Sestra bouře

Sestra bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356002/bmid_sestra-boure-RyI-356002.jpg 5 312 88

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Druhá ze sester Ally nemá zpočátku o pátrání po svém původu zájem, protože se poprvé hluboce zamilovala. Vzájemnou lásku však přerve tragická nehoda a Ally se náhle v životě nemá čeho chytit. A tak se spíš ze zoufalství než ze zvědavosti přece jen vydává do Norska, kam ji vedou nápovědy z otcova dopisu… Tady začíná skládat mozaiku osudu svých dávných předků. Odhaluje životní příběh mladičké dívky z norského venkova Anny Halvorsenové. Anna se z naivní dívky, která se z hor náhle ocitne v hlavním městě a jako zpěvačka i ve světle reflektorů, mění v mladou ženu, jíž osud a zklamání v lásce přiměly vzít život do vlastních rukou. Ally putuje po stopách Anny na sever Norska, kde nečekaně nachází nejen odpovědi na své otázky, ale i nový smysl života.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Víkend

The Storm Sister , 2015

lidunka1
15.07.2022 4 z 5

Je to romantické i napínavé a čte se to velmi dobře

Evaho73
28.06.2022 3 z 5

Rozmýšľam, prečo vlastne čítam sériu Sedem sestier od Lucindy Rileyovej. Myslím, že jednotlivé časti sú čitateľský atraktívne, pre ich jednoduchosť sa ľahko čítajú a pri čítaní zanechávajú v čitateľovi intenzívny pocit výnimočnosti. Autorka je síce skvelou dizajnér príbehov, ale na druhej strane použitý literárny štýl ich stvárnenia mne osobne moc nevyhovuje. Napríklad aj táto časť obsahuje zbytočné opisy, podané síce z pohľadu inej postavy, ktoré však boli použité už v predchádzajúcej časti. Možno by bolo efektívnejšie, keby sa autorka namiesto toho zamerala viac na vytváranie realistickejších a komplexnejších postáv.
Nakoniec oceňujem hlavne autorkinu fantáziu pri vytváraní zápletky, rešpektujem historické výskumy, ktoré boli do nej vložené a uznávam, že autorka dokonale ovládala vzorec, ktorý chytí za srdce tisíce žien...
Pre mňa je to zatiaľ slušné, ale stále nie úplne dokonalé literárne dielo.
Napriek tomu sa teším na ďalšiu časť.

petrulkaa
03.06.2022 5 z 5

I tento, druhý, dil byl nádherný, zajímavý a moc hezky napsaný. Za mě byl ještě čtivější a zajímavější než ten první. Opravdu smekám klobouk nad vypravěčským uměním této spisovatelky. Je opravdu geniální. Už se moc těším na další sestru, jaká asi bude a kam nás její minulost zavede tentokrát.

Ďumbierka
10.05.2022 4 z 5

Búrková sestra, príbeh Ally.

Alkyoné, prirodzená vodkyňa, miluje more a aj hudbu a zisťuje, že v slabých chvíľach je práve jej sila najväčšia.

Príbeh Ally mi učaroval. Jej energia z príbehu bola takmer hmatateľná.

Ja som knihu počúvala z časti ako audioknihu. Bolo to spríjemnenie mojich ranných ciest do práce.

Hlas Zuzany Juringovej Kaprálikovej bol pre postavu Ally výborný a hneď som si ju vedela predstaviť o to lepšie.
Živá, realistka, ktorá je nohami pevne na Zemi, no zároveň sa snaží myslieť pozitívne. Tá, ktorá postupom času naozaj prekoná aj tie ťažké momenty a miluje život, nech už jej priniesol čokoľvek…

Každý z nás potrebuje svoj čas pokiaľ ho v živote zasiahne nejaká tragédia. Chvíľu trvá, kým to určitým spôsobom prekonáme a vieme postupne fungovať …nezabudneme, to ani Ally, ale zároveň sa nám vždy môže stať aj napriek ťažkým veciam niečo krásne.

