Levandulová zahrada

Levandulová zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263212/bmid_levandulova-zahrada-263212.jpg 4 330 119

Retrospektivní vyprávění příběhu z francouzské Provence začíná v roce 1998, kdy se Emilia stává posledním potomkem slavného šlechtického rodu de la Martinières. Dědictví majestátního zámku a vinice je ovšem zatíženo velkými dluhy a mnoha otázkami... Emilia se vzhledem ke svému rozporuplnému vztahu k rodinné historii rozhodne vypátrat, jak to skutečně bylo s jejími předky a co se přihodilo za druhé světové války… Rodinná sága slavného šlechtického rodu je psaná stejně citlivým, emfatickým stylem jako nejúspěšnější román Lucindy Riley Tajemství černé orchideje. Autorka věrohodně a poutavě proplétá příběhy jednotlivých hrdinů v různých časových úsecích, dokáže mistrně vystihnout atmosféru doby a udržuje čtenářskou pozornost od první do poslední stránky. Je jednou z mála současných spisovatelek, které dokáží podat román – kroniku skutečně moderním stylem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Lavender Garden , 2013

josska
06.05.2018 4 z 5

Knížka se mě moc líbila,prolínání minulosti a současnosti mám ráda,bylo to místy smutné a moc pěkn ý děj.Určitě se podívám i po dalších knihách

Astonius
21.04.2018 3 z 5

Od knihy jsem čekala trochu víc. Styl autorky je příjemný, dobře se čte, ale děj jsem příliš neprožívala - ani lásku, ani válku. Nemám ráda srovnávání knih, ale nedá mi to, abych nezmínila Slavíka, kterého jsem četla nedávno a ve kterém byla obě témata vykreslena úplně jinak - byla tam soustava detailů, kvůli kterým se čtenář do příběhu dokonale vžil a prožíval ho - a týkalo se to obyčejných lidí, žádné společenské smetánky, tedy bylo to čtenáři bližší a uvěřitelnější. Tady jsem sice četla o válečné Francii a odboji, ale to všudypřítomné zlo jsem z toho necítila. Vše totiž bylo zmiňováno jen tak obecně a veškeré negativum prakticky směřovalo vůči jednomu gestapákovi. Možný spoiler:..................Další pro mne dost nelogická věc byla hlavní hrdinka ze současnosti, která ač vzdělaná žena, dědička velkého majetku a příslušnice šlechty se bezhlavě vdá za pochybného muže po krátké známosti a pak se diví problémům, které jí z toho vzejdou. Toto manželství je vlastně jádro celého příběhu, ale bylo vpraveno do příběhu hned na začátku na mne moc násilně. Další, co jsem postrádala, byla atmosféra Provence - spíš než tu jsem cítila při pobytu hrdinky v Anglii pošmournou a studenou atmosféru starého vymrzlého sídla tam - ale neříkám, že toto by bylo na závadu, to svoje kouzlo mělo :-) Celkově knihu hodnotím lepším průměrem, čte se dobře a stále se něco děje, ideální na prázdniny.

EvkaB7
25.03.2018 5 z 5

Krásná kniha, mám ráda střídání časových rovin v příbězích, a tady se mně líbily obě stejně. Pátrání po starém tajemství, romantika i napětí. Moc ráda si od autorky ještě něco přečtu.

ajka91
28.02.2018 5 z 5

Musím přiznat, že většinou, když čtu knihu, která je rozdělena na dva příběhy-z minulosti a ze současnosti, tak se mi více líbí právě první zmiňovaný. Ale tady se mi líbili oba příběhy stejně, byly stejně napínavé, tajuplné i krásné. Kniha si zaslouží rozhodně větší pozornost. I když je pravda, že první stránky mne odrazovaly, už kvůli malému písmu a hlavní postavě. Emilie se zachovala v určité chvíli dětinsky, ale pochopila jsem, že v té době byla nejzranitelnější, což ji omlouvá. Nicméně je to krásný příběh, který rozhodně stojí za přečtení a doufám, že se kniha vyšplhá na jednu z nejčtenějších...

IvcaIvet
27.02.2018 5 z 5

Kniha která si zaslouží velkou chválu..příjemné, tajemné a dojemné čtení..

Danielka001
05.02.2018 5 z 5

Velmi poutavé čtení. Pro mě osobně kniha od které jsem se těžko trhala - doslova. Autorka má mé velké sympatie a obdiv.

intelektuálka
26.01.2018 4 z 5

Rodinná kronika francouzského šlechtického rodu. Děj se částečně odehrává v krásné Provenci, kde Emilie pátrá po rodinném tajemství. Staré šlechtické sídlo, historie rodu a samozřejmě láska.... Pěkné čtení.
Doporučím.

