Sestra bouře

kniha od:

Sestra bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356002/bmid_sestra-boure-RyI-356002.jpg 4.6 298

Sedm sester / Sedem sestier série

< 2. díl >

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Druhá ze sester Ally nemá zpočátku o pátrání po svém původu zájem, protože se poprvé hluboce zamilovala. Vzájemnou lásku však přerve tragická nehoda a Ally se náhle v životě nemá čeho chytit. A tak se spíš ze zoufalství než ze zvědavosti přece jen vydává do Norska, kam ji vedou nápovědy z otcova dopisu… Tady začíná skládat mozaiku osudu svých dávných předků. Odhaluje životní příběh mladičké dívky z norského venkova Anny Halvorsenové. Anna se z naivní dívky, která se z hor náhle ocitne v hlavním městě a jako zpěvačka i ve světle reflektorů, mění v mladou ženu, jíž osud a zklamání v lásce přiměly vzít život do vlastních rukou. Ally putuje po stopách Anny na sever Norska, kde nečekaně nachází nejen odpovědi na své otázky, ale i nový smysl života.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Víkend
Originální název:

The Storm Sister , 2015


více info...

Komentáře (85)

Komentáře 85 Recenze 3

85098211
85098211
24.09.2023 5 z 5

Vyprávění druhé sestry jsem se nemohla dočkat, první kniha této série mne totiž dokázala nadchnout naprosto neskutečně ;-), proto jsem si v poměrně malém odstupu od první části poslechla (opět jako audio v němčině) také tento příběh. Zaujal mne o něco méně, kniha se tentokrát rozjíždí pomaleji, ale později jsem už nedokázala odolat. Mnohem víc se mi ovšem líbila dějová linka Anny z 19. století, která opravdu neměla lehký osud. Jense jsem si nedokázala oblíbit vůbec, na můj vkus byl až moc do větru a hlavně jeho chování vůči Anně bylo prostě neodpustitelné, i když ona jej očividně na milost vzala... Ally (v pořadí druhé sestře) se po těžké životní ztrátě zhroutí celý svět, proto nejdřív ani nemá zájem pátrat po svém původu. Nakonec se k tomu ale odhodlá, vydá se dalekého Norska a do rukou se jí dostane Jensův deník. No a potom je zde ještě třetí dějová linka z let 1938 až 1939, která se později více či méně prolne až do současnosti. Víc už prozrazovat nebudu, knihu hodnotím zase plným počtem - hlavně za autorčino dokonalé vypravěčské umění - a budu se těšit, co mi příště prozradí třetí sestra ;-).

mfajmanova
mfajmanova
06.08.2023 4 z 5

Moc hezký příběh! Po vlažném začátku, který víceméně kopíroval první díl, jsem byla vtažena do poutavého děje a téměř jsem se nemohla odtrhnout. Místy byl příběh hodně předvídatelný, ale na čtenářském zážitku mi to nijak zásadně neubralo.


kusma
kusma
31.07.2023 4 z 5

Druhý díl si drží úroveň toho předchozího. I další sestra zažívá objevení svých kořenů, opět ve více dějových linkách. Občas trochu zdlouhavé, ale jinak jsem spokojená. Těším se s odstupem na třetí díl.

Lolila
Lolila
22.06.2023 4 z 5

Pekné pokračovanie, také oddychové:-).
Druhá sestra Ally sa rozhodne pátrať po svojej minulosti a odchádza do Nórska. Páči sa mi prelínanie dvoch dejových liniek. Príbeh je zaujímavý, pútavo prepája historické postavy s fiktívnymi, postupne odhaľuje rodinné tajomstvá. Tiež sa venuje tvorbe skladateľa Edvarda Griega, ktorý je súčasťou príbehu. Vypočula som si Peera Gynta, ikonické.... ako je uvedené v obsahu knihy.
Určite si prečítam aj ďalšie diely. Som zvedavá na ostatné sestry, odkiaľ pochádzajú, aké tajomstvá odhalia.:-)

adorjas
adorjas
04.06.2023 3 z 5

"Oddychofka" - Nórsko zaujalo, keďže som sama bola v Bergene a tiež som videla Griegovu chajdu, kde tvoril. Ale osobne ma viac bavila súčasná linka.

Iv8
Iv8
24.05.2023 2 z 5

Pro nenáročného čtenáře.

pat4157
pat4157
21.05.2023 5 z 5

Tak rozjezd byl krapet pomalejší, ale pak se to krásně rozjelo. Milostné osudy několika párů - moc krásně napsané. Dávám 4,5 hvězdičky.

