Cizinka

Jsme v roce 1945 a armádní zdravotní sestra Claire Randallová přijíždí se svým mužem Frankem na skotský venkov, aby tu prožili své druhé líbánky. Po válečných hrůzách, kdy Claire pracovala v polní nemocnici ve Francii a svého muže, jenž také sloužil v armádě, viděla za celou dobu jen třikrát, se konečně oba radují ze společně strávených chvil a plánují budoucnost. Poklidná skotská vesnice se jeví jako ideální místo pro vzájemné sblížení a jaro láká k výletům do romantické a pověstmi a mýty opředené krajiny. Frank, který miluje historii, tu navíc nachází stopy po svém anglickém praprapředkovi, kapitánu Jonathanu Randallovi, jenž byl velitelem anglické vojenské pevnosti Fort William v polovině 18. století. Poklidný idylický venkov však skrývá nečekaná tajemství a překvapení. Jsou to především dávné mýty a pověry, které zdejší obyvatelé úzkostlivě dodržují i ve 20. století, ale také místa, kde se dějí nezvyklé a nepřirozené úkazy. Jedním z nich je kopec Craigh na Dun, na němž při jedné ze svých botanických expedic objeví Claire megalitickou stavbu. Je to kamenný kruh podobný proslulému Stonehenge v Jižní Anglii. Dotkne se jednoho z menhirů a pak se to stane. Ve změti zvuků a neurčitých představ se přenese o dvě stě let zpátky. Do časů kapitána Randalla, který bojoval se skotskými klany a krutě hájil zájmy anglické koruny na Skotské Vysočině......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37101/big_cizinka-lPC-37101.jpg 4.32055

Cizinka / Outlander 1.

Vydáno: , Plejáda

Outlander, 1991

Kniha Cizinka

misha_015

Kniha se mi v některých úsecích četla lépe, v některých hůře. Autorka dokázala úžasným způsobem popsat Skotsko a jeho obyvatele před 200 lety a přiblížit nám tak zvyky tehdejší doby. Příběh Claire a Jamieho je romantický, plný vášně a odhodlání obětovat se jeden pro druhého. Je to zajímavé čtení, někdy trochu zbytečně protáhlé, ale ve výsledku skvělé.

Jarka88

Zajímavé čtení.Knihu doporučuju

andreamrs

(+ SPOILER) Jedným z mých největších knižních restů byla série Cizinka. Přiznám se, že mě od čtení hodně odrazovala tloušťka jednotlivých dílů. Nicméně u prvního dílu mi to hodně rychle uteklo. Do čtení jsem se vlastně pustila hlavně kvůli tomu, že mě už delší dobou lákal seriál. Knihu jsem rozečetla asi tři dny předtím, než jsem začala koukat na seriál, abych měla jistotu, že se dívám na to, co se v knize už odehrálo.

Obojí můžu maximálně doporučit. Kniha se četla sama, a co se týče seriálu, to zpracování je vážně velkolepé. Já jsem naprosto nadšená a unešená. Skotsko a jeho historii jsem si zamilovala ještě mnohem víc, než tomu bylo dosud. Zamilovala jsem si tu jednoduchost života v 18. století, zejména to, co Claire dělala, moc mě bavilo číst o bylinkách a starých léčebných metodách. Na druhou stranu, brutalita mi tolik příjemná nebyla, ale u historických knih to beru jako nutné zlo a realitu.

Milostný trojuhelník Claire - Jamie - Frank mi lámal srdce, ačkoliv jsem si víc zamilovala Jamieho, nevím, zda bych se na místě Claire rozhodla s ním zůstat. Ten příběh je tak promyšlený, hluboký, láskyplný i bolestivý, zkrátka dokonalý! Teď už mě tloušťka ostatních dílů neděsí, naopak, těším se, že s Claire a Jamiem zůstanu co nejdéle to půjde.

Kniha mi tak nějak otevřela dvířka až do srdce. Měla jsem pocit, že ten příběh prožívám sama. Ale co víc, u čtení jsem měla takový pocit "domova". Že jsem přesně tenhle příběh potřebovala číst a prožívat, i když jen v knize a u televize. Stal se ze mně ultimátní fanoušek, takřka ze dne na den, ale už teď vím, že moje láska k příběhu bude trvat velmi dlouho.

suiteki

Kniha je krásná, ale bohužel jsem před ní viděla seriál a bylo pro mě těžké ponořit se do děje. Je to knížka kde se střídá více postav a musí se dávat pozor, takže žádná oddechovka na večer ( většinou začínám číst ve 22:00 :D ). Zatím odkládám a možná ji dám v budoucnu ještě šanci, ale děsí mě množství vydaných dílů a hlavně druhy díl, který mě nezaujal ani v seriálové podobě.

marara

Už jsem četla několik knih s tématem návratu v čase, tak to trochu ztratilo na přitažlivosti. Děj byl dramatický, možná trochu moc, ale četlo se to snadno. Moc se mi líbil popis Skotska a života v něm před 200 lety. Trochu mi to ale připadalo, že autorka urputně chce popsat život na všech typech míst - zemanský dvůr, vojenská pevnost, chatrče, klášter... A co se mi nelíbilo vůbec, bylo množství popisovaného sexu. To knížku vyloženě degraduje.

houdkic
25. červenceodpad!

Nechápu, jak mohlo být tohle puštěno k vydání… A ještě víc mě děsí skutečnost, že to má tolik dílů.
Naprosto nesmyslná ujeťárna s nesympatickými postavami, dějem o hov** a příšernými dialogy. Nejvíc wtf pro mě bylo množství sexuálních scén, to snad ani není fyzicky možné tolik dupat.
Obdivuju se, že jsem to celý přečetla.

Amethyste

Přiznávám, že o knize jsem se dozvěděla až díky seriálu. Tloušťka mě trošku odrazovala, ale díky tomu, že jsem viděla dříve seriálové zpracování, tak mi kapitoly rychle utíkaly, i když některé pasáže byly zdlouhavé. Příběh samotný je zajímavý, ale pro náročného čtenáře průměr.

Martina291086

První sérii seriálu jsem přímo zhltla na posezení, takže na knihu jsem měla velice vysoké očekávání. A bohužel, musím říct, že mě celkem zklamala... Veliké plus vidím v popisu krajiny, protože Skotsko je opravdu krásná země. Jinak spousta částí knihy by mohla být kratší, popisy oblečení mě opravdu tak detailně nezajímají... Lepší části knihy jsou na druhou stranu celkem čitelné, pokud čtenář přijme netradiční zápletku.