak silné pouto, aniž by spolu promluvili. Po emoční stránce opravdu top. Druhý díl byl také pěkný, ale emočně a dějově už ne tak dobře zpracovaný.

PetraBery

Pokračování Vadné je dle mého názoru stejně podařené jako první díl. Hrdinka Celeste mi byla sympatická, celý příběh je psaný lehkou rukou, určený hlavně mládeži, ale k zamyšlení pro všechny. Jak je důležitá svoboda a mít možnost vlastní volby. Slovy z knihy - logika a soucit. Za mne palec nahoru :o).

vlkcz

Oproti prvnímu dílu mnohem uvěřitelnější podání prostředí a atmosféry světa. Citlivě vyvážené napětí, přímá akce, romantika a hlubší myšlenky nenechají čtenáře, aby se nudil. Nakonec ani ti záporáci z toho nevycházejí úplně jednoznačně, takže člověk hodně zvažuje, zda je úplně zatratit. I to urychlené zrání hlavní hrdinky je vcelku uvěřitelné.
Prostě hodně příjemné čtení.
Jediná věc je na pováženou, ale to není chyba autorky. Když už musí každý díl překládat někdo jiný, tak by snad mělo být samozřejmostí, že si přečte, jak se s tím popasoval jeho předchůdce. Pravda, už u prvního dílu nebylo jasné, zda je Celestine Northová nebo Westová, ale proč je, proboha, najednou Severková? To je kniha určena pro předškoláky, kteří by si s anglickým jménem neporadili? Vždyť ani z Harryho neudělali překladatelé Hrnčíře a nechali Pottera. To už je skoro zločin.
Doplněno 11.4.:
Dobrá, tedy ne zločin. Po vysvětlení překladatelky (za které děkuji) chaos se jmény nepadá na její hlavu.

certik003

Začátek jetrochu pomalejší, pak se děj konečně začal rozjíždět. V určité části knížky jsem si říkala, že to trochu kopíruje Hladové hry, že ji každý využívá a postrkuje tak, aby dosáhl vlastních cílů. Celestine je ale hezky převezla. Stejně jako v první knížce, i tady je spousta věcí k zamyšlení. Konec mi ale připadá takový moc učesaný, uvítala bych ho pro některé postavy drsnější.

kindlova42

Kniha se mi líbila :) Narozdíl od prvního dílu jsem měla již nějaká očekávání a ta se z většiny naplnila. První polovina sice utíkala trochu pomaleji a já jsem měla pocit, že je druhý díl slabší oproti prvnímu, ale druhá polovina dostala rychlejší spád a konec skvěle uzavřel příběh Celestine. Řekla bych, že série Vadná/Dokonalá má trochu podobný nádech jako Příběh služebnice, který nutí čtenáře přemýšlet o tom, jak je svoboda a demokracie křehká a jak snadno může být ukradená.

marara

Druhý díl Vadné se zase četl sám. Je to kniha o tom, že i zcela normální člověk se může stát inspirací pro mnoho ostatních. Zásadní je, aby uměl být soucitný, řídit se logikou a také aby měl podporu a důvěru svého okolí. Ahernová příběh prošpikuje krásnými metaforamy a moudry a to se mi líbí.

vlkove

Skvělé zakončení příběhu. Přiznám se, že první díl, mě bavil o trochu více. V prvním dílu bylo také více nečekaných zvratů a mnoho až nečekaně srdceryvných scén. Se zakončením příběhu jsem spokojená. Děj pěkně plyne, kniha se čte dobře, postavy jsou uvěřitelné. Jsem moc ráda, že kniha nakonec vyšla, patří určitě k jedněm z nejlepších dystopií.