Pilíře země

Rozsáhlý historický román z pera mistra akčních thrillerů Kena Folletta líčí příběh odehrávající se v Anglii 12. století. Na pozadí mocenských politicko-náboženských sporů sleduje po půl století osudy několika lidí, kteří zasvětili život výstavbě katedrály. Strhující dobová freska v sobě spájí tradiční vypravěčský um, originální myšlenku přiblížit čtenářům formou napínavého příběhu vznik jedinečných a charakteristických staveb své doby a především neobyčejně barvitou představu o středověké Anglii, jež obnáší mozaiku lidských vztahů nabitých napětím, svár dobra a zla, statečnost a lásku, nenávist, násilí, intriky i zradu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208229/pilire-zeme-pilire-zeme-IQR-208229.jpg 4.61093

Pilíře země (1.)

The Pillars of the Earth (1989)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Pilíře země

vladka321

Pilíře země..., díky svému mnohostránkovému formátu se mi do čtení této knihy
moc nechtělo. Ovšem, co se stalo po prvních pár stránkách, poznání hlavních postav mě doslova dostalo. Děj knihy mě vtáhl tak, že opravdu nepustil. Hltala jsem jednu stránku za druhou a těšila se na další příběhy stavitele Toma, jeho rodiny, kingsbridgeského převorství, drsného 12tého století... Tak velkolepě, jak kniha vypadá, tak opravdu velkolepě vypráví osudy jedné rodiny a postav, které se kolem této rodiny vyskytují. Jejich putování v čase dokonale navazuje na další volné pokračování Na věky věků.
Knihu mohu jen doporučit. Navzdory mnoha stránkovému formátu vás kniha doslova pohltí :)

maja2712

Krásná kniha mě provedla anglickým prostředím rytířů, převorů, králů, biskupů, obyčejných lidi a především stavbou jedné katedrály a osudy jejich stavitelů a rodin. Autor me dokázal teleportovat do 12. století a vše prožívat s lidmi té doby. Při vstupu do kostelů, bazilik a katedrál sklanim obdiv ke všem jejich tvůrcům.

gigi77

V porovnání s Katedrálou moře od Ildefonso Falcones, hodnotím poněkud skepticky.
Tak se mi zdá, že si autor ukousl poněkud velké sousto, kde spojil dohromady tři významné žánry - především náboženské pohnutky, odbornou stránku stavitelství katedrál a historickou romanci. Od každého trochu, pro někoho moc, pro jiného málo. Určité pasáže byly ploché, encyklopedicky široké, to mi vadilo.
Přirovnala bych to k polévce: občas nakousnu dobrý knedlíček, sem tam se mi na lžíci objeví kousek zeleniny, hodně nudlí, ale vývar slabý.

Dagnov157

Nejdřív jsem viděla seriál a teď dočetla. Mohu to i obráceně, u hezkých děl to nesnižuje účinek podání.

Ctenar1202

Nadherna kniha s uzasnym pribehem, kterou jsem behem par let cetla nekolikrat a vzdy me zcela pohltila. Kdo miluje mocenske boje, stredoveky tvrdy zivot a jako lahudku navic historii stavitelstvi, ten bude maximalne spokojeny.

Stanko470

Jedinečné, ta knížka se tak pohodově čte a člověk se dozví spoustu zajímavého o stavitelském mistrovství.

lenik284

četla jsem již dávno ,ale pro mě velmi krásný historický román, přečteno jedním dechem až mě mrzelo , že byl konec, prostě super, super ,super

zdenaR

Jako všechny romány tohoto autora - profesionální, čtivé a hlavně obsáhlé.
Miluji tlusté romány :-)))