Jitaku
11.01.2018 5 z 5

Poutavý příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuji přečíst!

Joyce24
26.11.2017 5 z 5

Další z příjemných knížek, kde se prolíná minulost s přítomností. Začal se mi poslední dobou tento styl psaní velmi líbit. Za mě doporučení k přečtení.

cukrovka
01.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Více mě zaujal příběh z války než ze současnosti. Emilia mi byla zpočátku dost protivná, zahořklá, ale postupně se z ní stávala sebevědomá a samostatná žena. Doporučuji.

Šánka
08.09.2017 5 z 5

Když překonáte ten rozvláčnější začátek příběhu ze současnosti, tak se děj velmi pěkně rozvine v další dějové lince, minulosti, odehrávající se za 2. sv. války. A ta vás již určitě ke knize připoutá.
L.Riley umí napsat pestré romantické pŕíběhy, v nichž se nenásilně prolíná a doplňuje současnost s minulostí, střídá napětí s romantikou, zrada a chamtivost s láskou a v závěru i s dojemným překvapením.
Opravdu moc povedená oddechovka.

Babo
13.06.2017 3 z 5

začala jsem číst a jen kvůli jluky,která píše,že je dobré vydržet,tak to zkusím. Zatím mi tak trochu teče voda ze zubů , když mám věřit chování Emilie a Sebastiana.
To jsou lidé z konce 20. století ? Brrrr.
Knihu jsem dočetla , to nebyl problém,četla se dobře ,ale nedá mi to napsat ,že moc nechápu tu módu posledních let proplétat různá časová období .
Současnost a 2.světová válka , dvojčata jako Jekyl a Hyde . Vlastně opakující se schéma , pro mě hodně překombinované .

TaLu
14.05.2017 4 z 5

Romantický příběh podaný v psychologickém zabalení.
A to zabalení je rozhodně plus. Přibližuje to postavy, které se stávají vícevrstevné, než by tomu bylo, pokud bychom je poznávali jen skrze romantickou stránku. Stránku za stránkou ubíhá tento román velmi příjemně, pro mne, asi jako pro mnohé další, byl silnější ten příběh z minulosti. Celá kniha připomínala Dívku, již jsi tu zanechal, ale nechci tato dvě díla srovnávat, protože tento román je opravdu více romancí.
Jak často se hrdinství lidí z válečného období stane pro budoucí generace tajemstvím - i když mi přišlo trošku divné, že ani děti neznaly příběh rodičů. Ovšem válka vždy rozbíjí nejen válečná pole venku, ale se stejnou silou ničí i nitro lidí. Někdy pak na dlouhou dobu vznikne poušť, na které se jen pozvolna uchytí nový život. Při čtení jsem si znovu připomněla cenu míru a to rozhodně není málo. Doporučuji.

Jára76
08.04.2017 5 z 5

Krásný romantický příběh.Hlavní hrdinka zdědí staré rodinné sídlo.Zamiluje se a vdá,ale časem zjistí,že manžel není ta pravá láska a že si ji vzal jen z vypočítavosti a najednou zjistí,že její pravou láskou je manželovo bratr.Objeví také co se dělo ve starém rodinném sklepení,kdo se tam ukrýval a jaký měla osud utajovaná láska z minulosti.Krásné a poutavé čtení.

knihomolka1979
13.03.2017 4 z 5

Díky této knize jsem si zakoupila od autorky i další knihy..Nádherný příběh a napínavý.

Damato
17.01.2017 5 z 5

Kniha na mě čekala pod stromečkem a celá rodina ví, že levandule je moje nejoblíbenější a její vůně je v mém šatníku a všude kam se doma vrtnu. Po návštěvě Provence jsem se do této části Země zamilovala. O to víc mě tahle kniha dostala a za mě rozhodně *****.

jluky
03.01.2017 5 z 5

Nedala som sa odradiť po počiatočných rozporuplných pocitoch z knihy tak, ako niektoré čitateľky predo mnou, a urobila som dobre. Akonáhle sa "objavila minulosť" kniha si ma doslova pripútala k sebe. Vydarený kúsok tento môj vianočný darček, ........... doporučujem.

cmelda87
31.12.2016 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a naprosto mě uchvátila. Celá. Dlouho jsem nečetla něco tak pěkného, napínavého a čtivého. Kdyby na konci autorka neuvedla, že příběh je smyšlený, i bych byla schopna uvěřit tomu, že byl podle skutečnosti, jak dobře byl napsaný.
Těším se na další knihy této autorky :-)

ritz
28.11.2016 4 z 5

Moc hezké, střídání období mě v knihách baví.

ivulka15
04.11.2016 4 z 5

Pohlazení pro mou duši romantika.Děj odehrávající se za 2.světové války byl poutavější ale celkově se mi to moc líbilo.