Pilíře země

Rozsáhlý historický román z pera mistra akčních thrillerů Kena Folletta líčí příběh odehrávající se v Anglii 12. století. Na pozadí mocenských politicko-náboženských sporů sleduje po půl století osudy několika lidí, kteří zasvětili život výstavbě katedrály. Strhující dobová freska v sobě spájí tradiční vypravěčský um, originální myšlenku přiblížit čtenářům formou napínavého příběhu vznik jedinečných a charakteristických staveb své doby a především neobyčejně barvitou představu o středověké Anglii, jež obnáší mozaiku lidských vztahů nabitých napětím, svár dobra a zla, statečnost a lásku, nenávist, násilí, intriky i zradu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208229/pilire-zeme-pilire-zeme-IQR-208229.jpg 4.61226

Pilíře země / Kingsbridge 1.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

The Pillars of the Earth, 1989

Kniha Pilíře země

Sandor

Relativně dlouho mi trvalo začíst se, ale pak přišel zlom a z Pilířů se stala jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četl. A teď hurá na Na věky věků!

Vlaďkaa4

Trvalo mi začíst se, ale pak to mělo spád. Ponaučení, krivak zůstane krivakem. A boží mlýny nakonec snad melou.

burilltomas

Moc hezky napsané, krásné výpravné a zajímavý příběh!

Človíček78

Ken Follett napsal nádherný příběh ze středověké Anglie. S převorem Philipem, jeho přáteli i protivníky jsem prožila téměř čtyřicet let jejich života. Seznámila jsem se s prací na katedrále, s odhodláním ji dokončit, také s každodenním životem mnichů v klášteře, ale i s obyčejným životem obyvatel v Kingsbridgi. A že byly postavy románu černobílé? Není to první ani poslední případ v literatuře ani ve filmu. Pro mě bylo čtení příjemné a záživné. To mám na čtení románů ráda.

Květ

Asi nejobjemnější knížka, co jsem přečetla. Devět set dvacet šest stran dlouhý příběh ze středověké Anglie. Děj se pohybuje v rozpětí let 1135 - 1174 a je napsán poutavě a čtivě. Sledujeme neustálý boj dobra se zlem, střetů církve se světskou mocí, boje o trůn, intrikářské pletichy mocnářů i prostý život venkovanů, příběh o naději, vytrvalosti a odvaze. Nemůžu jinak než dát plný počet.

joachim36

Pod jednoduchým jazykem knihy je ukryt krásný příběh o síle lidského odhodlání, o pevné vůli, pokoře a o víře. O víře, že soukolí celého universa nakonec tíhne k dobru. Ale také o opaku. Tedy o pýše, touze po majetku vydobytého na úkor jiných. O tom kterak brutální síla a intrika mohou mít na první pohled navrch.
Zároveň si čtenář odnese vhled do fungování středověké společnosti, dozví se o vývoji architektury tohoto období a naučí se něco detailů z anglických dějin 12.století. Sic je to možná až moc černobílé, doporučuji k přečtení.

elka015

četla jsem první vydání, teď po letech čtu vydání druhé této knihy - i po letech stále poutavé a strhující

oasismanik

Príbeh o tom, že keď niečo naozaj chcete, idete si tvrdohlavo za tým a všetko tomu podriadite, tak to dosiahnete.
Príbeh o tom, že niekedy je hranica medzi láskou a nenávisťou tak tenká, že ju ani vy sami nevidíte.
Príbeh o tom, aká nebezpečná je pýcha a ctižiadostivosť.
Príbeh o tom, že i to najmenšie rozhodnutie môže ovplyvniť životné príbehy celej generácie, až celých svetových dejín.
Chcel som na záver napísať nejaký úryvok, ktorý by knihu dokonale vystihol, ale zistil som, že nič také sa tam asi ani nenachádza. Piliere zeme nie sú o citátoch ani o veľkých myšlienkách. Je to o príbehu, ktorý je dokonale dávkovaný z roznych strán, takže vy viete presne to, čo vedia v danej chvíli ostatne postavy. Ja som sa našiel v Jackovi, hlbavy romantik/melancholik, ktorého rozum núti všetko pochopiť. Ken sa snaží ani chvílu nenudiť, neopakuje to, čo už vieme, nevyplna román vatou, ale radšej rovno preskoči aj o 20 rokov vpred. Ale aj tak by som to trošku, trošičku skrátil.

Poslední Žid
Poslední Žid