Dejová linka s Ally, tá mi lahodila a užívala som si ju. Poplakala si, aj sa radovala…

Historická časť v tejto knihe mi nebola nejak osobne blízka a tak som sa do deja dostávala dlhšie.
Síce mám rada hudbu a klasiku, ale o mnohých skladbách v príbehu, som v tomto prípade počula prvýkrát (nuž, nevzdelanec).
Ale darmo, keď vyrastáte v rodine, ktorá fičí na ľudovkách = starkí a rodičia počúvajú veci ako tuc, tuc, tuc…ach tie 90. roky :D .
K niekomu ako je Edvard Gierg sa len tak nedostanete.

Avšak, ja som si cestu ku klasike našla, ale aj tak ma tento pán skladateľ nejak obišiel.
Som však rada (opäť) za rozšírenie obzorov.

Druhá dejová línka nám teda začína cca v roku 1875 príbehom mladej Anny.
Mala som to ako na hojdačke. Niektoré časti ma veľmi bavili a zaujímali a niektoré menej - tu bola naozaj záchranou forma audioknihy, aspoň pre mňa a tie pasáže čo ma až tak nebrali, som viete - len počúvala ;) .

Boli momenty, kedy ma Anna nazlostila. Kládla som si otázku prečo?! Prečo zostala a trpela, ale všetko sa nám vysvetlí a ja som bola sama z toho paf :O a v dobrom. Vtedy mi to docinklo a bolo z toho “Ahaaaa”.

Milé bolo, že sama Ally to mala s príbehom Anny veľmi podobne ako ja :) .

Čo ma však neskôr úplne pohltilo, bol príbeh Karine a Jadra. Ach. Ak budete čítať, pochopíte. Prezradím však, že ich príbeh sa začína v Nemecku, v roku 1936.

Hltala som slovo za slovom, neskôr stránku za stránkov a dúfala, že všetko bude v poriadku.

Po spracovaní aj tejto historickej časti veci do seba zaklapli ešte viac a čo sa nám ešte odhalí rozprávaním Ally.

Prežila si toho tak veľa v priebehu naozaj krátkej doby, ale ukázala nám svoju silu a aj to, že nezáleží na tom odkiaľ pochádzame geneticky, ale kým sa STANEME.

“Záleží iba na tom, že som dostala dar ŽIVOTA a že s ním - a so sebou - naložím podľa svojho najlepšieho svedomia.”

Milujem túto knihu a príbeh je opäť úžasný. Darmo, autorka bola pani spisovateľka a ja som rada, že jej knižky uzreli svetlo sveta aj u nás.
Sú plné lásky, nádeje a majú tam vždy aj to niečo viac, čo vás zahreje pri srdci.

PetaZ
27.04.2022 5 z 5

I pres roztahany zacatek davam plny pocet.. Kniha se cetla dobre a konec byl zajimavy, tak snad dalsi pribeh se vyvine rychleji

Arwen777
15.04.2022 4 z 5

Nemůžu říct, že by mě začátek vyloženě nebavil, i když se tam opakuje sled událostí jako v prvním dílu, naštěstí je autorka podala z trochu jiného úhlu. Ale pravdou je, že mě příběh opravdu chytil, až když Ally začala pátrat po své minulosti a rozvinul se příběh Anny. Tentokrát mě linka z minulosti zaujala daleko víc a spojení se skutečnými osobnostmi hudby je skvělé. Obdivuji autorčiny znalosti a schopnost začlenit významné osobnosti různých oborů do smyšlených osudů. Je to jako pavučina, ze které vybíhají jednotlivá vlákna samostatných příběhů, ale dohromady tvoří smysluplnou, promyšlenou a funkční strukturu.
Doma mám třetí díl, časem na něj určitě dojde.

tittanie
27.02.2022

Loni jsem četla první díl a strašně dlouho mi trvalo než jsem se dostala v knihovně ke druhému dílu, byl pořád vypůjčený.
Kniha je dlouhá a jsou v ní části z minulosti a přítomnosti. Přítomnostmi přišla strašně smutná a docela předvídatelná. Minulost byla zajímavá, ale také předvídatelná. Ale četlo se to docela dobře.

