Vážka v jantaru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha navazuje na první díl s názvem „Cizinka“. V něm se mladá žena Claire, která tráví na skotském venkově po konci druhé světové války své druhé líbánky, ocitá po doteku záhadných menhirů o dvě stě let zpět v období, kdy vrcholí snahy Stuartovců o znovuzískání skotského trůnu a do boje jsou vtaženy i skotské rodinné klany. Claire je přinucena pod vlivem krutých okolností provdat se za Skota jménem Jamie Fraser, do kterého se postupem času velice zamiluje a místo možného návratu ke svému prvnímu manželovi a do moderní doby zůstává s ním. Tento díl nás přivádí do Francie, kam se Jamie se svou manželkou Claire ukryl před brutálním útokem velitele anglické pevnosti ve Skotsku, který jej neprávem nařkl z vraždy a udělal z něj tak psance. Jeho příbuzný mu nabízí nejen střechu nad hlavou, ale i luxusní bydlení a přístup do vyšší společnosti tím, že ho v jeho nepřítomnosti bude zastupovat a povede mu obchod s vínem. V Paříži se také u dvora objevuje skotský následník, který zde žije v exilu a snaží se získat prostředky pro další válečný pokus o nástup na trůn......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74937/big_vazka-v-jantaru-Yhs-74937.jpg 4.4993
Série:

Cizinka / Outlander 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Plejáda
Originální název:

Dragonfly in Amber, 1992


více info...
Nahrávám...

Komentáře (202)

Kniha Vážka v jantaru

DragonflyT
02. dubna

Druhý díl byl trochu rozvláčný, ale v celkovém pohledu mě bavil. Líbí se mi, jak jsou postavy zasazeny do historického dění. Také oceňuji způsob, jakým je příběh vystavěn (kdy jsme na začátku uvedeni do určité situace a postupně odkrýváme, jak k ní došlo). I přesto, že první díl mě bavil více a s touto knihou jsem měla ze začátku trošku problém, hodnotím ji velmi kladně. A protože jsem zvědavá na další dobrodružství Claire a Jamieho, časem si pořídím další díl.

Evkaha
02. února

Tak druhý díl taky fajn. Mohlo být něco popsáno víc do hloubky a někde naopak ubráno. I v tomto případě za mě seriál lepší


VeruMalfoy
13.11.2022

Milovala jsem první díl série a stejně tak miluju tento, i když mi trvalo trošku déle, než jsem se jim prokousala. Nakonec jsem ráda, že jsem to nevzdala. Bavila mě každá pasáž a každá část, i když každá z nich jiným způsobem. Řekněme, že jsem na každou část knihy potřebovala být jinak naladěná. Takže jsem knihu četla několik měsíců, možná půl roku, což je u mě fakt dlouho, ale stálo to za to. Kniha je velice proměnlivá – chvílemi napínavá, chvílemi romantická, chvílemi zábavná a chvílemi prostě odpočinková. Myslím, že každý si v ní najde to své. V sérii rozhodně pokračuji.

Florindela
30.10.2022

(+ SPOILER) Nevím... V porovnání s Cizinkou byl tento díl slabý... děj se příšerně táhl, nemělo to spád a jiskru jako Cizinka. Přišlo mi, že autorka je placená od stránky, jinak přece není možné, aby děj takto natahovala.
SPOILER
Nemůžu si to odpustit, ale pokud přečtu 950 stránek, tak na ně mít názor prostě musím. Takže divoký Skot z drsné skotské vysočiny a najednou ve Versailles? Přerod v uhlazeného úředníka a účetního, spolu s Claire účastnícího se večírků a plesů u Ludvíka? Neee.... Nechce se tomu věřit. Autorka nás zkouší... A pak najednou návrat zpět do Lallybrochu a pak najednou do války..?? Při rychlosti tehdejšího cestování, no nevím jak by to všechno stíhali. A co jedli a kde spali a kde se myli? To je prostě přeskočeno. Nicméně podrobné popisy hnisajících a amputovaných končetin i jiných částí těl z nemocnice v Paříži jsou nechutně detailní. Začátek i konec knihy se odehrává v roce 1968, to znamená, že Claire žije už 20 let v současnosti a vzhledem k tomu, že existují další díly knihy, tak asi zase bude přecházet v čase. V současnosti se mi zdá ještě méně sympatická než v historii. Následující díl se jmenuje Mořeplavec. Nejsem si jistá, že to ještě budu číst. Způsob psaní autorky už jsem z obou prvních dílů poznala a asi nás čekají nekonečně dlouhé popisy toho, jak je Jamiemu špatně a jak trpí, potažmo co a jak zvrací, neboť jak jsme se dozvěděli v tomto díle, trpí mořskou nemocí jen při pohledu na hladinu rybníka, kde plave kláda.
Seriál jsem neviděla a vidět se nechystám.

Nunynka
27.09.2022

Tak po strašně dlouhé době, kdy jsem tuto knihu prokládala jinými knihami, mám dočteno. Moc se mi líbí napínavé pasáže,kde se něco děje,ale je tam i spousta pro mě hluchých míst. Taky jsem se občas ztrácela ve jménech,ale tak to prostě v knize,kde je postav hodně už bývá. Do dalšího dílu jsem se původně už nehrnula,ale ten konec mě trošku nahlodal,jestli jen si další díl neprecist.

Nika151
21.09.2022

Bože, děkuji Ti za tak úžasné knihy..Nejdříve jsem byla smutná z toho, jak příběh začal, jenže pak se rozjel a měl strhující závěr. Takový, který Vás nutí sáhnout po další knize.

soul.music
25.08.2022

Vážka v jantaru se čte jedním dechem, je vtipná a stejně návyková jako celá Cizinka. Nebrání tomu ani jisté rozporuplnosti, které čtenář v textu mnohdy objeví, a které ostatně autorka sama sebekriticky přiznává. Jelikož jsem knihu četla až po seriálu, musím říct, že mě některé pasáže bavily i víc než v seriálové podobě (např. celý rok 1968).
Každopádně pokud se na knihu teprve chystáte, rozhodně NEDOPORUČUJI číst překlad Roberta Dastycha (např. vydání z roku 2011, tedy ještě bez seriálové obálky). Je to nejhorší knižní překlad (čehokoliv), na který jsem zatím narazila. Překladatel se zjevně vůbec nezamýšlel nad tím, co překládá, ani nad historickými reáliemi. U mnoha scén čtenář kvůli překladu ani nechápe, co přesně se tam odehrává. Co je ale největší ostudná "bota" v celém překladu: Jamieho důvěrné oslovení Claire, které v originále zní Sassenach , nejčastěji překládané jako Anglánko, překladatel převedl jako Sassenachová (!). Absolutní nepochopení slova i souvislostí! Po pár desítkách stránek jsem knihu musela odložit a radši jsem si kazila oči na mobilu s e-knihou v překladu Anny Polanské, který je mnohem lepší.

Laf
22.07.2022

Skvělé pokračování. I když mi to místy přišlo zdlouhavé, ráda jsem se ke knize vracela, abych se dozvěděla, co bylo dál. Líbilo se mi to a za přečtení to opravdu stojí :)

1 ...