Dokonalá

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavé, šokující a romantické pokračování bestselleru Vadná je konečně tady. Když jsme uznali všechny své chyby, konečně můžeme dosáhnout dokonalosti ... Celestine North žije ve společnosti, která vyžaduje dokonalost. Poté, co byla „morálním soudem“ označena za Vadnou, její svět se zhroutil a svoboda je pryč. Vzhledem k tomu, že jí soudce Crevan označil jako největší hrozbu pro společnost, utíká před světem jako duch spolu s velmi atraktivním Carrickem, jediným člověkem, kterému může věřit. Ale Celestine má tajemství, které může celý „vadný“ systém zničit. Soudce Crevan má navrch a čas pro Celestine se krátí. Musí učinit volbu: zachránit sebe sama, nebo riskovat svůj život, aby zachránila všechny Vadné. A co je nejdůležitější ze všeho: může dokázat, že být člověkem samo o sobě znamená být vadný....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435970/big_dokonala-4mY-435970.jpg 4.285
Série:

Vadná / Chybná 2.


Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , King Cool
Originální název:

Perfect, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Dokonalá

Charmedka
20. května

Dystopie miluji, stejně tak různé zvrácené světy, takovéhle čtení si vždy užiju a Cecelia Ahern rozhodně umí psát, takže kniha je zárukou kvality.

Možná byl první díl krapet lepší, ale to už tak bývá, zkrátka nový svět, nové pocity, ale Dokonalá rozhodně nezaostává za Vadnou, to vůbec ne. Navíc když vezmu v potaz, že tohle není běžný autorčin styl, tak ještě větší wow.

maruschka
14. ledna

Příběh OK, jen teda kde vzala hrdinka najednou řidičák, to mi nějak uniklo. A ten překlad... Některé konstrukce nedokážu nazvat věty ani při nejlepší vůli. A z příjmení Severková jsem se pokaždé osypala (nehledě na to, že překladatelka prvního dílu si dokonce vymyslela příjmení Westová. Docela by mě zajímalo, jak k tomu dospěla.). Ale to podstatné - téma a jeho zpracování je děsivě aktuální (zhruba tak devadesát let, jen v malých obměnách). Naše současné cejchování bez řádných soudů je obdobně šílené...


lenkaabooks
27.12.2021

Vadná a Dokonalá, taková je Celestine. Osmnáctiletá, cejchy poznamenaná dívka, která velmi rychle musela dospět. Komu věřit a komu ne. Kdo jen baží po moci a kdo má o systému pochybnosti a chce pomoci. V knize se hodně připomíná předchozí děj, to mi nevadilo, ovšem skřípala jsem zuby nad Severkovou, opravdu byl překlad nutný ?

Vendulik
12.12.2021

Kniha je bombastická. Skvělé zakončení. A není to jen kniha pro mládež.

Byla jsem jen překvapená kolik bylo nenávisti k lidem mezi sebou.

Hlavní hrdinka je sympatická a všechny postavy byly dobře vykreslené.

guardian
24.11.2021

První díl se mi líbil. Můj názor na něj vystihl komentář uživatele karolina0346, takže ho tu nebudu opakovat. Nicméně druhý díl už mě tolik nenadchl. Oproti prvnímu dílu na mě působí už vážně přehnaně, tak jako "americky" až vyumělkovaně. Pro hrdinku hraje spousta náhod a občas mi některé věci přišly celkem nelogické. Nevím. Asi by bylo lepší, kdyby se autorka nesnažila z druhého dílu udělat plnohodnotnou knížku a spojila první a druhý díl v jeden.

karolina0346
07.11.2021

Po nadšení z Vadné jsem se na Dokonalou těšila - a rozhodně nejsem zklamaná.
Příběh je propracovaný do posledního detailu, všechno důležité zaznělo v předchozích komentářích.

Co mi vadí, je obálka u obou knih a u tohoto dílu i název. Obsahu vůbec neodpovídají a kdybych Vadnou nedostala jako dárek, zřejmě bych po ní nikdy ani nesáhla.

Jo a s označením dívčí román teda nevím, nevím, příběh má vážné téma a obsahuje spoustu hlubokých myšlenek. Beru ho jako "plnohodnotný". A vlastně ani nevím, jestli bych ho v nějakých 13, kdy jsem fandila Jacqueline Wilson, dočetla.

intelektuálka
21.10.2021

Tuto knihu mi doporučili - a zdaleka není jen pro mládež ....
Protože žádný život nemůže být bezchybný - jak dlouho by nás bavila dokonalost ?

Zde je to o dívce Celestine, která porušila pravidla samozvaného " výboru " - a stala se vadnou a pronásledovanou ....

Že by byl svět bez empatie a soucitu ? Opravdu se není ke komu obrátit ?

Na to vše vám tato kniha odpoví - a já bych tuto knihu ráda vnímala jako fantasy ....

Doporučím.

PeLin
14.09.2021

Příběh Celestine naprosto miluji! Stejně jako první díl, i tento ve mně vyvolal silné emoce. Kniha vás rozhodně donutí přemýšlet a klást si otázku, co by to byl za svět, kdyby z něj vymizela lidskost, soucit, empatie, svoboda a kdyby věci, které jsou pro nás normální, již normálními nebyly. Podle mě opravdu silné téma a z některých momentů v knize až mrazí. Začátek knihy byl sice trošku pomalejší, ale jakmile se děj rozjede, drží si kniha stejné tempo až do konce. Hlavní hrdinka je sympatická, silná a hlavně lidská. Není neomylná a ví to o sobě, je plná pochyb, ale i odvahy. Jsem moc ráda, že tato kniha u nás vyšla, protože u mě se zařadila mezi nejlepší dystopie, které jsem zatím četla. Cecelii tleskám za takto čtivou sérii, která je, jak všichni víme, mimo její obvyklý žánr. Bravo.

1