Holly.W
Holly.W
18.05.2023 5 z 5

Druhý díl je stejně úžasný jako ten první! Zatím opravdu překrásná série. Tentokrát se příběh odehrává dokonce ve třech časových rovinách. V současnosti sledujeme v pořadí druhou sestru Ally, která během krátké doby zažije hned dvě velké ztráty, vydává se do Norska, kde najde své kořeny a začne nový život.
Druhá dějová linka se odehrává v roce 1875 a týká se Anny, prosté dívky, která se díky svému nebeskému zpěvu stane slavnou zpěvačkou. Život se s ní ovšem nemazlí, hlavně co se týká lásky.
A třetí dějová linka se odehrává krátce před začátkem druhé světové lásky a i zde sledujeme uchvacující milostný příběh.
Celá kniha je prostě ohromná, čtivá, nelze ji dát z ruky. Už teď se těším na další díl!

Tamirai
Tamirai
15.04.2023 4 z 5

Zvolila som audioknihu a občas som si čítala aj z tej papierovej. NIe všetky časti v príbehu udržali moju pozornosť a možno to bolo aj témou hudby. Niečo ma bavilo a niečo nie vždy. Avšak príbeh ako celok bol krásny aj smutný zároveň a ja mám túto sériu rada.

Safrika
Safrika
17.03.2023 3 z 5

Tento dil se mi libil,ale nejak jsem z nej uplne nadsena nebyla,ale mozna jsem jen nebyla ve spravnem rozpolozeni, uvidime v dalsich dilech :).

prochajda
prochajda
13.03.2023 5 z 5

Tak to bylo nádherné počteníčko. Prolínání minulosti se současností a odhalování rodinných tajemství. Druhá sestra Ally, profesionální jachtařka a výborná flétnistka pátrá po své rodině v Norsku v hudebním světě. Seznamuje se s historií premiéry Peera Gynta v divadle Christiania od dramatika Henrika Ibsena, kterou zhudebnil skladatel Edvard Grieg a jejími představiteli zpěvačkou Annou Landvikovou, hudebníkem Jensem Halvorsenem a zjišťuje zajímavý rodokmen jeho jména.

m_martina
m_martina
21.02.2023 5 z 5

Opět nemám co dodat, kniha se tak krásně četla a nedala se odložit, dokud jsem neotočila poslední stránku. Jsem zvědavá na další sestru.

vojteska70
vojteska70
05.02.2023 3 z 5

Musím říci že by jsem poněkud zklamaná. Příběh Anny mně neoslovil a nepřipadal mi zajímavý. Uvidím co třetí díl

tinka1974
tinka1974
27.12.2022 5 z 5

Tak a je skoro dočteno. Nádherný příběh, možná ještě lepší, než ten první. Začátek nic moc, vlastně se opakoval předchozí díl, ale potom se to rozjelo. Příběh Ally je prostě strhující. Co všechno zažila, prožila a nakonec se zase dívá dopředu. Celá Anna. Linka Halvorsenů je také hezká. Od Anny, až po Felixe. O strhujícím setkání celé rodiny na jenom podiu. Ale to už bych prozradila moc. Ještě mi čeká poslední kapitolka. Je úvodem pro příběh Star. Ten je bohužel momentálně bezkonkurenčně rozpůjčované

Micha-Él
Micha-Él
30.11.2022 5 z 5

Nádhera! Jestli se mi první díl nezdál stoprocentní, Sestra bouře mi to rozhodně vynahradila. Obě linky byly fantastické a Ally i ostatní postavy mi v průběhu čtení přirostly k srdci. Upřímně jsem si v minulosti vychutnávala svět klasické hudby a jména jako Grieg, Čajkovskij či Rachmaninov mi lahodila. Díla z tohoto prostředí mám opravdu ráda. V obou příbězích bylo hodně smutku, ale naštěstí se nakonec našla i ta naděje. Už se těším na třetí díl o Star :)

Evka27
Evka27
30.07.2022 4 z 5

Druhý díl sester se mi líbil více, dojímala jsem se životními událostmi Ally a asi půjdu brzy do knihovny pro další díly. Jsem zvědavá,jestli bude vysvětleno něco bližšího k otci a Mari, jejich matce-chůvě.

