Na věky věků

Píše se rok 1327. Život v anglickém městečku Kingsbrigde je nerozlučně spjat s chodem dvou místních klášterů, mužského a ženského, které společně sdílejí péči o slavnou kingsbridgeskou katedrálu. Zatímco však jeptišky, které spravují místní špitál, získávají štědré dary od vděčných uzdravených pacientů, mniši přežívají v chudobě a zaslepené nevědomosti, sžíráni závistí a touhou zmocnit se majetku svých „konkurentek“. Blahobyt prostých kingsbridgeských obyvatel je jinak zcela závislý na obchodních úspěších či neúspěších vlnařského cechu. Někteří z nich – děti místního lapky Gwenda a Philemon, cechmistrova dcera Caris, stavitel Merthin či jeho bratr Ralph – však vezmou osud pevně do svých rukou a pokusí se postavit všem jeho rozmarům, ať s úmysly dobrými a prospěšnými či sobeckými a prospěchářskými. Životní cesty všech však postupně, podstatně a neodvratně zkříží největší tehdejší pohroma seslaná na lidský rod: morová epidemie nemoci známé jako la moria grande, velká smrt... Také ve svém druhém románu s historickým námětem nás Ken Follett zavádí do středověké Anglie; od příběhů lidí zasvětivších svůj život stavbě katedrály, jež vylíčil v Pilířích země (1989), však nechal uplynout zhruba sto padesát let. Místo, kde byl zbudován tento velkolepý svatostánek, se tak opět stalo dějištěm spletitých příběhů několika postav, které tu prožívají své lásky a nenávisti, ovládáni chamtivostí i pýchou, vášněmi, ctižádostí, touhou po poznání, ale i po pomstě.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15464/pilire-zeme-na-veky--15464.jpg 4.7638

Pilíře země / Kingsbridge 2.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

World Without End, 2007

Kniha Na věky věků

Matevi
05. prosince

Nemohla jsem se odtrhnout. Skvělá, stejně jako první díl

wandab2
21. listopadu

Výborná kniha

tereza5767
16. listopadu

Skvělá kniha, pro mě ještě lepší než první díl.

Dorotka2011

Historická sága-velice krásně psaný příběh, plný napětí, který jsem nedokázala přestat číst!

vladka321

Opět mistrovký kousek dobrého spisovatele. Jako bych v té době žila, v té knize byla. Krásně jsem si osvěžovala příběh prvního dílu a navázala tak na dokonalou souhru dějových i životních linií předešlých postav i představitelů osob tohoto druhého dílu. Čtení plné zajímavých zvratů a také zajímavě ucelených usudů. Knihu mohu jen doporučit.

sason

Druhý díl mě poučil, jak těžké živobytí, měli obyčejní chudí poddaní. O zatvrzelosti struktur církve ve starých praktikách léčení i uvažování. A o tom že smrt v případě moru si nevybírá a nerozlišuje nás smrtelníky.

llllucka

Opět kvalitně napsáno.

verka5083

Nemám slov. Je to nádherná kniha, která mě místy šokovala skutečnou realitou dřívější doby.