Sestra bouře

Sestra bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356002/bmid_sestra-boure-RyI-356002.jpg 5 312 88

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Druhá ze sester Ally nemá zpočátku o pátrání po svém původu zájem, protože se poprvé hluboce zamilovala. Vzájemnou lásku však přerve tragická nehoda a Ally se náhle v životě nemá čeho chytit. A tak se spíš ze zoufalství než ze zvědavosti přece jen vydává do Norska, kam ji vedou nápovědy z otcova dopisu… Tady začíná skládat mozaiku osudu svých dávných předků. Odhaluje životní příběh mladičké dívky z norského venkova Anny Halvorsenové. Anna se z naivní dívky, která se z hor náhle ocitne v hlavním městě a jako zpěvačka i ve světle reflektorů, mění v mladou ženu, jíž osud a zklamání v lásce přiměly vzít život do vlastních rukou. Ally putuje po stopách Anny na sever Norska, kde nečekaně nachází nejen odpovědi na své otázky, ale i nový smysl života.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Víkend

The Storm Sister , 2015

Ahmose
30.07.2020 4 z 5

Po prečítaní Siedmich sestier som ihneď siahol po pokračovaní a músim povedať, že Búrková sestra sa mi páčila menej. To, že kniha sa číta veľmi dobre, príbeh je pútavý a postavy veľmi sympatické platí, avšak dejová linka odohrávajúca sa v minulosti mi tentokrát nesadla. Musím priznať, že svet divadelného orchestra a klasickej hudby mi je vzdialenejší než som si myslel, bolo to pre mňa príliš abstraktné a päť generácii Halvorsenovcov sa mi miešali do jednej kopy. Mrzí ma, že dejová linka odohrávajúca sa počas druhej svetovej vojny nedostala viac priestoru a naopak dejová linka zasadená do konca 19. storočia bola veľmi rozťahaná. Dejová linka v prítomnosti a hlavná postava Ally však celú knihu zachraňujú a zvyšujú jej skóre.

Květ
04.07.2020 5 z 5

Druhé pokračování série Sedm sester se mi líbilo ještě víc než první díl. Odpočinková knížka, která se perfektně čte, romantická, hořko sladká, nepřeslazená a okořeněná zajímavostmi, tentokrát ze světa hudby. V dějové lince z minulosti se dostaneme do Norska do časů skladatele Edvarda Griega. Za mě spokojenost, takže se těším na trojku.

L.Helena
22.06.2020 5 z 5

Zajímavý příběh, promyšlený děj, až neskutečně dobře se to čte. A to obě dějové linie, jak ta současná, tak i ta historická. Některé situace jsou předvídatelné, ale nevadí to. Spíš si říkáte, sakra, jak to, že to těm postavám pořád nedochází, když vám to docvaklo už před dvaceti stránkami.

EvikU.
21.05.2020 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Bylo to přesně to, co jsem právě teď měla číst. Někdy na tom opravdu hodně záleží. Možná že někdy se nějaká kniha nelíbí, protože na ni není zrovna ta správná doba.

SPOILER: Hodně mě šokovalo, že umřel Theo hlavní hrdince. A historické příběhy o jejich původu byli i v druhém díle velmi povedené. Určitě doporučuji.

Coco3
14.05.2020 4 z 5

Pořád přemýšlím, co o ní napsat. Četla se mi moc dobře, jedním dechem, poutavý příběh, spousta emocí. Vlastně není, co vytknout... možná je to můj rozmar, přála bych si slyšet tu hudbu. Bylo to pro mě hodně abstraktní a nějakým způsobem to rušilo moji fantazii, cítila jsem limity. Přála bych si ji slyšet i s příslušnými jistě nádhernými tóny, byla by to jistě nádhera. Připadám si jako, když si dám oblíbené jídlo, těším se, vím, že je super, sním ho a nic, ten pocit tam, nevím proč, není. Kniha je skvělá, vřele doporučuji ke čtení, můj nedostavší se lahodný pocit je jen můj momentální subjektivní pocit :-)

alexis818
09.05.2020 5 z 5

Krásný druhý díl téhle ságy a zase velmi dobré čtení.Těším se na třetí.

hzd
08.02.2020 5 z 5

Krásná knížka. Autorka opět nezklamala. Její styl vyprávění mě opravdu baví.

Sjuzz
12.01.2020 5 z 5

Zas a znova extrémne pútavý príbeh od začiatku do konca.
Je pravda, že v príbehu Ally je dosť veľa smútku, niektoré časti sa mi neľahko čítali. Ale na druhej strane sa to vyváži na konci tým, čo získa. Páči sa mi, že príbehy sú síce vymyslené, ale autorka sa v nich opiera o skutočnú históriu.

4xbabča
07.01.2020 5 z 5

Opravdu překrásné čtení, příběh je tak hezky napsaný, že se nelze od knihy odtrhnout. Už se moc těším na 3. knihu!

ANDY28
22.12.2019 5 z 5

Ještě lepší než 7 sester

mariva
21.10.2019 5 z 5

Protože jsem ještě před touto knihu četla třetí díl, něco málo z děje už jsem znala. Zpočátku na mě rušivě působil příběh Anny, chtěla jsem, aby se děj už zase vrátil do současnosti, ale pak jsem se do knihy tak začetla, že mi střídání dějových rovin přestalo vadit a já hltala stránku za stránkou. Autorčiny knížky jsou prostě úžasné a já už se nemůžu dočkat osudů dalších sester.

Jirinamac
25.08.2019 5 z 5

Na začátku knížky jsem myslela, že mě to nebude bavit. Vážnou hudbu nevyhledávám a příběh Anny byl dost o jejím hudebním nadání a o tom, jak moc jí všichni obdivovali a ona byla skromné děvče z pastvin. Ale po pár stránkách je příběh stále zajímavější. Rodinná tajemství zůstávají neodhalená.

pip11
14.08.2019 5 z 5

Jsem moc spokojená, obě časové linie byly skvělé. Sestra bouře je o druhé v pořadí sestře, (dobrodružné) Ally a je to krásný hořkosladký příběh. Moc se těším na pokračování sester D`Apliese. Je to velmi poutavé a návykové sledovat, jak rozplétají tajemství svého původu a současně své životy. Po přečtení prvního dílu, jsem si myslela, že Maiu nic nepřekoná. Bylo to předčasné tvrzení, obě knihy jsou velmi čtivé, i když každá je jiná, tak jako povahy hlavních hrdinek. Knihy ze série je možno číst v libovolném pořadí, ale myslím že lépe je číst postupně, přece jen na sebe určitým způsobem navazují.

akdar72
19.07.2019 5 z 5

Moc pěkné čtení. Jak píše autorka, nemusíte číst sérii popořadě.

pavpaz
14.07.2019 5 z 5

Opět nádherně napsaný příběh, snad budou další stejně čtivé.

Leeena321
25.03.2019 5 z 5

Přečetla jsem za pár dní, skvělý nápad, skvělý příběh. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

putpuda
13.03.2019 5 z 5

Pěkné to bylo, čtivé, příjemná atmosféra stejně jako v prvním díle.
Určitě si přečtu i příběhy dalších sester :)

kniha
05.02.2019 5 z 5

Nádherný spletitý příběh jedné ze sester. I pasáž z minulosti mě plně vtáhla do děje. Těším se na další díly.

MisaK81
22.08.2018 5 z 5

Opět krásná kniha, doufám, že se stejně povedou o ostatní ze série.

matula1977
04.07.2018 5 z 5

Co jiného říct než - moc se těším na další díl!!