Zdenas5
Zdenas5
17.07.2022 3 z 5

Asi půjdu trochu proti proudu, ale druhý díl mě docela zklamal. Prvních zhruba 100 stran popisuje to, co známe z prvního dílu, díky anotaci jsem tušila, co se v životě Ally stane, takže žádné velké překvapení, ale přesto mi ukáplo pár slziček, další její osud byl hodně předvídatelný. Příběh Anny mě taky moc neoslovil, osudy dalších generací byly zajímavější. Oceňuji dobré propojení fiktivních a skutečných osob, jejichž životopisy musela autorka důsledně prostudovat. Líbily se mi i části věnované vzniku a interpretaci hudebních děl, některá z nich jsem si i poslechla. Celkem se však kniha četla dobře a další díly si přečtu, jsem zvědavá, jestli se dozvím, proč a jak si otec Sůl vybral své dcery.

lidunka1
lidunka1
15.07.2022 4 z 5

Je to romantické i napínavé a čte se to velmi dobře

Evaho73
Evaho73
28.06.2022 3 z 5

Rozmýšľam, prečo vlastne čítam sériu Sedem sestier od Lucindy Rileyovej. Myslím, že jednotlivé časti sú čitateľský atraktívne, pre ich jednoduchosť sa ľahko čítajú a pri čítaní zanechávajú v čitateľovi intenzívny pocit výnimočnosti. Autorka je síce skvelou dizajnér príbehov, ale na druhej strane použitý literárny štýl ich stvárnenia mne osobne moc nevyhovuje. Napríklad aj táto časť obsahuje zbytočné opisy, podané síce z pohľadu inej postavy, ktoré však boli použité už v predchádzajúcej časti. Možno by bolo efektívnejšie, keby sa autorka namiesto toho zamerala viac na vytváranie realistickejších a komplexnejších postáv. 
Nakoniec oceňujem hlavne autorkinu fantáziu pri vytváraní zápletky, rešpektujem historické výskumy, ktoré boli do nej vložené a uznávam, že autorka dokonale ovládala vzorec, ktorý chytí za srdce tisíce žien...
Pre mňa je to zatiaľ slušné, ale stále nie úplne dokonalé literárne dielo. 
Napriek tomu sa teším na ďalšiu časť.

petrulkaa
petrulkaa
03.06.2022 5 z 5

I tento, druhý, dil byl nádherný, zajímavý a moc hezky napsaný. Za mě byl ještě čtivější a zajímavější než ten první. Opravdu smekám klobouk nad vypravěčským uměním této spisovatelky. Je opravdu geniální. Už se moc těším na další sestru, jaká asi bude a kam nás její minulost zavede tentokrát.

Ďumbierka
Ďumbierka
10.05.2022 4 z 5

Búrková sestra, príbeh Ally.

Alkyoné, prirodzená vodkyňa, miluje more a aj hudbu a zisťuje, že v slabých chvíľach je práve jej sila najväčšia.

Príbeh Ally mi učaroval. Jej energia z príbehu bola takmer hmatateľná.

Ja som knihu počúvala z časti ako audioknihu. Bolo to spríjemnenie mojich ranných ciest do práce.

Hlas Zuzany Juringovej Kaprálikovej bol pre postavu Ally výborný a hneď som si ju vedela predstaviť o to lepšie.
Živá, realistka, ktorá je nohami pevne na Zemi, no zároveň sa snaží myslieť pozitívne. Tá, ktorá postupom času naozaj prekoná aj tie ťažké momenty a miluje život, nech už jej priniesol čokoľvek…

Každý z nás potrebuje svoj čas pokiaľ ho v živote zasiahne nejaká tragédia. Chvíľu trvá, kým to určitým spôsobom prekonáme a vieme postupne fungovať …nezabudneme, to ani Ally, ale zároveň sa nám vždy môže stať aj napriek ťažkým veciam niečo krásne.

Dejová linka s Ally, tá mi lahodila a užívala som si ju. Poplakala si, aj sa radovala…

Historická časť v tejto knihe mi nebola nejak osobne blízka a tak som sa do deja dostávala dlhšie.
Síce mám rada hudbu a klasiku, ale o mnohých skladbách v príbehu, som v tomto prípade počula prvýkrát (nuž, nevzdelanec).
Ale darmo, keď vyrastáte v rodine, ktorá fičí na ľudovkách = starkí a rodičia počúvajú veci ako tuc, tuc, tuc…ach tie 90. roky :D .
K niekomu ako je Edvard Gierg sa len tak nedostanete.