Danka22
26.02.2022 5 z 5

Je to tak napínavý a kouzelný příběh, že vás okamžitě vtáhne a nepustí (věřte mi, je i skvělý, když vás bolí zub a vy z bolesti celou noc probdíte). Ally je soběstačná, nezlomná a do toho ještě zamilovaná mladá žena, která se ráda plachtí po moři a objevuje nepoznané. V tom je další originalita, že jsem se dozvěděla i něco o jachtách a moři.

Tahle sága je její vrchol. Jejím vzácným keřem, který vypěstovala a který bude kvést ještě roky. A hlavně, to, co by měl umět každý spisovatel, zaujmout a přivábit čtenáře ke svému dílu.

evineckY
01.02.2022 5 z 5

Peer Gynt - poslechněte si tohle nádherné dílo, které se prolíná celou knihou.
Hodně smutné a truchlivé, pak se vlévá do souznění a naděje - jako linka Anny i Ally.
Vzdávám hold Lucindě a posílám milion díků do nebe, protože tak propracované dílo
- a to je jen 2 díl, to je neskutečné. Čemu všemu se musela věnovat a naučit, kolik stihla procestovat. Opravdu vedla plný život. Jsem plná dojmů a rozhodně doporučuji.

Termaap
06.01.2022 5 z 5

Když jsem se pustila do prvního dílu série o sedmi sestrách, napadlo mě zjistit si něco o autorce a byla jsem upřímně trochu v šoku, když jsem si přečetla, že zemřela včera; tedy den předtím, než jsem se poprvé seznámila s její tvorbou. Kniha mě velmi mile překvapila a o to víc mě mrzí, že už autorka nic dalšího nenapíše.
SEDM SESTER i SESTRU BOUŘE jsem poslouchala jako audioknihy a i když jsem si přečetla množství kritiky na interpretku Zuzanu Kaprálikovou, mně se knihy v jejím podání moc líbily a také slovenština (jak se tak říká) lahodila mým uším.
Příběh druhé sestry Ally mě vůbec nezklamal a začínám více a více obdivovat dokonale propracovanou provázanost osudů jednotlivých sester. Autorce muselo dát ohromnou práci pohlídat si každý detail tak, aby se v dalších dílech nevyskytly nějaké nesrovnalosti.
Moc ráda se pustím do čtení o dalších sestrách… uvidíme zda mi radost a nadšení vydrží až k poslední tajemné sedmé sestře.

Pavlina50
13.12.2021 5 z 5

Příběh druhé ze sester, které po smrti otce pátrají po svých kořenech. Bohužel se mi ho podařilo sehnat až po přečtení dalších 3 dílů, ve kterých byly některé životní peripetie Ally už prozrazeny, takže některé a dost zásadní zápletky už jsem znala. Ale vůbec mě to nevadilo, protože Lucinda Riley píše tak poutavě, že jsem se moc ráda nechala unášet dalším příběhem ze série, která mě zatím ještě pořád nepřestala bavit. Tentokrát mě moc potěšilo zejména zasazení do prostředí Norska, pro které mám velkou slabost a také propojení s hudbou E. Griega, což byl jediný skladatel vážné hudby, jehož hudba se mi líbila už v dětství na hodinách hudební výchovy na základní škole a byla ji tam schopna poslouchat. Jen nějak pořád nemůžu vydýchat, že Lucinda už bohužel nic jiného nikdy nenapíše. Taková spisovatelka romantických příběhů bude chybět i mě, která právě romantické příběhy čte jen docela výjimečně.

