Mořeplavec

Claire zjišťuje, že Jamie u Cullodenu nepadnul, ale žil dál a vrátil se na své panství. Zde se několik let skrýval v jeskyni, kam mu jeho poddaní nosili jídlo, než se vydal Angličanům, aby jeho lid přežil z peněz za jeho hlavu. Při pobytu ve věznici se spřátelí s jejím velitelem, jehož život kdysi ušetřil, a zároveň objevuje tajemný zlatý poklad u severního pobřeží. Po rozpuštění věznice jsou vězni převeleni do amerických kolonií, ale Jamie je ušetřen a poslán jako sluha na anglický statek... 1. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93544/big_moreplavec-IfR-93544.png 4.4713

Cizinka / Outlander 3.

Vydáno: , Plejáda

Voyager, 1993

Kniha Mořeplavec

escapelle
předevčírem

Až Mořeplavec mě opravdu bavil. Ale jen proto, že kniha byla dějove hodně rozdílná oproti seriálu, to mě bavilo, ty rozdíly.
Ale Cizinka se mi velmi těžko hodnotí. Protože jako první jsem viděla seriál, který miluju a viděla jsem ho 6x.Miluju všechny filmové postavy. Angusem počínaje, přes Ruperta, Dougala, samozřejmě Murtagha k Jamiemu a Claire. Ale těm filmovým. Z prvních dvou dílů na mě nešla žádná chemie, vášeň, nic. Až v tomto třetím díle to bylo o dost lepší. Nemilovat filmové zpracování, knihy bych asi nedočetla. Scény, které mě ve filmu dostaly do kolen jsou v knize zmíněné dvěma větami. Je to prostě takové hrozně syrové v hektolitrech omáčky Celou knižní sérii bych nedala zcela určitě. Z knížek vlastně neznám,ani toho Jamieho, ostatní postavy už vůbec ne. Ale čtu to, dočtu, ale jen proto, že jsem prostě fanynka a chci vědět, v čem se liší seriál od knih.

annes

(+ SPOILER) Jedamane, konečně dočtený:-D: Nějak jsem knihu četla s přestávkami dva roky. Nějak sem z knihovny nosila hodně knih a tak ty domácí šly stranou. No jsem zvědavá zda ještě letos nebo příští rok, ale velmi ráda bych se vrátila do Nového světa a zavezla se do příběhu J&C. Je to vážně napínavý, ti dva se vůbec nenudí, stále na cestách a stále samé dobrodružství. Rozhodně jsem se nenudila.

Aaron Lewis

Příjemné čtení. Ze začátku mě bavila víc Claire, to zjišťování, že je Jamie naživu a tak. Brianna už byla taky trochu lepší. Některé pasáže byly úplně stejné jako v seriálu, jiné ne. Něco jsem úplně zapomněla, ale celkově mám pocit, že kniha byla lepší. Fergus s Marsali mě bavili, těším se na ně i v dalším díle.

Jedinou výtku mám k tomu, že jsou sice o dvacet let starší, ale jsou úplně stejní jako byli v prvním díle (alespoň mám takový pocit), ale těžko říct, když jsem to nečetla najednou.

A jedno dobrodružství za druhým. Ale tak nějak příjemně. A vůbec mi nepřišlo, že to mělo tolik stránek. Četlo se to samo.

Verunkavo

Určitě lepší, než předchozí díl - Vážka v Jantaru. Od začátku do konce plný napětí a akce, vůbec jsem se nenudila... :)

hanka9238

(+ SPOILER) Tak tenhle díl mi bavil zase na 100%, jako díl první. Začátek byl opravdu napínavý, pak když se setkali to bylo velice dojemné. Krásně napsaná knížka, někdy těch zvratů bylo trochu moc, ale mne to nevadilo, spíš na opak. Teď mohu zkouknout 3. Řadu seriálu a začít číst 4. díl knížky. Opravdu jsem ráda, že jsem na tuto sérii narazila, i když to bylo fakt velkou náhodou.

ujunka
09.11.2021

Asi si budu muset dát od Claire i Jamieho oddech, třetí kniha v řadě už byla na mě moc. Od půlky se mi kniha celkem vlekla a o Claire jsem si párkrát pomyslela, že se chová jako kr.áva.,protože občas přes svou tvrdohlavost napáchá víc škody než užitku.
Dám teď jiný žánr a uvidíme, jestli se k Cizince nevrátím už jen ve formě seriálu.

Jita160
25.05.2021

(+ SPOILER) Tak to byla vážně plavba, kterou jsem si nesmírně užila.Setkani Carie a Jamieho bylo vážně úžasné na to jsem se obzvlášť těšila.
Nevadí mě tolik stránek ale tohle už byla síla...ještě z žádné knihy mě tak nebolelo tělo a ruce.
Díky autorce za velkolepou četbu na ,kterou jen tak nezapomenu.

akynom22
25.05.2021

Cizinka dobře a napínavě napsané, Vážka v jantaru OK, ale Mořeplavec to už mi nějak nešlo číst. Za mě už moc překombinované.