Avšak, ja som si cestu ku klasike našla, ale aj tak ma tento pán skladateľ nejak obišiel.
Som však rada (opäť) za rozšírenie obzorov.

Druhá dejová línka nám teda začína cca v roku 1875 príbehom mladej Anny.
Mala som to ako na hojdačke. Niektoré časti ma veľmi bavili a zaujímali a niektoré menej - tu bola naozaj záchranou forma audioknihy, aspoň pre mňa a tie pasáže čo ma až tak nebrali, som viete - len počúvala ;) .

Boli momenty, kedy ma Anna nazlostila. Kládla som si otázku prečo?! Prečo zostala a trpela, ale všetko sa nám vysvetlí a ja som bola sama z toho paf :O a v dobrom. Vtedy mi to docinklo a bolo z toho “Ahaaaa”.

Milé bolo, že sama Ally to mala s príbehom Anny veľmi podobne ako ja :) .

Čo ma však neskôr úplne pohltilo, bol príbeh Karine a Jadra. Ach. Ak budete čítať, pochopíte. Prezradím však, že ich príbeh sa začína v Nemecku, v roku 1936.

Hltala som slovo za slovom, neskôr stránku za stránkov a dúfala, že všetko bude v poriadku.

Po spracovaní aj tejto historickej časti veci do seba zaklapli ešte viac a čo sa nám ešte odhalí rozprávaním Ally.

Prežila si toho tak veľa v priebehu naozaj krátkej doby, ale ukázala nám svoju silu a aj to, že nezáleží na tom odkiaľ pochádzame geneticky, ale kým sa STANEME.

“Záleží iba na tom, že som dostala dar ŽIVOTA a že s ním - a so sebou - naložím podľa svojho najlepšieho svedomia.”

Milujem túto knihu a príbeh je opäť úžasný. Darmo, autorka bola pani spisovateľka a ja som rada, že jej knižky uzreli svetlo sveta aj u nás.
Sú plné lásky, nádeje a majú tam vždy aj to niečo viac, čo vás zahreje pri srdci.

PetaZ
PetaZ
27.04.2022 5 z 5

I pres roztahany zacatek davam plny pocet.. Kniha se cetla dobre a konec byl zajimavy, tak snad dalsi pribeh se vyvine rychleji

Arwen777
Arwen777
15.04.2022 4 z 5

Nemůžu říct, že by mě začátek vyloženě nebavil, i když se tam opakuje sled událostí jako v prvním dílu, naštěstí je autorka podala z trochu jiného úhlu. Ale pravdou je, že mě příběh opravdu chytil, až když Ally začala pátrat po své minulosti a rozvinul se příběh Anny. Tentokrát mě linka z minulosti zaujala daleko víc a spojení se skutečnými osobnostmi hudby je skvělé. Obdivuji autorčiny znalosti a schopnost začlenit významné osobnosti různých oborů do smyšlených osudů. Je to jako pavučina, ze které vybíhají jednotlivá vlákna samostatných příběhů, ale dohromady tvoří smysluplnou, promyšlenou a funkční strukturu.
Doma mám třetí díl, časem na něj určitě dojde.

tittanie
tittanie
27.02.2022

Loni jsem četla první díl a strašně dlouho mi trvalo než jsem se dostala v knihovně ke druhému dílu, byl pořád vypůjčený.
Kniha je dlouhá a jsou v ní části z minulosti a přítomnosti. Přítomnostmi přišla strašně smutná a docela předvídatelná. Minulost byla zajímavá, ale také předvídatelná. Ale četlo se to docela dobře.

Danka22
Danka22
26.02.2022 5 z 5

Je to tak napínavý a kouzelný příběh, že vás okamžitě vtáhne a nepustí (věřte mi, je i skvělý, když vás bolí zub a vy z bolesti celou noc probdíte). Ally je soběstačná, nezlomná a do toho ještě zamilovaná mladá žena, která se ráda plachtí po moři a objevuje nepoznané. V tom je další originalita, že jsem se dozvěděla i něco o jachtách a moři.

