Levandulová zahrada

Levandulová zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263212/bmid_levandulova-zahrada-263212.jpg 4 330 119

Retrospektivní vyprávění příběhu z francouzské Provence začíná v roce 1998, kdy se Emilia stává posledním potomkem slavného šlechtického rodu de la Martinières. Dědictví majestátního zámku a vinice je ovšem zatíženo velkými dluhy a mnoha otázkami... Emilia se vzhledem ke svému rozporuplnému vztahu k rodinné historii rozhodne vypátrat, jak to skutečně bylo s jejími předky a co se přihodilo za druhé světové války… Rodinná sága slavného šlechtického rodu je psaná stejně citlivým, emfatickým stylem jako nejúspěšnější román Lucindy Riley Tajemství černé orchideje. Autorka věrohodně a poutavě proplétá příběhy jednotlivých hrdinů v různých časových úsecích, dokáže mistrně vystihnout atmosféru doby a udržuje čtenářskou pozornost od první do poslední stránky. Je jednou z mála současných spisovatelek, které dokáží podat román – kroniku skutečně moderním stylem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Lavender Garden , 2013

Josh
17.02.2021 5 z 5

Knih, kde se prolínají časové linky, často doba 2SV a současnost, a to v různých zemích je hodně. Mají své nedostatky, někdo je spokojený jen s jednou časovou linkou, někdo vůbec kvůli rovnováze nebo ději.

Tento příběh výjimečně odpovídá popisu z obálky: „Autorka věrohodně a poutavě proplétá příběhy jednotlivých hrdinů v různých časových úsecích, dokáže mistrně vystihnout atmosféru doby a udržuje čtenářskou pozornost od první do poslední stránky.“

Za mne vyvážený zajímavý svěží příběh v obou časech, originální propojení, postavy zažívají dramata i pohodu, je tady naivita, odpovědnost, poučení, humor a samozřejmě nechybí láska. Barvitý příběh, kdy začnete číst a nepřestanete až na konci…. a pak se divíte, proč už to nepokračuje:o)))

Už se dívám po další knize této autorky, doufám, že nezklame, laťka je vysoko:o)

Kekik
29.01.2021 4 z 5

Krásný, dojemný příběh.

Měla jsem veliká očekávání, dosahující téměř astronomických výšin, a to byla chyba. Čekala jsem od příběhu něco víc. Kniha je srovnávána se Slavíkem, ale ten mě tedy zasáhl mnohem více. Ovšem za to mírné zklamání si můžu sama. Neměla jsem mít tak vysoké nároky.
Neodsuzuji Emilii. Naopak ji chápu. Téměř celý život citově strádat muselo být těžké. Historická linka byla zajímavější, ale to bývá pravidlem u všech knih.
Skvěle promyšlený příběh, který krásně uzavírá epilog.

Florindela
16.01.2021 5 z 5

Krásný příběh. Začátek mě trochu znejistil, jestli to není příliš velká přímočará slaďárna a lovestory, ale po pár stránkách se to rozjelo. Četla jsem zase do noci a neuměla se odtrhnout. Skvělé!

LadyCotton
08.01.2021 5 z 5

Co napsat... vše tu již bylo zmíněno přede mnou. Je to velice silný příběh, od knihy (hlavně od té části co se odehrává během války) jsem se nemohla odtrhnout. Čte se to příjemně - svižně. Četla jsem to tak, že jsem si přečetla první kapitolu (ze součastnosti) ale následně mě pak příběh z války tak pohltil, že jsem přečetla nejdřív ten a pak jsem se vracela k příběhu "ze součastnosti". Nicméně mohu říct, že v této knize je to docela jedno jestli to přečtete takto na přeskáčku a nebo to budete číst přesně tak jak je to v knize...

zdenek118
16.10.2020 5 z 5

První knížka od této autorky, kterou jsem přečetl s určitě zajímavým příběhem, odehrávajícím se ve dvou časových rovinách a sice v současnosti a za druhé světové války ve francouzské Provance a částečně ve válečné Anglii. Obě části příběhu se autorce v knize podařilo velmi dobře propojit. Mě osobně více zaujala ta válečná, zachycující napínavé okamžiky v okupované Francii včetně hrdinného odboje francouzských lidí, včetně sympatické anglické agentky Connye, která tuto část i vypráví. V druhé části je hlavní postavou Emília, která se po smrti své matky stává jedinou a poslední dědičkou bohatého šlechtického rodu de la Martinieˇres. S dědictvím si však sama nedovede poradit a proto se rozhodne využít pomoci od agenta pro oceňování uměleckých obrazů Sebastiana Curuthera. Toto její neuvážené rozhodnutí včetně unáhleného sňatku s ním se ukáže v budoucnosti pro ní jako nepříliš šťastné. V závěru knihy se Emilia dozvídá celou pravdu o životě jejich předků a to z vyprávění posledního žijícího pamětníka válečné doby Jacquese - správce jejich vinic v Provance. Poslední kapitoly knihy mi přišly až příliš romantické se šťastným očekávaným koncem. Jako celek však hodnotím knihu velmi dobře i s přihlédnutím k tomu, co jsem uvedl výše. Dávám 5*

Dandy1
28.09.2020 4 z 5

Jednou za čas potřebuji příběh, který nenudí a pohladí na duši. I když je děj lehce předvídatelný, příběh mě pohltil.

