Vážka v jantaru přehled

Vážka v jantaru
https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74937/bmid_vazka-v-jantaru-Yhs-74937.jpg 4 1111 1111

Cizinka / Outlander série

< 2. díl >

Kniha navazuje na první díl s názvem „Cizinka“. V něm se mladá žena Claire, která tráví na skotském venkově po konci druhé světové války své druhé líbánky, ocitá po doteku záhadných menhirů o dvě stě let zpět v období, kdy vrcholí snahy Stuartovců o znovuzískání skotského trůnu a do boje jsou vtaženy i skotské rodinné klany. Claire je přinucena pod vlivem krutých okolností provdat se za Skota jménem Jamie Fraser, do kterého se postupem času velice zamiluje a místo možného návratu ke svému prvnímu manželovi a do moderní doby zůstává s ním. Tento díl nás přivádí do Francie, kam se Jamie se svou manželkou Claire ukryl před brutálním útokem velitele anglické pevnosti ve Skotsku, který jej neprávem nařkl z vraždy a udělal z něj tak psance. Jeho příbuzný mu nabízí nejen střechu nad hlavou, ale i luxusní bydlení a přístup do vyšší společnosti tím, že ho v jeho nepřítomnosti bude zastupovat a povede mu obchod s vínem. V Paříži se také u dvora objevuje skotský následník, který zde žije v exilu a snaží se získat prostředky pro další válečný pokus o nástup na trůn...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Plejáda
Originální název:

Dragonfly in Amber , 1992


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vážka v jantaru. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (206)

VasnivaCtenarka
28.04.2024 5 z 5

HODNOCENÍ AUDIOKNIHY:
33 hodin a 50 minut – tak dlouho bude trvat vaše návštěva Francie a Skotska spolu s Claire a Jamesem. Zamilovali jste si první díl Cizinky? Pak Vážka v jantaru je skvělým pokračováním, který vám mohu jednoznačně doporučit.

Příběh opět nabízí skvělý požitek. Autorka Diana Gabaldon potvrdila, že její spisovatelský um bude těžko překonatelný a nabídla nám nádherný a barvitý příběh, který se poslouchá jedna báseň. Skvěle propracované detaily dodávají příběhu na uvěřitelnosti a věřte, že jim budete držet palce po celou dobu poslechu.

Korunu tomu nasadí hlas Jitky Ježkové, která je zkrátka naprosto nepřekonatelná! Během 33 hodin by člověk čekal, že při poslechu narazí na nějaké to „hluché místo“, ale ne – tady žádné hluché místo nebylo! Ani jedno jediné. Je to opravdu obsáhlý poslech, kde se mísí fantazie, lidská síla, odhodlání, houževnatost, láska a historie. Z toho zkrátka nemohlo vzejít nic jiného, než kouzelné a velkolepé dílo, které si získá všechny.

Brzy již vyjde v audiopodobě také Mořeplavec – další díl série Cizinka. Už si na něj brousím uši

Audioknize nemůžu vytknout vůbec nic. Vůbec nic! Je to zkrátka geniální, zábavné, milé a napínavé. A pokud milujete historii, tak i poučné.

terryaknihy
08.01.2024 5 z 5

Vážka v jantaru je tedy druhým dílem a tentokrát nás příběh zavádí do královské Francie, konkrétně do Paříže, kam Jamie s Claire utekli. Díky rodinným konexím i skrze prodej vína se naše milostná dvojice dostává přímo ke dvoru a snaží se o jeden cíl - odvrátit nemožné a zachránit skotské klany. I když Paříž není Skotsko a Hrad Lallybroch mi chyběl, tak i zde nám Gabaldoni představuje několik nových osob, dostáváme se tu k velkému politikaření a zároveň nás seznamuje s místní smetánkou a jejich pletichařením. Příběh je místy velmi popisný, ale v rámci audioknihy jsem tuhle věc uvítala (v papírové podobě na to úplně nejsem). Jedno se však Gabaldoni musí nechat. Rozhodně nepíše předvídatelné příběhy a dokáže pokaždé šokovat svými zvraty
Kdo je fanoušek seriálu, tak ho začátek knihy nepřekvapí, ale pro “pouhé čtenáře věřím, že když se pustí do prvních stran, doslova se vyděsí. Zároveň je to bude nutit v příběhu pokračovat, protože prostě musíte vědět proč!
Knihu jsem měla možnost si poslechnout v audio podobě a hlas Jitky Ježkové je k této sérii naprosto fenomenální, takže moc doporučuju :)!


Plativa
04.11.2023 5 z 5

V některých částech knihy jsem měla vážně pocit, že Vážka v jantaru předčí první díl Cizinky. Možná ano, možná ne. Začátek pro mě byl velké rozčarování, až jsem z knihy byla smutná, že příběh musí dopadnou zrovna takto. Ale jak se děj rozvíjel a příběh se vrátil zpět do 18. století, opět jsem celé knize propadla. Potřebuji se nutně podívat do Skotska, už tam plánuji dovolenou. Knize dávám 10/10 a těším se neskutečně na další díl!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Vážka v jantaru v seznamech

v Právě čtených73x
v Přečtených1 808x
ve Čtenářské výzvě184x
v Doporučených120x
v Knihotéce744x
v Chystám se číst360x
v Chci si koupit79x
v dalších seznamech9x