Tahle sága je její vrchol. Jejím vzácným keřem, který vypěstovala a který bude kvést ještě roky. A hlavně, to, co by měl umět každý spisovatel, zaujmout a přivábit čtenáře ke svému dílu.

evineckY
evineckY
01.02.2022 5 z 5

Peer Gynt - poslechněte si tohle nádherné dílo, které se prolíná celou knihou.
Hodně smutné a truchlivé, pak se vlévá do souznění a naděje - jako linka Anny i Ally.
Vzdávám hold Lucindě a posílám milion díků do nebe, protože tak propracované dílo
- a to je jen 2 díl, to je neskutečné. Čemu všemu se musela věnovat a naučit, kolik stihla procestovat. Opravdu vedla plný život. Jsem plná dojmů a rozhodně doporučuji.

Termaap
Termaap
06.01.2022 5 z 5

Když jsem se pustila do prvního dílu série o sedmi sestrách, napadlo mě zjistit si něco o autorce a byla jsem upřímně trochu v šoku, když jsem si přečetla, že zemřela včera; tedy den předtím, než jsem se poprvé seznámila s její tvorbou. Kniha mě velmi mile překvapila a o to víc mě mrzí, že už autorka nic dalšího nenapíše.
SEDM SESTER i SESTRU BOUŘE jsem poslouchala jako audioknihy a i když jsem si přečetla množství kritiky na interpretku Zuzanu Kaprálikovou, mně se knihy v jejím podání moc líbily a také slovenština (jak se tak říká) lahodila mým uším.
Příběh druhé sestry Ally mě vůbec nezklamal a začínám více a více obdivovat dokonale propracovanou provázanost osudů jednotlivých sester. Autorce muselo dát ohromnou práci pohlídat si každý detail tak, aby se v dalších dílech nevyskytly nějaké nesrovnalosti.
Moc ráda se pustím do čtení o dalších sestrách… uvidíme zda mi radost a nadšení vydrží až k poslední tajemné sedmé sestře.

Pavlina50
Pavlina50
13.12.2021 5 z 5

Příběh druhé ze sester, které po smrti otce pátrají po svých kořenech. Bohužel se mi ho podařilo sehnat až po přečtení dalších 3 dílů, ve kterých byly některé životní peripetie Ally už prozrazeny, takže některé a dost zásadní zápletky už jsem znala. Ale vůbec mě to nevadilo, protože Lucinda Riley píše tak poutavě, že jsem se moc ráda nechala unášet dalším příběhem ze série, která mě zatím ještě pořád nepřestala bavit. Tentokrát mě moc potěšilo zejména zasazení do prostředí Norska, pro které mám velkou slabost a také propojení s hudbou E. Griega, což byl jediný skladatel vážné hudby, jehož hudba se mi líbila už v dětství na hodinách hudební výchovy na základní škole a byla ji tam schopna poslouchat. Jen nějak pořád nemůžu vydýchat, že Lucinda už bohužel nic jiného nikdy nenapíše. Taková spisovatelka romantických příběhů bude chybět i mě, která právě romantické příběhy čte jen docela výjimečně.

broskev28
broskev28
14.11.2021 3 z 5

Čtivý druhý díl, který nás přenesl na opačný konec světa nežli ten předešlý.
Ale i tady se dějí zajímavé věci, historické vsuvky zajímavé a poučné, už jen kvůli nim se vyplatí knihu číst. Když si k tomu pustíte Griega, Stravinského nebo Čajkovského a vrátíte se k dílům Ibsena, soudím, že kniha splnila svůj cíl. Mně sice občas některé drobnosti neseděly (třeba vesničanka Anna, která si umiňuje, že ona nehodlá být žádným experimentem), ale v kontextu celé knihy se tohle ztratí.
Nejvíce mě oslovila ta část knihy, která popisuje příběhy Karine, Pipa, Ely a Boa v letech 1938-1939. Situace v Lipsku a v Norsku, skvělé zachycení židovských obav z dalšího vývoje, odkazy na historickou zkušenost.
Ale pořád tak nějak doufám, že další díly budou lepší. Komentáře gigi77 mě v tom utvrzují, takže si ráda počkám a nechám se (snad příjemně) překvapit.

"Oba jsou nešťastní, že nejsou spolu, ale mezi láskou a nenávistí je vždy tenká linka. Možná je to jako žít s alkoholikem: v jednu chvíli se prostě musíš rozhodnout, jestli ztratíš člověka, kterého miluješ, nebo přijdeš o rozum. A nikdo tě nezachrání před tebou, ať tě miluje sebevíc, nemyslíš?"

LeHor
LeHor
08.11.2021 4 z 5

Za mne lepší než první díl. Určitě zkusím další.