Coco3
01.09.2020 4 z 5

Moc fajn oddechovka, se zajímavou zápletkou. Musím říct, že příběh z minulosti mě bavil mnohem víc než ten současný. Ten mi přišel takový plytký a předvídatelný. Každopádně kniha se četla dobře, jedním dechem.

mcabr
24.08.2020 5 z 5

Velmi pěkné čtení.

helenkan
22.07.2020 4 z 5

Bylo to moc pěkné čtení. I když mě chvíli trvalo než jsem se začetla. Protože mě neskutečně štvala Emiliina naivita a neschopnost. Naštěstí se pak přeci jen změnila a už to nešlo odložit.

katallinka
18.07.2020 5 z 5

To byla naprostá dokonalost a nádhera. Četla jsem více takových knížek, ale tady mne bavily obě dějové linky a od čtení jsem se nemohla odtrhnout.

raty
05.07.2020 5 z 5

V poslední době jsem četla více knih, kde se prolíná současnost a období 2. světové války. Tato se mezi nimi určitě neztratí. Souhlasím s názory, že příběh z minulosti je dramatičtější a zajímavější. Ale ten ze současnosti se čte také dobře a má dobrou dynamiku. Rozhodně nenudí.

Kristulda
22.06.2020 5 z 5

Naprosto nádherná kniha, nemám slov, vyrazila mi dech. To čtu převážně thrillery. Ale tato kniha mě dostala, strašně mě mrzí, že neměla více stran a nemůžu dál žít tímto příběhem. Prostě wau

Lofda
15.06.2020 3 z 5

Autorku jsem dosud vůbec neznala, vybírala jsem podle doporučení. Začátek se mi zdál nekonečný, pak příběh nabral spád a najednou jsem se těšila na každou volnou chvilku, až budu mít čas zase číst. K nejvyšším hodnocením se nepřidám, za mě 3,5*. K vyššímu hodnocení mi chybělo Něco.. I tak se těším, že si časem přečtu od autorky další příběh.

85098211
24.05.2020 5 z 5

K této knize jsem přistupovala s lehkou skepsí, protože jsem autorku vůbec neznala - i když jsem si ji vybrala na základě hodnocení svých oblíbených čtenářek (Šánka, martinaandulka, cukrovka, pip11 a dalších). A moc vám všem děkuji, protože jsem byla z příběhu absolutně nadšená! Opět jsem poslouchala jako audio v němčině, protože česky knihy této autorky načteny nebyly a možná ani nebudou? Linka z minulosti, konkrétně ze 2. světové války, je samozřejmě mnohem zajímavější a hlavně napínavější, ale i ta ze současnosti není zanedbatelná. Nakonec se mi líbily obě stejně. Tak trochu jsem nechápala Emilii, jak se mohla tak zbrkle vdát za muže, o kterém v podstatě nic nevěděla. Ale nakonec se jí přece jen podařilo odhalit pravdu ve všech bodech - naštěstí ;-). A Connie? Ta byla prostě skvělá! Takovou kamarádku snad ani nelze vyvážit zlatem. Víc psát nebudu, ale jisté je, že kniha ve mě stále ještě doznívá a já se budu časem - fakt moc :-), těšit na autorčinu další...

zdehan
26.03.2020 5 z 5

Nádherny příběh ktery jsem měla přečtený za dva dny vřele doporučuji.

gigi77
10.02.2020 5 z 5

Můj šálek kávy, jehož čtení jsem si užívala, toužila rychle odkrýt tajemství, ale zároveň nechtěla, aby to potěšeni brzo skončilo.
Koho už odrazují nehumánní příběhy z německých pracovních táborů, se kterými se populárně “rozthl pytel”, pak doporučuji tyto odbojové perličky.
Mimo této například:
Slavík
Divka, jíž jsi tu zanechal
Jsou světla, která nevidíme

akšuram37
13.01.2020 5 z 5

Jen jsem tedy nepochopila, proč se kniha jmenuje Levandulová zahrada, když o levanduli tam nepadlo ani jedno slovo :-D
Kniha se mi moc líbila, opět to je další kniha s tematikou z 2. světové války. Abych pravdu řekla, tato část se mi četla mnohem lépe. A moc se mi líbilo, jak to postupně všechno do sebe zapadalo :) Kniha je napsaná moc pěkně a je dobře čtivá. A konec? Krásně dojemný! I slza ukápla :)

milena8281
04.12.2019 4 z 5

Nádherné čtení. Milostný trojúhelník mi připomněl Andělskou tvář, včetně prohlášení, že si hrdinka nejspíš vzala špatného z bratrů.

Radka1911
29.10.2019 5 z 5

Romantický, krásný příběh. Knížka se krásně četla.

pip11
13.10.2019 5 z 5

Další krásný příběh, začátek příběhu je sice pomalejší, ale postupně získal napětí a byl celkově příjemně čtivý.