Levandulová zahrada

Retrospektivní vyprávění příběhu z francouzské Provence začíná v roce 1998, kdy se Emilia stává posledním potomkem slavného šlechtického rodu de la Martinie`res. Dědictví majestátního zámku a vinice je ovšem zatíženo velkými dluhy a mnoha otázkami... Emilia se vzhledem ke svému rozporuplnému vztahu k rodinné historii rozhodne vypátrat, jak to skutečně bylo s jejími předky a co se přihodilo za druhé světové války… Rodinná sága slavného šlechtického rodu je psaná stejně citlivým, emfatickým stylem jako nejúspěšnější román Lucindy Riley Tajemství černé orchideje. Autorka věrohodně a poutavě proplétá příběhy jednotlivých hrdinů v různých časových úsecích, dokáže mistrně vystihnout atmosféru doby a udržuje čtenářskou pozornost od první do poslední stránky. Je jednou z mála současných spisovatelek, které dokáží podat román – kroniku skutečně moderním stylem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263212/big_levandulova-zahrada-263212.jpg 4.4254

Vydáno: , Víkend

The Lavender Garden, 2013

Kniha Levandulová zahrada

lidunka1

I když jsou některé zápletky jen těžko uvěřitelné, musím autorce vyseknout poklonu. Její styl psaní je strhující. Když jsem četla byla jsem úplně ponořena do příběhu. A oceňuji psychologickou propracovanost postav.

Jenny46

Autorku jsem náhodně objevila před rokem její série Sedm sester mě okouzlila a začala sledovat všechny její knihy a postupně číst...
Krásná obálka, autorka má velmi dobrý styl psaní a příběh si mě získal, akorát jsem netušila, že kniha, jejíž autor už nežije budu dávat do výzvy...

Kniha, která se odehrává ve dvou časových rovinách - současnost 1998 a druhá období druhé světové války ve Francii. I když vypadá, že každý příběh je jiný krásně se prolíná současnost s minulostí, poutavé vyprávění.
Silný příběh, doporučuji

Petronelka123

Tak jsem, myslím, objevila dalšího svého oblíbeného autora, v tomto případě tedy autorku. Příběhy Emilie i Connie byly napsány tak poutavě, že jsem knihu jen nerada odkládala. Příběhy byly plné napětí, zvratů a romantická linka u Emilie neměla chybu. Tolik jsem si přála, aby jim to s Alexem vyšlo!

Arsi

Krásná kniha, která chytí za srdce. Kniha se silným příběhem. Moc jsem si jí užila.

tinka1974

Tak trochu nevím, co napsat. Další hezký, čtivý román. Vřele doporučuji. Moc se mi líbilo, jak Emilia během roku dokázala vyzrát, postavit se nepříjemnostem, smířit se s minulostí a najít životní lásku a rodinu, po jaké vždy toužila.

pavlinkaa
12.11.2021

Nejspíš mi něco uniklo, neboť jsem nepochopila název knihy Levandulová zahrada?
Další výtkou je opakující se ,,Musíte pochopit,, ... Některé věci nejdou pochopit.
Ale jinak se mi kniha velmi líbila a mile ráda jí doporučím dál.

Surikata369
27.10.2021

Dobrá kniha, četla se pěkně. Trochu mě na začátku zamrzelo, že Connie nebyla více součástí odboje, ale i tak to byl dost silný příběh. Ten ze současnosti už o dost méně, ale tak to bývá. Jen mě tedy dost překvapilo, jak až si je spousta věcí podobná jako v knize předešlé - Tajemství černé orchideje. Ale zároveň mě potěšila postava Venetie, kterou už známe, že tam byl trochu odhalen její válečný příběh. Pokud máte chuť na nějaký ten román, a ne úplně plytký, sáhněte po tomhle :)

Ester59
18.10.2021

Příběh z válečné Francie zajímavý a krásně smutný ale vztah ze současnosti předvídatelny až moc. Dva bratři, jeden zlý a jeden hodný?