keselylenka keselylenka komentáře u knih

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Úžasné čtení na závěr roku. Vypravěčský styl pana Folletta je za mě geniální, s relativně malým množstvím postav dokáže rozehrát skvělé divadlo. A co hodnotím úplně nejlépe je to, že postavy jsou lidsky a uvěřitelně vykreslené, žádná není jen vyložené kladná, i tyhle totiž mají své stinné vlastnosti, stejně jako my všichni.

08.12.2023 5 z 5

Všichni jsme milionkrát slyšeli o Lidicích a nikdo pomalu nezná Životice. Kde je chyba? Opět bravurní čtení, byť nejde jen o beletrii, které se četlo samo.

31.03.2022 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Když jsem přečetla první věty, viděla jsem to hodně skepticky, ale nějakým záhadným způsobem jsem knihu nedokázala odložit a za 2 hodiny měla přečteno. Možná je tohle přesně ta kniha, která by měla být součástí povinné četby ve škole. Náročné to není, ale přinutí vás to se hodně zamyslet.

28.07.2020 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

První díl série Cizinka jsem otevírala se skepsí. Slyšela jsem, že je podle knih seriál, ale nikdy jsem ho neviděla. Zatímco první díl mě zaujal, druhý už zcela pohltil. Tisíc stran se v tomto případě ztratí jako nic a člověk chce další a další dávku příběhu.

08.06.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak a mám za sebou. Musím říct, že jsem se přes horu negativních ohlasů bála, ale nakonec, možná i díky tomu, že jsem nečekala příliš, musím říct, že knížka splnila má očekávání. Ano hlavní hrdinka je ve velké části knihy protivná a podle mě neodpovídá 22leté ženě. Ano, v knize se velmi často opakují stejné věty, které hlavní hrdinka pronáší ve svých myšlenkách a podle mě se do knížky opravdu moc nehodí, např. "Do háje zelenýho". Každopádně v knize jsem si našla to své a určitě si přečtu i další díly. Jako oddechovou četbu, která Vás má na chvíli přenést jinam můžu doporučit.

18.11.2012 4 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Nejde jinak než dát 5 hvězdiček, byť pro mě nejlepší a nejsrdcovější byl první díl této trilogie. Musím přiznat, že období komunismu mi sedlo nejméně, ale to je rozhodně problém jen můj a ne autorky, protože kniha byla napsaná úžasně.

24.04.2024 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Za mě výborné čtení, které jsem si moc užila a nedokázala se od něj odtrhnout. Seriál jsem neviděla, ale hned jdu na něj, mám tušení, že Reese Witherspoon bude skvělá.

07.06.2023 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Za mě výborné čtení - četla jsem nové vydání z odeonu, které bylo velmi čtivě napsané. Velmi doporučuji. Je obdivuhodné, jak román z 19. století může být tak současný. Dneska je samozřejmě trend vykreslovat jen silné ženské hrdinky, které se ničeho nebojí, vše vyřeší a nenechají se nikým a ničím ovlivnit, ale myslím, že takových paní Bovaryových mezi námi žije stále až až.

29.05.2023 4 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Peter May nezklame, dobře se to čte, stránky vám utíkají pod rukama. Nečekejte ale zase žádná překvapení, prostě zase pohodová detektivka, kde Enzo vše ladně vyřeší.

25.04.2023 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Cokoli napíšu nevystihne velikost a aktuálnost téhle knihy. Stačí si zapnout Instagram a všechno to tam je. Bohužel. Doporučuji všem, youtuberum zvláště.

03.12.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hezká kniha, příjemně propojený příběh. Něco mi ale chybělo, nedokázala jsem se na hlavní hrdinku napojit a až mi bylo jedno, jak to s ní dopadne a to není dobře. Málo jsem jí viděla do duše.

28.07.2022 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Když si tohle přečtete nebudete možná svou tchýni milovat více, ale rozhodně nad ní začnete přemýšlet a možná ji i začnete chápat. Tahle kniha má tak málo stran, že ji v pohodě sfouknete za den, ale odehrává se v ní tolik emocí, tolik myšlenek, tolik pravdy. Skvělé

23.05.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělý silný příběh, který by podle mě stejně dobře fungoval i bez toho, aby se musela tvořit nějaká alternativní historie. Ta mě rušila.

26.02.2022 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Poslouchala jsem jako audioknihu a interpretace Otakara Brouska se mi velmi líbila. Děj zpočátku utíkal trochu pomalu a trvalo mi se zorientovat, ale nakonec jsem ráda, že jsem vydržela. Moc pěkný příběh.

13.09.2021 4 z 5

Katova dcera a čaroděj Katova dcera a čaroděj Oliver Pötzsch

Opět nemůžu jinak než nešetřit superlativy. Autor opět našel něco nového, opět mimo jiné posunul i příběh rodiny a skvěle to zasadil do dobových reálií.

29.08.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Po kampani, která se nese kolem Mlčících fontán jsem čekala velmi mnoho. Tohle byla první kniha od autorky, kterou jsem vzala do rukou a budu teď hodně váhat, jestli šáhnu po další. Bylo to opravdu šedé, nezanechalo to ve mě žádnou emoci. Přitom námět je zajímavý, text čtivě napsaný a kapitoly krátké, takže se dobře čtou. Ale něco tomu žalostně chybělo.

13.01.2021 2 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Při prvních větách jsem se až lekla, že tohle se přece nedá číst, ale nakonec jsem přečetla za 1 den. Miluji cestopisy psané ženami, jsou jiné a tohle nebyl jen cestopis. Tady na mě dýchlo tolik emocí jako už dlouho z ničeho ne.

06.01.2021 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Za mě mnohem lepší než první díl. Na začátku jsem se sice bála, že příběh z historie bude mít stejný scénář jako u první sestry, ale nebylo tomu tak. Takže až na ten možná moc nereálný začátek super a moc de těším do Anglie v dalším díle.

28.10.2020 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Ačkoli má kniha nesměly rozjezd v půlce už jsem příběh milovala a na konci litovala, že mě čeká pauza než se dostanu k druhému dílu.

26.09.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tohle bylo něco. Příběh je originální, vlastně i reálný a od první chvíle jsem ho nemohla odložit. Konec byl neočekávaný a rozhodně jsem zvědavá jak se vyvine v dalších dílech.

31.05.2020 5 z 5