broskev28
14.11.2021 3 z 5

Čtivý druhý díl, který nás přenesl na opačný konec světa nežli ten předešlý.
Ale i tady se dějí zajímavé věci, historické vsuvky zajímavé a poučné, už jen kvůli nim se vyplatí knihu číst. Když si k tomu pustíte Griega, Stravinského nebo Čajkovského a vrátíte se k dílům Ibsena, soudím, že kniha splnila svůj cíl. Mně sice občas některé drobnosti neseděly (třeba vesničanka Anna, která si umiňuje, že ona nehodlá být žádným experimentem), ale v kontextu celé knihy se tohle ztratí.
Nejvíce mě oslovila ta část knihy, která popisuje příběhy Karine, Pipa, Ely a Boa v letech 1938-1939. Situace v Lipsku a v Norsku, skvělé zachycení židovských obav z dalšího vývoje, odkazy na historickou zkušenost.
Ale pořád tak nějak doufám, že další díly budou lepší. Komentáře gigi77 mě v tom utvrzují, takže si ráda počkám a nechám se (snad příjemně) překvapit.

"Oba jsou nešťastní, že nejsou spolu, ale mezi láskou a nenávistí je vždy tenká linka. Možná je to jako žít s alkoholikem: v jednu chvíli se prostě musíš rozhodnout, jestli ztratíš člověka, kterého miluješ, nebo přijdeš o rozum. A nikdo tě nezachrání před tebou, ať tě miluje sebevíc, nemyslíš?"

LeHor
08.11.2021 4 z 5

Za mne lepší než první díl. Určitě zkusím další.

Jenny46
07.11.2021 5 z 5

Opět krásné poutavé vyprávění.

Kanimůra2
08.10.2021 5 z 5

Druhý díl série se mi zdál ještě malinko lepší. Těším se na další díly.

raty
23.09.2021 5 z 5

Děkuji svým milým knižním přítelkyním zde na DK. Jejich krásné komentáře mě přesvědčily, abych to se Sedmi sestrami nevzdávala po prvním díle, který se mi sice líbil, ale úplně nepřesvědčil o tom, že chci číst dalších šest podobných knih. Nevím, jestli to bylo momentální náladou při čtení, ale příběh druhé sestry Ally mě zaujal o hodně víc. Vůbec se mi nechtělo knihu odkládat. Líbí se mi příběhy, jejichž pozadí tvoří skutečné události. A tento se autorce opravdu povedl. Moc se těším na pátrání další sestry po svém původu.

Jessybelle
09.09.2021 5 z 5

Za mě rozhodně ano, skvělá kniha. Možná někde se to maličko táhlo, aby to pak mohlo běžet jako o závod.
Prolínání přítomnosti a minulosti autorka prostě umí...
Dokonce zvažuji, že si sérii koupím...

gossipavlina
05.09.2021 3 z 5

Tak tady se začátek knihy moc nepovedl. Přesně první polovina knihy byla nuda. Až když jsem se dostala k příběhu Anny a Jense, tak se autorka vzpamatovala a příběh začal být zajímavý.
Tento díl nedosahuje kvalit předchozího. Bohužel.

Lenni_3006
04.09.2021 5 z 5

Po prvej knihe zo série, som mala vysoké očakávania a nebola som sklamaná. Pri čítaní sa striedali hádam všetky emócie - smiala som sa, plakala som, tešila a hnevala,.. skrátka všetko to, čo by správna kniha mala v čitateľovi vyvolať. Nechýbalo mi vôbec nič, určite nešlo o slabšie pokračovanie. Ide sa na ďalšiu :)
PS: veľmi som sa potešila hudobnej stránke knihy - čo som vnímala už pri prvej (aj keď pri tejto viac), vrelo odporúčam púšťať si skladby, ktoré autorka v texte spomína.

lenkaabooks
23.08.2021 4 z 5

Ally - druhá ze šesti adoptovaných dcer, nadějná flétnistka a výborná jachtařka. Po tragické nehodě odjíždí do Norska, kam ji zavede nápověda co se týká její biologické rodiny. Opět zde máme historickou souvislost, tentokrát s uvedením divadelní hry "Peer Gynt" od H. Ibsena, k němuž hudbu napsal Edward Grieg. Kniha je obsáhlá, ale děj mě brzy vtáhl a už teď se těším na třetí sestru Star.