Na věky věků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1327. Život v anglickém městečku Kingsbrigde je nerozlučně spjat s chodem dvou místních klášterů, mužského a ženského, které společně sdílejí péči o slavnou kingsbridgeskou katedrálu. Zatímco však jeptišky, které spravují místní špitál, získávají štědré dary od vděčných uzdravených pacientů, mniši přežívají v chudobě a zaslepené nevědomosti, sžíráni závistí a touhou zmocnit se majetku svých „konkurentek“. Blahobyt prostých kingsbridgeských obyvatel je jinak zcela závislý na obchodních úspěších či neúspěších vlnařského cechu. Někteří z nich – děti místního lapky Gwenda a Philemon, cechmistrova dcera Caris, stavitel Merthin či jeho bratr Ralph – však vezmou osud pevně do svých rukou a pokusí se postavit všem jeho rozmarům, ať s úmysly dobrými a prospěšnými či sobeckými a prospěchářskými. Životní cesty všech však postupně, podstatně a neodvratně zkříží největší tehdejší pohroma seslaná na lidský rod: morová epidemie nemoci známé jako la moria grande, velká smrt... Také ve svém druhém románu s historickým námětem nás Ken Follett zavádí do středověké Anglie; od příběhů lidí zasvětivších svůj život stavbě katedrály, jež vylíčil v Pilířích země (1989), však nechal uplynout zhruba sto padesát let. Místo, kde byl zbudován tento velkolepý svatostánek, se tak opět stalo dějištěm spletitých příběhů několika postav, které tu prožívají své lásky a nenávisti, ovládáni chamtivostí i pýchou, vášněmi, ctižádostí, touhou po poznání, ale i po pomstě.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15464/big_pilire-zeme-na-veky--15464.jpg 4.7792
Série:

Pilíře země / Kingsbridge 2.


Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

World Without End, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (173)

Kniha Na věky věků

221B
30.12.2021

Kniha se mi líbila, ale popravdě, nepřišel někomu z vás taky ten vztah Caris a Merthina jako by opsaný z Květinky Marty od tety Kateřiny?

druzickaster
25.12.2021

Pěkné nezávislé pokračování série. Pár zmínek o předešlých postavách, ale nic dramatického a knihu lze číst klidně i bez návazností na první díl. Musím říct, že Caris mě děsně štvala, ale fakt hodně a že jediný svatý v knize byl Merthin, jinak prima dějové linky vedlejších postav, církev opět nezklamala a chovala se jak se chovala, no a nezbývá než se mrknout na další díl :) Určitě doporučuju.


kyssling
21.11.2021

Skvělý rozmáchlý román, kdy autor tak úžasně dokáže popsat charaktery postav a dění, že se čtenář cítí, jako by se v té době pohyboval. Dlouho jsem tak dokonalé dílo nečetl. Když se píše o nezlomnosti a vytrvalosti některých lidí, hodně to posiluje. A naopak motivace takových zloduchů jako je Ralph, Philemon či Godwyn zůstává jako pachuť ještě dlouho po přečtení.
To je nejlepší známka kvality !

helena842
30.09.2021

Román mě naprosto pohltil, četla jsem ho jedním dechem. Zaujal mě mnohem více než první díl, prakticky všechny dějové linie mi přišly velmi zajímavé. Ihned jsem se pustila do dalšího dílu. Autorovy znalosti historie a schopnost napsat tak komplexní a promyšlený román je opravdu obdivuhodná.

rickiwolf
27.08.2021

Kniha u mě nevzbudila takové nadšení jako první díl série. Přesto mne zaujala. Povšiml jsem si zvláště popisu událostí, jež se udály za bitvy u Kresčaku. Poté bylo zajímavé sledovat život ve středověké Anglii (a hlavně v Kingsbridgi) během moru.

lenka31
19.08.2021

Další díl skvělého vypravěče přečteno. Mé doporučení pro milovníky historických románů stále pokračuje. Jen na poslední díl si chvíli počkám, neboť kostra příběhu mi připadá podobná s předcházejícími díly a taky ta stránková nálož je opravdu náročná....ovšem stojí za přečtení!

Surikata369
10.08.2021

Úžasně poutavě napsaná kniha. Květnatost tohohle příběhu mě nepřestane udivovat. Opravdu baví každá stránka. Je sic pravda, že příběh je vcelku podobný tomu předchozímu (+ nějaké prvky povah hlavních postav se opakují), ale mně to vůbec nevadilo. Touhle knihou pan autor definitivně získal jednoho novýho obřího fandu :) Hned jak to bude možné, přečtu další knihu v pořadí.

monte
07.08.2021

Kniha mě zcela pohltila. Úžasná, čtivá, prostě jedna z nejlepších historických knih

1 ...